H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;

Πήγαινε κάτω 
+13
gerakina
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
romantiki
leontas
Ωρίων
anarhos
maggisoula
nobody
ΟΔΥΣΣΕΑΣ
Αιθηρόη
ilia
Θεμιδα
sofaki
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΚυρ 30 Οκτ - 1:20:02

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Μπορεί να είναι χαζή ερώτηση αλλά θέλω να καταλάβω κάτι. Έβλεπα τα βίντεα μας και για όλα αυτά για τους εξωγήινους που άλλοι θέλουν να κατακτήσουν βασικά τον πλανήτη μας και άλλοι να μας βοηθησουν. Δεν έχω καταλάβει όμως γιατί θέλουν τόσο πολύ τους ανθρώπους και τον πλανήτη μας. Απλά και μόνο γιατί θέλουν την ενέργεια μας; Και υποτίθεται ότι υπάρχουν ένα σωρό οντότητες γύρω από τον πλανήτη μας και άλλοι θέλουν να βοηθήσουν και άλλοι το αντίθετο. Γιατί; Απάντηση σε αυτό μου το γιατί, δεν βρήκα και δεν έχω ησυχία. Ούτε κι υπομονή να ψάξω κι άλλο τώρα. Μπορεί κανείς να μου απαντήσει το γιατί; Γιατί μοιάζει τόσο πολύτιμος ο πλανήτης μας και οι άνθρωποι; Αιθηρόη; SOS!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Θεμιδα

Θεμιδα


Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΚυρ 30 Οκτ - 3:06:37

sofaki έγραψε:
Θέλω να ρωτήσω κάτι. Μπορεί να είναι χαζή ερώτηση αλλά θέλω να καταλάβω κάτι. Έβλεπα τα βίντεα μας και για όλα αυτά για τους εξωγήινους που άλλοι θέλουν να κατακτήσουν βασικά τον πλανήτη μας και άλλοι να μας βοηθησουν. Δεν έχω καταλάβει όμως γιατί θέλουν τόσο πολύ τους ανθρώπους και τον πλανήτη μας. Απλά και μόνο γιατί θέλουν την ενέργεια μας; Και υποτίθεται ότι υπάρχουν ένα σωρό οντότητες γύρω από τον πλανήτη μας και άλλοι θέλουν να βοηθήσουν και άλλοι το αντίθετο. Γιατί; Απάντηση σε αυτό μου το γιατί, δεν βρήκα και δεν έχω ησυχία. Ούτε κι υπομονή να ψάξω κι άλλο τώρα. Μπορεί κανείς να μου απαντήσει το γιατί; Γιατί μοιάζει τόσο πολύτιμος ο πλανήτης μας και οι άνθρωποι; Αιθηρόη; SOS!



Καλημερα!!!!αυτη την απορια την ειχα και εγω χρονια.....απο την αλλη καθομαι και σκεφτομαι οτι οι εξωγηινοι εχουν τεχνολογια που ουτε στις ταινιες επιστημονικες φαντασιες δεν εχουμε δει....

Δεν μπορει να ταξιδευουν με απιστευτες ταχυτητες μεσα στο διαστημα και να μην μπορουν να κατακτησουν ενα πλανητη!

Και αυτο σε κανει να απορεις...σε προστατευουν καποιοι εκει εξω ή πολυ απλα ολα αυτα ειναι παραμυθια της ΝΑΣΑ οτι και καλα ερχονται οι κακοι εξωγηινοι και τα σχετικα......

Μηπως στην πραγματικοτητα ερχονται (αν ερχεται κατι ετσι;) αυτοι που θελουν να βοηθησουν,αυτοι που θελουν να αποκαταστησουν τις ισσοροπιες;

Συνηθως οι Αμερικανοι οταν θελουν να μας προιδεασουν το κανουν μεσα απο τις ταινιες τους.....θεωρω οτι αξιζει να ριξουμε μια ματια με τα θεματα που ασχολουνται τα τελευταια 6 χρονια......και δεν εννοω τα κομιξ!!!

Να ειστε παντα καλα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΚυρ 30 Οκτ - 11:56:04

Θεμιδα ωραία φώτο έχεις βάλει στο προφίλ...κ σε αυτό που ρωτάς ταιργιάζει τόσο πολύ...

Τεσπα...δεν μου αρέσει η λέξη εξωγήινοι...αλλα εαν έτσι θέλετε να δώσετε μια λέξη σε κάτι που το θεωρείτε εκτός των δικών σας "ορίων" σκέψης τότε θα την χρησιμοποιήσω κ εγώ αυτή την λέξη...δεν νομίζω πως υπάρχουν "εξωγήινοι" που είναι "κακοί" είναι ανάλογα το πως το βλέπει κανείς...νομίζω πως μερικοί για δικούς τους λόγους θέλουν να παραμείνουν οι δικές τους τωρινές "ισορροπίες" εδώ κ να παραμείνει ο δικός τους έλεγχος και άλλοι που απλά θέλουν να μην υπάρχει αυτός ο έλεγχος και να υπάρχει η αρμονία σε όλα τα επίπεδα...ο κάθε ένας είναι διαφορετικός και μοναδικός οπότε είναι όμορφη η ποικιλία κ η ελευθερία...

Νομίζετε όλοι πως πρώτη φορά γίνεται αυτό?νομίζετε πως τώρα άρχισαν όλες οι αλλαγές?και όμως δεν είναι η πρώτη φόρα που γίνεται αυτό κ όμως οι αλλαγές έχουν ξεκινήσει εδω κ πάρα παρα πολυ καιρό...οι πύλες που άνοιξαν...και όλα αυτά δεν είναι κάτι νέο...

Να έχετε "ανοιχτά" τα μάτια σας για να μην σκέφτεστε μόνο με την "κλειστή" λογική...κ να μην διαχωρίζετε πότε κάτι...οτιδήποτε...τίποτα δεν είναι όπως φαίνετε...

"Γιατί μοιάζει τόσο πολύτιμος ο πλανήτης μας και οι άνθρωποι; " για τους ανθρώπους έχουμε ξαναμιλήσει στον ναό γιατι είναι τόσο σημαντικοί κτλ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΚυρ 30 Οκτ - 17:01:36

Ο πλανήτης της Γαίας…

Εντάξει λοιπόν… προσέξτε… ανοίξτε τα «αυτιά» της ψυχής και του νου σας και «ακούστε»…

Αυτό που τον κάνει ξεχωριστό, ανάμεσα σε άλλους, σε αυτόν τον γαλαξία, είναι οι Χωρο-χρονικές Πύλες που διαθέτει και ο ορυκτός πλούτος της…

Οι Πύλες έχουν αρχίσει να ενεργοποιούνται, λόγω της ανόδου του Ηλιακού μας πλανητικού συστήματος… λόγω της εξελικτικής ανόδου του ίδιου του γαλαξία μας…

Μέσω των Πυλών μπορεί ένα άτομο με τον κατάλληλο εξοπλισμό, ή ένα διαστημόπλοιο, να μπει και να μεταφερθεί άμεσα στην άλλη άκρη του γαλαξία, χωρίς να χρειάζεται να ταξιδεύει δεκάδες, εκατοντάδες ή και χιλιάδες έτη...

Και όχι μόνο…

Βοηθούν τον άνθρωπο στην ανώτερη έμπνευση ή αλλιώς, λήψη πληροφοριών.

Πολλές φορές οι πληροφορίες αυτές διοχετεύονται κατ ευθείαν στο υποσυνείδητο και δεν γίνονται αμέσως αντιληπτές από εμάς, μέχρις ότου να χρειασθεί να τις αξιοποιήσουμε, οπότε βγαίνουν στην επιφάνεια και μας καθοδηγούν.

Τέτοιες Πύλες υπάρχουν διάσπαρτες πάνω στον πλανήτη μας…

Κάποιες μεγαλύτερες και ισχυρότερες από κάποιες άλλες… και κάποιες, ας πούμε δευτερεύοντες και τριτεύοντες, ως προς την δυναμική και λόγο χρήσης τους… όμως το ίδιο σημαντικές…

Αυτές οι τρεις κατηγορίες πυλών, είναι οι εξής…

1… Αυτές που ονομάζουν οι άνθρωποι ‘‘σκουληκότρυπες’’… ή πιο σωστά Γέφυρες… για άμεση μετάβαση από ένα σημείο του γαλαξία σε ένα άλλο… ή από τον γαλαξία μας, σε έναν άλλον…

2… Οι Πύλες που μέσω αυτών μπορούμε να ταξιδέψουμε στον χρόνο ή σε μια άλλη διάσταση…

3…Και οι Πύλες από τις οποίες μπορούμε να παίρνουμε «πληροφορίες» και να επικοινωνούμε με άλλες οντότητες… και ταυτόχρονα να περνάμε σε «παράλληλες πραγματικότητες» του δικού μας Χωρο-χρόνου και πεδίου… να επικοινωνούμε με την Γαία και τον ανώτερο εαυτό μας…

Εμπειρίες τέτοιων ταξιδιών, είναι καταγεγραμμένες αιώνες τώρα… ταξίδια ανθρώπων, όπου ενώ βρίσκονταν σε ένα μέρος, ξαφνικά μετέβαιναν σε έναν τελείως διαφορετικό χώρο… εμφανίσεις όντων, από το «πουθενά»… κτλ…

Πέρα από τις Πύλες…

Ο ορυκτός πλούτος που γεννάται ακατάπαυστα από την Γαία μας… η ποικιλία των κρυστάλλων μας, που είναι χρήσιμη για την ανώτερη προηγμένη τεχνολογία, είτε σαν μέσο αποθήκευσης πληροφοριών, είτε σαν βασικός παράγοντας παραγωγής, αποθήκευσης και μετάδοσης ενεργειών κτλ…

Άλλωστε κι ένας λόγος όπου η Γαία έχει τόσες Πύλες, οφείλεται κατά ένα έναν κύριο λόγο, στον ορυκτό κρυσταλλικό της πλούτο…

Και φυσικά ο χρυσός…

Αλήθεια… που βρίσκεται αποθηκευμένος ο χρυσός, που έχει συλλεχθεί όλους αυτούς τους αιώνες;

Γνωρίζετε πως το χρήμα που αναλογεί σε κάθε κράτος, ορίζεται από τον χρυσό που έχει στο κεντρικό εθνικό τραπεζικό της «λογαριασμό»…

Θαρρείτε πως τα κράτη, έχουν χρυσό στα θησαυροφυλάκια του;

Χμ…

Όσο για τον λόγο που είναι σημαντικός ο Άνθρωπος…

Πέραν όσων έχουμε πει ως τώρα…

Ακούστε ένα «παραμύθι» που λένε σε κάποια παιδιά…

Και για να είμαι πιο αληθινή και ακριβής… μία ιστορία…

Ναι…

Υπάρχει μία ιστορία, που δεν την έχουν ακούσει ποτέ τα παιδιά των ανθρώπων της γης… μία ιστορία που γνωρίζουν καλά κάποια άλλα παιδάκια… σε έναν άλλον κόσμο…

«Κάποτε, πριν πολλούς πολλούς καιρούς… ο Κόσμος που δημιούργησε ο Πρώτος Νους Δημιουργός, παρατήρησε τον εαυτό του και είδε πως κάθε φορά που αναπαρήγαγε «κάτι», αναπηδούσε από αυτό και το αρνητικό αντίθετο του, που παρενοχλούσε αυτό που η Ψυχή του προτιμούσε περισσότερο… αλλά επειδή κι εκείνο ήταν δικό του γέννημα, έπρεπε να το προστατεύει και αυτό…

Όμως αρεσκόταν περισσότερο στο όμορφο… και κάτι έπρεπε να κάνει…

Θυμήθηκε πως του δόθηκε ελεύθερη βούληση…

Τότε σκέφτηκε να πάρει μια απόφαση δική του, για πρώτη φορά… και να διαλέξει να είναι κάτι συγκεκριμένο…

Κι έτσι, αποφάσισε να είναι όλο αγάπη… και το αρνητικό μέρος του εαυτού του το απομάκρυνε, ενώ εκείνος συνέχισε να μεγαλώνει και να αναπτύσσεται μέσα στην αγάπη…

Κάποια στιγμή όμως έφτασε σε ένα ύστατο όριο, όπου έπρεπε να προχωρήσει σε ένα ανώτερο «Ουρανό»…

Πάσχιζε να φτάσει εκεί… αλλά ό,τι κι αν έκανε, κάτι τον εμπόδιζε…

Όσο κι αν πειραματιζόταν, δεν μπορούσε να βρει αυτό που τον κρατούσε πίσω… δεν μπορούσε να καταλάβει…

Και ζήτησε την βοήθεια του Πρώτου Δημιουργού…

Τότε Εκείνος του αποκάλυψε, πως για να μπορέσει να ανέβει ψιλότερα πρέπει να έχει μαζί του και το αρνητικό κομμάτι του… εκείνο που κάποτε απομάκρυνε… διότι δεν γινόταν να ανέβει ο μισός Εαυτός του…

Αυτό όμως, το άλλο μισό του, είχε επίσης μεγαλώσει και αναπτυχθεί… ισχυρά και αρεσκόταν στην δημιουργία του… δεν είχε την γνώση και την θέληση του αντίθετου του, που ήταν η ομορφιά και η αγάπη…

Μία αναγκαστική ένωση των δύο, θα προκαλούσε ανισορροπία και εκρηκτική καταστροφή…

Έτσι λοιπόν, ο πρώτος Κόσμος, ο γεμάτος αγάπη, αποφάσισε και έστειλε ένα μικρό κομμάτι του, κατάλληλα προετοιμασμένο, στον αντίθετο εαυτό του… το οποίο πήγε και ενσωματώθηκε στο αρνητικό αυτό τμήμα για να το χρωματίσει… να το φωτίσει… να του θυμίσει την πηγή του και να το αλλάξει σιγά σιγά, ώστε στην συνέχεια η συνένωση να μπορεί να γίνει ομαλά χωρίς ανισορροπίες…

Το κομμάτι αυτό του Εαυτού του… ονομάζεται … «Ανθρωπότητα»…

Το έσπασε σε μικρότερα κομμάτια και σκόρπισαν σε διάφορα κομβικά σημεία του αντίθετου Κόσμου… και όλο αγάπη, άρχισαν να ποτίζουν τον Κόσμο…

Δύσκολο έργο… δύσκολη αποστολή…

Με τους καιρούς, η «Ανθρωπότητα» ξέχασε…

Είχε μεγάλη κατανόηση όμως ο Κόσμος της Αγάπης… και τότε χρησιμοποίησε και πάλι την ελεύθερη βούληση του…

Και σε κάθε νέο κύκλο, άρχισαν να στέλνονται κάποιοι για να την βοηθήσουν και να της θυμίζουν τον έργο της και την ολοκλήρωση του…»

Και όπως είπα στην αρχή… είναι μια ιστορία… κι όχι παραμύθι…

Καλοί εξωγήινοι… «κακοί» εξωγήινοι… φίλοι… εχθροί… οι μεν προστατεύουν ένα ανώτερο έργο και οι δε την ύπαρξη τους και την (κατανοητή σύμφωνα με την δική τους πεποίθηση, αντίληψη και γνώση) κτήση τους…

Και ελπίζω να κατανοήσετε, με όσα σας μαρτυρώ, βαθύτερα και με αγάπη…

Διότι δεν έχει σημασία τι λέω εγώ ή κάποιος άλλος…

Διότι πάντα στον… «επίλογο»… σημασία έχει εσείς τι νιώθετε… ποιοι είστε… και πώς θα πράξετε… μέσα σας και στον κόσμο γύρω σας…


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΟΔΥΣΣΕΑΣ


Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 8

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΚυρ 30 Οκτ - 19:36:58


ΕΩΣ ΤΑ ΔΥΟ ΜΙΣΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΑΛΙ ΕΝΑ

ΟΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΣΤΙΣ ΤΕΧΝΕΣ ΤΟΥΣ

ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΝ ΞΑΝΑ

ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΝΑ ΛΥΤΡΩΘΟΥΝ



ΧΑΙΡΕ



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nobody




Ηλικία : 57
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 5

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΚυρ 30 Οκτ - 20:50:08

Τι ωραία ιστορία! Θα πω ψέματα αν πω ότι τα κατάλαβα όλα τα υπόλοιπα. Όμως νιώθω ότι θα σπάσει η καρδιά μου! Σαν απο συγκίνηση αλλα και από μεγαλείο που νιώθω! Δεν ξέρω γιατί αλλά μου δώσατε περηφάνια. Άρα δεν είμαι χαμένος. Έχω σκοπό. Ευχαριστώ ταπεινά μα και μεγάλα! Δεν είμαι ο κανένας και το τίποτα! Είμαι ο κύριος Αρίσταρχος! Να είστε καλά Αιθηρόη και Οδυσσέα! Μπορώ να αλλάξω το ψευδόνυμο μου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nobody




Ηλικία : 57
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 5

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΚυρ 30 Οκτ - 20:53:06

Καλή σας νύχτα φίλοι μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΚυρ 30 Οκτ - 21:20:37

Και έτσι να Γίνει...

Καλώς όρισες Οδυσσέα!

Καλώς όρισες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΚυρ 30 Οκτ - 21:23:24

Να είσαι καλά Αριστείδη...

Σου απάντησα στο μήνυμα σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΔευ 31 Οκτ - 9:28:12

Εδώ θα μιλ΄ησω σοβαρά. Αυτό με τις πύλες λίγο πολύ μας είναι γνωστό. Η ελλάδα έχει πάρα πολλές τέτοιες και το φανερώνουν οι αρχαίοι Ελληνικοί ναοί. Οι αρχαίοι Έλληνες ήξεραν αυτά που δεν ξέρουμε εμείς. Στον ¨ολυμπο στους Δελφούς στη Δωδώνη στην Ακρόπολη και και και! Αυτές είναι οι πιο μεγάλες. Α! Το ξέρετε ότι απαγορεύουν στους Δελφούς να πηγαίνει ο κόσμος σε κάποια ειδικά σημεία ε; Που είναι έντονα μέρη ενεργειακά. Τεσπά! ¨οπως ξέρω ότι σε όλο τον πλανήτη έχει τέτοιες πύλες. Μάλιστα έχει μια μεγάλη στο Ιράκ εκεί που ήταν παλιά η Βαβυλώνα στην Γκίζα στο Ιράν στο θιβέτ και αλλού. Βατικανό Ιρλανδία Σκωτία Αμερική παντού παντού! Κάπου είχα διαβάσει κάποιον να λέει με΄σα σε πολλά άλλα που έλεγε ότι ο πλανήτης μας αν έχει τόσες πολλές πύλες θα ήταν ιδανικό αεροδρόμιο του γαλαξία μας. Και ποιος λέω εγώ τώρα δεν θα ήθελε να ελένχει ένα τέτοιο αεροδρόμιο; Πολλοί απαντάω! Οπότε δεν με ξαφνιάζει αυτά που λες Αιθηρόη. Δεν είχα σκεφτεί βέβαια όλο αυτό γιατί δεν είχα φτάσει μέχρι εκεί την σκέψη μου. Αλλά νομίζω πως δεν έχουμε πάρει χαμπάρι την πολυτιμότητα του πλανήτη μας. Δεν ξέρουμε ότι πρέπει να τον προστατέψόυμε για να μην πέσει σε λάθος χέρια για όλους αυτούς τους λόγους. Οι αμερικάνοι γιατί θέλαν σαν τρελοί την κρήτη; για να στήσουν βάσεις. Γιατί θέλουν όλοι την Ελλάδα; Όχι μόνο για τον ορυκτό πλούτο της και για το DNA ΤΗς αλλά και γιατί είναι σε κομβικό σημείο σημαντικό. Έτσι και ο πλανήτης μας.

Αυτά για τις πύλες κι ευχαριστώ Αιθηρόη για την ξεκάθαρη απάντηση! Δεν είναι εύκολο να πεις κάτι τ΄ετοιο και το ξέρω. ¨ομως αυτό που με ΄΄αγγιξε περισσότερο είναι η ιστορία. η ιστορία 'ηταν συγκλονιστική! Απ΄΄οπου και να την κοιτάξεις! Και μένα με συγκίνησε πολύ. Και ρωτάω τώρα άραγε ε΄ιναι τυχαίο που τόσοι και τόσοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν αυτή την ανάγκη και αίσθηση μέσα τους να γυρίσουν πίσω; Δεν ξέρουν που αλλά κάπου αλλού! Ξυπνάει μέσα του κάτι ξεχασμένο! Και μακάρι αυτή η σιτορία να κάνει τον γύρω του κόσμου! ¨ετσι για λίγη ελπίδα και ανακούφιση. Σ ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου! Πολύ όμως!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΤρι 1 Νοε - 12:30:36

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Prayer2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ωρίων

Ωρίων


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 25

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΤετ 2 Νοε - 10:55:49

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  3477152822 Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  3477152822 Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  3477152822 Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  3477152822 Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  3477152822 Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  3477152822
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΤετ 2 Νοε - 13:27:51

Αχ βρε Αιθηρόη! Αχ! Σ ευχαριστώ πολύ! Όλους σας! Σήμερα θα έχω να πω μια όμορφη ιστορία στον γιο μου. Την ιστορία σου Αιθηρόη! Θέλω ο γιος μου να είναι ελεύθερος και σπουδαίος άνθρωπος. Χωρίς σκιάχτρα θεούς και φόβους. Ονειρεύομαι έναν ελεύθερο όμορφο κόσμο. Ο γιος μου εύχομαι να τον ζήσει. Αν δεν προλάβει να τον ζήσει όμως, τότε εύχομαι να είναι από αυτούς που θα πολεμήσει και θα βάλει τα πρώτα θεμέλεια. Όλοι μας με όλη μας την ψυχή να έχουμε αυτό στο μυαλό και στην καρδιά. Γιατί όπως μου είπε κάποτε η Αιθηρόη, ότι γεννιέται και μεγαλώνει στην καρδιά είναι από σπέρματα που φύλαγε η ψυχή χιλιάδες χρόνια, για να μας τους δώσει όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή. Για να φανερωθεί και να βγει αυτό το σπέρμα στην καρδιά μου και στην πίστη μου, σημαίνει ότι ήρθε αυτός ο καιρός. Όλοι το νιώθουμε άλλωστε.
Αυτός ο όμορφος πλανήτης σταθμός, θα γίνει κάποτε ένα στολίδι στον γαλαξία μας που όλοι θα μιλάνε γι αυτόν. Αυτό το θέλω πολύ και το πιστεύω. Δεν θέλώ πια να βλέπω ανθρώπους σαν εχθρούς μου και κακούς. Τους βλέπω σαν αδερφούς μου που χρειάζονται βοήθεια και φως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leontas

leontas


Ηλικία : 48
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 84

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΤετ 2 Νοε - 13:58:53

Αιθηρόη σου έστειλα κάτι. Δες το σε παρακαλώ.
Να προσέχεις Αιθηρόη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
romantiki

romantiki


Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 72

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΚυρ 6 Νοε - 13:30:26

Sofaki συμφωνώ μαζί σου! Και μ άρεσε η ιδέα σου! Αυτή την ιστορία να την πούμε και στα δικά μας παιδάκια . Αιθηρόη πολύ μου άρεσε και στο έγραψα και πριν. Εξηγεί κάποια πράγματα που δεν είχαν απάντηση ,για μένα τουλάχιστον. Αιθηρόη είσαι πολύτιμο πλάσμα. Να το ξέρεις! Σου στέλνω την αγάπη μου με πολύ κι αληθινή φιλία κι αγάπη!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leontas

leontas


Ηλικία : 48
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 84

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΤετ 9 Νοε - 13:53:50

Με μια χούφτα αστέρια ξεκινήσατε…
Με στάλες αθάνατου νερού στα χείλη…
Και μια ευχή στην πλάτη… «με το καλό να επιστρέψετε…

http://www.aoratos-naos.com/t1515-topic

Εδώ ταιριάζει λοιπόν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΠΕΛΑΣΓΟΣ


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 155

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΠαρ 18 Νοε - 12:47:32

Αυτό που θαυμάζω εδώ, είναι που λέγονται αλήθειες χωρίς φανατισμό και μεγάλες τυμπανοκρουσίες. Από αυτό καταλαβαίνεις και μπορείς ήρεμα να σκεφτείς. Είμαι σε διάφορα φόρουμ. Σφάζονται και αλληλοκατηγορούνται με φανατισμό. Πέστε το πάθος, εμένα το ίδιο μου κάνει. Και είναι εύκολο να παρασυρθείς κι εσύ και να χάσεις την ουσία των πραγμάτων.

Κάποιος που ξέρει τι είναι και ποια είναι η αλήθεια δεν έχει λόγους να ουρλιάζει, ούτε να διαμάχεται, ούτε να σηκώνει ταμπέλες και μεγάφωνα, ούτε να τσακώνεται, ούτε να μεγαλοποιεί με απειλές και προφητείες και φόβους και στολίδια. Μιλάει ήρεμα και απλά. Μιλάει χωρίς στόμφο και δεν πιέζει. Περιμένει γιατί ξέρει ότι όποιος ψάξει μπορεί να βρει περισσότερα στοιχεία. Και ξέρει ότι αργά η γρήγορα όλα θα έρθουν στο φως. Αφήνει λοιπόν, την αλήθεια στο τραπέζι, και συνεχίζει το έργο του αθόρυβα.

Εδώ διάβασα λοιπόν δύο ιστορίες. Δύο γεγονότα. Και τις πιστεύω. Και οι δύο με διάφορους τρόπους μπορούν να αποδειχθούν, μελετώντας όσα διαδραματίζονται στον πλανήτη μας αιώνες τώρα. Όταν ακούς κάτι και αυτό το κάτι, ξεκλειδώσει την ψυχή σου και το νου σου σε κάτι, αυτό σημαίνει πως άκουσες κάτι μεγάλο και αληθές.

Έτσι ένιωσα μόλις πριν από λίγα λεπτά. Ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΠεμ 12 Ιαν - 13:29:50

Αυτο μου αρεσε πολυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΠεμ 9 Φεβ - 22:49:09



Ενα μήνυμα απο salusa απο τον Σείριο , το είδσ το διαδύκτιο και θεώρησα να το μοιρα στώ μαζί σας.


The waiting game will have
to be played a little bit longer, but all of the time progress is being made. No
amount of interference from the dark Ones will have any lasting effect, as our
plans are now too far advanced for them to be prevented from being successful.
Our activities are being speeded up as are our Allies, as it has reached a point
when certain dates are being projected for finalization. The outer signs mainly
from your Internet sources are the most reliable for accurate and up to date
information. By doing your best to stay focussed upon the Light, you are keeping
a steady path to Ascension. Whatever happens you may be sure that the same
result will be achieved, and it will see you released from the controls of the
dark Ones.

We are entering what will
be for us an extremely busy period, but we cannot be overwhelmed by any
circumstances because we have fleets of millions of crafts and of course the
personnel to operate them. In fact so many of our needs are automated, that we
can spend our time doing the specialized work we are equipped for at this most
important time. Even functions such as maintenance are carried out by robotic
Beings that have such a high level of consciousness, that they can reason and
make decisions of their own. Naturally our sophisticated computers are heavily
involved in the operation of our ships, and also to the mission of the fleet as
a whole. You are aware that everything on Earth also has a degree of
consciousness, but in your much heavier vibrations it cannot fully function. So
it is not a necessarily a big step forward to accept what we have told you.

All of the advances we
mention from time to time will be yours in due course. It will come with your
personal progress towards becoming a Galactic Being. You cannot yet imagine what
that means, but perhaps we could call you superhuman. Your present consciousness
levels are growing, but nowhere near to your full potential. You will achieve a
level of Christ Consciousness, and that was always going to be available to you
because of the wonderful increase in your Light energies. It may sound
ambitious, but you can aspire to bring out that level of energy whilst on Earth,
but we know it is extremely hard to maintain. There are just too many lower
vibrations around you, and it includes those that have become attached to you
over many lives. It is why there is often reference to your need to cleanse
yourself of them, and the present is a wonderful time to do that work. There are
so many higher energies being sent to you, that if you attract them to yourself
that process will take place. The secret is to desire for such cleansing to
occur and the Law of Attraction will do the rest.

Be aware of what is around
you and do not link into anything that could be conceived as of the lower
vibrations. The dark Ones have been very clever in serving up what is called
entertainment, that appeals to your base senses and panders to your desire for
thrills and excitement. It does not mean that all life should be serious without
fun and laughter. However, you soon tire of what you have and seek even greater
thrills, and that can often lead to the dropping of your standards and
debauchery. It is so easy to do and so hard to lift yourself out of. It is why
there are now so many teachers on Earth giving out advice so that the purpose of
life is understood and that you are responsible for all of your actions, words
and deeds.

Imagine how humbling it is
to face yourself and see how you have really been, through the eyes of one who
has stood by you trying to guide your life into the Light. It is not done to
shame you, but to see how you have affected others often without any realization
of it. You are All One, and what you do to one you do to all, and it does affect
the level of the mass consciousness. We are pleased to inform you that you have
done so well in bringing the Light into your lives, and anchoring it upon Earth.
So much so that the mass consciousness levels have been increasing
exponentially, and will continue to do so. You are well on course to complete
this cycle with Ascension, and it is in accordance with the Divine Plan.

The changes are going to
be so far reaching, and happen so quickly that you will need to keep awake in
case you miss something. Once the influence and interference of the dark Ones is
finally stopped, and that will be over the next few months, you can then relax
and begin to enjoy the sudden freedom that shall be returned to you. From
thereon the whole atmosphere will be lifted up and much emotion released, as
people realise that at last real peace has descended upon Earth. That will make
the last months of the year a most memorable and delightful time, and the people
of the world will be re-united. Never again shall they be separated and lose
their true identity, they shall be as One again.

Because of the higher
vibrations that now exist on planet Earth there is less confrontation between
people, and but for those who promote the differences for reasons of control,
there would soon be worldwide peace. As we have already informed you, peace is
to be soon achieved but first there must be governmental changes. You must have
the right people in charge before any real progress can be made on any front,
and along with our allies we are ready to proceed as soon as that point is
reached. Each individual can help speed up the changes by sending out love to
all of Humanity, and Mother Earth who has not erupted as many were led to
believe. So far there has not been any abnormal activity, but obviously by the
very nature of the cleansing that is required there will some major happenings.

I am SaLuSa from Sirius,
and will tell you that the members of the Galactic Federation are God loving and
not God fearing. We have long accepted that God is All Love, and that we are all
an aspect of that pure Light. With that in mind, religious teachings will have
to be changed accordingly. It is a delicate situation as we must allow for free
expression, but at the same time the truth must be laid before the people. You
must be able to make an informed choice, and before the end of this cycle you
will be in that position. Once you are aware, we see that as another step
towards complete harmony between you all.



Thank you SaLuSa.
Mike Quinsey.






ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΑΠΟ GOOGLE




SALUSA 8-Φεβρουάριος-2012



Το παιχνίδι αναμονής θα πρέπει να παίξει λίγο περισσότερο, αλλά όλα τα σχετικά με την πρόοδο του χρόνου γίνεται. Κανένα
ποσό από παρέμβαση των σκοτεινών δυνάμεων, θα έχουν διαρκή
αποτελέσματα, τα σχέδια μας είναι πλέον πολύ προηγμένη για να τους
εμποδίσει από το να είναι επιτυχής. Οι
δραστηριότητές μας να επιταχυνθεί όπως είναι σύμμαχοί μας, δεδομένου
ότι έχει φθάσει σε ένα σημείο, όταν πληρούνται ορισμένες ημερομηνίες που
προβλέπονται για οριστικοποίηση. Τα εξωτερικά σημάδια, κυρίως από τις πηγές σας στο Internet είναι η πιο αξιόπιστη για την ακριβή και ενημερωμένα στοιχεία. Με αυτόν τον καλύτερό σας για να μείνετε επικεντρώθηκε πάνω στο φως, κρατάτε μια σταθερή πορεία προς την Ανάληψη. Ό,
τι συμβαίνει μπορείτε να είστε σίγουροι ότι το ίδιο αποτέλεσμα θα
επιτευχθεί, και θα σας δούμε να απελευθερώνονται από τους ελέγχους των
σκοτεινών δυνάμεων.
Ό,
τι συμβαίνει μπορείτε να είστε σίγουροι ότι το ίδιο αποτέλεσμα θα
επιτευχθεί, και θα σας δούμε να απελευθερώνονται από τους ελέγχους των
σκοτεινών δυνάμεων.



Μπαίνουμε
σε αυτό θα είναι για μας μια εξαιρετικά πολυάσχολη περίοδο, αλλά δεν
μπορούμε να κατακλύζεται από οποιεσδήποτε συνθήκες, επειδή έχουμε
στόλους των εκατομμυρίων των τεχνών και φυσικά το προσωπικό για τη
λειτουργία τους. Στην
πραγματικότητα, ώστε πολλές από τις ανάγκες μας είναι
αυτοματοποιημένες, ότι μπορούμε να ξοδεύουμε το χρόνο μας κάνοντας την
εξειδικευμένη εργασία που είναι εξοπλισμένα για αυτή τη πιο σημαντική
στιγμή. Ακόμη
και λειτουργίες, όπως η συντήρηση διενεργείται από ρομποτικά όντα που
έχουν ένα τόσο υψηλό επίπεδο της συνείδησης, που μπορούν να διαλογιστούν
και να πάρουν αποφάσεις από μόνοι τους. Φυσικά
οι εξελιγμένοι υπολογιστές μας συμμετέχει ενεργά στη λειτουργία των
πλοίων μας, αλλά και για την αποστολή του στόλου ως σύνολο. Γνωρίζετε
ότι τα πάντα στη Γη έχει επίσης έναν βαθμό συνείδησης, αλλά σε πολύ
βαρύτερο δονήσεις σας δεν μπορεί πλήρως τη λειτουργία. Γι 'αυτό δεν είναι απαραίτητα ένα μεγάλο βήμα προς τα εμπρός για να αποδεχθεί ό, τι σας έχουμε πει.
Γι 'αυτό δεν είναι απαραίτητα ένα μεγάλο βήμα προς τα εμπρός για να αποδεχθεί ό, τι σας έχουμε πει.



Όλα των προκαταβολών θα αναφέρω από καιρό σε καιρό θα είναι δική σας εν ευθέτω χρόνω. Θα έρθει με την προσωπική σας πρόοδο προς την κατεύθυνση να γίνει ένα Γαλαξιακό Ον. Δεν μπορείτε να φανταστείτε ακόμα τι σημαίνει αυτό, αλλά ίσως θα μπορούσαμε να σας καλούν υπεράνθρωπο. Σημερινά επίπεδα συνείδησης σας αυξάνονται, αλλά πουθενά κοντά στο μέγιστο των δυνατοτήτων σας. Θα
επιτευχθεί ένα επίπεδο της συνείδησης του Χριστού, και αυτό πάντα θα
είναι στη διάθεσή σας, λόγω της αύξησης στο υπέροχο φως τις ενέργειές
σας. Μπορεί
να ακούγεται φιλόδοξο, αλλά μπορείτε να φιλοδοξούν να αναδείξει αυτό το
επίπεδο ενέργειας, ενώ στη Γη, αλλά ξέρουμε ότι είναι εξαιρετικά
δύσκολο να διατηρηθεί. Υπάρχουν
πάρα πολλές χαμηλότερες δονήσεις γύρω σας, και περιλαμβάνει εκείνους
που έχουν γίνει για να σας συνοδεύουν σε πολλές ζωές. Είναι
γιατί υπάρχει συχνά αναφορά στην ανάγκη σας να καθαρίσει τον εαυτό
τους, και η σημερινή είναι μια υπέροχη στιγμή για να κάνουμε αυτό το
έργο. Υπάρχουν τόσα πολλά υψηλότερες ενέργειες που σας σταλεί, ότι αν τους προσελκύσει στον εαυτό σας ότι η διαδικασία θα λάβει χώρα. Το μυστικό είναι να επιθυμούμε για τον καθαρισμό αυτών να συμβεί και ο νόμος της έλξης θα κάνει τα υπόλοιπα.


Το μυστικό είναι να επιθυμούμε για τον καθαρισμό αυτών να συμβεί και ο νόμος της έλξης θα κάνει τα υπόλοιπα.



Να
είστε ενήμεροι για ό, τι είναι γύρω σου και δεν συνδέουν σε τίποτα που
θα μπορούσε να συλληφθεί από τις χαμηλότερες δονήσεις. Οι
σκοτεινών δυνάμεων ήταν πολύ έξυπνος για την εξυπηρέτηση απαρτίζουν το
λεγόμενο ψυχαγωγίας, που απευθύνεται σε βάση τις αισθήσεις και panders
σας με την επιθυμία σας για τις συγκινήσεις. Αυτό δεν σημαίνει ότι όλη η ζωή πρέπει να είναι σοβαρές, χωρίς διασκέδαση και γέλιο. Ωστόσο,
σύντομα θα κουράσω το τι έχετε και να επιδιώξει ακόμη μεγαλύτερες
συγκινήσεις, και που μπορεί συχνά να οδηγήσει στην εγκατάλειψη των
προτύπων και της ακολασίας σας. Είναι τόσο εύκολο να κάνει και τόσο δύσκολο να άρει τον εαυτό σας από. Είναι
γιατί σήμερα υπάρχουν τόσοι εκπαιδευτικοί στη Γη δίνοντας τις συμβουλές
έτσι ώστε ο σκοπός της ζωής είναι κατανοητή και ότι είστε υπεύθυνος για
όλες τις δράσεις, τα λόγια και τις πράξεις σας.


Είναι
γιατί σήμερα υπάρχουν τόσοι εκπαιδευτικοί στη Γη δίνοντας τις συμβουλές
έτσι ώστε ο σκοπός της ζωής είναι κατανοητή και ότι είστε υπεύθυνος για
όλες τις δράσεις, τα λόγια και τις πράξεις σας.



Φανταστείτε
πόσο συγκινητικό είναι να αντιμετωπίσει τον εαυτό σας και δείτε πόσο
έχετε πραγματικά ήταν, μέσα από τα μάτια κάποιου που έχει δίπλα σου
προσπαθώντας να κατευθύνει τη ζωή σας στο Φως. Δεν γίνεται να σας ντροπή, αλλά να δούμε πώς επηρέασε τους άλλους συχνά χωρίς πραγματοποίηση του. Όλοι εσείς είστε ένας, και τι κάνετε για να κάνετε ένα σε όλα, και αυτό επηρεάζει το επίπεδο της μαζικής συνείδησης. Είμαστε
στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι έχετε κάνει πολύ καλά να
φέρει το φως στη ζωή σας, και την αγκυροβόληση είναι στη Γη. Τόσο πολύ, ώστε τα επίπεδα της μαζικής συνείδησης έχουν αυξηθεί εκθετικά, και θα συνεχίσει να το πράττει. Είστε καλά στην πορεία για να ολοκληρώσει αυτόν τον κύκλο με την Ανάληψη, και είναι σύμφωνη με το θεϊκό σχέδιο.
Είστε καλά στην πορεία για να ολοκληρώσει αυτόν τον κύκλο με την Ανάληψη, και είναι σύμφωνη με το θεϊκό σχέδιο.



Οι
αλλαγές πρόκειται να είναι τόσο εκτεταμένες, και να συμβεί τόσο γρήγορα
που θα πρέπει να κρατήσει ξύπνιο σε περίπτωση που χάσετε κάτι. Μόλις
η επιρροή και παρέμβαση των σκοτεινών δυνάμεων που τελικά σταμάτησε,
και αυτό θα είναι πάνω από τους επόμενους μήνες, τότε μπορείτε να
χαλαρώσετε και να αρχίσουν να απολαμβάνουν την ελευθερία που ξαφνικά θα
πρέπει να σας επιστραφεί. Από
την σχετική η όλη ατμόσφαιρα θα ανυψωθεί και πολύ συναίσθημα
απελευθερώνονται, καθώς οι άνθρωποι συνειδητοποιούν ότι επιτέλους
πραγματική ειρήνη έχει κατέβει στη Γη. Αυτό
θα κάνει τους τελευταίους μήνες του έτους η πιο αξέχαστη και ευχάριστη
στιγμή, και οι άνθρωποι του κόσμου θα είναι ενωμένη. Ποτέ ξανά δεν θα πρέπει να διαχωριστούν και να χάνουν την αληθινή τους ταυτότητα, πρέπει να είναι όσο το Ένα και πάλι.


Ποτέ ξανά δεν θα πρέπει να διαχωριστούν και να χάνουν την αληθινή τους ταυτότητα, πρέπει να είναι όσο το Ένα και πάλι.



Λόγω
των υψηλότερων δονήσεων που υπάρχουν σήμερα στον πλανήτη Γη υπάρχει
λιγότερη αντιπαράθεση μεταξύ των ανθρώπων, αλλά και για εκείνους που
προωθούν τις διαφορές για λόγους ελέγχου, θα υπάρχει σύντομα σε όλο τον
κόσμο ειρήνη. Όπως έχουμε ήδη σας ενημέρωσα, η ειρήνη είναι να επιτευχθεί σύντομα, αλλά πρώτα θα πρέπει να υπάρξουν κυβερνητικές αλλαγές. Πρέπει
να έχετε τους σωστούς ανθρώπους στο τέλος πριν από οποιαδήποτε
πραγματική πρόοδος μπορεί να γίνει σε οποιοδήποτε μέτωπο, και μαζί με
τους συμμάχους μας, είμαστε έτοιμοι να προχωρήσουμε το συντομότερο αυτό
το σημείο έχει φτάσει. Κάθε
άτομο μπορεί να συμβάλει στην επιτάχυνση των αλλαγών στέλνοντας αγάπη
σε όλες της Γης Ανθρωπότητας, και μητέρα που δεν έχει εκραγεί, όπως
πολλοί έχουν οδηγηθεί να πιστεύουν. Μέχρι
στιγμής δεν υπήρξε οποιαδήποτε ανώμαλη δραστηριότητα, αλλά προφανώς από
την ίδια τη φύση του καθαρισμού που απαιτείται θα υπάρχουν κάποιες
σημαντικές εκδηλώσεις.
Μέχρι
στιγμής δεν υπήρξε οποιαδήποτε ανώμαλη δραστηριότητα, αλλά προφανώς από
την ίδια τη φύση του καθαρισμού που απαιτείται θα υπάρχουν κάποιες
σημαντικές εκδηλώσεις.



Είμαι SALUSA από τον Σείριο, και θα σας πω ότι τα μέλη της Γαλαξιακής Ομοσπονδίας είναι ο Θεός αγαπά τον Θεό και δεν φοβούνται. Έχουμε καιρό δεκτό ότι ο Θεός είναι αγάπη Όλα, και ότι είμαστε όλοι μια πτυχή αυτού του καθαρού φωτός. Με αυτό κατά νου, οι θρησκευτικές διδασκαλίες, θα πρέπει να τροποποιηθεί αναλόγως. Πρόκειται
για μια ευαίσθητη κατάσταση, όπως θα πρέπει να επιτρέψει την ελεύθερη
έκφραση, αλλά την ίδια στιγμή η αλήθεια θα πρέπει να θεσπιστούν πριν από
το λαό. Πρέπει να είστε σε θέση να προβούν σε τεκμηριωμένη επιλογή, και πριν από το τέλος αυτού του κύκλου θα είναι σε αυτή τη θέση. Μόλις γνωρίζετε, βλέπουμε ότι ως ένα ακόμη βήμα προς την πλήρη αρμονία ανάμεσα σε όλους σας.
Μόλις γνωρίζετε, βλέπουμε ότι ως ένα ακόμη βήμα προς την πλήρη αρμονία ανάμεσα σε όλους σας.




Σας ευχαριστούμε SALUSA.

Mike Quinsey.





Πηγή:http://www.treeofthegoldenlight.com/First_Contact/Channeled_Messages_by_Mike_Quinsey.htm


& :http://light-of-andromeda.blogspot.com/2012/02/sa-lu-sa-3012012.html






























Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΠαρ 10 Φεβ - 0:23:06

πολυ ομορφο,ελπιδοφορο,απο οσα μπορεσα να καταλαβω δηλαδη.Μηπως μπορει καποιος να κανει μια μεταφραση καλητερη απο του γκουγκλ;

Και κατι ακομα...τι παιζει με Σειριο,δεν εχω καταλαβει!Και,μου μοιαζει παραξενο,πως να το πω,πως επικοινωνουν μεσω ιντερνετ;Και πως ξερουμε αν δεν ειναι καποια-ες φαρσες;

Συγνωμη,μοιαζω απιστος θωμας,αλλα απλα δεν γνωριζω πολλα για το θεμα!Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  4088188550
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΠαρ 10 Φεβ - 0:34:57

Αιθηροη,η ιστορια ειναι μαγευτικη...Και λες πως ειναι ιστορια,οχι παραμυθι...!Με κανει πραγματικα περηφανη που ειμαι Ανθρωπος...Για να ειμαι ειλικρηνης αν τη διαβαζα αλλου,μαλλον θα ελεγα πως οντως ειναι παραμυθι...ομορφο αλλα ψευτικο...Το οτι γραφηκε απο σενα της δινει πιο πραγματικη υφη,και επιλεγω να πιστεψω σ'αυτην με ολη μου την καρδια!Να εισαι καλα και να μοιραζεις την αγαπη σου για παντα,ετσι,ομορφα,τρυφερα,μαγευτικα!Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΠαρ 10 Φεβ - 0:39:01

μια τελευταια ερωτηση!Ποιος ειναι ο Mike Quinsey;Καποιο μεντιουμ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΠαρ 10 Φεβ - 9:27:38


Miky Quinsey ειναι Γαλαξιακη ομοσπονδια έτσι λένε , τώρα για τα κείμενα και ποιος φέρνει αυτα στην Γή μας αυτά τα μηνύματα έχει να κάνει με το channeling .
Δεν θα πω ναι να το πιστέψεις αλλα απο την άλλη είναι αισόδοξο , και το ίδιο σκέπτομαι με σένα .Αν το δίαβασες λεεί και για τον νόμο της έλξης στο χέρι μας είναι να αλλάξουμε ότι συμβαίνει .

Δές εδώ για το channeling : http://galacticchannelings.com/


       Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  894006417  Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;    Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΠαρ 10 Φεβ - 20:00:45

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  2645610321 Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΝΕΡΓΕΙΑ

ΕΝΕΡΓΕΙΑ


Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 32

Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΙΝΗ ΜΑΓΕΙΑ!   Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;  Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ - 14:08:48

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΟΝΤΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ... ΝΙΩΘΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ ΣΥΓΚΙΝΙΣΗ ΧΑΡΑ Κ ΑΓΑΠΗ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΦΥΛΑΚΑ ΑΓΓΕΛΟ ΜΟΥ Η ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ... ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ...ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΙΘΗΡΟΗΣ...ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΞΕ Η ΤΕΛΕΙΑ ΑΚΡΙΒΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟΝ ΦΥΛΑΚΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΟΣΟ ΠΙΟ ΒΑΘΙΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΚΙ ΕΝΩ ΠΑΝΤΑ ΛΑΤΡΕΥΑ ΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΠΛΕΥΡΑ, ΠΟΛΕΜΑΓΑ ΤΗΝ ΑΡΝΙΤΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΥΒΑΛΑΩ...ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΟΜΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΥΓΚΙΡΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΕΞΕΙΣ...ΤΕΛΙΚΑ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΝΙΤΙΚΗ ΜΟΥ ΠΛΕΥΡΑ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ, ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Κ ΑΥΤΗ Κ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ...ΙΣΩΣ ΑΝ ΜΑΘΑΙΝΑ ΝΑ ΤΗ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΣΩΣΤΑ ΝΑ ΦΕΡΩ ΜΙΑ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ...ΤΟ YING KAI TO YANG...ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΠΟΙΑΣΑΝ ΟΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΑΓΓΑΛΙΑΣΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ... ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΑΙΘΗΡΟΗ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ! ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΥ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΑ (ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ) ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΟΣΟ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΓΑΛΙΑΣΩ...ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΚΕΨΗ? ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ POST ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΗΤΑΝ...Θα είμαι εδω ακόμα κ'αν δεν με βλέπεις...ΕΚΕΙ ΞΑΝΑΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ....ΤΙ ΜΑΓΕΙΙΙΑΑΑΑ! ΘΕΙΚΑ ΤΕΛΕΙΟ! ΟΛΟ!
ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΣΕΝΑ ΑΙΘΗΡΟΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ...ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ,ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΕΝΙΩΣΑ...ΑΛΛΑ ΕΝΩ ΠΗΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΝΕΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ (ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ) ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΩΤΗ...ΑΝ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΗΡΘΕ ΣΤΗ ΓΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΕΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΠΛΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ...ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ??? ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΣΕ ΠΟΙΟΝ? ΣΤΑ ΖΩΑ ΣΤΗ ΦΥΣΗ? ΟΧΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ...ΑΡΑ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΩΡΑ...ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙΣ ΤΙΣ ΥΠΟΨΙΕΣ ΜΟΥ??? ΜΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΤΙ ΨΙΛΟΙ ΣΤΑ ΑΦΤΙΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ, ΟΤΙ ΟΝΤΟΣ ΝΑΙ Η ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΦΙΑ,ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΛΑΣΗ, ΜΑ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΑΙΜΟΝΙΑ ΚΡΥΦΤΗΚΑΝ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΗ...ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΘΑ ΠΟΛΕΜΟΥΣΑΜΕ...ΕΝΩ ΕΤΣΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ Κ ΑΜΥΝΟΝΤΑΙ Κ ΕΠΙΤΙΘΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ Κ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΝ...Κ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΩΣ ΠΟΣΟ ΜΑΓΙΚΑ ΤΕΛΕΙΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΔΑΙΜΟΝΑ(ΟΝΟΜΑΖΩ ΕΤΣΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΑ ΑΡΝΙΤΙΚΗ ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΗΣ ΥΛΗΣ ΣΕ ΕΝΑ ΟΝ) ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ! ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΝ ΤΟΥ ΕΔΙΝΕΣ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ? ΝΑ ΜΑΘΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΝΑ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΙΣΟΡΡΟΠΙΣΤΟΥΝ ΟΟΟΟΟΟΟΛΑ! ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΑΙΘΗΡΟΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΕΙΣ: Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΤΙ ΡΟΛΟ ΒΑΡΑΕΙ...Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΑΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ...Α) ΝΑ ΑΓΓΑΛΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΓΙ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ Κ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΞΩ ΝΑ ΔΙΑΔΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΩΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟΥΣ ΜΙΣΟ ΤΟ ΦΩΣ Η Β) ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΑΜΝΟΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΓΙΑ ΣΦΑΓΗ? ΔΛΔ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΣΤΗ ΓΗ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ. ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΧΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΘΕΩΡΙΑ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΑΛΛΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΤΙ ΔΕ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ...ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΝΗΡΟ ΣΚΟΠΟ,ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΕ ΜΕ ΕΣΩΓΗΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΟΝΤΟΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΕ ΑΜΕΣΟ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΔΙΟΡΓΑΝΟΝΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΝΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΑΒΟΥΝ ΤΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ Π.Χ.ΤΗ ΜΟΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΝΑΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ!!!...ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΕΞΩΓΙΗΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΕΛΙΚΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ. ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ Η ΛΟΛΗ! ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΣΑΣ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΔΕΡΦΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ! ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!! ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΥΜΕ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΦΩΣ...ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΠΩΣ Μ'ΑΡΕΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙ τερε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πλανήτης γη και εξωγήινοι. Γιατί;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Εξωγήινοι...
» Γαία και συμμαχοι εξωγηινοι
» Παγκοσμιοποίηση και εξωγήινοι - Alex Collier...
» Πρόεδρος χώρας λέει ότι τον απήγαγαν εξωγήινοι!
»  ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΤΑ ΤΟΥ...-
Μετάβαση σε: