H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΣαβ 19 Μαρ - 23:37:50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΤρι 16 Οκτ - 10:31:50

Ο κόσμος είναι γεμάτος σκοτάδι
που μας βοηθά στα μαθήματά μας…

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΤρι 16 Οκτ - 20:26:57

Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... 3477152822

Τίποτα δεν είναι τυχαίο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΤρι 16 Οκτ - 23:51:52

Eντυπωσιακα τα οπλα απο την φαρετρα του φωτος .... αλλα και του σκοτους...
Η μεγαλυτερη αρενα πολεμου που εχει στηθει ποτε .... με δισεκατομμυρια πεδια μαχων ... τα μυαλα μας ...
Sony play staison - κβαντικη φυσικη - κρανος του θεου και διασημοι καθηγητες να προσπαθουν να μας πεισουν οτι ειμαστε ενα γιγαντιαιο sony play οπου κατευθυνεται απο ενα τεραστιο υπολογιστη .. δηλαδη η ανθρωποτητα ειναι στην πραγματικοτητα cartoon , δεν υφισταται , δεν υπαρχει .... αναρχα σωματιδια παντου στο χωρο τα οποια σχηματοποιουνται επειδη ακριβως τα παρατηρουμε , και τα αντιλαμβανομαστε επειδη οι αισθησεις μας εχουν δομηθει να κανουν ακριβως αυτο .... οπως ακριβως και στο sony , η ανθρωπινη προσομοιωση καθως κινειται παρατηρωντας το χωρο αυτος ξετυλιγεται μπροστα της , αναρχες μικροκυψελες που εχουν προγραμματιστει να σχηματοποιουνται σε καθε κινηση και παρατηρηση ...
και ολα αυτα στο sony 3 , σε μερικα χρονια αναφερουν στο ντοκυμαντερ οι διανοιες του κοσμου μας θα ειναι σε θεση να αναβαθμισουν πχ. το sony 12 ωστε θα υπαρχει τετοιο νοηματικο και συναισθηματικο επιπεδο στις ανθρωπινες προσομοιωσεις που θα ξεπερνα το ανθρωπινο κατα εκατονταδες φορες ...
Σε μια τετοια παιχνιδομηχανη οι χαρακτηρες θα ειναι σε θεση να αυτοαντιληφθουν τοσο τον εαυτο τους οσο και την υπαρξη του χωροχρονικου περιβαλλοντος τους , και καποια στιγμη μοιραια θα αναζητησουν τον θεο δημιουργο τους ....
Αν κλεισουμε ενα τετοιο εικονικο ψηφιακο χαρακτηρα σε ενα κουτι μαζι με εναν ανθρωπινο εγκεφαλο και τους κανουμε ερωτησεις οποιουδηποτε ειδους και οποιουδηποτε περιεχομενου , τοτε οχι μονο δεν θα ειμαστε σε θεση να τους ξεχωρισουμε αλλα θα μπορουσαμε ακομη , αναλογα την φυση του προγραμματος , να εκφρασουμε εντονα συναισθηματα προς την ψηφιακη νοηση σε επιπεδο λατρειας ...
κατι τετοιο εχει αποδειχτει και με σχετικα πειραματα αλλωστε ....
Συνεχιζωντας οι αγαπητοι αυτοι κυριοι παρουσιαζουν μια συσκευη σε σχημα κρανους οπου και την τοποθετουν στο κεφαλι εθελοντων φοιτητων στην προσπαθεια τους να αποδειξουν οτι οι οποιεσδηποτε πνευματικες , οραματικες, θρησκευτικες ,''μεταφυσικες '' αναφορες ανα τους αιωνες δεν ειναι τιποτε περισσοτερο απο την δεξιοτητα του εγκεφαλου να εξισσοροπει αγωνιωδεις και ανασφαλεις βιωματικες καταστασεις, οπως τον φοβο του θανατου, της ανυπαρξιας , την πιστη σε ενα θεο δημιουργο , κλπ.
Ετσι λοιπον ο κος Persiger ; απευθυνομενους ακομη και στους πλεον δυσπιστους , δειχνει με αυτη τη συσκευη το σημειο που '' κατοικει '' ο θεος στον ανθρωπινο εγκεφαλο δημιουργωντας κατα παραγγελια αστρικη προβολη στο υποκειμενο του πειραματος ενεργοποιωντας συγκεκριμενη περιοχη νευρωνων στο δεξιο ημισφαιριο κατω απο ελεγχομενες συνθηκες παυσης οποιασδηποτε αισθητηριακης αναφορας για διαστημα 1 εως 2 ωρες ... τα συμπτωματα και οι καταγραφες μετα το τελος του πειραματος δειχνουν οτι ο ανθρωπος βιωνει αιωρηση και συνειδηση ''σωματος'' καθως και πραγματικου χωρου , ακομη και την παρουσια διαφορων οντοτητων , που ηταν ακομη σε θεση και να τους μιληση , να τις μετρηση , και να τις περιγραψει ....
Βλεπεται κυριοι οτι τα παντα τα δημιουργει ο εγκεφαλος ; απλουστατα διοτι αυτο κατασκευαστηκε να κανει, κατεληξε ο πολυαγαπημενος μου καθηγητης .... ειναι λοιπον κανεις σε θεση να μας βεβαιωσει οτι δεν αποτελουμε ως ανθρωποτητα ενα εικονικο ψηφιακο κοσμο οπου κατευθυνεται απο ενα κοσμικο λογισμικο , εναν κομπιουτερ , ενα matrix ;
Μετα το τελος του ντοκυμαντερ , και αφου αρκετο καιρο πριν εχω δει και καποιες σχετικες ταινιες που εχουν γυριστει με θεμα την ψηφιακη απεικονιση του κοσμου και της υπαρξης μας , ειδα και αντιληφθηκα τις πραγματι δραματικα εκπληκτικες ενδειξεις ομοιοτητας μεταξυ των δυο κοσμων ....
Βγηκα εξω κοιταζωντας ψηλα .... στριφογυριζαν μεσα μου τα λογια που διαβασα ενος ινδιανου προς τον συνομιλητη του .... << κοιτα του λεει, αυτοι οι λευκοι ειναι τρελλοι , επιβεβαιωνουν τις σκεψεις και τις ιδεες τους με το κεφαλι >> και τον ρωταει ο συνομιλητης εκπληκτος , δηλαδη εσυ πως σκεπτεσαι ; μα με την καρδια φυσικα ....
Ομως και την ''καρδια'' μπορουν να την ''φτιαξουν'' , σκεφθηκα .... ολα μπορουν να τα φτιαξουν .....
Ξανακοιταξα ψηλα με ματια υγρα , καθως στιχοι του Νικου Γκατσoυ μου ηρθαν στο μυαλο , << μπροστα στην φωτια των ματιων σας καποτε χαμογελασε και ο θεος >> πως αλλαζουν τα συναισθηματα ; μονολογησα , για ονομα του ...! Χαμογελασε ...... Περιγελασε ....
Λιγο αργοτερα αρχισα να χαμογελω και εγω .... Δηλαδη μια ομαδα απο αθειστες cartoon ανακαλυψε οτι ειμαστε ενα κατασκευασμενο ''παιχνιδι '' τυπου sony 500 , προφανως για καποιο χρηστικο επιπεδο της δημιουργιας , αλλα χωρις να υπαρχει κατασκευαστης , πιστευωντας ταυτοχρονα και ακραδαντα στην μηχανιστικη συμπαντικη τυχαιοτητα .......! Δηλαδη καποιος ανυπαρκτος που χειριζεται εναν τεραστιο υπολογιστη, μας εφτιαξε εξυπνοτερους απο αυτον σε βαθμο που το αντιληφθηκαμε .... αλλα πως ειναι βεβαιο ενα cartoon, οτι εφοσων ειναι εξυπνοτερο και αντιληπτικοτερο απο τον ανυπαρκτο θεο, κατασκευαστη, δημιουργο, την οριοθετηση του ποιος ειναι ποιος;
ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ για ενα ελαχιστο διαστημα καταφεραν να με βαλουν σε σοβαρες σκεψεις ....
Αυτα.... ετσι για να γνωριζουμε τα οπλα τους ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΤετ 17 Οκτ - 7:38:33

Δεν μπορώ να δω το βίντεο....αλλά από τα λεγόμενα του εμμανουήλ, κάτι κατάλαβα.Έχω παρακολουθήσει σχετικά βίντεο και ταινίες.
Επίσης με βάζει σε σκέψεις αυτή η θεωρία.Αλλά υπάρχει κάτι, μια ιδέα, μάλλον ένα συναίσθημα μέσα μου που δυσκολεύομαι να το εκφράσω.
Μου λέει ότι δεν είναι έτσι, δηλαδή δεν μπορεί να είναι έτσι.Κι ότι ακόμη και έτσι να είναι, το να είμαι κατασκεύασμα κάποιου είδους, ψηφιακό η δεν ξέρω τι, πάλι δεν αρκεί για να προσδιορίσει ακριβώς την φύση μου.Τώρα μάλλον τα λέω μπερδεμένα, προφανώς μπερδεμένα είναι και στο νου μου....Είναι κάτι που σκέπτομαι φορά που βλέπω ανάλογα βίντεο.Τελικά, ίσως δεν με νοιάζει...αν είμαι η δεν είμαι κατασκεύασμα".Ότι κι αν είμαι, είμαι εδώ,ζω, αναπτύσσομαι, μαθαίνω....ειδικά αυτό το τελευταιο με κάνει να νιώθω πολύ"ζωντανή", αισθάνομαι, χαρά, λύπη, αγάπη....εστιάζω στην αγάπη....είναι"μαγική".Κι αν είμαι μέσα σε κάποιο"ματριξ"; Υποθέτω ότι αφού υπαρχει το"μέσα"θα υπάρχει και το έξω....
Άρχισα και λέγω ασυναρτησίες μαλλον.
Καλέ, θα μου πει κάποιος τι έπαθαν τα βίντεο και δεν τα βλέπω,η θα συνεχίσω να λέω, όπως λέει κι η αγαπημενη μαγισουλα"αλλά νταλα, της παρασκευης το γαλα...";;
Εμμανουήλ, πάντως, όπως και να χει, για μένα είσαι και πάντα θα είσαι ο ταξιδευτής του ονείρου! Μην σταματήσεις ποτέ!
Όπως έλεγε και ο πρωταγωνιστης σε μια παλιά σειρά"the truth is out there..."Ότι κι αν είναι αυτό το there, κι αν είναι out, κι αν είναι in...
Άντε να το κόψω διότι θα πω κι αλλα, και θα το χάσω τελείως εν τελει! :hg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΤετ 17 Οκτ - 7:46:22

Συγγνώμη αν έγραψα εντελώς άσχετα μμε το θέμα...Δεν μπορώ να δω το βίντεο να τουτ ...σας το είπα, έτσι δεν είναι;;;; νανα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΤετ 17 Οκτ - 8:22:57

Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... 3260818684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΠαρ 19 Οκτ - 10:34:20

Μανθάνων μη κάμνε έγραψε:
Ο κόσμος είναι γεμάτος σκοτάδι
που μας βοηθά στα μαθήματά μας…


Εξαιρετικό το βίντεο Μανθάνων μη κάμνε κλαπ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΠαρ 19 Οκτ - 23:08:00

χα χα ταξιδευτης του ονειρου .... η αληθεια ειναι οτι ειμαι επιρρεπης στον μετεωρισμο.... και μια αλλη αληθεια αγγελικη ειναι οτι η γλυκητητα σου συναγωνιζεται την σοφια σου ....
Ομως μια νυχτα .... μια μεγαλη νυχτα .... ξυπνωντας , θα προσφερω τον ανθο που θα κρατω στα χερια μου απο του κοσμου εκεινου, σε εκεινην ..... με την καρδια λιονταριου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
markos

markos


Ηλικία : 43
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 231

Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΠαρ 26 Οκτ - 12:33:51

Λοιπόν μ αρέσει πολύ ο τρόπος που γράφεις φίλε μου.

Πάντως δεν νομίζω να μας περιγέλασε ο Θεός. Μάλλον χαμογέλασε από ικανοποίηση, και ίσως και λίγο από γνώση για όσα ήξερε ότι μπορούμε να κάνουμε, και φυσικά και για εκεί που μπορούμε να φτάσουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΚυρ 28 Οκτ - 8:49:55

Καπως ετσι , οπως τα αναφερεις , ελπιζουμε ολοι σπουδαιε φιλε.... Αισιοδοξια λοιπον.... Υποθετωντας πως δεν εχουμε φθασει στο μαυρο αδιεξοδο, στην αβυσσο του Νου...
Ας υποθεσουμε πως ηρθανε τα δαση με αυτοκρατορικην εξαρτηση πρωινου θριαμβου, με πουλια , με το φως τ' ουρανου, και με τον ηλιο οπου θα τα διαπεραση.... οπως εγραφε καποτε ο καρυωτακης .
Ομως τα στηθεια που τα φραζει ενα θανασιμο παθος δεν θα γαληνεψουν ποτε , γνωριζοντας πως ειναι αξημερωτη νυχτα η ζωη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΚυρ 28 Οκτ - 16:25:00

Γλυκύτητα; Σοφία;;;;
Εμμανουήλ.......τώρα έγινα ένα με τα πατώματα...με έστειλες...
Πάντως ταξιδευτής του ονείρου, είσαι για μένα...και εννοείτε υπέροχος ποιητής!!(δεν ανταποδίδω τις φιλοφρονήσεις...και πάλι... εννοείτε) να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΚυρ 28 Οκτ - 19:55:21

Ποιηση σημαινει να απελευθερωνεις την δικη σου ψυχη και ταυτοχρονα να αγγιζεις των αλλων...
Ενιοτε και μεσα στα πλαισια της πραγματικοτητας.... τοτε αποτελεις ενα σπουδαιο ποιητη.
Προσωπικα δεν υπηρξα ουτε κατα μια ελαχιστη ενας τετοιος... απλως ας θεωρησουμε οτι εχω το ''χαρισμα''; να νιωθω βαθεια μεσα απο τις λεξεις τα οποια καμουφλαρισμενα αδιεξοδα και αγωνιες αναδυονται απο εκεινους ....
Αν υπηρχε η δυνατοτητα επιλογης πεδιου εκφρασης θα προτιμουσα την μουσικη, την αρμονια της μουσικης , διοτι συμβολιζει και ενεργοποιει την απευ' ευθειας συνδεση με την ψυχη του συμπαντος ....
Και αγγελικη δεν χαριζομαι στα λογια, αν δεν νιωσω αναλογα για ενα ανθρωπο ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΚυρ 28 Οκτ - 23:55:23

ανθη κλαπ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...   Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός... Icon_minitimeΣαβ 3 Νοε - 3:30:04

https://www.youtube.com/watch?v=klsKHEzRnEo&feature=related
Φανταζεσται τον κυριο persiger να τοποθετει το ''κρανος του θεου'' σε ενα εθελοντη φοιτητη του ενεργοποιωντας αστρικες προβολες ως αποκλειστικα εγκεφαλικα κατασκευασματα, και ταυτοχρονα παραδιπλα ενας ασθενης του οποιου ο αποστραγγισμενος και εντελως απενεργοποιημενος εγκεφαλος ουσιαστικα νεκρος δηλαδη , να παρουσιαζει και αυτος ομοια αισθηση ; χα χα, ολα τα λεφτα που λενε και τα πιτσιρικια......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μήνυμα απο τη Μεγάλη Οικογένεια του Φωτός...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» αφιερωμένο στη "Μεγάλη Μητέρα-Θεά"
» ΡΕΥΜΑ ΣΤΗ "ΜΕΓΑΛΗ ΠΥΡΑΜΙΔΑ"!
» Ταρώ - Μεγάλη Αρκάνα._
» Ταρώ - Μεγάλη & Μικρή Αρκάνα._
» V - Μήνυμα...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΒΙΝΤΕΟ :: ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ (ΑΦΥΠΝΙΣΗ & ΓΝΩΣΗ)-
Μετάβαση σε: