H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Τατουάζ

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
UndLoerGiorgos




Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 16

Τατουάζ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τατουάζ   Τατουάζ Icon_minitimeΤρι 16 Αυγ - 16:02:11

Καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω ένα τατουάζ. Τώρα τελευταία η επιθυμία μου για τατουάζ έχει μεγαλώσει αρκετά.

Θα ήθελα κάποια ιδέα σχετικά με το τι να κάνω.

Έψαξα μερικά σχέδια με αρχαία αιγυπτιακά σύμβολα, ωστόσο θα ήθελα να μου προτείνει και κάποιος κάτι αντίστοιχο ή και διαφορετικό απ'αυτό που έψαξα, απλα το είπα για να καταλάβετε τι σχετικό θα ήθελα...

Ξέρω, κάποιος θα πει, κάνε αυτό που σ'αρέσει... Δεν είναι δεδομένο ότι θα κάνω αυτό που θα προτείνετε, απλά να πάρω κάποια ιδέα.

Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τατουάζ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τατουάζ   Τατουάζ Icon_minitimeΠεμ 18 Αυγ - 10:45:16

Καλημέρα σου,

Εγώ εχώ να σου προτείνω να μην κάνεις ακόμα.
Καταρχας ειναι ενα στολιδι
Για οσους δεν φορανε σκουλαρικια κολιε βραχιολια , το τατουαζ ειναι ενα μεσο εκφρασης οπως το κοσμημα.
Πρεπει να ταυτιζεται ομως με το ατομο, γιατι δεν μπορεις να το βγαλεις οπως το κοσμημα.
Πρεπει να αποφασισεις το σημειο. Τι εκπροσωπει για σενα αυτο το σημειο του σωματος σου, ποια πλευρα σου εκφραζει, ποια ιδεα;
Και το μεγεθος, να υπαρχει αρμονια.
Ολη αυτη η ενασκοπηση θα φερει και την καταλληλη εικονα, αυτην δηλαδη που εκπροσωπει την ιδεα , τον τοπο και τον στοχο.
και παλι καλημερα ηλιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
UndLoerGiorgos




Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 16

Τατουάζ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τατουάζ   Τατουάζ Icon_minitimeΠεμ 18 Αυγ - 15:25:32

Ευχαριστώ για την απάντησή σας!

Όσο αφορά το σημείο, μου έρχεται στο μυαλό ένα συγκεκριμένο σημείο.

Το τι συμβολίζει εκείνο το σημείο δεν γνωρίζω, αλλά αισθάνομαι ότι εκεί θέλω.

Είναι στο στήθος, στα δεξιά. Βασικά λίγο πιο πάνω απο το στήθος και λίγο πιο κάτω απο τον ώμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ηω

Ηω


Ηλικία : 32
Δίδυμος
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2016
Αριθμός μηνυμάτων : 8

Τατουάζ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τατουάζ   Τατουάζ Icon_minitimeΤρι 20 Σεπ - 1:12:56

Θα συμφωνήσω και εγω, πως θα πρεπει η ιδέα να ωριμάσει λιγο ακομη μεσα σου. Δεν ειναι μια απλή υπόθεση το τατουάζ, θα πρεπει να ξερεις σίγουρα τι θελεις να κανεις και σε ποιο σημείο.
Και φυσικα αν πραγματικα θελεις.
Μην ξεχνάς πως πρεπει να αντιπροσωπεύει κατι για εσενα και μονο,οποτε καλο θα ηταν να μην βασίζεσαι σε ιδέες κάποιου αλλου.
Απο την στιγμη που θα το κανεις θα ΕΙΝΑΙ ΕΣΥ!!!! Γιαυτο σκέψου όλες τις παραμέτρους πολυ καλα.
Εγω εχω ηδη αλλα ηταν σκεψη χρόνων μεχρι να το υλοποιήσω... Και το ιδιο,μεχρι να παρω απόφαση να το κανω και το σχέδιο (τι αντιπροσωπεύει σε εμενα) και το σημείο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τατουάζ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ...-
Μετάβαση σε: