H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Τι μας περιμένει?

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dim_79




Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2016
Αριθμός μηνυμάτων : 2

Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΔευ 27 Ιουν - 19:52:31

Από το λίγο που έχω ασχοληθεί με θέματα πνευματικής αφύπνισης...οραματισμού...ενεργοποίηση της επίφυσης..3ου ματιού κτλ κτλ....έχω καταλάβει ότι οι πραγματικά αφυπνισμένοι έχουν την δυνατότητα να προβλέπουν γεγονότα τα οποία πρόκειται να συμβούν...είτε επί προσωπικού ...είτε επί συλλογικού! Αρκετοί εδώ..αλλά σίγουρα και η κ.Αιθηρόη...ξέρουν πως έχω δίκιο.


ερώτηση λοιπόν....: δεν πρέπει κάποια πράγματα να προλέγονται...έστω και με κάποιον τρόπο πιο "απαλό"  ώστε να μπορεί ο κόσμος να προετοιμαστεί? .....ο άνθρωπος ο οποίος ξέρω και έχει τέτοιες δυνατότητες μου απαντάει πως αν τα πεί σε κάποιους ίσως τρομοκρατηθούν κτλ κτλ...επειδή όμως έχουμε φτάσει πολύ κοντά στα "γεγονότα" νομίζω πως καλό είναι όσοι δεν έχουν προλάβει την πνευματική αφύπνιση να βοηθηθούν έστω με αυτήν την ενημέρωση.Θα μπορούσε να δημιουργηθεί στο forum ένας τομέας ενημέρωσης ή έστω "εφιστώμεν προσοχή".


αν κάνω λάθος συγχωρέστε με! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΠαρ 1 Ιουλ - 14:38:14

Δεν έχει να κάνει με λάθος ή σωστό.
Όποτε θα μου επιτρεψεις χωρις να με βαλεις σε τετοια διαδικασια, να σου πω την γνώμη μου.

Για μενα, η ΠΡΟΝΟΙΑ είναι ωφέλιμη και όχι η ΠΡΟΒΛΕΨΗ.
Η ΠΡΟΝΟΙΑ είναι ωφέλιμη, γιατί καθιστά τον άνθρωπο λογικό ΟΝ και τον βοηθά να εξελιχθεί από την κατάσταση του ζωου. Και εν τελει, να μετατραπει σε ευφυες ΟΝ, το οποιο φύει καλώς.

Αντιθέτως η ΠΡΟΒΛΕΨΗ, τρεφει τον εγωϊσμο ,την ηλιθιότητα και τον Θανατο. Την Εντροπία.
Πιστευω οτι στην ΠΡΟΒΛΕΨΗ ανηκει το φαινομενο της ΚΡΙΣΗΣ, ενω στην ΠΡΟΝΟΙΑ ανηκει η ΑΠΟΨΗ.

Για να μπορέσουμε να ξεφύγουμε απο το κουτι, αλλα μεσα απο το κουτι, ενας ειναι ο Νομος που μας ωφελει.
Μεγάλο Δώρο. Ο Νόμος της Αβεβαιότητας. hh 

παρακαλώ ... http://www.blod.gr/lectures/Pages/viewlecture.aspx?LectureID=705

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΚυρ 3 Ιουλ - 18:42:15

Η   αντιληψη  σου  εχει  εκτοξευθει  στα  υψη  γλυκεια  μου  φιλεναδα

πολυ  χαιρομαι  και  σε  αγαπω ...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΚυρ 3 Ιουλ - 19:02:42

Μονο  επιτρεψτε  μου  μια  ορισμενη  συμπληρωση  περι  προβλεψης ...

Υποτιθεται οτι  αυτο  που  εμεις  αισθανομαστε  ως  παρον  αποτελει

για  την  υπαρξη  παρελθοντολογικα  γεγονοτα

  δηλαδη  επεξεργαζομαστε  ολα   οσα  εχουν  ειδη  συμβει και εχουν προσπερασει   στο  δικο της
 
επιπεδο
 
αυτο  που  οριζουμε  σε   ανθρωπινο  χρονο  ως  μελλον  δεν  ειναι  παρα  το  παρον  της  υπαρξης

δηλαδη   γεγονοτα  που  ειδη  συμβαινουν  αλλα  εμεις  δεν  μπορουμε  να  τα  αντιληφθουμε 

ακομη   λογω   της  πεπερασμενης  ταχυτητας  εισροης  δεδομενων  στις  εγκεφαλικες 

λειτουργιες ,  δηλαδη  αδυνατουμε ως  ανθρωποι   την  ακαριαια  επεξεργασια  σε  κοσμικο  χρονο

Τωρα  ειναι  πολυ  πιθανο , ορισμενοι  ανθρωποι  να  εχουν αναπτυξει  την  ικανοτητα  διεισδυσης

στα  λεπτοτερα αχρονα  επιπεδα  της  κοσμικης  συνειδησης  και  να  ''διαβαζουν ''   αυτα  που 

ειδη συμβαινουν  και  που  καποια   στιγμη  η  ανθρωποτητα  θα   τα   επεξεγαστει  ως

  παρελθοντολογικα   γεγονοτα,  αν  και  θα   τα   αντιλαμβανεται  και  θα  τα  βιωνει  ως το  δικο  της

  παρον ....

  



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΚυρ 3 Ιουλ - 19:20:46

Συνεπως,  εαν  στην  παρουσα  φαση  αυτο  που  εμεις  αντιλαμβανομαστε  ως  ανθρωποτητα

ειναι  ενα  αρνητικο  πεδιο  εκδηλωσεων  σημενει  οτι  αυτες  οι  εκδηλωσεις  αποτελουν  παρελθον

πλεον  για  την  υπαρξη ,  εχουν  ειδη   συμβει  και   εχουν  προσπεραστει  για   εκεινην 

τα   δεδομενα  ομως   που  θα   εξαχθουν  απο  τις  ανθρωπινες  συνειδησιακες  βιουπολογιστικες

επεξεργασιες  των  παρελθοντολογικων  γεγονοτων   της  υπαρξης   θα  αποτελεσουν  καθοριζωντας 

το  επομενο μελλον   της  ανθρωποτητας ....

Αρα,  αν  αυτη  την  στιγμη  ως  παρον  ατενιζουμε  ενα  ''ασχημο ''  παρελθον,  θα  πρεπει  να

  διδαχθουμε  απο   αυτο  προσδιοριζωντας  ενα  ομορφο  μελλον ....

εν  κατακλειδι  μπορουμε  να   συλλαβουμε και  να  διαμορφωσουμε  με  την   μεθοδο  της   νοησης

 αισθησης τι  μας  περιμενει και  να  ειστε  βεβαιοι  οτι θα  ειναι  ασυλληπτα  υπεροχο

μονο  και  μονο  διοτι  αυτο  που   Νοησα  στο  παρελθον  και  το  εισεπραξα   στο  παρον

ειναι  κατι  που  δεν  μου  αρεσει  και  ετσι  το   αλλαζω  μεσω   του   συσχετισμου  της  νοησης

και  το  μετατρεπω  χρησιμοποιωντας  την  φαντασια  σε  κατι  που θα  μου  αρεσει 

 και  θα  οριστει  ως  μελλον ... 

 

       


Έχει επεξεργασθεί από τον/την emmanouil στις Κυρ 3 Ιουλ - 19:48:55, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΚυρ 3 Ιουλ - 19:23:38

rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros rrros

Ολα  τα  ανθη  του  κοσμου   για  ολους  εσας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΚυρ 3 Ιουλ - 19:37:59

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΔευ 4 Ιουλ - 10:27:48

emmanouil έγραψε:
Μονο  επιτρεψτε  μου  μια  ορισμενη  συμπληρωση  περι  προβλεψης ...

Υποτιθεται οτι  αυτο  που  εμεις  αισθανομαστε  ως  παρον  αποτελει

για  την  υπαρξη  παρελθοντολογικα  γεγονοτα

  δηλαδη  επεξεργαζομαστε  ολα   οσα  εχουν  ειδη  συμβει και εχουν προσπερασει   στο  δικο της
 
επιπεδο
 
αυτο  που  οριζουμε  σε   ανθρωπινο  χρονο  ως  μελλον  δεν  ειναι  παρα  το  παρον  της  υπαρξης

δηλαδη   γεγονοτα  που  ειδη  συμβαινουν  αλλα  εμεις  δεν  μπορουμε  να  τα  αντιληφθουμε 

ακομη   λογω   της  πεπερασμενης  ταχυτητας  εισροης  δεδομενων  στις  εγκεφαλικες 

λειτουργιες ,  δηλαδη  αδυνατουμε ως  ανθρωποι   την  ακαριαια  επεξεργασια  σε  κοσμικο  χρονο

Τωρα  ειναι  πολυ  πιθανο , ορισμενοι  ανθρωποι  να  εχουν αναπτυξει  την  ικανοτητα  διεισδυσης

στα  λεπτοτερα αχρονα  επιπεδα  της  κοσμικης  συνειδησης  και  να  ''διαβαζουν ''   αυτα  που 

ειδη συμβαινουν  και  που  καποια   στιγμη  η  ανθρωποτητα  θα   τα   επεξεγαστει  ως

  παρελθοντολογικα   γεγονοτα,  αν  και  θα   τα   αντιλαμβανεται  και  θα  τα  βιωνει  ως το  δικο  της

  παρον ....

  



emmanouil έγραψε:
Συνεπως,  εαν  στην  παρουσα  φαση  αυτο  που  εμεις  αντιλαμβανομαστε  ως  ανθρωποτητα

ειναι  ενα  αρνητικο  πεδιο  εκδηλωσεων  σημενει  οτι  αυτες  οι  εκδηλωσεις  αποτελουν  παρελθον

πλεον  για  την  υπαρξη ,  εχουν  ειδη   συμβει  και   εχουν  προσπεραστει  για   εκεινην 

τα   δεδομενα  ομως   που  θα   εξαχθουν  απο  τις  ανθρωπινες  συνειδησιακες  βιουπολογιστικες

επεξεργασιες  των  παρελθοντολογικων  γεγονοτων   της  υπαρξης   θα  αποτελεσουν  καθοριζωντας 

το  επομενο μελλον   της  ανθρωποτητας ....

Αρα,  αν  αυτη  την  στιγμη  ως  παρον  ατενιζουμε  ενα  ''ασχημο ''  παρελθον,  θα  πρεπει  να

  διδαχθουμε  απο   αυτο  προσδιοριζωντας  ενα  ομορφο  μελλον ....

εν  κατακλειδι  μπορουμε  να   συλλαβουμε και  να  διαμορφωσουμε  με  την   μεθοδο  της   νοησης

 αισθησης τι  μας  περιμενει και  να  ειστε  βεβαιοι  οτι θα  ειναι  ασυλληπτα  υπεροχο

μονο  και  μονο  διοτι  αυτο  που   Νοησα  στο  παρελθον  και  το  εισεπραξα   στο  παρον

ειναι  κατι  που  δεν  μου  αρεσει  και  ετσι  το   αλλαζω  μεσω   του   συσχετισμου  της  νοησης

και  το  μετατρεπω  χρησιμοποιωντας  την  φαντασια  σε  κατι  που θα  μου  αρεσει 

 και  θα  οριστει  ως  μελλον ... 

 

       


τι ομορφα που εξηγούνται όλα όταν οι άνθρωποι έχουν αρκετή καλοσύνη και χώρο για τους άλλους.
Θέλω και εγώ να πω άλλη μια σκέψη.

Ουσιαστικά,έφοσον δεν υπάρχει χρόνος και το παρελθόν,παρον και μέλλον είναι μια ψευδαισθηση, κανείς δεν γλυτώνει από έδω και οι μεγάλοι μας φιλόσοφοι το γνώριζαν αυτό, όπως και το δεν είναι ακόμα η ώρα.. καθώς και την Πανδώρα με τα δώρα και την Ελπίδα που δίνει την κίνηση. Και οι Σοφοί μας την έπαιζαν την ρουλέτα, γιατί για μια φορά στα δεκάδες χιλιάδες χρόνια , που μπορεί να άνοιξει η Πύλη, Θεωρούμενο απωλεια του Συστήματος, μπορεί να πέσει η σύμπτωση έπανω σου και να σε φτύσει απο το να γυρίζεις αιώνια μέσα στα σκοτάδια προσπαθώντας να σπάσεις την μπαμπουλόφουσκα και να βρίσκονται πάντα κάποιοι που είναι θυμωμενοι με τον ευατό τους και υπερμετρα εγωϊστές να σου λένε οτι δεν έχεις ψυχή και οτι όταν πέφτεια ξερός διαβάζοντας αποτομα κατακερματισμενη αλήθεια, είσαι ενά σκουπίδι και δεν σου πρέπει η αλήθεια και όχι οτι ενδυνάμωσες την συνείδηση σου απότομα σε σχέση με τις ανθρώπινες δυνατότητες σου, οι οποίες ως γνωστόν δεν είναι ακόμα κατάλληλες για τέτοιου είδους γνώση.
Σημασία έχει η συνειδητή επιμονή και υπομονή.
Αν μπορείς να αλλάξεις το μέλλον, τότε αλλάζεις και το παρελθόν.
Η Πραγματικότητα στην οποία ξυπνάει η Συνείδηση και υφίσταται η ύλη, αποτελείται από πολλά
στρώματα- μεμβρανες. Καλυτερευοντας το μέλλον η συνολική συνείδηση μεταπηδά μια στοιβάδα στην οποία το μέλλον, έχει αλλάξει και το παρελθόν προς το καλύτερο. Για να συμβεί όμως αυτό θα πρέπει να εργαστούν όλοι.

Τι μας περιμένει? 0000platocavefr Η πραγματικότητα μας είναι οι σκιές, πισω μας ειναι τα πιθανά σεναρια, γι αυτό είπε οτι και να βγείς εξω το καλύτερο που εχεις να κανεις ειναι να επιστρεψεις και να πεις στους αλλους το τι ειδες. Μονος δεν μπορεί κανεις.Ετσι τα καταλαβαίνω εγώ.
Ευχαριστώ Μανωλιο να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΔευ 4 Ιουλ - 11:01:46

MΕΤΥΛΕΥΣΙΣ  ΚΟΥΚΛΑ  ΜΟΥ  ΜΕΤΥΛΕΥΣΙΣ ....

Μια   συνειδηση  πληρως  αφυπνισμενη  και  ενεργοποιημενη

ισοδυναμει  με  ;  απειρο  αριθμο  ανεξελιγκτων  συνειδησεων


Έχει επεξεργασθεί από τον/την emmanouil στις Δευ 4 Ιουλ - 12:01:31, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΔευ 4 Ιουλ - 11:41:17

Για το παρον ομως...  χανουμε το "σπίτι" μας από μια μαϊμου με σκούφο του αϊ Βασίλη

μπφφ  Γεια μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΔευ 4 Ιουλ - 12:29:01

Οχι ,   χανουμε  και  χασαμε  το  σπιτι  μας  διοτι  στο  ''παρελθον '' αδυνατουσαμε  να  διαβασουμε

του  τοτε  παροντος   το  μελλον ,   διοτι  οι  ''μαιμουδες ''  αποφασισαν  να  μας  ξεγελασουν

με  τις   ευκολες  και   αστειες  γκριματσες  τους  τις  οποιες  δυστηχως  εθιστηκαμε  τοσο  πολυ

που  τις  υιοθετησαμε  ως  τον  ιδανικοτερο και  μοναδικο   τροπο  ζωης ....

 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spitha

spitha


Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 151

Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΔευ 4 Ιουλ - 16:01:45

ποιες μαιμουδες βρε παιδια
τι γινεται με τον ναο
και λεει για το domain name;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myfilms-in.blogspot.gr/
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΔευ 4 Ιουλ - 16:48:32

Spitha  προσοχη   στην  παρουσια  σου   μην  αρπαξουμε  καμια  φωτια ...

χα  χα  αστειευομαι ....

γινομαι  κακος  με  συγχωρεις ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΔευ 4 Ιουλ - 18:29:36

πανε  να  κλεισουν   τον  Ναο  η   χρειαζεται  καποια  συνδρομη  στον  ιστοχωρο

παρακαλω  να  ενημερωθουμε  πιθανον  να  μπορουμε  να  βοηθησουμε ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΔευ 4 Ιουλ - 19:02:01

Υπάρχει κάποιος από την διαχείριση που να μπορεί να κάνει κάτι?Λογικά πρέπει να ενημερώσει ακόμα και αν δεν μπορεί.Ή κάποιος που μπορεί να ξέρει αν μπορούμε να κάνουμε κάτι σαν μέλη?

   Δεν θα ήθελα να εξετάζω σεναρια ότι θα γραφω μυνηματα αποχαιρετισμού σε αυτόν τον χώρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spitha

spitha


Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 151

Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΔευ 4 Ιουλ - 19:51:38

απο καιρο κατι εχει συμβει
και κανεις δε λεει τιποτα
ουτε σε πμ
ουτε δημοσια

αυτο κατα τη γνωμη μου δεν ειναι σωστο
θα πρεπει να βγει καποιος και να πει τι συμβαινει
ή να πει ο ναος εκλεισε
ή ξερω γω

καποιος θα ξερει δεν μπορει

τι στο καλο
λεμε λεμε ολο λεμε
και τελικα στα λογια μενουμε μου φαινεται
αυτο καταλαβαινω εγω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myfilms-in.blogspot.gr/
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΤρι 5 Ιουλ - 0:27:49

spitha έγραψε:
απο καιρο κατι εχει συμβει
και κανεις δε λεει τιποτα
ουτε σε πμ
ουτε δημοσια

αυτο κατα τη γνωμη μου δεν ειναι σωστο
θα πρεπει να βγει καποιος και να πει τι συμβαινει
ή να πει ο ναος εκλεισε
ή ξερω γω

καποιος θα ξερει δεν μπορει

τι στο καλο
λεμε λεμε ολο λεμε
και τελικα στα λογια μενουμε μου φαινεται
αυτο καταλαβαινω εγω
  

   Με όλη αυτην την γνώση και πληροφορία που κινείται εδώ μέσα δεν θα επρεπε να συμβεί..Και μπορεί να μην ειναι πολλοί οι ενεργοί χρήστες αλλα υπάρχουν και πολλοί επισκέπτες .Αλλά είναι ένας χωρος ιδιαίτερος που δεν του αξίζει να κατέβει τόσο απότομα,και το λέω την στιγμή που είμαι και ένα σχετικά πολύ νεο μέλος(δηλαδή αλλοι είναι χρόνια εδώ) ,ειδικά χωρίς να υπάρχει εστω μια ενημέρωση.Ελπίζω κάποιος από τους διαχειριστες της σελίδας (που δεν ξέρω ποιοι είναι) να ενεργοποιηθούν άμεσα !! Ή αν δεν εχουν γνώση τι γίνεται, καποιο μέλος που τους γνωρίζει και το δει να τους ειδοποιήσει για να δράσουν και να αποτρέψουν ενα ενδεχόμενο κλείσιμο,ή εστω να μας πουν αν μπορούμε να κανουμε κάτι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΤρι 5 Ιουλ - 9:18:49

Απο  εμας  οτι   επρεπε  να  ειπωθει  ειπωθηκε  προς  τον  αορατο  Ναο

Αν  ειναι  εσωτερικο  προβλημα  μαλλον  θα  λυθει

Αν  ειναι  απο  εξωτερικους  παραγοντες,  μεσα  στα  πλαισια  ελεγχου  διανομης  αποψεων και

γνωσεων  θα   δουμε,  καθως  κατι  τετοιο  ακομη  δεν  ειναι  γνωστο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΤρι 5 Ιουλ - 12:13:27

Καλημέρα


Από ότι καταλαβαίνω η εταιρεία , χωρις να ξερω και πολλα, εχει κανει καποια αλλαγή στο domain, δηλαδη απο aoratos-naos.com σε aoratos-naos.forumgreek.com

Αυτη την ασυγχρονικοτητα, νομιζω οτι μονο ο διαχειριστης που εχει το backup του forum και τους κωδικους του,μπορει να την διορθωσει.
Οπως επισης νομιζω οτι οσο υπαρχει αυτη η διαταραχη ,ειναι πολυ ευκολο σε μια μαιμου με σκουφο του αϊ Βασιλη , να ρίξει την σελιδα.

Αμα δεν γυρισει ο Λεωνιδας να διορθωσει το προβλημα , ισως η εταιρεια να μπορει, αλλα γι αυτο δεν ειμαι σιγουρη γιατι η εταιρεια δεν γνωριζει τους κωδικους που εχουν δωθει.

Κι αν ο Λεωνιδας εχει παρει ως οδηγια να τερματισει ο αορατος ναος, καλο θα ηταν να μας το πει.
Σε ποιο γιατι πηραμε απαντηση; (ρητορεια)

Εχω παθει παλι..., γιατι και να θελω να σας πω να σωσουμε τον αορατο ναο αλλου, δεν ξερω αν η Αιθηρόη θα ήθελε κατι τετοιο. Ουτε μπορω να παρω τεοια αποφαση με το ετσι θελω..
Ποναει αυτη η κατασταση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΤρι 5 Ιουλ - 15:58:32

Ευχαριστώ, αλλα το κενό ασφαλείας παραμενει

Τι μας περιμένει? 2193xjs



Τι μας περιμένει? 343jfo9


σε αυτό το κενό οφείλεται οτι καποιες φορές αν και έχουμε αποσυνδεθεί είμαστε ακόμα μέσα χωρίς όμως να μπορούμε να δημοσιεύσουμε. Δεν γνωρίζω αν ωφελεί σε κάτι, αλλά αν όχι , καλό είναι να το γνωρίζετε.
Ευχαριστώ που προσέχετε τον Ναό, να είστε καλά να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spitha

spitha


Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 151

Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΤρι 5 Ιουλ - 16:28:37

εγω απο οτι καταλαβαινω, το forumgreek εχει μπει

διοτι δεν εχει πληρωθει το domain.

ποιος διαχειριστης βρε παιδια, αφου εχει τοσο καιρο να ασχοληθει

με τον αορατο ναο ο Λεωνιδας

απο περσι τον οκτωβριο που ρωτησα κατι για τ μηνυματα μου

και απαντηση ποτε δεν πηρα

εχει να μπει πανω απο μηνα

οπως και η Αιθηρόη ειναι άφαντη για πολυ καιρο

εχει να μπει απο τις 12 /6 2015


το αφιερωμα ψυχης δεν υπαρχει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myfilms-in.blogspot.gr/
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΤρι 5 Ιουλ - 17:14:00

Oσοι  εχουν  δυνατοτητα  εκτυπωσης  σε  καπια  πολυτιμα  κειμενα  της  αιθηροης  η  σε οτιδηποτε

αλλο  που  χρηζει  σημασιας  καλο  ειναι  να  τα   εκτυπωσουν  αμεσα   καθως  το  μελλον  πιθανον  να

 ειναι  αβεβαιο  για  αυτον  τον  χωρο  γνωσης...

εαν  ειναι  οικονομικο   το  προβλημα  ας  το  πει  καπιος  υπευθυνος  θεωρω  οτι  μπορουμε  να  το

λυσουμε ....

Ας  ειμαστε  δυνατοι ,  τιποτε   δεν  κραταει  για  παντα

Οταν  φυγουμε  απο  εδω  να  ειμαστε  δυνατοι  και  ελευθεροι  δεν  μας  λεει  η  αγαπημενη μας ;

Α ρε  αιθηροη ,  και  να  το  ξερεται  οταν  ανελαβε  ο  Λεωνιδας  τον  Ναο ειχα  ασχημο

προαισθημα   το  οποιο  το  ειχα   επισημανει  σχετικα ,  οχι  οτι  φταιει  σε  κατι  ο  ανθρωπος

αλλα  γνωριζω  οτι  οταν  αναγκαζεται  ο  σπιτονοικοκυρης   να   φυγει  απο  το  σπιτι που  λατρευει

αυτο  εμπεριεχει  πονο  και  αβεβαιοτητα ...

Οπως  και  να  εξελιχθουν  τα  πραγματα  Ας   ειστε  ολοι  σας  καλα  ,  να   προσπαθησεται με 

καθε  μεσον  και  τροπο  και  στις  οποιες  συνθηκες   να  διατηρησετε  την  σοφια  την  δυναμη  και  

την  αντιληψη  που  αποκτησαμε  ολοι  μας  εδω  μεσα ...

Βαθεια  μου  ευχη  η  αγαπημενη  αιθηροη  οπου  και  να  βρισκεται  να  περιστοιχιζεται

απο  ολες  εκεινες  τις  γνωστες  και αγνωστες  δυναμεις  που  ειναι  σε  θεση  να  υποστηριξουν

την   αρμονια  και   γαληνη  των  θελω  της   ψυχης  της ...

Αγαπηθηκε  και  μας   αγαπησε  πολυ  και  εις  το  Ονομα  ισχυρων  δυναμεων  δικαιοσυνης

ας  της  επιστραφει   στο  πολλαπλασιο  το  καλο  και  η   αγαπη  που  εδωσε .... 

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΤετ 6 Ιουλ - 0:53:22



   Η ευφυϊα και η μαγεία να μείνουν ζωντανές στον καθένα,ακόμα και αν σταματήσει να υπάρχει αυτό το Σπίτι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΤετ 6 Ιουλ - 9:46:57

Καλημέρα,

Το forumgreek παρεχεται δωρεαν και οι moderators δουλεύουν αφιλοκερδώς  http://www.forumgreek.com/
ριξτε μια ματιά. Παλαιότερα καθώς αναπτύσσοταν υπήρχε ένα θέμα χώρου, όπως υπάρχει και ένα θέμα με το ανέβασμα αρχείων από τον υπολογιστή μας απευθείας στην σελίδα μας . Το βασικό όμως είναι αυτό το κενό ασφαλείας  πχ http://www.aoratos-naos.com/        και  http://www.aoratos-naos.com/
δοκιμάστε το θα συνδεθείτε και στα δύο ή θα είστε στο ένα συνδεδεμενοι και στο άλλο όχι...
Υπάρχει μια πολύ έξυπνη μαϊμου, κοινώς χάκερ, η όποια όλα αυτά τα χρόνια εκμεταλλεύται αυτό το κενό δημιουργώντας προβλήματα. Δεν έχω καταλάβει ακριβώς πως δημιουργειται αυτο το κενό, κατα πάσα πιθανότητα , οταν αναβαθμιζεται το συστημα και τότε μπορεί να αλλαξει εικονες, να βαλει διαφορετικα βιντεο απο τα υπαρχοντα και να παρουσιασει αυτην την σελιδα οπου ο χρηστης βλεπει οτι ο αορατος ναος θα διαγραφει ή να εμφανιζει διαφορ μυνηματα του τυπου , η σελιδα ειναι μολυσμενη , ωστε ο χρηστης να αποτρεπεται απο το να ανοιξει τον αορατο ναο στην περιπτωση μας. Το να ριξει εντελως την σελιδα , μαλλον δεν γινεται , γιατι ολο το forumgreek ειναι προστατευμενο απο ένα εξελιγμενο bot. Παλια οι σελιδες ειχαν bot, ωστε να μην μενουν χωρις κανεναν χρηστη, τωρα ....   με το RAID5 (αυτο που σκοτωνει τις κατσαριδες, λεω) δεν χρειαζεται το bot. Αυτα τα λεω χωρις να τα πολιοξερω κιολας. Ομως απο οτι διαβασα την σελιδα μπορει να την διαγραψει ο διαχειριστης και η εταιρεια και η εταιρεια θα το κανει μονο εφοσον παραβιαζονται ορισμενοι κανονες δηλαδη περιεχεται περιεχομενο προσβλητικο,ρατσιστικο,πορνογραφικο κτλ.

Απο τον προηγουμενο Ναο, τα μαζεψαμε και φυγαμε, γιατι οσο ανεβαινε η επισκεψιμότητα, οι Ρωσοι ζήτησαν απο την Κυρά χρήματα. Για αυτό μεταφερθηκαμε εδω.

Σπιθούλα μου και εγω εχω θυμωσει, περισσοτερο μου χει σταθει ο κομπος στο λαιμο λεμε, διοτι θα συμφωνησω , οτι ο διαχειριστης μας, ειναι λιγακι αν οχι πολυ αγενης.
Λεωνιδα ενα ευχαριστω δεν φτανει, αντικαταστει το ΦΙΛΟ  τιμο. Αλλα δεν ανεπτυξες και ιδιαιτερα φιλικες σχεσεις μαζι μας.

Ο αγαπητος , παρολα αυτα διαχειριστης μας, μετα απο δυο χρονια απουσιας και κλειδωματος της ενοτητας "ΑΙΘΗΡΟΗ" , αποφασισε μια ωραια πρωϊα να μας δηλώσει οτι την ξεκλείδωσε και οτι αυτο συνεβηκε επειδη του ηταν για καποιους λογους προσωπικους του , χρησιμο.
Ο θυμος μου οφειλεται στο γεγονος, οτι η κυρά η Αιθηρόη, ειχε δηλωσει οτι καλό είναι να συν-αποφασιζουμε.

Για αυτο λοιπον ενα και δυο ευχαριστω, αγαπητε μου, δεν ειναι αρκετα, ειναι σαν το αποφασιζουμε και διατασσομεν. Εγω ειμαι υπερ της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ, συν-αποφασιζομεν. Εξηγουμε και προτασσομεν.

εδω λοιπόν ειναι η ενημέρωση του, χωρις συνδεσμο, γιατι το φακελο "ΑΙΘΗΡΟΗ" τον έχει αλλάξει 300 φορές, και μόνο για εγγρεγραμενους χρηστες, http://www.aoratos-naos.com/t3476-topic


Μαζι σου Λεωνιδα, αισθανομαι οπως τοτε που χασαμε τον φιλο μας. Συγνωμη απο μερικους που αναφερομαι σε αυτον και συγνωμη που τον αγαπουσαμε και εμεις που δεν τον ξεραμε.
Ομως οταν χασαμε την Κατερινα, ειχαμε χωρο να την κλαψουμε και να θρηνησουμε , γιατι η Κυρά μας το μοιρασε με αγαπη και οχι με θυμο.
Με την συμπεριφορα σου μας πληγωνεις παρα πολυ. Γιατι εγω τουλαχιστον τον αγαπαω και τον σεβομαι αυτον τον χωρο.
Σου ζητω συγνωμη για αυτην μου την συμπεριφορα, αλλα ο μη σεβασμος στα μελη που συνεχιζουν να υπαρχουν στο χωρο, ειτε φαινονται ειτε οχι, με ωθησε να εκφραστω με αυτο τον τροπο.

Και τωρα καλο θα ηταν να μην βαλεις τον θυμο σου , πρωτα, αλλα να δεις την συμπεριφορα σου με τριτο ματι.
Πχ που ειναι το pdf της ΗΝΗΘΑΣ; Γιατι η "ΑΙΘΗΡΟΗ" είναι ανοιχτη μόνο σε εγγραμενους χρηστες;

Λυπάμαι παρα πολυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι μας περιμένει? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι μας περιμένει?   Τι μας περιμένει? Icon_minitimeΤετ 6 Ιουλ - 9:49:39

Κατα τα άλλα , ευχομαι στις ευχες των αγαπημενων μου φιλων


emmanouil έγραψε:

Οπως  και  να  εξελιχθουν  τα  πραγματα  Ας   ειστε  ολοι  σας  καλα  ,  να   προσπαθησεται με 

καθε  μεσον  και  τροπο  και  στις  οποιες  συνθηκες   να  διατηρησετε  την  σοφια  την  δυναμη  και  

την  αντιληψη  που  αποκτησαμε  ολοι  μας  εδω  μεσα ...

Βαθεια  μου  ευχη  η  αγαπημενη  αιθηροη  οπου  και  να  βρισκεται  να  περιστοιχιζεται

απο  ολες  εκεινες  τις  γνωστες  και αγνωστες  δυναμεις  που  ειναι  σε  θεση  να  υποστηριξουν

την   αρμονια  και   γαληνη  των  θελω  της   ψυχης  της ...

Αγαπηθηκε  και  μας   αγαπησε  πολυ  και  εις  το  Ονομα  ισχυρων  δυναμεων  δικαιοσυνης

ας  της  επιστραφει   στο  πολλαπλασιο  το  καλο  και  η   αγαπη  που  εδωσε .... 



Sunlight έγραψε:

  Η ευφυϊα και η μαγεία να μείνουν ζωντανές στον καθένα,ακόμα και αν σταματήσει να υπάρχει αυτό το Σπίτι


Σπίθα μου, σε αγαπάω  να


Υ.Γ γι αυτο που εκλαψα πιο πολυ απο ολα ... ηταν που της πηραν τον ΗΤΩΡΑ και γι αυτο που θυμωσα πιο πολυ, ηταν η αιωνια επαναληψη. Να μην σου τυχει ..που λενε.

εδώ είναι , στις αναμνήσεις..  http://www.aoratos-naos.com/f278-forum

 εδώ είναι η ΗΝΗΘΑ , http://www.aoratos-naos.com/f283-forum

 εδώ το ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΨΥΧΗΣ http://www.aoratos-naos.com/f279-forum

 εδώ το ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ http://www.aoratos-naos.com/f281-forum

εδώ το ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ http://www.aoratos-naos.com/f282-forum

εδώ το ΑΠΟΚΡΥΦΕΣ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ  http://www.aoratos-naos.com/f280-forum





Ας σωσουμε οτι μπορουμε



Έχει επεξεργασθεί από τον/την nnan στις Τετ 6 Ιουλ - 15:03:12, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι μας περιμένει?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ :: ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ :: ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ - ΠΟΛΙΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε: