H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
esoka




Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 4

Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΣαβ 29 Σεπ - 12:03:04

Καλημερίζω και χαιρετώ τα μέλη του Forum aoratos naos.

Σέβομαι την αντιληπτικότητα και την φιλοσοφία του ιστότοπου σας. Γι αυτό και πήρα την πρωτοβουλία να πάρω την γνώμη σας.

Είμαι διαχειριστής ενός πολύ γνωστού forum. Δεν θέλω να αναφέρω το όνομα, γιατί ο λόγος που βρίσκομαι εδώ δεν είναι η διαφήμιση του. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα και την δική σας γνώμη, πριν αποφασίσω για το πως θα το χειριστώ.

Έχω συλλέξει κι άλλες απόψεις βέβαια. Όπου συμφωνούν κατά πολύ με αρκετούς συνδιαχειριστές μας. Την τελική απόφαση θα πρέπει να την πάρω και να την εκτελέσω εγώ.
Πριν το κάνω όμως, θα ήθελα και την δική σας γνώμη.

Ας πάω στο προκείμενο.

Ίσως δεν το ξέρουν όλα τα μέλη ενός Forum, αλλά οι διαχειριστές σίγουρα, ότι είναι εύκολο μέσα από την κεντρική διαχείριση να βρεις πόσοι και ποιοι διατηρούν διπλούς, τριπλούς και περισσότερους λογαριασμούς.

Εμείς έχουμε σοβαρό θέμα. Γιατί υπάρχει πρόθεση και δημιουργούν σοβαρές καταστάσεις.

Τι θα κάνατε αν, έμπαιναν μέλη που προσπαθούσαν να διαβάλλουν το Forum και τους ιδρυτές, και φανερά (με πολλαπλούς λογαριασμούς, και δήθεν συμφωνούν μεταξύ τους, δημιουργώντας έτσι μια αρνητική εικόνα) και μυστικά μέσο pm (κατηγορώντας και αποκαλύπτοντας δήθεν άσχημα πράγματα);

Τι θα κάνατε αν μέλη με άγνοια σας, άνοιγαν περισσότερους λογαριασμούς για να ανεβούν τα νούμερα, επειδή συμπαθούν το Forum, αλλά έτσι δεν μπορείτε να έχετε μια πραγματική εικόνα της εμβέλειας των ιδεών σας;

Τι θα κάνατε αν χρησιμοποιούσαν πολλαπλούς λογαριασμούς, όχι για να βλάψουν η να ωφελήσουν το Forum, αλλά για να τραβήξουν (με τα δήθεν σχόλια των άλλων) την προσοχή και τα βλέμματα η συμπάθεια των άλλων;

Η γενικότερη άποψη, είναι να ξεμπροστιαστούν δημόσια για να εξαλείψει το φαινόμενο. Και στην πορεία πριν από μια οριστική εγγραφή, να γίνεται έλεγχος του ip κάθε νέας αίτησης εγγραφής. Και μια δεύτερη άποψη είναι να γίνεται διαγραφή χωρίς ενημέρωση η προειδοποίηση.

Πάνω σ αυτά λοιπόν, θα ήθελα μια γνώμη από όλους και ιδιαίτερα την Αιθηρόη που είναι ιδρυτής του Forum aoratos naos και που λόγο αυτής της θέσης αλλά και σεβασμού της παράξενης (για τα σημερινά δεδομένα ) και ιδιαίτερης αντίληψης της, χρίζει ιδιαίτερης βαρύτητας η γνώμη της. (Συν του ότι διάβασα κάτι που έγραψε σχετικά με το θέμα που μας απασχολεί. )

Ευχαριστώ για την φιλοξενία και την διάθεση χώρου. Περιμένω τις απόψεις σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΣαβ 29 Σεπ - 14:19:06

Καλησπέρα esoka, να ρωτήσω χωρίς να χρειάζεται να μου απαντήσεις…. τι σε έκανε να ανοίξεις το forum που έχεις?
Την πρώτη σκέψη, όχι τη δεύτερη, την Πρώτη!!
Προφανώς μια σου esoτερική kaτασταση που δεν μπορούσες να την κρατήσεις άλλο κλειστή, θέλοντας να την εξωτερικεύσεις, το τι κρύβεις ή γνωρίζεις ή επιθυμώντας να βγάλεις και στους άλλους παρόμοια συναισθήματα, να προσεγγίζουν τον κόσμο σου… . Έτσι τον προσέφερες σε όλους.
Γνωρίζεις ότι ο κόσμος που μας περιβάλει είναι … δύσκολος… όχι σκληρός, αλλά δυσκολο-νόητος, με αφετηρία την πρόθεση σου και γνώμονα το περιβάλλον μας, έχεις μόνο μια επιλογή, να συνεχίσεις να κάνεις αυτό που κάνεις, με κανόνες που η νέα εποχή αρμόζει.
Όλα στο Φως. Η γνώση αφού μοιράζεται σε όλους θα πρέπει και να περιβάλλεται με μανδύα αλήθειας. Πες, ενημέρωσε τα μέλη σου-σας το τι βρήκες και το τι γνωρίζεις, δήλωσέ το με σαφήνεια, χωρίς πρόθεση τιμωρίας, μα με κατανόηση ότι τα λάθη τα νικά η γνώση της ορθής χρήσης.
Πράξε ότι η εσωτερική φωνή σε ¨προστάζει¨ και παρακινεί μη διστάζεις να εμπιστευτείς ξανά τη πρώτη σου σκέψη, σίγουρα θα σου ξαναδώσει τη καλύτερη και πιο ορθή λύση για το πρόβλημα που προέκυψε… . Η όποια πρόοδος στον κόσμο επέρχεται με τη συνεισφορά κάποιον, παρόλα τα προβλήματα που ορθώνονται και ξέρεις κάτι esoka έτσι κινείται το σύμπαν με ενέργεια που κάποιοι προσφέρουν και κάποιοι την απορροφούν (είτε το θέλουμε είτε όχι).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΣαβ 29 Σεπ - 15:10:22

Καλησπέρα esoka, έχω και εγώ μια ερώτηση. Τί είδους περιεχόμενο έχει το forum που έχετε ιδρύσει;

Δεν είναι ανάγκη η απάντηση αυτή.. ανάγκη είναι ο συλλογισμός που θα αφορά την τελική απάντηση.

Αυτό νιώθω ότι εννοεί και ο φίλος μου mikroulis11 :)

Όταν η ψυχή έχει ανάγκη να μοιράσει είτε το καλό της είτε το κάκο της, ερωτεύεται.Και τότε, η πένα (στην δική μας περίπτωση το πληκτρολόγιο..) βγάζει καπνους.

Η γνώση ομως, είναι γνώστο στην Ψυχή αυτό, δεν έχει ιδιοκτήτες
Η Ψυχή γνωρίζει ότι η Γνώση ρέει ελεύθερα, όπως ο ποταμός
και όταν ο Ανθρωπος φράξει το ποτάμι, δεν συλλογιέται το γενικό σύνολο της Φύσης, αλλ'α το προσωπικο του όφελος.
Εσείς;
(Με φιλική διάθεση η ερώτηση)


mikroulis11 Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. 2540295108
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΣαβ 29 Σεπ - 15:19:01

esoka έγραψε:


Τι θα κάνατε αν, έμπαιναν μέλη που προσπαθούσαν να διαβάλλουν το Forum και τους ιδρυτές, και φανερά (με πολλαπλούς λογαριασμούς, και δήθεν συμφωνούν μεταξύ τους, δημιουργώντας έτσι μια αρνητική εικόνα) και μυστικά μέσο pm (κατηγορώντας και αποκαλύπτοντας δήθεν άσχημα πράγματα);


Πόσο ειλικρινείς με τον ευατό τους και με τους άλλους ,έχουν υπάρξει τα θύματα αυτών των επιθέσεων;

esoka έγραψε:

Η γενικότερη άποψη, είναι να ξεμπροστιαστούν δημόσια για να εξαλείψει το
φαινόμενο. Και στην πορεία πριν από μια οριστική εγγραφή, να γίνεται
έλεγχος του ip κάθε νέας αίτησης εγγραφής. Και μια δεύτερη άποψη είναι
να γίνεται διαγραφή χωρίς ενημέρωση η προειδοποίηση.

Για ποιό λόγο υπάρχει αυτή η μεγάλη αυστηρότητα στην "κοινότητά" σας; Πιστεύτε οτι με τον εξαναγκασμό θα προκαλέσετε την ειλικρινή μεταμέλεια; Τονίζω το ειλικρινή, γιατί και στα φασιστικά καθεστώτα, όπως και σε θρησκευτικού περιεχομένου κοινότητες , το μεγάλο μερίδιο αυτών που μοιράζονται κοινά αποδεκτές απόψεις, πιστεύουν στον εξαναγκασμό και στην βία (και η ψυχολογική , βία είναι) αλλά εισπράτουν μεταμέλεια με αφορμή το φόβο. Εσείς, έχετε κάποιους σοβαρούς λόγους για να ειστε τόσο αυστηροί;
αν με ρωτήσετε , τι θα έκανα στην θέση σας, θα σας πω το εξης: Θα άνοιγα ένα θέμα και θα εξιστορούσα αυτό που με ενοχλεί και θα ζητούσα αν θα ηθελαν και οι υπολοιποι που εχουν ενοχληθει και το γνωριζουν και είναι αυτο πραγματικότητα σε αυτους, να θέσουν σε κοινη θεα στην κοινοτητα το λογο που ενοχληθηκαν και μετα να ζητησουν απο τους υπολοιπους να συναποφασισουν στο δικαιο, δηλαδη : στην Καλη Θεληση των αλλων.

(Αλλά και εγω θα θυμωνα)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nnan στις Σαβ 29 Σεπ - 15:44:34, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΣαβ 29 Σεπ - 15:21:56

Και εγώ ευχαριστώ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nnan στις Σαβ 29 Σεπ - 15:51:57, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΣαβ 29 Σεπ - 15:35:25

Νnan επετρεψέ μου... :trs: να σου προσφέρω ένα μικρό δώρο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΣαβ 29 Σεπ - 15:48:44

Ευχαριστώ φίλε μου , δεν το γνώριζα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΚυρ 30 Σεπ - 10:09:52

Να σου πω....εγώ επειδή την έχω άχτι αυτή τη κατ'ασταση θα έλεγα να ξεμπροστιαστούν όλοι! Ενας θεός ξέρει πως μου τηνδίνουν όλοι αυτοί που φαίρονται με υποχθονεια τρόπο γιατί έχω σιχαθεί τα στημένα παιχνίδια και την υποκρισ'ια τους. Και σε φόρουμ αυτά τα παιχνίδια παίζονται συνέχεια. Το χουμε περάσει κι εμείς και δε ξέρω αν το περνάμε πάλι και πολλοί νομίζουν οτι το ip τους επειδης αλλλαζει ανά μέρες δεν θα τους καταλάβουν. Οι πρώτοι αριθμοί είναι συγκεκριμένοι σε μια εταιρεία. Αυτο ξέρω εγω τουλ'αχιστον. Τεσπά! Εμένα το γιατί με τρελάνει. Αν δεν σ αρέσει πες τη γνώμη σου και φύγε. Τι κάθεσαι και παιζειις και κοροιδευεις τους άλλους; το παίζεις φίλος κι ανοίγεις κι αλλον και λες αυτά που δεν θε να πεις με τον άλλο σου λογαριασμό; τα χαζογκομενιστικά είναι αυτά; Σα τις πιτσιρικες που για να ψαρεψουν τ αγόρι τους του στέλνουν μηνύματα μ άλλο κινητό! Ξέρω τι λέω εχω κόρη και κανει τις ίδιες βλακείες μας άκουσε ολο το τετράγωνο!!!! Χαιντε! Δε μ αρέσουν αυτά! Αλλο θέμα αλλά ιδια πονηρή σκέψη!!!! Αλλα ενώ λέω βουρ ξεμπροστιαστούν θα πω οτι εδώ έμαθα και κάτι άλλο. Οτι όλα τα τακτοποιεί ο καιρός και αν εσύ είσαι αληθινός αργά γρήγορα κερδίζεις πίσω αυτό που παν να σου κλέψουν. Οι μάσκες δεν κρατάνε πολύ. εδώ η Αιθηρόη δεν έχει διαγράψει ποτέ κανέναν. Ούτε έχει βγάλει ονόματα στη φορά και γιαυτό έχω διαφωνήσει πολλές φορές μαζι της. Το ξέρω οτι ήξερε και ξέρει αλλα δεν ασχολείται. Με κάποιο τρόπο ρε παιδι μου βγάζει καλο κι απ αυτό. Τεσπά! Νομίζω τελικά οτι η απάντηση εχει να κάνει με το σκοπό του φόρουμ. Αυτο που είπε ο mikroulis11. κοίτα ποια τα λεει αυτά τώρα!!!!! Που όπου μαλλιοτραβηγμα και η χαιδο με τις πιρούνες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΚυρ 30 Σεπ - 11:10:32

esoτερική kaτασταση
πολύ μου άρεσε αυτό,mikroulis11!!
nnan,να σου ανοίξω το δώρο που σου έκανε:


Γιώργος Σεφέρης,''ΕΠΙΦΑΝΙΑ''

Τ' ανθισμένο πέλαγο και τα βουνά στη χάση του φεγγαριού
η μεγάλη πέτρα κοντά στις αραποσυκιές και τ' ασφοδίλια
το σταμνί που δεν ήθελε να στερέψει στο τέλος της μέρας
και το κλειστό κρεβάτι κοντά στα κυπαρίσσια και τα μαλλιά σου
χρυσά τ' άστρα του Κύκνου κι εκείνο τ' άστρο ο Αλδεβαράν

Κράτησα τη ζωή μου
κράτησα τη ζωή μου ταξιδεύοντας
ανάμεσα σε κίτρινα δέντρα κατά το πλάγιασμα της βροχής
σε σιωπηλές πλαγιές φορτωμένες με τα φύλλα της οξιάς
καμιά φωτιά στη κορυφή του βραδιάζει

Κράτησα τη ζωή μου στ' αριστερό σου χέρι μια γραμμή
μια χαρακιά στο γόνατό σου
τάχα να υπάρχουν στην άμμο του περασμένου καλοκαιριού
τάχα να μένουν εκεί που φύσεξε ο βοριάς καθώς ακούω
γύρω στη παγωμένη λίμνη την ξένη φωνή

Τα πρόσωπα που βλέπω δε ρωτούν μήτε η γυναίκα
περπατώντας σκυφτή βυζαίνοντας το παιδί της

Ανεβαίνω τα βουνά μελανιασμένες λαγκαδιές
ο χιονισμένος κάμπος, ως πέρα ο χιονισμένος κάμπος τίποτε δε ρωτούν
μήτε ο καιρός κλειστός σε βουβά ερμοκλήσια
μήτε τα χέρια που απλώνουνται για να γυρέψουν, κι οι δρόμοι

Κράτησα τη ζωή μου ψιθυριστά μέσα στην απέραντη σιωπή
δεν ξέρω πια να μιλήσω μήτε να συλλογιστώ
ψίθυροι σαν την ανάσα του κυπαρισσιού τη νύχτα εκείνη
σαν την ανθρώπινη φωνή της νυχτερινής θάλασσας στα χαλίκια σαν
την ανάμνηση της φωνή σου λέγοντας "ευτυχία"

Κλείνω τα μάτια γυρεύοντας το μυστικό συναπάντημα των νερών
κάτω απ' τον πάγο το χαμογέλιο της θάλασσας τα κλειστά πηγάδια
ψηλαφώντας με τις δικές μου φλέβες τις φλέβες εκείνες που μου ξεφεύγουν
εκεί που τελειώνουν τα νερολούλουδα κι αυτός ο άνθρωπος
που βηματίζει τυφλός πάνω στο χιόνι της σιωπής

Κράτησα τη ζωή μου, μαζί του, γυρεύοντας το νερό που σ' αγγίζει
στάλες βαριές πάνω στα πράσινα φύλλα, στο πρόσωπό σου
μέσα στον άδειο κήπο, στάλες στην ακίνητη δεξαμενή
βρίσκοντας ένα κύκνο νεκρό μέσα στα κάτασπρα φτερά του
δέντρα ζωντανά και τα μάτια σου προσηλωμένα

Ο δρόμος αυτός δεν τελειώνει δεν έχει αλλαγή, όσο γυρεύεις
να θυμηθείς τα παιδικά σου χρόνια, εκείνους που έφυγαν εκείνους
που χάθηκαν μέσα στον ύπνο τους σε πελαγίσιους τάφους
όσο ζητάς τα σώματα που αγάπησες να σκύψουν
κάτω από τα σκληρά κλωνάρια των πλατάνων εκεί
που στάθηκε μια αχτίδα του ήλιου γυμνωμένη
και σκίρτησε ένας σκύλος και φτεροκόπησε η καρδιά σου
ο δρόμος δεν έχει αλλαγή, κράτησα τη ζωή μου

Το χιόνι
και το νερό παγωμένο στα πατήματα των αλόγων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΚυρ 30 Σεπ - 11:29:53

esoka,στο θέμα που κοίταξες,δεν κατάλαβα οτι τίθεται ζήτημα για πολλαπλούς λογαριασμούς εδώ,αλλά για το ότι ναι μεν γράφονται μέλη,ενω δεν είναι υποχρεωτικό για να δουν τα θέματα όπως σε άλλα φόρουμ,αλλά δεν μιλάνε,δεν γράφουν.
Επίσης,αυτό που αντιλαμβάνομαι,είναι πως διαβάζεται και παρακολουθείται ο ναός από περισσότερα άτομα και ας μην γίνονται μέλη.
Άρα δεν νομίζω οτι έχετε το ίδιο πρόβλημα.
Βεβαίως,αν και όταν προκύπτουν διπλοί λογαριασμοί,ένας admnin είναι σε θέση να το γνωρίζει..
ΑΛΛΑ!
Αυτό το ''ξερω την ip σου και...''' έχει καταντήσει κουραστικό.
Πριν κοιτάξουμε την ανάγκη κάποιον να σχηματίσουν παραπάνω από μια φωνή για να ακουστούν,πέρα από την ανάγκη αυτών που θέλουν να υποστηρίξουν ή να διαβάλουν το φόρουμ κτλ.,γιατί να μην σταθούμε και στην ανάγκη κάποιον διαχειριστών-συντονιστών των απανταχού φόρουμ,στο να νιώθουν και να ασκούν μια μορφή εξουσίας,έστω και από αυτό το μετερίζι.
Είναι γνωστή η φράση:αν φωνάξεις στον δρόμο ''πρόεδρε'',θα γυρίσουν πολλά κεφάλια.
Με άλλα λόγια,πιστεύω πως το πρόβλημα στο φόρουμ σου μπορείς να το λύσεις με pm στα μέλη που γνωρίζεις οτι κάνουν τα παραπάνω που ανέφερες και τελειώνει εκεί το θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΚυρ 30 Σεπ - 12:09:10

ladosifa ... όταν θα αρχίσουμε να βλέπουμε τις μυρωδιές αυτό που σου αφείνω θα είναι οπτασία εωτερικής μέθης απο αρώματα... rrros
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΔευ 1 Οκτ - 0:07:17

mikroulis11 έγραψε:
ladosifa ... όταν θα αρχίσουμε να βλέπουμε τις μυρωδιές αυτό που σου αφείνω θα είναι οπτασία εωτερικής μέθης απο αρώματα... rrros
Υπέροχο!!
Αναρωτιέμαι τι έκανα για να το αξίζω...
παύση...
παύση...
''και η παύση είναι μουσική'' μου έλεγε ένας δάσκαλος,''μάθε να σταματάς,τρέχεις,παρασύρεσαι''.
Με καθήλωσες!
Παίρνω τα αρώματα πάρε την μελωδία του άηχου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΔευ 1 Οκτ - 6:26:27

esoka έγραψε:



Ας πάω στο προκείμενο.

Τι θα κάνατε αν, .....

Τι θα κάνατε αν .....

Τι θα κάνατε αν .....

Η γενικότερη άποψη, είναι .....


Καλημέρα σε όλους μας, esoka η Αιθηρόη θα σου απαντήσει, το κάνει πάντα, απλά αυτό το διά-σ-τ(μ)ημα του χρόνου έχει ΠΟΛΛΑ…
…. Αγαπημένη μου φίλη, Αιθηρόη έχεις όλη μου την Αγάπη και την ενέργεια (πάρε όση χρειάζεσαι…), ξέρω… τι θα μου απαντήσεις, μα στη δίνω, επειδή ξέρω…(;)
Σας το αφιερώνω,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΔευ 1 Οκτ - 11:43:27

esoka…

Αυτό που… θα έκανα, είναι αυτό που κάνω ήδη…

Δεν επεμβαίνω στον τρόπο παρουσίας τους και στην έκφραση τους. Τους ακούω όμως προσεκτικά. Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν την ανάγκη να πουν κάτι, αλλά δεν γνωρίζουν πώς, ή φοβούνται - διστάζουν (για τους όποιους λόγους)…

Αυτό που οφείλω από την πλευρά μου, είναι να παραμείνω σε αυτό που πιστεύω, χωρίς να επηρεάζομαι.

«Όταν δεν καταλαβαίνουμε κάτι, σημαίνει πως θα πρέπει να βρούμε τον τρόπο να το καταλάβουμε»… και αυτό, είναι κάτι που μπαίνει σε προτεραιότητα, είτε αφορά εμένα, είτε τους άλλους… είναι ύψιστης σημασίας.

Εμείς τρέφουμε το «γίγνεσθαι», με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

Από εκεί και πέρα…

Κατανοώ πως όταν πουλάς ένα εμπόρευμα σε απασχολεί η διαφήμιση και η δυσφήμιση. Όπως κατανοητό είναι, πως θα προστατέψεις τον χώρο σου από… ζιζάνια. Όμως και αυτά έχουν έναν λόγο ύπαρξης (όπως και αιτία) και εξυπηρετούν έναν σκοπό. Από εσένα εξαρτάται ο τρόπος που θα χρησιμο-ποιήσεις το κάθε τι.

Πριν… «πετάξεις» λοιπόν «κάτι», προσπάθησε να βρεις και να ξυπνήσεις το «καλό» μέσα του.

Τίποτα δεν είναι τυχαίο… και τίποτα δεν πάει χαμένο…

Και μην ανησυχείς… η αλήθεια προστατεύεται από μόνη της…

Συμβαίνουν πολύ σημαντικά πράγματα αυτόν τον καιρό… στρέψτε την προσοχή προς αυτήν την κατεύθυνση και μην εμπλέκεστε στο παιχνίδι των ανώφελων εντυπώσεων και σκόπιμων (η εν αγνοία) αποπροσανατολισμών…



mikroulis11... γνωρίζεις την απάντηση μου... δεν θα έπαιρνα ποτέ.

Αλλά σε ευχαριστώ, από καρδιάς, για την προσφορά σου...

Φυλλάξτε την ενέργεια σας... θρέψτε την καλά... θα σας χρειαστεί...



μ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
esoka




Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 4

Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΔευ 1 Οκτ - 12:47:42

Δέχομαι τις απόψεις σας και δεν θα τις συζητήσω. Άλλωστε εγώ άποψη ζητούσα και αυτό πήρα. Και ομολογώ ότι διαφέρουν απ όσες έχω συλλέξει ως τώρα.

Το εκτιμώ και το σέβομαι εδώ.

Αιθηρόη δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλά αυτά που λες, αλλά αν το κατάφερα, τότε πρέπει να σου πω ότι πολύ δύσκολα θα το καταλάβουν οι υπόλοιποι. Αναρωτιέμαι αν η εποχή μας είναι έτοιμη για να προσεγγίσει αυτή την ποιότητα και την ανωτερότητα. Δύσκολο να υπερβεί κανείς τον εγωισμό που διδάχτηκε από μικρός.

Ελπίζω και εύχομαι ότι κάποτε θα γίνει χαρακτηριστικό κάποιας εποχής μας.

Αλλά νομίζω ότι αν σε έβριζαν και σε κατηγορούσαν δεν θα το επέτρεπες, και από την στιγμή που είσαι σε θέση διαχείρισης, θα έπαιρνες κι εσύ θέση άμυνας, αν όχι και επίθεσης. Ιδίως αν υπήρχαν και οικονομικοί λόγοι στην μέση. Και δεν λέω ότι έτσι θα έκανες εσύ οπωσδήποτε, γι αυτό κι αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη.

Αναρωτιέμαι όμως αν αυτά που λες είναι μόνο μια άποψη για το θέμα που πρόβαλλα, η αν θα πρέπει να το χρησιμοποιήσω και προσωπικά ως και συλλογικά. Περίεργα απαντάς. Μου αρέσει όμως. Υπόσχομαι να διαβάσω πιο προσεχτικά την απάντηση σου. Και θα μου άρεσε πολύ αν επισκεπτόσουν το Forum μας. Σου έστειλα pm.

Και αν μου επιτρέψεις, θα ήθελα να προσκαλέσω και τα υπόλοιπα μέλη.

Σας ευχαριστώ για την συμμετοχή σας. Το εκτιμώ ειλικρινά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΤετ 3 Οκτ - 14:28:37

Όταν θα ακούσεις πιο προσεχτικά… θα δεις πως η ποιότητα και η «ανωτερότητα» δεν ορίζονται από τον τρόπο γραφής, αλλά από την ίδια την σκέψη.

Που σημαίνει πως αυτό που ζητούσες (τις απόψεις) για να σκεφτείς και να αποφασίσεις, το είχες πάρει ήδη, πριν απαντήσω εγώ.

Και αν μου επιτρέψεις, θα ήθελα να προσκαλέσω και τα υπόλοιπα μέλη.

Χμ…



Αν σκεφτείς αυτή σου την ερώτηση, ίσως σε βοηθήσει να καταλάβεις και κάποιες συμπεριφορές στο χώρο σας…

Ξεκινήσατε κάτι αξιόλογο… φροντίστε το και ανάλογα…

Και μην ανησυχείς πολύ…

Έχε εμπιστοσύνη… κατανοούν περισσότερα από όσα νομίζεις και κρίνεις…

Ξεκίνα εσύ… και κοίτα πόσοι θα ακολουθήσουν…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
esoka




Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 4

Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΚυρ 14 Οκτ - 13:04:39

ΝομίΖω ότι καταλαβαίνω τι θες να πεις. Και μάλλον έχεις δίκιο. Το διαπίστωσα αυτές τις μέρες. Και έχω σκοπό να το αλλάξω. Δεν παραιτούμαι τόσο εύκολα.

Σ ευχαριστώ πολύ Αιθηρόη. Είσαι πολύ σπουδαία γυναίκα. Ήθελα να σου το πω.

Τώρα πρέπει κι εμείς να τακτοποιήσουμε το σπίτι μας. Και όταν με το καλό γίνει αυτό, ελπίζω να συνεργαστούμε σαν χώροι για ένα κοινό σκοπό.

Σας ευχαριστώ όσους συμμετέχατε. Είναι τυχερή που σας έχει συνοδοιπόρους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
esoka




Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 4

Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΚυρ 14 Οκτ - 13:09:25

Όχι ακούγεται λάθος. Το σωστό είναι αυτό που λέει εκείνη.
Τίποτα δεν είναι τυχαίο!

Ναι. Έχω διαβάσει αρκετά στον aorato nao.

Ελπίζω να τα πούμε σύντομα. Να είστε καλά όλοι.

Με εκτίμηση και φιλία αληθινή.

Λεωνίδας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.   Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας. Icon_minitimeΚυρ 14 Οκτ - 20:35:58

ΛΕΩΝΙΔΑ...ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΤΟ forum ΣΟΥ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΝΤΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ.ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.ΑΣΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πολλαπλοί λογαριασμοί: Θα ήθελα την γνώμη σας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Καλησπερα!!θα ηθελα την γνωμη σας!
» Επιτροπής Αλήθειας Δημοσίου Χρέους
» Τη γνώμη σας, παρακαλώ
» Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ
» Ψυχικές Δυνάμεις...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ :: ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ & ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ-
Μετάβαση σε: