H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Διαλογισμός

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
UndLoerGiorgos




Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 16

Διαλογισμός Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διαλογισμός   Διαλογισμός Icon_minitimeΤρι 3 Μάης - 16:05:33

Καλησπέρα Αιθηρόη,
διαβάζω, είχες πει πως θα γράψεις τα στάδια και τις ασκήσεις για να κάνουμε διαλογισμό.

Υπάρχουν κάπου και δεν τις βρίσκω, ή δεν έχουν γίνει;

Ξέρω υπάρχουν πολλοί οδηγοί, αλλά πιστεύω ο δικός σου οδηγός θα είναι καλύτερος και αποτελεσματικότερος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Διαλογισμός Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαλογισμός   Διαλογισμός Icon_minitimeΣαβ 28 Μάης - 12:55:38

Την καλημέρα μου..
Ο διαλογισμός είναι δύσκολος στην αρχή...πρέπει πρώτα να κάτσεις κάτω (είτε στο πάτωμα ειτε στο σαλόνι ειτε στο κρεββάτι...εγω ξαπλώνω απλα στο κρεββατι) να κλείσεις τα μάτια σου κ να προσπαθήσεις να μην σκέφτεσαι τιποτα..,εκεί είναι η δυσκολία γτ πολλοι δεν μπορουν να σταματήσουν τις σκέψεις τους..
Δεύτερον αφου το κάνεις αυτο σκέψου-οραματίσου οτι στο μετωπό σου υπάρχει το τριτο σου μάτι κ οραματίσου πως το ανοίγεις...εστίασε στο τριτο σου μάτι κρατα το ανοιχτο κ με αυτο τον τρόπο το καθαρίζεις...μετά απο λίγο κλείστο ..
Τρίτον νιώσε κ άκου το περιβάλλον γύρω σου ενω είσαι χαλαρος χωρις όμως να τα επεξεργάζεσαι μέσα σου τι είναι αυτά που άκουσες ή ένιωσες...
Εγω κάνω 10 λέπτα μόνο διαλογισμό κ όμως αυτο ειναι αρκετό για να με κάνει να νιώσω καλύτερα..
Συγνώμη δεν ξέρω αν όπως τα έγραψα κατάλαβες...Για οποιαδήποτε απορία θα χαρώ να απαντήσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
UndLoerGiorgos




Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 16

Διαλογισμός Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαλογισμός   Διαλογισμός Icon_minitimeΚυρ 29 Μάης - 9:19:49

Πιστεύω πως κατάλαβα! Φυσικά θα προκύψουν και άλλες απορίες όταν το δοκιμάσω!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας!!! .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Διαλογισμός Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαλογισμός   Διαλογισμός Icon_minitimeΚυρ 29 Μάης - 13:58:37

Να σαι καλά  ανθη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Διαλογισμός
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Διαλογισμός
» Διαλογισμός μαγνητισμού...
» ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ
» διαλογισμος για θαυματα
» Υπερβατικός Διαλογισμός (Υ.Δ.).

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΣΚΕΨΗ-
Μετάβαση σε: