H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Γνωστοί άγνωστοι!

Πήγαινε κάτω 
+5
ilia
lordos
angels1
Αιθηρόη
Parhs
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Parhs

Parhs


Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 32

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΠαρ 21 Οκτ - 8:20:13

Αυτό που έγινε εχθές ήταν συγκλονιστικό! Έβλεπα στην τηλεόραση τα γεγονότα και δεν το πίστευα! Μακάρι να είχα κατέβει κι εγώ στο σύνταγμα! Ποιοι είναι αυτοί κουκουλοφόροι επιτέλους; Στημένοι από τις κυβερνήσεις για να φοβίζουν και να διαλύουν τις συγκεντρώσεις. Να δίνουν δικαίωμα στην αστυνομία το δικαίωμα και την δικαιολογία για να χτυπάει! Ένιωσα άθλια εχθές! Οργίστηκα με τα ρεμάλια αυτά! Τέτοια αγριότητα! Τα έβλεπα και δεν τα πίστευα! Αλήτες κουκουλοφόροι! Μπουλούκια αγρίων! Πρώτη φορά χτυπάν διαδηλωτές! Τέτοιες ήταν οι εντολές τους! Αίσχος! Αίσχος σε αυτούς και στους εργοδότες τους, τις κυβερνήσεις! Μπράβο παιδιά του ΠΑΜΕ! Τα συλλυπητήρια μου στην οικογένεια του χαμένου Έλληνα.Το ψήφισαν το νομοσχέδιο. Μας πούλησαν και μας πρόδωσαν για άλλη μια φορά Αιθηρόη! Για άλλη μια φορά είμαστε την κατοχή τους. Ως πότε αυτή η χώρα θα γίνεται λεία; Ως πότε θα τρώνε τις σάρκες μας; Πότε θα έρθει αυτή η γαμ...η αλλαγή; Πότε; Που είναι οι φύλακες αυτής της χώρας; Συγνώμη Αιθηρόη! Αλλά πονάει η καρδιά μου! Και το αίμα μου βράζει! Πως να τους πολεμήσω; Πες μου πως; Τρελένεται το αίμα μου! Που είναι οι φύλακες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΚυρ 23 Οκτ - 0:10:02

Πάρη μου…

Σαφώς και κινητοποιούνται κατόπιν εντολών, αυτές οι ομάδες που έχουν χαρακτηρισθεί ως άγνωστοι…

Και σαφές είναι επίσης, ότι οι αστυνομικοί που βρίσκονται εκεί, ακολουθούν εντολές. Έχεις πάει φαντάρος υποθέτω… ξέρεις τι σημαίνει να είσαι στρατιώτης. Έτσι δεν είναι;

Οι «στρατιώτες»… ακολουθούν πάντα εντολές… δεν έχουν δική τους βούληση… αυτό να το θυμάσαι… και είναι πολύ εύκολο να γίνεις «στρατιώτης»… πολύ εύκολο… γι αυτό και φωνάζω για γνώση, αλήθεια, αντίληψη και ελεύθερη σκέψη… δική σας σκέψη…

Θέλεις την αλήθεια καλέ μου;

Εκεί ήμουν… από το πρωί μέχρι αργά το βράδυ…

Εκεί ήμουν και στα γεγονότα, στα οποία αναφέρεσαι…

Ψάξε το μόνος σου… το προ-χθεσινό καλέ μου, δεν ήταν διόλου τυχαίο…

Αυτά, δεν είναι ποτέ τυχαία… ούτε αυθόρμητα…

«ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ»… είδα «στρατιώτες»…

Και ανθρώπους που βγήκαν στο δρόμο να φωνάξουν και να δείξουν την αγανάκτηση τους…

Πέρα από αυτούς τους ανθρώπους, λοιπόν…

Δεν είδα αστυνομία… δεν είδα μασκοφόρους… δεν είδα κομματικοποιημένους διαδηλωτές… Είδα ανθρώπους να χρησιμοποιούνται «έν-τεχνα»…

Κάποια στιγμή… άκουσα να μιλούν έντονα… έναν που κρατούσε τηλεβόα, με δύο άλλους συντρόφους του, για το επόμενο σύνθημα… είχαν χάσει το χαρτί…

Τους πλησίασα και χαμηλόφωνα τους είπα… «τι λέτε με το… «Απολύεστε;»»…

Χαμογέλασαν και οι τρεις… τους φάνηκε αστείο… και συνέχισαν την κουβέντα τους έντονα…

Θέλω να πω…

Όταν όλοι κατέβουν στο δρόμο, με γνώση αλήθειας και με γνώση της δύναμης τους ως όντα, ως άνθρωποι και ως πολίτες μιας χώρας… όταν θα γνωρίζουν και θα πράττουν την συνειδητή θέληση τους… τότε και μόνο τότε…

Πόνεσα πολύ όταν είδα τον ξυλοδαρμό μεταξύ αυτών των δύο ομάδων νέων ανθρώπων… τους κοίταζα και έκλαιγα… πόνεσα πολύ που αναγκάστηκα να πράξω για να αφήσουν έναν νεαρό που τον ξυλοκοπούσαν χωρίς να βλέπουν τίποτα μπροστά τους… πόνεσα πολύ όταν είδα τον φόβο κάποιων αστυνομικών που διατάχθηκαν (για την εικόνα των πραγμάτων και μετά από πολύ ώρα) να μπουν στην μέση, ανάμεσα σε μασκοφόρους και διαδηλωτές… πόνεσα όταν είδα με πόσο πανικό στέκονταν εκείνη την στιγμή στα πόδια τους… πόνεσα πολύ με όλους αυτούς τους τραυματισμούς και τον θάνατο ενός ανθρώπου (και που θα τον χρησιμοποιήσει τώρα, ο καθένας για τους δικούς του σκοπούς…) πόνεσα πολύ με τους ανθρώπους που είδα να αποχωρούν, νιώθοντας που δεν θα τους δικαιώσει κανείς… πόνεσα πολύ με την χρήση ανθρώπου εναντίον ανθρώπου… πόνεσα πολύ… πονάω πολύ…

Και όλα αυτά πρέπει να πάψουν…

Πάρη…

Οι φύλακες…

Χμ…

Οι 300 στις Θερμοπύλες, δεν έφεραν το αποτέλεσμα που έφεραν, επειδή ο 1, οι 5, οι 10 ήταν πολεμιστές και είχαν την ευθύνη… ήταν και οι 300!

Και κατάλαβε το σωστά…



Ένας αγαπημένος μου φίλος, τραγούδησε ένα σημαντικό (μέσα σε άλλα) τραγούδι...

Και λέει κάποια στιγμή...

Όλα μες στο ήθος τους ανήθικα
όσα μου χαρίσανε τ' αρνήθηκα,
ψίχουλα αλήθειας μου πετάξανε
να 'ξερα σε ποιον Θεό με τάξανε...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
angels1

angels1


Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1252

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΚυρ 23 Οκτ - 12:31:35

Ολοι οι άνθρωποι είναι φυλακες.. δεν υπάρχουν συγκεκριμενοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΚυρ 23 Οκτ - 12:35:10

Είμασταν κι εμείς εκεί. Κι επί της ευκαρίας αυτού του στίχου ενός τραγουδιού που τυχαίνει να το ξέρω και να το έχω αρκετές φορές, να ρωτήσω Κυρία μου με καημό καρδιάς

Σε ποιό θεό εμάς μας τάξανε;
Αυτό που είδα με σόκαρε! Έτυχε να είμαι κοντά σε κάποιο γεγονός. Να τραβάνε κάποια νεαρή και 7-8 άτομα να την ξυλοφορτώνουν. Όταν κατάλαβα ότι οι νεαροί ήταν από νεολαία του κινήματος 'ΠΑΜΕ', τα έχασα! Ρωτούσα την γυναίκα μου, 'τι γίνεται εδω, μου λες';

Παρακολούθησα αργότερα τα δελτία ειδήσεων. Μισές αλήθειες. Άκουσα τον εκπρόσωπο του 'Παμε' και πάλι αναρωτήθηκα για τις μισές αλήθειες. Και πάλι ρώτησα την γυναίκα μου, 'καταλαβαίνεις τιποτα'; Παίζουν μαζι μας και αυτοί; Δεν θα ήταν έντιμο να πουν ένα 'συγνώμη αλλά ξεφύγαμε κι εμείς!'; Αυτό θα μπορούσα να το καταλάβω. Δεν θέλει πολύ να ξεφύγεις. Αλλά να αλλάξουν όλη την αλήθεια;
Είδα σε βιντεάκια να συνεργάζονται με νοήματα αστυνομικοί με κουκουλοφόρους, και ξανά αναρωτήθηκα, 'το γινεται, θα τρελαθώ!'.

Καταλήγω να λέω ότι οι άνθρωποι θα πρέπει να βγαίνουμε στους δρόμους όχι μόνο όταν μας κόβουν μισθούς και κεκτημένα. Πρέπει να βγούμε στους δρόμους και να ζητήσουμε αλήθεια και δικαιοσύνη για όλα. Για όλο τον κόσμο.

Και ναι Κυρία μου! Αυτό ήταν το σωστό σύνθημα και το μοναδικό που θα έπρεπε να ακούγεται στις δύο αυτές διαδηλώσεις! Απολύεστε!

Κι εγώ πήγα φαντάρος όπως όλοι σχεδόν στην ηλικία μου. Και υπηρέτησα 4 περίπου μήνες παραπάνω από φυλακές. Γιατί δεν άντεχα να μην παίρνω θέση στα παράλογα, στις αδικίες, και στην κατάχρηση εξουσίας. Καταλαβαίνω αλλά δεν δικαιολογώ τους στρατιώτες. Φωνάξτε πιο δυνατά σας παρακαλώ! Να φωνάξουμε όλοι πιο δυνατά, για να καταλάβουν όλοι οι στρατιώτες του κόσμου. Τουλάχιστον να διαλέγουν συνειδητά το στρατόπεδο που επιλέγουν. Γιατί στην επόμενη απάντηση που θα ακούσω 'τι να εκανα; Με διάταξαν και δεν ήξερα!' δεν ξέρω αν θα συγκρατηθώ για να μην σηκώσω χέρι να χαστουκίσω, η να βάλω τις φωνές!
Με εκτίμηση και αγωνία.
Με θερμή έκκληση καρδιάς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
angels1

angels1


Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1252

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΚυρ 23 Οκτ - 12:38:43

όλοι μας είμαστε πολεμιστές και αγωνιστες για το καλύτερο της χωρας.

Αλλος κρατά την παραδοση της ελλαδας

Αλλος τις τέχνες (ασχολείται με την ποιηση κτλ)

Αλλος τον χαρακτήρα του να μην τον αλλαξει η κοινωνια

κτλ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
angels1

angels1


Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1252

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΚυρ 23 Οκτ - 12:42:40

Θυμαμαι παλιά όλοι υπηρετούσαν 3.5 χρονια... άλλοι στο πεζικό άλλοι στο ναυτικο..

και αυτοι οι κουκουλοφοροι η γνωμη μου είναι πως είναι οργανα της κυβερνησης..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΚυρ 23 Οκτ - 12:52:41

Πιστεύω ότι πάντα υπήρχαν και υπάρχουν ξεχωριστοί φύλακες με Φ κεφαλαίο. Και δεν ξέρω αν θα τους μάθουμε ποτέ γιατί ίσως δεν θέλουν να μάθουμε τι και ποιοί. Αφανείς ήρωες. Αλλά αυτό που λέει εδώ η Κυρία Αιθηρόη είναι άλλο. Δεν μπορούμε να τα περιμένουμε όλα από τους άλλους. Δεν ειναι σωστό ούτε δίκιο. Εμείς οι ίδιοι πρέπει να παλέψουμε και να δουλέψουμε για τις ζωές μας. Οι φύλακες κάνουν ότι μπορούν. Αν εμείς καθόμαστε και περιμένουμε, τότε χαμένος και η προσπάθεια τους και χαμένοι κι εμείς.
Κι αν συνεχίσουμε να περιμένουμε από εκείνους και από τους άλλους, πολύ φοβάμαι ότι θα μας εγκαταλείψουν κι αυτοί. Και τότε δεν θα ήθελα με τίποτα να δω πως θα ήταν ο πλανήτης κι ο κόσμος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
angels1

angels1


Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1252

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΚυρ 23 Οκτ - 13:56:07

Δεν μπορούμε να τα περιμένουμε όλα από τους άλλους. Δεν ειναι σωστό ούτε δίκιο. Εμείς οι ίδιοι πρέπει να παλέψουμε και να δουλέψουμε για τις ζωές μας

Συμφωνω.. ξυπνησε ο κοσμος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΚυρ 23 Οκτ - 21:25:36

Lorde μου…

Αυτοί μπορεί να τάζουν…

Εσύ δέχεσαι;

Σε αυτή την επιλογή προβληματίσου…

Είναι η σημαντικότερη όλων…

Διότι μπροστά μας είναι… και σύντομα θα πρέπει να δοθεί απάντηση…

"Καταλήγω να λέω ότι οι άνθρωποι θα πρέπει να βγαίνουμε στους δρόμους όχι μόνο όταν μας κόβουν μισθούς και κεκτημένα. Πρέπει να βγούμε στους δρόμους και να ζητήσουμε αλήθεια και δικαιοσύνη για όλα. Για όλο τον κόσμο."

Και σε αυτό… λέω... Ας γίνει... Ας γίνει... Ας γίνει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Parhs

Parhs


Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 32

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΚυρ 6 Νοε - 10:56:09

Καταλαβαίνω τι μου λες. Και ξέρω πως έχεις δίκιο. Σε καταλαβαίνω βαθιά μέσα μου. Όλους σας καταλαβαίνω, όμως δεν λέω να κάνουν οι άλλοι όλη την δουλειά για μας. Όμως θα ήταν ψέματα αν έλεγα ότι πιστεύω ότι μπορούμε μόνοι μας τελείως να τα καταφέρουμε. Είναι τόσο κρίσιμη αυτή εδώ η εποχή που χρειαζόμαστε βοήθεια γιατί δεν πρέπει να χαθεί η ευκαιρία που μας δίνεται. Κακά τα ψέματα Αιθηρόη δεν ξέρουμε όσα πρέπει. Αφού τώρα αφυπνιζόμαστε. Είμαστε σε κατάσταση "τι γίνεται εδώ ρε παιδιά";. Πως θα προλάβουμε να μπούμε σε κατάστασης μαχητικής για να φέρουμε η να προκαλέσουμε την αλλαγή της ολοκληρωτικής συνειδησιακής αλλαγής; Και πνευματικής; Δεν είναι λογικό να ζητάω βοήθεια από τους φύλακες και τους απανταχού ταγμένους βοηθούς της ανθρωπότητας; Ίσως φέρομαι σαν απελπισμένος τώρα και συγνώμη αν επιρρεάζω τους άλλους. Δεν έχω όμως και την αυταπάτη ότι μπορώ μόνος μου. Τόσους αιώνες η χιλιάδες χρόνια, δεν θα υπήρχαν όλοι αυτοί αν πραγματικά μπορούσαμε μόνοι μας. Επικαλούμε τους απανταχού φύλακες να βοηθήσουν. Όπως κάνεις κι εσύ. Δεν ειμαι ούτε αχάριστος ούτε τυφλός. Και σ ευχαριστώ πολύ! Είμαι όμως κι ανήσυχος και λίγο φοβισμένος για το τελικό αποτέλεσμα. Πότε θα τελειώσει πια; Έχουμε κουραστεί Αιθηρόη. Είμαι νέος άνθρωπος και νιώθω να έχω αιώνες στην πλάτη μου. Είναι στιγμές που πετάω αλλά και είναι στιγμές που σέρνομαι σαν να είμαι 500 ετών. Και δεν συζητάω για τον θυμό που μου βγαίνει ως το λαιμό και με πνίγει! Δεν ξέρω πως αλλιώς να τα εξηγήσω όλα αυτά. Ελπίζω να με καταλαβαίνεις. Ελπίζω να με καταλαβαίνετε όλοι και να συγχωρήσετε για τον τρόπο μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΚυρ 6 Νοε - 12:27:50

"...Δεν είναι λογικό να ζητάω βοήθεια από τους φύλακες και τους απανταχού ταγμένους βοηθούς της ανθρωπότητας; Ίσως φέρομαι σαν απελπισμένος τώρα και συγνώμη αν επιρρεάζω τους άλλους. Δεν έχω όμως και την αυταπάτη ότι μπορώ μόνος μου. Τόσους αιώνες η χιλιάδες χρόνια, δεν θα υπήρχαν όλοι αυτοί αν πραγματικά μπορούσαμε μόνοι μας. Επικαλούμε τους απανταχού φύλακες να βοηθήσουν. Όπως κάνεις κι εσύ. Δεν ειμαι ούτε αχάριστος ούτε τυφλός. "

Χμμμμ....τόσους αιώνες αν μπορούσατε μόνοι σας (που μπορειτε!) θα υπήρχαμε κ πάλι απλά με λίγο διαφορετικές βάσεις....αρμοδιότητες κτλ...

Και ποιός είπε πως δεν βοηθάνε όλοι οι "φύλακες" όπως λές?το οτι δεν βλέπετε μερικά πραγματα δεν σημαίνει πως δεν συμβαίνουν...όλοι βοηθάμε με τον τρόπο μας κ εκεί που χρειάζετε...που μπορούμε .....που είναι στις δυνατοτητές μας...

Φίλε Πάρη για κάποιον λόγο θύμωσα λίγο με αυτά που έγραψες...διότι ενω δεν είστε αδύναμοι όλο θέλετε να το κρύβετε και να επικαλήστε κάποιον άλλον να πολεμίσει για εσάς....ξεχνάτε!κ με αυτό που είπες με κάνεις κ σκέφτομαι...όταν τελειώσουν όλα κ πάνε όλα καλά κ εσείς δεν έχετε κάνει καμια προσπαθεια ...αξίζει?θα ξεχάσετε πάλι?...ξεχνάτε....απογοήτευση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
romantiki

romantiki


Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 72

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΚυρ 6 Νοε - 13:20:49

Για να πω την αλήθεια , πολυ καιρό ήθελα να γράψω κι εγώ ότι έγραψε περίπου κι o parhs. Και δίσταζα για να μην τ ακούσω. Τώρα ντρέπομαι να μην πω ότι κι εγώ τα σκεφτόμουνα αυτά . Όχι να τα κάνουν όλα οι άλλοι. Αλλά να ξέρουμε ότι έχουμε ισχυρή βοήθεια και ότι υπάρχουν πραγματικά οι φύλακες. Κάπου έγραψε η Αιθηρόη ότι αν δεν ήταν και αυτοί , ίσως να ήταν χειρότερα όλα. Και τώρα λέει η ilia ότι βοηθάνε αλλά δεν το βλέπουμε και δεν το ξέρουμε. Και σκέφτομαι οτι αν είμουνα φύλακας, θα το φώναζα; Νομίζω όχι για να μην με βρουν και να μην με εμποδίσουν να κάνω την δουλειά μου. Σ ευχαριστώ ilia. Σ ευχαριστώ parh. Αιθηρόη και οι 300. Έχεις δίκιο. Μόνο έτσι είναι δίκαιο και σωστό. Και μου άρεσε πολύ η ιστορία της ανθρωπότητας . Σ ευχαριστώ πολύ για όλα και την τόλμη σου και την αγάπη σου που την έχεις πολύ, για να μην φοβάσαι να λες κάποια πράγματα που δεν λέγονται εύκολα. Η αλήθεια είναι ακόμα ταμπού και φοβόμαστε τα σχόλια. Όπως κι εγώ.
Όμως σιγά σιγά θα βρούμε το θάρρος και να πιστέψουμε και να μιλήσουμε. Σ ευχαριστώ λοιπόν για όλα! Όλους σας εδώ μέσα ! Και
Οι φύλακες να ξέρουν οτι δεν είναι μόνοι τους. Είμαστε μαζι τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Parhs

Parhs


Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 32

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΤρι 8 Νοε - 9:15:42

Σ ευχαριστώ romantiki για την υποστήριξη. ilia καταλαβαίνω τι λες. Κι έχεις δίκιο. Νιώθω ότι δεν έχω την δυνατότητα και την ικανότητα να προσφέρω και αυτό με πιάνει απ το λαιμό και με χτυπάει κάτω. Αυτό φταίει μέσα σε αυτό το θέατρο του παραλόγου που ζούμε αυτούς τους καιρούς. Και δεν με νοιάζει τόσο για μένα. Είναι που δεν μπορώ να κάνω κάτι για την χώρα μου και για τον πλανήτη. Ένας απλός φοιτητής είμαι , σε καμία θέση κλειδί και χωρίς σημαντικές γνωριμίες για να κάνω κάτι. Όλη μέρα τσακώνομαι με κόσμο στο λεωφορείο, στο δρόμο, στην ουρά του σούπερ μάρκετ, σε υπηρεσίες δημόσιες γιατί τους παρέσυραν όλες αυτές οι καταστάσεις και βγάζουν τον χειρότερο εαυτό τους. Ώρες ώρες νιώθω σα να προσπαθεί κάποιος να με σπρώξει στα όρια μου, σα να είναι σκόπιμα όλα αυτά. Κοιτάζω την χώρα μου και λυπάμαι τόσο που πονάει το μυαλό μου. Κοιτάζω τον πλανήτη και πάλι τα ίδια νιώθω. Έβλεπα ένα ντοκυμαντέρ με την αρχαία Ελλάδα. Είχε αναπαράσταση της αγοράς και των πόλεων. Και σκεφτόμουν τα κουτιά που λέμε πόλεις. Για ποια εξέλιξη μιλάμε; Πάτο πιάσαμε! Ασχημήναμε τον πλανήτη μας. Αν ήξερα πως φταίω μόνο εγώ για όλο αυτό, θα με κρεμούσα στην ομόνοια και θα είχα κρεμάσει μια πινακίδα που θα έλεγε " Μην τον λυπάστε! Είναι ένοχος για όλα τα εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας!".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Parhs

Parhs


Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 32

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΤρι 8 Νοε - 9:38:15

Αιθηρόη λύσε μου μια απορία! Από που αντλείς αυτή την αγάπη και τον σεβασμό για τον άνθρωπο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ζυγός
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 253

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΤρι 8 Νοε - 11:24:51

ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΔΕΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΔΩ http://www.aoratos-naos.com/t1391-topic
ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ! ΚΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΟ ΠΟΣΤΟ ΤΟΥ. ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΣΚΑΤΑ! ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ! Η ΘΑ ΤΑ ΦΑΜΕ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ ΦΙΛΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΗΘΕΝ ΣΩΤΗΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ. ΣΥΝΤΟΝΙΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΙ ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΤρι 8 Νοε - 22:15:19

Πάρη μου...

Την αγάπη και την πίστη μου στον Άνθρωπο...

ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!

Βάλε στην άκρη την οργή... θυμίσου...

...Την αγάπη... την πίστη σε εσένα... Θυμίσου πάλι την γεύση... θυμίσου...

Μην αφήνεσαι...

Μην κοιτάς την εικόνα... ξεφλούδισε την... ξεφλούδισε τους ήχους...

Νιώσε... δες βαθιά... δες αληθινά... δες με την ψυχή...

Είπες πως αν μπορούσατε μόνοι... δεν θα υπήρχαν οι φύλακες...

Κι εγώ σου λέω, πως αν δεν μπορούσατε και δεν Είσασταν αυτό που Είστε.. δεν θα υπήρχαν εκείνοι...

Τόσο υπέροχοι και πολύτιμοι είστε...

Σκέψου το καλά αυτό...

Κατανοώ την απογοήτευση σου...

«Ούτε ένας πίσω!»… Μοιάζει… αχ πώς μοιάζει!

Έχω την πίκρα μου... και είναι βαθιά...

Όμως παραμένει υπόσχεση ψυχής...

Γι αυτό ούτε κι εσύ μην παραδίνεσαι... μην δοθείς από λάθος...

Βρες τον Φύλακα μέσα σου... και φέρσου ανάλογα...

Με αγάπη... υψηλή ευγένεια... δίκαιο... τόλμη ψυχής και πνεύματος... αλήθεια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
ΑΒΡΑΞΑΣ

ΑΒΡΑΞΑΣ


Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΤετ 9 Νοε - 17:38:42

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!!









ΠΑΡΗ το κειμενό σου με συν-κίνησε να συμμετέχω!!!




Η αγανάκτηση για την υπάρχουσα κατάσταση Η αλλιώς η συνειδητοποίηση της
ανάγκης για αλλαγή και η απαραίτητη δύναμη θέλησης για υλοποίηση,είναι
τα εργαλεία του εργάτη της μεταμόρφωσης...




Πρίν όμως απο το στάδιο της μεταμόρφωσης Η υλοποίησης... προηγείται αναγκαστικά το στάδιο της διάλυσης....




Τα χαρακτηριστικά αυτού του σταδίου είναι το μαύρο χρώμα,το αίσθημα της
ανασφάλειας,του φόβου για το άγνωστο,της ανυπομονησίας ,της αταξίας,της
αποσύνθεσης...




ΚΑΙ όμως αυτό ακριβώς το σημείο είναι που θα αποτελέσει σημείο αναγέννησης και μεταμόρφωσης...




Η πιο σκοτεινή ώρα είναι εκείνη πρίν απο την ανατολή...




Μέσω του σκοταδιού προκύπτει το φώς όπως ανάλογα προβάλει απο το χάος η τάξις...




Το να περιμένουμε κάποιον σωσία να μας απαλλάξει απο αυτήν την διαδικασία και ευκαιρία μύησης αποτελεί μέγιστη ΥΒΡΙ και ΑΣΤΟΧΙΑ



για την ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ και την ΑΝΟΜΟΙΟΤΗΤΑ μας...



Είναι μια δήλωση ανευθυνότητας και φόβου απο μέρους μας...



Είναι πράξη επικίνδυνη καθώς μας καθιστά άχρηστους,άβουλους,αδύναμους και εκτεθειμένους σε καταστροφική χειραγώγηση...

Αρνούμαστε με αυτόν τον τρόπο το δικαίωμα και την χαρά για συμμετοχή στο
υπέροχο έργο της συμπαντικής αρμονίας,που επιτυγχάνεται με την αποδοχή
της ατομικής ευθύνης και παίρνοντας παράλληλα θέση...
Απο την άλλη μεριά εξίσου άστοχο είναι να πιστεύουμε πως έχουμε την ευθύνη για την διάσωση ενός ολόκληρου πλανήτη Η μιάς χώρας,πόσο μάλλον αν προηγουμένως δεν έχουμε καταφέρει να αλλάξουμε έστω ένα μικρό κομμάτι του εαυτού μας...
Η διάσωση του πλανήτη Η μιας χώρας είναι αποτέλεσμα συλλογικής προσπάθειας που έχει τις ρίζες της βαθειά μέσα στο άθροισμα των αλλαγών που συντελούνται στο ατομικό επίπεδο...
Η ΘΕΛΗΣΗ λείπει πάρη όχι οι ιδέες...
Θέληση ικάνη να στρεβλώσει τον χώρο και να έλξει τα απαραίτητα για την υλοποίηση του επιθυμητού στόχου...
Αρκεί ο στόχος να έχει ως αποτέλεσμα Η να είναι σύμφωνος με την συμπαντική αρμονία... Αλλιώς είναι εξ αρχής καταδικασμένος να αποτύχει η να επέλθει ΝΕΜΕΣΙΣ...
Είσαι μια ΜΟΝΑΔΙΚΗ εκδήλωση της ΜΟΝΑΔΟΣ μέσω της ΑΝΟΜΟΙΟΤΗΤΑΣ σου...
Εχεις ΘΕΣΗ αρα και Ε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΒΡΑΞΑΣ

ΑΒΡΑΞΑΣ


Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΤετ 9 Νοε - 17:45:14

Εχεις ΘΕΣΗ αρα και ΕΥΘΥΝΗ....
ΟΛΟΙ ΜΑΣ είμαστε ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ και έχουμε ΘΕΣΗ και ΕΥΘΥΝΗ...
Ας πάρουμε ανάλογη θέση λοιπόν κάνοντας ο καθένας μας αυτό που του αναλογεί...και προς θεού ΥΠΟΜΟΝΗ τα πάντα χρειάζονται τον χρόνο τους και σταθερή θέληση για να υλοποιηθούν....


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τον χώρο τον χρόνο και την δυνατότητα που μου δώσατε για να εκφραστώ...!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΤετ 9 Νοε - 18:17:48

Γνωστοί άγνωστοι! 894006417 Γνωστοί άγνωστοι! 3260818684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Γνωστοί άγνωστοι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωστοί άγνωστοι!   Γνωστοί άγνωστοι! Icon_minitimeΤετ 9 Νοε - 19:35:54

ΑΒΡΑΞΑ...

Εγώ σ ευχαριστώ για τον λόγο σου...

Να είσαι πάντα καλά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
 
Γνωστοί άγνωστοι!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ & ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΑΚΑ...-
Μετάβαση σε: