H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...

Πήγαινε κάτω 
+18
elgr
desper !!!
Αχιλλεας !!!
ANIMA
inei777
ξωτικο
kOkOna m
ΑΒΡΑΞΑΣ
kirka
gerakina
sofaki
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
maggisoula
Αιθηρόη
ioessa
angels1
Nenya
ilia
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kOkOna m




Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 27

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ 11 Δεκ - 16:39:41

konban wa!

genki desu ka?

mata atode aimashouΔωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 1662243607
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ 11 Δεκ - 17:05:50

Watashi wa genki desu!arigato!

Mata ne KOKOna m -chan!Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 4088188550
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ 11 Δεκ - 21:38:41

Πόσο δυνατά να φωνάξω να με ακούσει?Πόσες φωνές να στείλω?

Δεν με ακούει δεν απαντά...κ πηγαίνω....κ η κούραση...μεγάλη...

...........κ πάλι καλώ...

Όνειρα γλυκά σε όλους...


Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Image542
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 13 Δεκ - 8:28:57



Say my name
So I will know you're back you're here again,for a while
Oh let us share the memories that only we can share
Together
Tell me about
The days before I was born
How we were as children
You touch my hand
These colors come alive
In your heart and in your mind
I cross the borders of time
Leaving today behind to be with you again
We breath the air
Do you remember how you used to touch my hair?
You're not aware
Your hands keep still
You just don't know that I am here
It hurts too much
I pray now that soon you're released
To where you belong
Please say my name
Remember who I am
You will find me in the world of yesterday
You drift away again
Too far from where I am
When you ask me who I am
Say my name
These colors come alive
In your heart and in your mind
I cross the borders of time
Leaving today behind to be with you again
Say my name
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 13 Δεκ - 20:21:27

Κανείς δεν μπορεί να μας καταννοήσει σωστά...κανείς δεν μπορεί να μας καταλάβει...πόσες φορές το νιώσαμε αυτό κ πόσες φορές το είπαμε...

Πόσες φορές κλειστήκαμε μέσα μας για να νιώσουμε αόρατοι για λίγο κ μακρυά απο όλους...πόσες φορές κρύψαμε με ένα χαμόγελο το πόνο μας για να μην μας καταλάβουν οι άλλοι πως υποφέρουμε...πόσες φορές δακρύσαμε μέσα μας χωρίς να βγαίνουν δάκρυα στα μάτια....

Πόσες φορές είπαμε φτάνει...κουράστηκα...δεν αντέχω άλλο...πόσες φορές κάναμε πως δεν "ακούμε",δεν "βλέπουμε" κ δεν "νιώθουμε"....

Πόσες???ΠΟΛΛΕΣ!!!!

Κρύψου λένε....κρύψου....δεν σέβεσαι λένε......κ ο πόνος......κ η πίεση....χτυπάνε εκεί που δεν μπορείς να μην επέμβεις...χτυπάνε εκεί που εσυ θα αντιδράσεις κ θα πεις οκ φτάνει......

Κρύψου... σε διατάζουν....δεν σέβεσαι...θυμώνουν....μιλάς πολύ...φωνάζουν.....κ ο πόνος...........

Τιμωρείς τον εαυτό σου για να μην θυμώνεις...τιμωρείς τον εαυτό σου για να προστατέψεις...κ οι επιπτώσεις πάνω σου...

Και έτσι περνάνε οι μέρες....ετσι δεν είναι?το ξέρω...

Και όταν λές ας μην σκέφτομαι αυτά ας είμαι μόνο εδώ...έρχοντε σε σένα κ σε καλούνε....κ η κούραση μεγάλη...κ εσύ ακόμα ζητάς κ άλλα κ άλλα για να βοηθήσεις....

Τελικά οτι κάνουμε αξίζει τον κόπο?χάνετε η ελπίδα...χανόμαστε κ εμείς στο σκοτάδι...κ πάλι μόνοι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 13 Δεκ - 20:43:36

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kOkOna m




Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 27

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 13 Δεκ - 21:06:46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kOkOna m




Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 27

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 13 Δεκ - 21:08:43

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Butterflydancerbk3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 14 Δεκ - 7:45:43

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 14724201 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 3260818684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kOkOna m




Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 27

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 14 Δεκ - 11:37:38

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Diakosmisixoroul01
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ 16 Δεκ - 0:37:18

......καμιά φορά έχεις την ανάγκη κάποιος να σε προστατέψει...μα γυρνάς γύρω σου κ βλέπεις μόνο σκοτάδι κ είσαι μόνη....κ τότε σκέφτεσαι.."δεν πειράζει πάντα μόνη ήμουν και τα κατάφερνα...δεν έχω ανάγκη...." προσπαθόντας να παρηγορίσεις τον εαυτό σου...

"Δεν πειράζει θα περάσει κ αυτό...." λες κ πέρνεις αγκαλιά τον εαυτό σου....κ όλο κ πιο πολύ απόμακρη γίνεσαι με τον κόσμο γύρω σου...

"Καλύτερα να μην ξέρει κάνεις τι περνάω..." λες κ υποκρίνεσαι χαμογελόντας στους γύρω σου...

"Δεν θα καταλάβουν...." λες και δικαιολογήσε που κοιτάς τα πράγματα χωρίς να δένεσαι συναισθηματικά...

Και μετά παγώνεις μέσα σου...κ γίνεσαι απότομη...σκληρή...

Και όμως πονάς...για όλα...για όλους.....κ πάλι κανείς δεν σε καταλαβαίνει...κ ξανά πάλι γυρνάς στον εαυτό σου για παρηγοριά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ 16 Δεκ - 0:59:37

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Fearofbeingalonebybibbl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ξωτικο

ξωτικο


Τόπος : εδω
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 22

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μαζί   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ 16 Δεκ - 10:27:18

Δεν είσαι μόνη.....αλλά άνοιξε την καρδιά σου.....στην ίδια κατάσταση είμαι...δεν έχω την διάθεση να παρατήσω τον κόσμο
όμως.....είμαι ζωντανός και ξέρω ότι μέσα μου μόνο αγάπη και καλό θα αντηχώ στο τέλος.....να είσαι καλά και όμορφα.....
χε ανθη ηλιος να sff gg6 :fdgdg: :hg: :zdfhdg:
δεν νομίζω να το παράκανα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ 16 Δεκ - 19:36:58

Σε ευχαριστώ!να ανοίξω την καρδιά μου λές.....καταλαβαίνω κ το ξέρω αυτο...αλλά...τους τελευταίους μήνες άρχισα για κάποιον λόγο να νιώθω κάπως με τους ανθρώπους...δεν τους μισώ δεν γίνεται να τους μισώ αλλά νιώθω μια απόσταση κάπως...

Και πραγματικά νιώθω άσχημα που νιώθω έτσι κ τσαντίζομαι μαζί μου...αλλά έτσι νιώθω...κ δυστυχώς οι άνθρωποι δεν μπορούν να αποδεκτούν κάποια πράγματα...κ δεν μιλάω για όλους υπάρχουν κ εξαιρέσεις....κ δυστυχώς αυτοί που δεν αποδέχοντε τα νέα δεδομένα αυτοί μας πονάνε περισσότερο....

Και επειδή είμαι άτομο της αυτοθυσίας ξέρω πως στο τέλος αυτούς θα κοιτάξω κ θα μείνω πίσω....κ πραγματικά κουράστηκα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ξωτικο

ξωτικο


Τόπος : εδω
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 22

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μαζί   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ 16 Δεκ - 22:50:40

Σε ευχαριστώ που λες αυτά που εγώ κρύβω.....αρκετό καιρό αισθάνομαι το ίδιο.....μέσα στην κατήφεια μου όμως δεν μπορώ παρά να προσέξω ότι συμβαίνουν μετά από υγειής σκέψεις.....σαν να προσπαθώ να χαλάσω ότι ευχάριστο χτίζω.....
μα δεν δύναμαι να το βάλω κάτω.....και αν δεν τα καταφέρω μόνο εγώ έχω την ευθύνη.....δεν θέλω κανείς να κουβαλήσει κάτι που δεν μπορώ εγώ.....όσο για το να μείνεις πίσω.....μόνο εσύ γνωρίζεις τι θα κάνεις.....να είσαι καλά.....τι όμορφο πράγμα να είσαι ο εαυτός σου.....και μία συγνώμη.....μήπως και φτάσει εκεί που τόσο αλλαζονικά έχω φερθεί.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 17 Δεκ - 6:05:57

«Μόνη… με τόσες «μνήμες»…
Δίχως να μπορούν να ειπωθούν τα λόγια τους…
Δεν είναι εύκολο…

Πώς να τα χωρέσεις εδώ…
Δύσκολες αλήθειες…

Μα δεν υπάρχει δρόμος διαφυγής…»

Έτσι είναι η ελευθερία…

Χμ…

«…Κι εκεί… μέσα σε όλα αυτά τα διάσπαρτα και ωραία… βρίσκεται η ελπίδα…
Δεν κρύβεται… δεν μεταμφιέζεται… απλά είναι εκεί… φανερή για όποιον θέλει να δει…
Ορατή για όποιον δεν φοβάται… ηχηρή για όποιον δεν αρνείται να ακούσει…
Τολμηρή για όποιον δεν ντρέπεται να επιλέγει για τον εαυτό του… δυνατή για όποιον θέλει να συνεχίσει…
Αθάνατη για όποιον επιλέγει την ζωή από τον εσωτερικό θάνατο…»
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 17 Δεκ - 9:54:38

Αιθηρόη μου....πάντα με βάζεις σε γλυκές σκέψεις...κ ξέρεις εγώ όλα τα σκαλίζω κ τα ψάχνω (χεχε)....ευχαριστώ...

Ξωτικο ναι όμορφο πράγμα να είσαι ο εαυτός σου...κ να τον αποδέχεσαι...γιατι η αποδοχή είναι το δυσκολότερο κομμάτι....(μην κρύβεις αυτά που νιώθεις...)

Εσωτερικός αθάνατος....μεγάλο θέμα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ 19 Δεκ - 23:33:47

............

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Achinesestory3byhiliuyu

'Ονειρα γλυκά σου......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ 8 Ιαν - 14:12:07

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Imagescahqbt3w
Και εκεί που λές πως κάτι υπάρχει τελικά όλοι σε απογοητεύουν....Κανείς δεν μπορεί να δεί ποιος εισαι πραγματικά ακόμα κ αυτοί που λένε με καμάρι οτι σε ξέρουν κ εσυ χαμογελάς για να τους κάνεις να νιώσουν καλά....να νιώσουν καλά...προόσφατα μου είπε μια κοπέλα στην δουλεία "γιατί σκέφτεσαι τους άλλους τόσο πολύ κ ανησυχείς?" κ έμεινα να την κοιτάω απλά...22 χρονών κ σκέφτεται έτσι?σκέφτηκα κ απογοητεύτηκα...
"Είσαι περίεργη"μου είπε "ζείς στον κόσμο σου"....κ εγω απλά χαμογέλασα κ της είπα "καλύτερα στον κόσμο μου"....Ποτέ σε όλες τις ζωές μου δεν ένιωσα τόσο πολύ την επιθυμία να γυρίσω στον κόσμο μου....Τόσους αιώνες πηγαινοερχόμουν εδώ κ ενώ εγώ άλλαξα οι άλλοι παραμείναν ίδιοι....
Το μυαλό των ανθρώπων που τόσο πολύ θέλει να γνωρίζει τα πάντα κ ας μην τα αντέχει κ ας μην τα καταννοεί σωστά...κ εμείς ακόμα ελπίζουμε...ευτυχία..αγάπη ...πίστη...λέξεις με τόσο μεγάλη σημασία που δεν είναι καθόλου εύκολες να γίνουν πραγματικότητα...
Όταν νιώθεις κενή μέσα σου το μόνο που θές είναι οι άλλοι να είναι ευτυχησμένοι κ να μην ανησυχούν για σένα....κ αυτό κάνω...προσπαθώ να περνάω απαρατήρητη κ να προκαλώ στους άλλους χαρά...εξάλλου σε ποιούς να ανοίξεις την καρδιά σου όταν οι άλλοι δεν μπορούν να καταννοήσουν τα πιο απλά?καλύτερα να με θεώρουν "κακιά" κ περίεργη....μου αρκούν αυτές οι λέξεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
inei777

inei777


Ηλικία : 52
Τόπος : athens
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 177

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΣΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΤΗΣ Κ Ο ΝΟΥΣ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙ   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ 9 Ιαν - 3:51:31

ΤΟΣΟ ΤΟ ΘΕΣ ΝΑ ΒΟΥΤΗΞΕΙΣ ΣΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ.........
ΚΑΙΤΝΑ ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ Η ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΕΙ ΔΕΝ ΒΟΥΤΑΣ?
ΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΙ ΔΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.......
ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟ ΕΔΩ? ΤΟ ΡΙΑΛΙΤΙ ΜΗΠΩΣ?
ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΧΑΝΕΙ
ΞΕΔΙΨΑΣΕ
ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΡΩΣΕΙ
ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΗΝ
ΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΟΠΟΥ Κ'ΑΝ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΓΥΡΙΖΕΙΣ
ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΣΕ ΘΛΙΒΕΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΕΙΣ
ΜΗΝ ΣΕ ΘΛΙΒΕΙ
ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΩΣΤΕ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΜΕ ΣΑΡΚΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΣΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΣΤΟ ΧΑΛΑΣΕΙ
ΞΕΡΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΝΤΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΝΟΥΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΙΨΟΥΝ
ΝΑΙ
ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΒΟΥΤΗΞΩ ΣΕ ΕΝΑ ΠΙΝΑΚΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΟΝΤΑ
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΟΥΤΙΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ "ΘΑ ΚΙΝΔΥΝΕΨΟΥΝ. ΤΑ ΑΓΑΠΑΣ ?" ΕΙΜΑΙ ΖΩΗ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΑΠΕΙΛΟΥΜΕ ΣΕ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΣΤΕΡΙΑ. ΣΕ ΚΑΛΩ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΔΩ ΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ? ΜΕΙΝΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΤΟΥΣ ΖΩΝΤΕΣ.....ΕΤΣΙ ΣΕ ΚΡΑΤΩ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙΣ ΣΑΝ ΑΥΤΟΥΣ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΨΥΧΡΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/rethirishaepoetryinei777/
inei777

inei777


Ηλικία : 52
Τόπος : athens
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 177

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΙΛΙΑ ΚΑΝΕ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΕΚΤΙΜΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΟΥ   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ 9 Ιαν - 4:00:45

ΤΟ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙΣ ΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ.
ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΡΙΑΛΙΤΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ ΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΟΥΝ ΤΙ ΕΧΕΙ ΛΗΣΤΕΨΕΙ ΤΟ ΡΙΑΛΙΤΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.
ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ......ΣΥ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ
ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ
ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ
ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΕΥΡΕΤΗ ΚΑΙ ΑΣΥΝΙΘΗΣΤΗ
ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΦΟΜΙΩΘΕΙ
ΤΟ ΚΑΘΕΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΤΙΜΟ ΤΟΥ
ΟΤΑΝ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΟΜΕΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΩΜΑ ΣΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΤΙΧΙΑ ΣΟΥ.
ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΑΡΚΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΚΑΙΡΕΑ ΟΝΤΟΤΗΤΑ.
ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΤΑΙΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΤΙΧΙΣΕΙΣ ΜΑ ΠΟΣΟΙ ΔΥΣΤΥΧΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ!
ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ
ΜΗΝ ΠΡΟΔΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/rethirishaepoetryinei777/
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 11 Ιαν - 1:06:32

Σε ευχαριστώ...πολύ....Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 4088188550
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 11 Ιαν - 1:22:32

Είναι η εποχή που βγάζουμε τα αισθηματά μας και τα αντιμετωπίζουμε...είναι η εποχή των αποφάσεων....

Και δεν έχω λόγια να πώ αυτά που νιώθω γιατί απλά δεν υπάρχουν οι κατάλληλες λέξεις....αλλά...κοιτάω τον ουρανό κ μόνο μια λέξη σκέφτομαι...ελευθερία...από όλα...

Και όταν κοιτάω πάλι κάτω τσαντίζομαι με τον εαυτό μου...τσαντίζομαι γιατί βάζω τον εαυτό μου στα δύσκολα κ μια φορά δεν πήρα τον εύκολο δρόμο...

Όνειρα γλυκά...Πόσο μου αρέσει η νύχτα........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ξωτικο

ξωτικο


Τόπος : εδω
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 22

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Όνειρα κρυφά,όνειρα γλυκά   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ 13 Ιαν - 13:49:35



γιες sff gg6 :fdgdg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ξωτικο

ξωτικο


Τόπος : εδω
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 22

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Επίσκεψη   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ 13 Ιαν - 15:01:41

Ζω?πως ζω?πόσο με ικανοποιεί?αγάπη.....και για πρώτη φορά εδώ και πολύ καιρό σκέφτομαι πως δεν αγαπώ,όχι τουλάχιστον με την μορφή κάποιας γυναίκας.....αγαπώ αλλά αόριστα.....και είναι αδύνατο να το εξηγήσω.....συναισθάνομαι μα μου δείχνει μια παρακείμενη σκέψη.....λες και έδωσα εντολή στα αισθήματά μου να παραμείνουν σιωπηλά.....μην σε προδώσουν.....και χάνονται άνθρωποι από γύρω μου.....γιατί δεν μπορώ να τους εξηγήσω.....και χάνομαι και εγώ από κοντά τους.....γιατί αναρωτιέμαι πόσο να αντέξουν την αλλοφροσύνη μου.....πολεμούν οι δύο πλευρές μου.....τι όμως?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 15Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Το δωματιό μου ....η μουσική μου!
» Στο μυστικό μου δωμάτιο.
» Δωμάτιο Πανικού
» Δωμάτιο για τα νεύρα...πολεμικές τέχνες....
» Μαύρο σημάδι στην Μεσόγειο - Πύλη του κάτου κόσμου;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ILIA-
Μετάβαση σε: