H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Ψυχικές Δυνάμεις...

Πήγαινε κάτω 
+13
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
maggisoula
Teoulic
ioessa
corinne11
desper !!!
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΕΝΕΡΓΕΙΑ
anarhos
sebilion
Ωρίων
miley
Αιθηρόη
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Sc0rpios




Ηλικία : 31
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 2

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ 4 Ιουλ - 4:35:28

eimai kainourios sto forum prwth fora grafomai genika einai polla xronia t forum?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ 4 Ιουλ - 10:24:55

Σ αυτό το χώρο γυρω στα 3 χρόνια. Στον προηγούμενο περίπου τα ίδια. Γιατί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sc0rpios




Ηλικία : 31
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 2

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ 4 Ιουλ - 12:19:45

maggisoula έγραψε:
Σ αυτό το χώρο γυρω στα 3 χρόνια. Στον προηγούμενο περίπου τα ίδια. Γιατί;
apla rwthsa gt anekathen m edieferan t metafysika k panta psaxnomoun k blepw pws exei ginei poly kalh douleia mprabo sas!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skorpios selini




Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 16

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: δυναμη της σκέψης εγω δεν ειμαι σηγουρη αν αυτα που βλέπω ειναι μηνυματα η δημηουργηματα τής φαντασία μουθελω τη γνωμη σου αιθηρωη. σ'ευχαριστώ   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 12 Φεβ - 22:03:12

12.02.2015Αιθηρόη έγραψε:
Η κατανόηση, έρχεται με την γνώση…

Γνώση ενός πράγματος, έχουμε μέσα από αναζήτηση, μελέτη και έρευνα…

Το σώμα (όργανα – εγκέφαλος κτλ ), η φύση (εποχές – φυτικό και ζωικό βασίλειο – φαινόμενα κτλ ), το σύμπαν ( άστρα – ήλιοι – πλανήτες – γαλαξίες κτλ ), ύλη (δόμηση – στοιχεία κτλ ), πνεύμα (σκέψη – αντίληψη – συνείδηση – υποσυνείδητο – ενέργεια κτλ ) , ψυχή ( ουσία – «μνήμη» - αρχέτυπα κτλ ), δυνάμεις ( φυσική – χημεία κτλ), ενέργειες ( ορατές και αόρατες ) κτλ…

Όλα αυτά, έχουν μορφή, υλικό, λειτουργία, σκοπό, δράση, αντίδραση, νόμους, αποτελέσματα κτλ…

Η γνώση αυτών των πραγμάτων ( όση είναι προσβάσιμη και εφικτή στο πεδίο αυτό ), μπορεί να μας δώσει την κατανόηση που χρειαζόμαστε, ώστε να συμμετέχουμε ενεργά στην ύπαρξη του κόσμου που ζούμε…

Ξεκινώντας την διαδικασία της Γνώσης και καθώς θα βαδίζεις στους χάρτες της, θα συνειδητοποιήσεις πως η αντίληψη και η κατανόηση σου, χωράει περισσότερα από όσα φανταζόσουν…

Οι γνώσεις για όλα αυτά, είναι αποθηκευμένες μέσα μας…

Το μόνο που χρειάζεται, είναι να τις αφυπνίσουμε…

Και ανάλογα με την «ταυτότητα» και την πορεία του καθενός μέσα στο Χώρο της Ζωής και της Δημιουργίας, αυτές θα λειτουργήσουν και θα ανταποκριθούν στο εσωτερικό Δυναμικό και απόκρυφο κάλεσμα μας…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skorpios selini




Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 16

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 23 Φεβ - 2:08:46

Ευχαριστώ Πολύ κιριος για τις γνώσεις που μας παρέχεις.Με κάνουν ποιο δυνατή να συνεχίσω τις προσπάθειες μου όσον αφορά την γαλήνη της ψυχής μου συνειδητοποιοντας τον σκοπό της ύπαρξης μας στον γήινο κοσμο και προς το σύμπαν.Αναρωτιεμαι όμως (αφού το σωμα μας έχει ενέργεια )μπορούν δύο σώματα. να βρεθούνσε αστρικό πεδίο;επειδή το έχω νιώσει σαν να βγαίνουμε από τα φυσικά σώματα μας και να βρισκόμαστε σ'ένα φωτεινό κόσμο αιορουμενοι.Αυτό ειναι αγάπη γιατι έτσι νιώθω μετά για όλον τον κόσμο και όλο καλά μου συμβαίνουν μετά Π.χ. να βοηθήσω μια γριούλα που με γεμίζει όλο ευχές κ.αλ τέτοια μικρά γεγονότα που με γεμίζουν χαρά.Ολα τα βλέπω ωραία γύρο μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skorpios selini




Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 16

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 23 Φεβ - 2:17:31

Ευχαριστώ Πολύ κιριος για τις γνώσεις που μας παρέχεις.Με κάνουν ποιο δυνατή να συνεχίσω τις προσπάθειες μου όσον αφορά την γαλήνη της ψυχής μου συνειδητοποιοντας τον σκοπό της ύπαρξης μας στον γήινο κοσμο και προς το σύμπαν.Αναρωτιεμαι όμως (αφού το σωμα μας έχει ενέργεια )μπορούν δύο σώματα. να βρεθούνσε αστρικό πεδίο;επειδή το έχω νιώσει σαν να βγαίνουμε από τα φυσικά σώματα μας και να βρισκόμαστε σ'ένα φωτεινό κόσμο αιορουμενοι.Αυτό ειναι αγάπη γιατι έτσι νιώθω μετά για όλον τον κόσμο και όλο καλά μου συμβαίνουν μετά Π.χ. να βοηθήσω μια γριούλα που με γεμίζει όλο ευχές κ.αλ τέτοια μικρά γεγονότα που με γεμίζουν χαρά.Ολα τα βλέπω ωραία γύρο μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 24 Φεβ - 17:09:45

ευχαριστουμε  και   εμεις  selini  για   τα   ομορφα  λογια ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 24 Φεβ - 17:10:19

ευχαριστουμε   και   εμεις   selini  για  τα   ομορφα   λογια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 24 Φεβ - 17:10:57

ευχαριστουμε  και   εμεις   selini  για  τα   ομορφα   λογια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ψυχικές Δυνάμεις...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
 Παρόμοια θέματα
-
»  Ανεπιφύλακτα
» Κρύσταλλοι & Δυνάμεις._
» Δυναμεις και ενεργιες
» Οι μυστικές δυνάμεις των Πυραμίδων
» Προς τις Δυνάμεις του κόσμου.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΧΑΡΤΗΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ :: Η ΨΥΧΗ-
Μετάβαση σε: