H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...

Πήγαινε κάτω 
+18
elgr
desper !!!
Αχιλλεας !!!
ANIMA
inei777
ξωτικο
kOkOna m
ΑΒΡΑΞΑΣ
kirka
gerakina
sofaki
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
maggisoula
Αιθηρόη
ioessa
angels1
Nenya
ilia
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 13, 14, 15
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
inei777

inei777


Ηλικία : 52
Τόπος : athens
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 177

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Και το μαυρο δωματιο......   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ 19 Ιουν - 7:38:40

έμοιαζε με το ανύπαρκτο.
Η θλίψη που προξενούσε,σαν μια παράκληση να γίνει κάτι.
Κ' αρχισε να γεμίζει ήχους απ'τους ήχους μου
και εικόνες απ'την καρδια μου.
Και μέσα στην έκσταση που γέννησε η τοσο νεκρική σιγή τι εμοιαζε με τελάρο,
ζωγράφισα ένα σύμπαν με προβολές και βουτηξα μεσα του.
Κάπως έτσι έφτιαξα το πρωτο καταφύγιο μου.
Και επειτα είπα: να κάπως έτσι γεννηθηκε ο κόσμος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/rethirishaepoetryinei777/
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ 9 Νοε - 22:06:36

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 894006417
Καλη μου Ιλια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤετ 27 Ιαν - 12:05:48

Καλημέρα...Την αγάπη μου...Παντα εδώ είμαι κ εγώ  να ηλιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤετ 27 Ιαν - 15:55:06

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Rosas-con-brillo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠεμ 28 Ιαν - 11:32:34

'Και όλα κάποτε έρχονται στο φώς ...Αλυσίδες σπάνε...πόσο να κρύβεις αυτό που είσαι...πιο δυνατοί ξυπνάμε...οι επιλογές γίνανε...'
Την αγάπη μου...Καλημέρα  να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠεμ 28 Ιαν - 19:38:16

Επισης  ilia:46:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ 28 Φεβ - 15:12:40

Μερικες φορες θα ηθελα να σας "περασω"με καποιον τροπο τις εικονες που βλεπω...αλλοι θα τρομαζαν..αλλοι θα αδιαφορουσαν...αλλοι θα ξυπναγαν...αλλα πιο το νοημα;ολοι περναμε τα μηνυματα μας με διαφορους τροπους..εγω εχω επιλεξει την μουσικη...ο καθενας με τον τροπο του...Δεν μου λεει τιποτα να πω σε καποιον ξυπνα αυτο που βλεπεις δεν ειναι αυτο που πραγματικα υπαρχει μονο...οι περισσοτεροι βλεπουν αυτο που μπορουν να δουν κ να αποδεχτουν σε αυτον τον τοσο υλικο κοσμο...Στον κοσμο αυτο που με τοσο βιαιο τροπο μας κραταει εδω να ζουμε στα κρυφα γτ κανεις δεν μπορει να αποδεχτει το διαφορετικο το μη συμβιβαστικό....το μη ορατο που ομως υπαρχει...
Και αν εγω ειμαι μια απο τους πολλους που βλεπουν αυτα που βλεπω..που νιωθουν αυτα που νιωθω...τοτε θα αισθανοται την ιδία φυγη..Και δεν αισθανομαι μονη ευτυχως βρίσκω ατομα στην ζωη μ ιδια με μενα..
Αλλα μεσα μου αληθεια θα ηθελα να γυρισω πισω...εκει που ανηκω...εκει που ολοι οσο θελω υπαρχουν κ εκει που ειμαι εγω πραγματικα...εκει που το φεγγαρι απεχει μια αναπνοη...στα σκοτεινά αλλα αληθινα...με ολα τα οντα που μερικους τρομαζουν...εκει στο σκοταδι μου κ στο φως μου... εκει που μερικοι ακομα υπομενουν κ πολεμουν για κατι που εδω δεν γνωριζουν καν...ξερω ξερω θα πει καποιος οτι γινεται στο εκει εχει αποτελεσματα στο εδω..για αυτο κ μονο υπαρχω εδω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ 28 Φεβ - 19:25:35

ilia έγραψε:
Μερικες φορες θα ηθελα να σας "περασω"με καποιον τροπο τις εικονες που βλεπω...αλλοι θα τρομαζαν..αλλοι θα αδιαφορουσαν...αλλοι θα ξυπναγαν...αλλα πιο το νοημα;ολοι περναμε τα μηνυματα μας με διαφορους τροπους..εγω εχω επιλεξει την μουσικη...ο καθενας με τον τροπο του...Δεν μου λεει τιποτα να πω σε καποιον ξυπνα αυτο που βλεπεις δεν ειναι αυτο που πραγματικα υπαρχει μονο...οι περισσοτεροι βλεπουν αυτο που μπορουν να δουν κ να αποδεχτουν σε αυτον τον τοσο υλικο κοσμο...Στον κοσμο αυτο που με τοσο βιαιο τροπο μας κραταει εδω να ζουμε στα κρυφα γτ κανεις δεν μπορει να αποδεχτει το διαφορετικο το μη συμβιβαστικό....το μη ορατο που ομως υπαρχει...
Και αν εγω ειμαι μια απο τους πολλους που βλεπουν αυτα που βλεπω..που νιωθουν αυτα που νιωθω...τοτε θα αισθανοται την ιδία φυγη..Και δεν αισθανομαι μονη ευτυχως βρίσκω ατομα στην ζωη μ ιδια με μενα..
Αλλα μεσα μου αληθεια θα ηθελα να γυρισω πισω...εκει που ανηκω...εκει που ολοι οσο θελω υπαρχουν κ εκει που ειμαι εγω πραγματικα...εκει που το φεγγαρι απεχει μια αναπνοη...στα σκοτεινά αλλα αληθινα...με ολα τα οντα που μερικους τρομαζουν...εκει στο σκοταδι μου κ στο φως μου... εκει που μερικοι ακομα υπομενουν κ πολεμουν για κατι που εδω δεν γνωριζουν καν...ξερω ξερω θα πει καποιος οτι γινεται στο εκει εχει αποτελεσματα στο εδω..για αυτο κ μονο υπαρχω εδω...

Αν σου πω οτι σε καταλαβαίνω ...???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ 29 Φεβ - 14:02:58

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Images?q=tbn:ANd9GcR6N7uy5ivdVz4O63druODtUvonfh2nZvDG_jGShc-xOl8afUe9                       
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤρι 1 Μαρ - 12:00:15

Ηλιοδωρε το ξερω πως με καταλαβαινεις....  gg6
Ναν μμμμ κατι ξερεις εσυ ...  Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 3248139268
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤρι 1 Μαρ - 12:46:58

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Rh8pr9  gg6 gg6 gg6 gg6 hh hh hh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤρι 1 Μαρ - 12:54:52



Στο σκοτάδι κ στο φως....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤρι 1 Μαρ - 13:01:20

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Rh8pr9 hh hh hh hh gg6 gg6
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤρι 1 Μαρ - 13:02:30

Ναν μμμμ Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 3248139268 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 3248139268 gg6 gg6 gg6 gg6
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ 4 Μαρ - 8:36:21

Σε αγαπαω πολυ φατσα, μου σταθηκες ολα αυτα τα χρονια. Και οι δυο σας. hh hh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠεμ 10 Μαρ - 2:54:01

Ναν μ σε αγαπαω πολυ ομορφια μ....ανθη ανθη σσσ hh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ 4 Απρ - 11:51:32

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Dpe3id
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ 10 Ιουν - 10:34:33

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 1776mv

Και σε χτυπάνε εκει που θα πονέσεις πιο πολύ για να μπορέσουν να σε "ξεφορτωθούν" κ να λυγίσεις...Μόνο έτσι θα μπορέσουν να σε ελένξουν...
Επιλογή σου να κάνεις αυτό που νιώθεις...και είναι τόσο εύκολο πλεον να παραιτηθείς όταν σε πονούν τόσο...κ είναι τόσο εύκολο για αυτον που νιώθει κενο μέσα του...
Θα το κάνεις;θα συνεχίσεις;ή θα τους κάνεις την χαρη να νικήσουν γτ βλέπεις αυτους που προστάτευες να άλλαζουν μέρα με την μέρα με περισσότερες αρνητικές σκέψεις μέσα τους;...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ 18 Ιουν - 12:14:09

Ο εγωισμός...κατι που οι περισσότεροι δεν μπορούν να αποβάλλουν κ πληγώνουν τα άτομα που είναι γύρω τους κ ενδιαφέρονται για αυτούς...
Τι καλά θα ηταν αν σκεφτόμασταν όλοι σαν τα παιδιά κ βλέπαμε τα πράγματα απο την καρδιά μας...
Εγωισμός...σε κάνει να μην θες να πάρεις πίσω λογια που είπες λέγοντας μέσα σου οτι αυτό είναι το σωστο...
Αποβαλλεται αυτη την αρνητική σκέψη...κ να πραττεται παντα με την καρδια σας κ με αγαπη...Αν ολοι έβαζαν τον εγωισμό τους στην άκρη πολλα πραγματα θα ήταν πολυ καλύτερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ba a ktsou

ba a ktsou


Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 327

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ 19 Ιουν - 12:36:41

Σεβασμος,  Πραοτητα , Τρυφεροτητα . .. ανθη ανθη


Δυσκολα να αντιληφθουν τα ματια του εγωισμου την απλοτητα ,
την παραδοχη της . ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 15 από 15Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 13, 14, 15
 Παρόμοια θέματα
-
» Το δωματιό μου ....η μουσική μου!
» Στο μυστικό μου δωμάτιο.
» Δωμάτιο Πανικού
» Δωμάτιο για τα νεύρα...πολεμικές τέχνες....
» Μαύρο σημάδι στην Μεσόγειο - Πύλη του κάτου κόσμου;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ILIA-
Μετάβαση σε: