H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Τα παλιοσίδερα..

Πήγαινε κάτω 
+13
spitha
15katerina
princess4
anarhos
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
markos
gerakina
Αιθηρόη
maggisoula
ioessa
ilia
Nenya
angels1
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 30  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΤετ 29 Ιαν - 8:32:49

Γιάννης Ρίτσος: Αν όλα τα παιδιά της γης ...

Αν όλα τα παιδιά της γης
πιάναν γερά τα χέρια
κορίτσια αγόρια στη σειρά
και στήνανε χορό
ο κύκλος θα γινότανε
πολύ πολύ μεγάλος
κι ολόκληρη τη Γη μας
θ’ αγκάλιαζε θαρρώ.

Αν όλα τα παιδιά της γης
φωνάζαν τους μεγάλους
κι αφήναν τα γραφεία τους
και μπαίναν στο χορό
ο κύκλος θα γινότανε
ακόμα πιο μεγάλος
και δυο φορές τη Γη μας
θ’ αγκάλιαζε θαρρώ.
Θα ’ρχόνταν τότε τα πουλιά
θα ’ρχόνταν τα λουλούδια
θα ’ρχότανε και η άνοιξη
να μπει μες στο χορό
κι ο κύκλος θα γινότανε
ακόμα πιο μεγάλος
και τρεις φορές τη Γη μας
θ’ αγκάλιαζε θαρρώ!

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Kids_around_world23

 να 

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΔευ 10 Φεβ - 13:27:03

Καλημέρα σας . Κυρά, καλή σου μέρα όπου και να σαι και βρίσκεσαι  να 



Σε κείνη την σειρά με τα τελευταία βίντεο, μου φάνηκε οτι στο δευτερο , ενας ομιλητης έλεγε να γυρίσουμε τα ρολογια και τα ημερολογια πισω;
Τι σημασία έχει;Μηπως με την εννοια οτι δεν εχει ωριμασει; Οτι εχει προκληθει αναστατωση στο σύστημα, λαθος,μπερδεμα; Όλα βασίζονται στην τριαδικότητα της ύλης και στην Ιερή Δεκάδα.
ΑΒΓ Δ Ε  ΖΗΘ Ι ΚΛΜ ΝΞΟ ΠΡΣ ΤΥΦ ΧΨΩ  κάποτε ήταν 27 (3χ9).
Αλλα τουλαχιστον έλυσα το θεμα μου με την περιοδικοτητα των 26000 χρονων.



http://en.wikipedia.org/wiki/Tic-tac-toe


Despite its apparent simplicity, Tic-tac-toe requires detailed analysis to determine even some elementary combinatory facts, the most interesting of which are the number of possible games and the number of possible positions. A position is merely a state of the board, while a game usually refers to the way a terminal position is obtained.

Naive counting leads to 19,683 possible board layouts (39 since each of the nine spaces can be X, O or blank), and 362,880 (i.e. 9!) possible games (different sequences for placing the Xs and Os on the board). However, two matters much reduce these numbers:

    The game ends when three-in-a-row is obtained.
    The number of Xs is always either equal to or exactly 1 more than the number of Os (if X starts).

The complete analysis is further complicated by the definitions used when setting the conditions, like board symmetries.
Number of terminal positions

When considering only the state of the board, and after taking into account board symmetries (i.e. rotations and reflections), there are only 138 terminal board positions. Assuming that X makes the first move every time:

    91 unique positions are won by (X)
    44 unique positions are won by (O)
    3 unique positions are drawn

Number of possible games

Without taking symmetries into account, the number of possible games can be determined by hand with an exact formula that leads to 255,168 possible games (see Henry Bottomley, 2001,[6] or Steve Schaeffer, 2002[7]). Assuming that X makes the first move every time:

    131,184 finished games are won by (X)
    77,904 finished games are won by (O)
    46,080 finished games are drawn

If board symmetries are taken into account, two games are considered the same if rotating and/or reflecting the board makes one of the games into a copy of the other game. With the use of a computer, Steve Schaeffer found in 2002[7] that the number of games in these conditions is 26,830.

Παρά τη φαινομενική απλότητά του , Tic - tac - toe απαιτεί λεπτομερή ανάλυση για να καθοριστεί ακόμη κάποια στοιχειώδη combinatory γεγονότα , η πιο ενδιαφέρουσα από τις οποίες είναι ο αριθμός των πιθανών παιχνίδια και ο αριθμός των πιθανών θέσεων . Μια θέση είναι απλώς μια κατάσταση του διοικητικού συμβουλίου , ενώ ένα παιχνίδι συνήθως αναφέρεται στον τρόπο με τον τερματικό θέση λαμβάνεται .

Naive καταμέτρηση οδηγεί σε 19.683 πιθανές διατάξεις του σκάφους ( 39 δεδομένου ότι κάθε μία από τις εννέα θέσεις μπορεί να είναι Χ , O ή κενό ) , και 362.880 ( δηλαδή 9 ! ) Δυνατά παιχνίδια ( διαφορετικές αλληλουχίες για τη διάθεση του Xs και Os στον πίνακα) . Ωστόσο , δύο θέματα που μειώνουν πολύ αυτούς τους αριθμούς :

    Το παιχνίδι τελειώνει όταν τρεις -in - a-σειρά επιτυγχάνεται .
    Ο αριθμός των Xs είναι πάντα είτε ίση ή ακριβώς 1 περισσότερο από τον αριθμό των Os ( αν Χ ξεκινά ) .

Η πλήρης ανάλυση περιπλέκεται ακόμη περισσότερο από τους ορισμούς που χρησιμοποιούνται κατά τον καθορισμό των προϋποθέσεων , όπως συμμετρίες του σκάφους .
Αριθμός τελικές θέσεις

Αν εξετάσουμε μόνο την κατάσταση του σκάφους, και αφού ληφθούν υπόψη οι συμμετρίες του σκάφους του λογαριασμού ( δηλαδή περιστροφές και αντανακλάσεις ) , υπάρχουν μόνο 138 θέσεις πίνακα ακροδεκτών. Υποθέτοντας ότι το X κάνει την πρώτη κίνηση κάθε φορά :

    Τα 91 μοναδικά θέσεις κέρδισε με ( Χ )
    Τα 44 μοναδικά θέσεις κέρδισε ( O )
    Οι 3 μοναδικές θέσεις που

Αριθμός δυνατά παιχνίδια

Χωρίς να λαμβάνεται υπόψη συμμετρίες , ο αριθμός των πιθανών παιχνίδια μπορεί να καθοριστεί με το χέρι με μια ακριβής φόρμουλα που οδηγεί σε 255.168 δυνατά παιχνίδια (βλέπε Henry Bottomley , 2001 , [ 6], ή ο Steve Schaeffer , 2002 [ 7 ] ) . Υποθέτοντας ότι το X κάνει την πρώτη κίνηση κάθε φορά :

    Οι 131.184 τελικό παιχνίδια κέρδισε με ( Χ )
    Οι 77.904 τελικού παιχνίδια κερδίζονται από μια ( Ο)
    Οι 46,080 τελικά παιχνίδια που

Εάν ληφθούν υπόψη οι συμμετρίες του σκάφους, τα δύο παιχνίδια θεωρούνται το ίδιο αν περιστροφή ή / και αντανακλούν το διοικητικό συμβούλιο καθιστά ένα από τα παιχνίδια σε ένα αντίγραφο του άλλου παιχνιδιού . Με τη χρήση ενός υπολογιστή , Steve Schaeffer που βρέθηκε το 2002 [ 7 ], ότι ο αριθμός των παιχνιδιών σε αυτές τις συνθήκες είναι 26.830 .

η μεταφραση στο περιπου..

   και τέλος πάντων όλο αυτό ...που είναι η βάση;;; Στην τρίλιζα, 
αρχαιοελληνικό παιχνιδι αποκαλούμενο ΤΡΙΟΔΙΝ , και παραπλήσιο του η ΕΝΝΕΑΔΑ   http://www.ancientgreektoys.gr

και αυτό στον Πυθαγόρα..
και αυτό ειναι το κατωτατο σημειο... εχ

Καλημέρα ανθη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΔευ 10 Φεβ - 13:38:44

Μαθηματικα για παιδια σαν και μενα  χαχα  (αυτοσαρκαζομαι)



http://mathslife.eled.uowm.gr/sites/default/files/usersfiles/%20%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%20%CE%A0%CE%AC%CE%BD%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%BF%CF%85.pdf
  σελίδα δεκαεφτά το 9
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΔευ 10 Φεβ - 20:09:10

ναν!!!!! Να φάω τα διπλώματα μου και τα παπλώματα μου δεν κατάλαβα χριστό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΔευ 10 Φεβ - 20:32:20

Είναι απλό!
Αυτο που θέλει να μας πει είναι ότι το αποτέλεσμα αυτής της απλούστατης εξίσωσης:
Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Z

είναι ίσον(=)Χ εις το μηδέν,άρα το Χ,δεν υπάρχει,όπως και στην τρίλιζα,που έχει Χ και 0,αν παίξεις,μετά το χαρτί το πετάς,άρα,καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα,δεν υπάρχει.

Τι δεν καταλαβαίνεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΔευ 10 Φεβ - 20:48:54

Εσύ τωρα αυτά μου τα πες για ναα καταλάβω; Δε παίρνεις τον πυρετο σου και να πας να ξαπλωσεις λέω εγω! είναι ίσον(=)Χ εις το μηδέν,άρα το Χ,δεν υπάρχει,όπως και στην τρίλιζα,που έχει Χ και 0,αν παίξεις,μετά το χαρτί το πετάς,άρα,καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα,δεν υπάρχει.!!!!!!!! Από που προκύπτει ο συλλογισμός; Γιατί; Που καταλήγει; Και ποιο το συμπερασμα; Θέλουμε να πούμε δηλαδή.............τι; Τι δεν καταλαβαίνω!!!! Χάι τώρα! Μου βαλες και τον πίνακα λες και έτσι θα καταλάβω καλύτερα. Κάπου έχω χάσει επεισόδιο. μήπως έπρεπε πριν να διαβάσω κάτι άλλο; ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!! Για πες εσύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΔευ 10 Φεβ - 21:21:42

χαχα  χαχα  χαχα ηταν κερασμα , οχι ομως φαρσα ή κερασμα χαααα  χαααα  χαααα 



προειδοπιησα παντως.. οτι ειναι για "παιδια" σαν και μενα. Αρα τι δεν καταλαβαινεις;;; 
 αστο στο καλο σας  χεχεχε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΔευ 10 Φεβ - 21:30:12

ξανακοιτα την εικονα και αμα δεν το βρεις θα στο πω ¨) 


 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 934713797
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΔευ 10 Φεβ - 21:34:40

χαχαχα,τέτοια λέγε της,να δεις κέρασμα που θα μας κάνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΤρι 11 Φεβ - 19:34:28

Δηλαδή σπάμε το κεφάλι μας με κάτι που δε υπάρχει δεν έχει σημασία δεν νιέντε ναδα ναθινγκ!!!!!!;;;;;;;;;; αυτό λέτε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΤρι 11 Φεβ - 22:30:37

χεχε, πρωτον !δεν κανει να σπαμε το κεφαλι μας.. χαχα 

νομιζω οτι αυτο που θα σου πω το ξερεις ηδη.
ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΘΜΟΙ , ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ

ειμαι λιγο κουρασμενη ,μπορει να στα μπλεξω και αλλο , αλλα ειμαι σιγουρη οτι τα ξερεις

Το Συμπαν εχει βασικο και απλο μαθηματικο μοτιβο με απεριοριστες πυλες σε αλλα πολυπλοκοτερα αλλα ανουσια συστηματα , η ουσια ειναι πολυ απλη, απλα το μυαλο εχει μαθει να αναλυει περισσοτερο απο οσο πρεπει.Μάλλον, λογω της Αναγκης για αυτοικανοποιηση, αυτοπραγματωση.
Ο πολλαπλασιασμος του 9 : 9, 18, 27, 36, 45,54 , 63, 72, 81 ο πιο απλος τροπος να μαθεις τον πολλαπλασιασμο του εννια ειναι να δεις οτι εχεις να κανεις με μια διπλη σκαλα απο τα "ζευγαρακια" του 9, η μια εχει φορα απο κατω προς τα ανω και η αλλη απο ανω προς τα κατω 18, 81  27, 72 ένα πάνω , ενα κάτω, αρμονια. Το ! (ως ΕΝΑ )  και το 9 σε Δυο , η τριαδικοτητα.
Μπορει λοποιν το Συμπαν να ειναι πολυπλοκο αλλα η βασικη του ελικα βασιζεται στην δυαδικοτητα.Πολυπλοκη δυαδικοτητα, το θυληκο μπορει να φερει και την εξουδετερωση .
Υπάρχουν ορισμενες εννοιες, που συμβολιζονται με τριψηφια μορφη, εννοιες αντιθετες που ομως σμβολιζονται με αριθμους που αν τους καθρεφτισεις, μετα εξαρταται απο ποια μερια του καθρεφτη εισαι ή απο το εαν εχεις περιστρεψεις τον αριθμο, εξαλλου που ειναι το πανω και που το κατω στο διαστημα;
Ακομα και το αλφαβητο μας , αριθμητικα ειναι χωρισμενο σε μοναδες, δεκαδες , εκατονταδες.
ΑΒΓ Δ Ε Ζητα Ητα Θητα Ι
Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 9k=  στο εννια ειναι η Μανα της Ψυχης μας

και γενικως ο δρομος ειναι απλος αλλα οι αλλοι γυρω του ειναι τοσο πολυχρωμοι που πολλες φορες τον χανουμε απο τα ματια μας και παρασταινουμε οτι ειναι ο πιο δυσκολος.

και να μην ξεχασεις αργοτερα να πεις στα εγγονια σου για το εννια, ενα πανω, ενα κατω.

Θα μπορουσα να πω και αλλα πολλα και να σας ζαλισω και αλλο, αλλα μαλλον ζαλιστηκα πολυ και εγω τωρα...

ΥΓ  τα ημερολογια ειναι δυο, των Ινκας, εκεινο το σημειο του κλικ, ειναι ολες οι πιθανες καταληξεις του παιχνιδιου.Ειναι τελειως μηχανικο αλλα εχει εμας , το οργανικο και μη απολυτως προβλεψιμο ενδεχομεν.... το οποιο ειναι απολυτως ικανο να φερει και την εξουδετερωση. Δεν κανει να κλεβεις τον χρονο, δεν κλεβεις απο την ενεργεια , την αναπληρωνεις, αλλιως στην συμμετρια κατι θα ευδοκιμησει μεν, αλλα το αλλο θα σαπισει.. το σαπιο θα φερει την εξουδετερωση.Ισως ο Κοσμος να μην μπορει να ειναι τελειος και ο ιδανικοτερος , δεν ειναι αυτο το μερος.Παρολα αυτα και προσωπικη μου γνωμη ειναι, οτι ουτε ο λαθος Κοσμος ειναι. Ειναι ο Δρομος που εχει την Δυναμη Ανακατασκευης.Νομιζω οτι υπαρχει ο χρονος, ευχομαι να υπαρξει ακομα ισχυροτερη θεληση.
Ισως να ειναι  ο Φοινικας που θα καει για να αναγεννηθει απο τις σταχτες του ακολουθωντας το δρομο του Νερου. Ο Ανθρωπος δεν ειναι μονο για τον Κοσμο της υλης, εξαλλου η υλη του ειναι τοσο βαρια που μπορει να την αφησει πισω γιατι δεν μπορει να την κουβαλησει μαζι του,
σαν  ενας μικρος πριγκηπας που ειναι .Και ειναι Αγαπη αυτη που τον κρατησε στην υλη , αλλα Αγαπη και αυτη πο του εδωσε την ωθηση. Ειναι ομως και η Αγαπη της Φροντιδας,αυτο που τελικως ωθησε.Καθετι στον καιρο του , οποιος βιαζεται, σκονταφτει.


συγνωμη για τα ορθογραφικα μου και τουμπουθρουμπου μου

Καληνυχτα, φιλακια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΤετ 12 Φεβ - 17:37:36

nnan έγραψε:


ΚΑΤΟΧΟΣ παράγωγο της λέξης ΚΑΤΟΧΗΣ διπλής έννοιας, λέξη
μιας της ύλης και μια της ψυχής.
Της Ψυχής που διασπαστηκε από την ολοτητα του Πνευματος και ήρθε ερωτευμένη ,
να συνετίσει την Ύλη  ..  (..άρχισαν τα όργανα.. σήκω από την θέση σου...ουουου)
   
κάτοχος αρσενικό ή θηλυκό

  • αυτός που κατέχει (έχει δικό του) ένα αντικείμενο
  • αυτός που κατέχει (ξέρει καλά) κάτι



"Κατέχεις"... μόνον αυτό που παραμένει μέσα σου... η εμπειρία, το αίσθημα, η γνώση, η κατανόηση.
"Κατέχω", λοιπόν, μόνον όταν αντιλαμβάνομαι και χρησιμοποιώ την ολοκληρωτική "γνώση" - "αίσθηση" - "αλήθεια" ενός "πράγματος".

Εκεί, έτσι, μπορεί να χρησιμοποιηθεί σωστά η λέξη.

Σήμερα όταν ακούγεται, η αντίληψη πάει στην κτήση και στην προβολή ισχύος.

Όταν κατέχεις και κατανοείς... αγγίζεις κάτι ολοκληρωτικά.  

Η ύλη... δεν ανήκει σε κανέναν. Είναι ένα εικονικό "δάνειο" του Κόσμου... με πραγματικές δημιουργικές ή καταστροφικές συνέπειες... ανάλογα τον χειριστή.

Αυτό, ας το κατανοήσουμε σωστά.

Καλησπέρα Παν μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΤετ 12 Φεβ - 22:24:24

Κυρά κάθε μέρα που περνά σε αγαπώ ολο και περισσότερο

Σε αγαπώ πολύ να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να 


Α!
Και να σου πω και κατι ακομα...να μην το ξεχασω

ΣΕ ΑΓΑΠΩ!!!!! Κυρούλα μου,Κυρά μου, σ αγαπώ hh ...δεν ξεχνιεται αυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgp

georgp


Ηλικία : 39
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 79

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 17:48:38

nnan έγραψε:
Κυρά κάθε μέρα που περνά σε αγαπώ ολο και περισσότερο

Σε αγαπώ πολύ να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να  να 


Α!
Και να σου πω και κατι ακομα...να μην το ξεχασω

ΣΕ ΑΓΑΠΩ!!!!! Κυρούλα μου,Κυρά μου, σ αγαπώ hh ...δεν ξεχνιεται αυτο ..



Και πέρα απ αυτό που έγραψε η nnan και που συμφωνώ, συνεχίζω και δηλώνω ότι άρα δεν κατέχω τίποτα. Όλα επιφανειακά και βιαστικά τα κράτησα. Κι αυτό ήταν το λάθος μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 21:38:04

georgp έγραψε:
nnan έγραψε:
Κυρά κάθε μέρα που περνά σε αγαπώ ολο και περισσότερο

Σε αγαπώ πολύ να να να να να να να να να να να να να να να να να να να να να να να να να να να να να


Α!
Και να σου πω και κατι ακομα...να μην το ξεχασω

ΣΕ ΑΓΑΠΩ!!!!! Κυρούλα μου,Κυρά μου, σ αγαπώ hh ...δεν ξεχνιεται αυτο ..



Και πέρα απ αυτό που έγραψε η nnan και που συμφωνώ, συνεχίζω και δηλώνω ότι άρα δεν κατέχω τίποτα. Όλα επιφανειακά και βιαστικά τα κράτησα. Κι αυτό ήταν το λάθος μου.



ΦΙΛΕ μου,

Ειναι οι κοινωνιες ετσι δομημενες, το λαθος δεν ειναι μονο προσωπικο του καθενος, αλλα του συνολου ως συνολο.
Το κοινωνικα ,συνολικα, αποδεκτο, το προτυπο.
 Οι ανθρωποι δουλευουν με τα χαρακτηριστικα για να προσδιορισουν τις καταστασεις και αυτο λειτουργει αντανακλαστικα,βαση των 5 αισθησεων τους.
 Αυτα τα εκμεταλλευονται καποιοι και ετσι αποφασιζουν  αυτοι για μας, ενω εμεις κοιμοοοοοομαστε οτι  αποφασιζουμε, εχουμε το πανω χερι και κουτουλου.
Ουσιαστικα τα κοινωνικα προτυπα, καθοδηγουν το συνολο. Και  δυστηχως μετατρεπεται σε κοπαδι, χανοντας την ευκαιρια να προσδιοριστει και να δημιουργηθει η ωφελιμη ατομικοτητα , κρικος του δημιουργικου και ωφελιμου συνολου.
Γιατι αυτος δεν ειναι ο κοσμος της ατομικοτητας , αλλα της συμπραξης, ελπιζω.

Υπαρχουν πολλες ασκησεις που μπορουμε να κανουμε, δεν πιανουν παντα, ομως οταν ασκουμαστε σε κατι, πρεπει να εχουμε στο μυαλο μας το οτι ασκουμαστε σε αυτο.
Ειναι πολυ σημαντικο.Το καθετι τι που συναντω.. Δεν ειναι απλα μια τυχαια στιγμη μεσα στην μερα, μπορουμε να πουμε στον ευατο μας οτι ασκουμαστε σε αυτο. Και αυτη να ειναι μια φραση που να την επαναλαμβανουμε πολλες φορες την ημερα.
Αυτο ειναι η Ασκητικη, υπενθυμιζουμε στον ευατο μας, οτι αυτη την στιγμη μαθαινω, αντιμετωπιζω αυτο..γιατι ηρθε η ωρα να το μαθω! Ετσι μαθαινω και να ακουω τους αλλους, γιατι μαθαίνω...δεν γνωριζω τιποτα, θελω να μαθω. Ναι ! εχω αποριες, αλλα μαθαινω...μπορω να λυσω τις αποριες μου με συνεση, ακουγοντας, παρατηρωντας, ηρεμωντας.

Δεν ξερω με τι ασχολεισαι στην ζωη σου, αλλα εχεις κουραστει με κατι. Χρειαζεσαι μια αλλαγη περιβαλλοντος. Κανε τη. Προχωρα αδελφε μου, εδω ειμαστε πρωτα απο ολα για να μαθουμε
 να  συν χωρουμε τα λαθη μας και να προχωραμε.
 Κανε μια ριζικη αλλαγη, οχι τοπου, αλλα συνηθειων.
Κανε κατι καινουργιο. Το εχεις αναγκη, βρισκεσαι σε ενταση. Συμβουλη μου, καντο ΜΟΝΟΣ σου.
Εχεις την δυναμη να το κανεις και προσωπικα νομιζω οτι ο θυμος σου, εκφραζει την αναγκη για αλλαγη.
 Ο ευατος σου , σου φωναζει, φιλε μου  να.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 22:28:12

Χε χε! Αριστέα; Βάλε και τις δυο στην θέση τους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 22:30:32

Νναν..2 τρελο-υδροχόοι και θα μας βάλει στην θέση μας;
Ποτέ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 22:39:38

Ζαμέ των ζαμών!

..χεχε

Καλησπέρα σας  να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 22:50:16

Χα χα! Δεν θα τα έβαζα ποτέ μαζί σας. Είναι γεγονός. Αλλά! Που είσαι ρε Αριστέα κορίτσι μου! Καλή μου φίλη! Ε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 23:04:36

Στην κουζίνα είναι και προσπαθεί να φτιάξει την πέστο μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 23:04:48

θα γιορταζει τον Αγιο Βαλεντινο...χεχεχ χαχα χαχα

Αριστέα, χρειάζομαι μια γερη δόση από το χιουμορ σου , σοου γιουρσελφ , σε εχει αναγκη το δικο μου χιουμορ  να (κομπλιμαν κυρια μου)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 23:06:01

ladosifa έγραψε:
Στην κουζίνα είναι και προσπαθεί να φτιάξει την πέστο μου.
ωχ...


ετσι θα τον γιορτασει... χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 23:12:26

Δεν παίζω, ο υπολογιστης μου εχει κατι προβληματακια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 23:14:38

ρομαντισμός και σκόρδο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 23:15:15

Χα χα! Δεν παίζεστε με τίποτα!
Πυρ γυνή και θάλασσα! Τα τρία μεγαλύτερα μυστήρια! Οι τρεις ισχυρότερες έλξεις!

Κυρίες μου αποχωρώ και υποβάλω τα σέβη μου.

Να σας έχουν οι Ουρανοί και η Γαία καλά.

Και Χριστίνα; Μην δίνεις πολύπλοκες συνταγές στην Αριστέα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τα παλιοσίδερα..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 17 από 30Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 30  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: NNAN-
Μετάβαση σε: