H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Εγκυμοσύνη (Όταν ξεκινάει μια ζωή...)

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Εγκυμοσύνη (Όταν ξεκινάει μια ζωή...)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εγκυμοσύνη (Όταν ξεκινάει μια ζωή...)    Εγκυμοσύνη (Όταν ξεκινάει μια ζωή...)  Icon_minitimeΚυρ 13 Μαρ - 14:18:53


Ερωτήσεις και απαντήσεις, σχετικά με την εγυμοσύνη...
Η πιο σημαντική περιόδος, στην ύπαρξη του ανθρώπου, για την νέα του ζωή...

Εγκυμοσύνη (Όταν ξεκινάει μια ζωή...)  Megali10


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Αιθηρόη στις Κυρ 13 Μαρ - 22:07:10, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Nenya

Nenya


Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 960

Εγκυμοσύνη (Όταν ξεκινάει μια ζωή...)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εγκυμοσύνη (Όταν ξεκινάει μια ζωή...)    Εγκυμοσύνη (Όταν ξεκινάει μια ζωή...)  Icon_minitimeΚυρ 13 Μαρ - 20:44:19

atma atma:
καλημερα σας και χαιρομαι παρα πολυ που ειμαι και παλι εδω.οχι πια αραβωνιασμενη αλλα παντρεμενη,εγκυος και ευτυχισμενη.και φυσικα αυτη τη φορα μελος πιο επισημο.εχω πολυ ελευθερο χρονο στην διαθεση μου και θελω να ασχοληθω πολυ με το διαβασμα.θα ηθελα να μου προτεινεται καποια βιβλια.κυρια αιθηροη καλημερα σας και σας στελνω την εκτιμηση μου,τον σεβασμο και την αγαπη μου.θα μπορουσατε να μου προτεινετε κι εσεις καποια βιβλια;θελω να περασω οσο ομορφοτερα γινεται εγω και το μωρακι μου αυτους τους μηνες της εγκυμοσυνης!σας ευχομαι εναν ομορφο χειμωνα και να ειστε ολοι σας οσο πιο καλα γινεται!πολλα φιλια σε ολους!


Pan - nann:
Αγαπημενη Ατμα, σου ευχομαι τα καλυτερα και Υπομονη,Επιμονη και Πιστη.
Καλο Χειμωνα να χουμε και καλες Παρεες.


Αιθηρόη - aoratos-naos:
Άτμα (Άτμα, η ψυχή στα σανσκριτικά.)
Εύχομαι μια όμορφη 9μηνη συγκατοίκηση των δυο σας! Και υπομονή στον τρίτο της παρέας!

Είναι απίστευτα σημαντική αυτή η περίοδος για την νεοφερμένη ψυχή! Της αξίζουν ηρεμία, γαλήνη, αισιόδοξα και θετικά αισθήματα και ποικιλία όμορφων σκέψεων. Αξίζουν και στους δυο σας.

Πολύ μουσική λοιπόν. Όμορφη μουσική. Δοκίμασε και ορχηστρική, αν ήδη δεν το κάνεις.

Ξέρεις... όλοι οι ήχοι της φύσης βρίσκονται μέσα σε ένα μουσικό ορχηστρικό κομμάτι.

Για να είμαι ακριβής, παντού βρίσκονται ήχοι της φύσης. Απλά η μουσική τους τακτοποιεί σε θέση τέτοια που να δημιουργεί αρμονία και εσωτερική τάξη.

Αλλά δεν είναι αυτό τώρα που απασχολεί.

Λοιπόν πολύ μουσική γλυκιά μου!

Πολύ αγάπη με τον σύντροφο και αγαπημένο σου.

Πολλά χάδια και αγκαλιές.

Πολλές βόλτες στη φύση (θάλασσα, βουνό, πάρκα, ό,τι έχεις κοντά σου).

Να χαμογελάς συνέχεια!

Να τραγουδάς!

Να χορεύεις!

Να συζητάς μαζί του.

Πολλά χρώματα! Ζωγράφιζε. Και δεν χρειάζεται να είσαι VincentVan Goch ή Seraphine!

Δες ταινίες όμορφες. Ταινίες που θα σου δίνουν επιπλέον σκέψεις.

Και όσο για βιβλία... τι σου αρέσει να διαβάζεις;

Το σημαντικό είναι, να γνωρίζεις πως γεύσεις, σκέψεις, αισθήσεις, αισθήματα, ονειροπολήματα, επιθυμίες, εμπειρίες... όλα (την όποια «τροφή» σου) τα μοιράζεσαι με κάποιον, με έναν τρόπο που δεν μπορεί να γίνει με κανέναν άλλον. Μοιράζεσαι με το μωρό σου, όπως κι εκείνο με εσένα.

Σου εύχομαι μια όμορφη, υγιή και χαρούμενη περίοδο εγκυμοσύνης!

Έχε εμπιστοσύνη στο εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά. Η αγάπη σου είναι το σπουδαιότερο όλων.



atma atma:
ευχαριστω παρα πολυ nnan!ευχαριστω παρα παρα πολυ κυρια αιθηροη!χαιρομαι που μου απαντησατε!ποσο ομορφα και μελωδικα μιλατε!σας ευχαριστω και θα ηθελα να μου προτεινεται καποιες ταινιες και βιβλια.καλο μεσημερι σας ευχομαι και πολλα φιλια σε ολους!


Αρισταία Αβραμίδου - maggisoyla:
Άτμα μου τα συγχαρητήρια μου και από μένα!!! Σήμερα έχει Λαζόπουλο! Καιτο γέλιο κάνει πολύ πολύ καλό!!! Να γελάς όσο πιο πολύ μπορείς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Εγκυμοσύνη (Όταν ξεκινάει μια ζωή...)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εγκυμοσύνη (Όταν ξεκινάει μια ζωή...)    Εγκυμοσύνη (Όταν ξεκινάει μια ζωή...)  Icon_minitimeΚυρ 13 Μαρ - 22:00:19

Από: Γιαννα

Καλησπέρα σας. Με έχουν εντυπωσιάσει τα όσα λέτε. Καταπληκτικός χώρος και χαίρομαι που τον βρήκα! Θα ήθελα κι εγώ την βοήθεια σας σε κάτι. Ξέρετε είμαι έγκυος κυρία Αιθηρόη. Και όπως καταλαβένετε με όλες τις ανυσηχίες που μπορώ να έχω σαν μητέρα μέλλουσα και μάλιστα στο πρώτο παιδί. Μπορώ να βοηθήσω το μωράκι μου από τώρα για την ζωή του; Όπως το βοηθάω να είναι ήρεμο με μουσική και σωστή διατροφή. Τι άλλο μπορώ να κάνω; Σας παρακαλώ θα εκτιμούσα μια απάντηση σας! Την θέλω σαν τρελή και πιστεύω κέρδος μεγάλο θα έχω. Δεν σας καλοπιάνω προς θεού! Λίγο ενθουσιάστηκα με την γνώση και την σοφία σας. Και νιώθω μια τρομερή ελπίδα και καλό προαίσθημα εδώ για όλες μου τις αγωνίες.
Δική σας
Γιάννα.


~~~

Από: Αιθηρόη

Σε ευχαριστώ εγώ, που είσαι εδώ!
Και ότι έγραφα για το σπόρο…

Καλώς την μητερούλα! Δύσκολο έργο αναλαμβάνεις. Δύσκολο και υπέροχο.
Εύχομαι να είσαι δημιουργική, να απολαύσεις κάθε στιγμή, να είσαι δυνατή, να χαμογελάς, να απέχεις από το αίσθημα ιδιοκτησίας προς αυτό, να είσαι καλός μαθητής και συνοδοιπόρος αν δεν μπορείς να είσαι «ελεύθερος» δάσκαλος και να παρατηρείς με καθαρό βλέμμα και σκέψη.

Η μουσική είναι όμορφη «σκέψη» από μόνη της. Και πολύτιμο να φροντίζεις την διατροφή σου.

Σωστά το φροντίζεις….. να ξέρεις όμως πως δεν αρκεί.

Είναι η σημαντικότερη περίοδος, η διάρκεια της εγκυμοσύνης, για το παιδί.
Και δυστυχώς οι γυναίκες δεν γνωρίζουν αρκετά.

Η φαντασία μιας εγκύου γυναίκας είναι τόσο ισχυρή, ώστε μπορεί να επηρεάσει το σπόρο και να δυναμώσει ή αποδυναμώσει (μέχρι και να αλλάξει!) τον καρπό μέσα στη μήτρα της, προς όλες τις κατευθύνσεις.

Τα εσωτερικά της «άστρα», δρουν πανίσχυρα και ρωμαλέα πάνω στο καρπό, ώστε να σχηματιστεί και να σφυρηλατηθεί βαθιά και στέρεα η φύση του, είτε θετικά είτε αρνητικά.

Το παιδί μέσα στη μήτρα της μητέρας, εκτίθεται στην επίδραση της. Έτσι το παιδί σε αυτή την περίοδο, δεν χρειάζεται άστρα ή πλανήτες.

Η μητέρα του είναι τα άστρα και οι πλανήτες.

Οπότε γλυκιά μου, φρόντισε ανάλογα το μωράκι μέσα σου.

Και να θυμάσαι πάντα, πως αυτό το «νεόφερτο» πλάσμα, δεν είσαι εσύ, ούτε ήρθε για να γίνει «εσύ», ή οποιοσδήποτε, ήδη υπάρχων, άλλος.

Να είσαι κοντά του με την αγάπη σου και την σοφία σου… αλλά να το κρατάς μακριά από «εσένα» (το «εγώ» σου και όλα όσα σημαίνει αυτό) και όλους τους άλλους.

Ελπίζω να με καταλαβαίνεις σωστά. Αν όχι σε παρακαλώ ρώτα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
 
Εγκυμοσύνη (Όταν ξεκινάει μια ζωή...)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Pablo Neruda
» οταν μιλανε τα τραγουδια...
» Όταν έρθει ο καιρός…
» Οταν ξυπνάει η ψυχή.
» Οταν οι δαίμονες ξυπνάνε.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΙΚΟ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ.-
Μετάβαση σε: