H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Γιόγκα, Διαλογισμός, Χριστιανισμός.

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
UndLoerGiorgos




Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 16

Γιόγκα, Διαλογισμός, Χριστιανισμός. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γιόγκα, Διαλογισμός, Χριστιανισμός.   Γιόγκα, Διαλογισμός, Χριστιανισμός. Icon_minitimeΚυρ 24 Απρ - 9:18:36

Καλημέρα σας,
έτυχε να έχω μια συνομηλία με κάποιον, ο οποίος υποστηρίζει ότι η γιόγκα, ο διαλογισμός, το τρίτο μάτι κ.ο.κ. είναι τέχνες του διαβόλου.
Επειδή έχουν σαν φιλοσοφία ότι είναι ο ίδιο ο άνθρωπος Θεός. Γενικά ότι οι ασκήσεις για το τρίτο μάτι κι όλα αυτά ανοίγουν την πόρτα για τον διάβολο...
Και ότι κάποιος πρέπει να ασχοληθεί μόνο με τον Χριστιανισμό. Προσευχή κλπ....

Ποιά είναι η γνώμη σας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Γιόγκα, Διαλογισμός, Χριστιανισμός. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιόγκα, Διαλογισμός, Χριστιανισμός.   Γιόγκα, Διαλογισμός, Χριστιανισμός. Icon_minitimeΚυρ 24 Απρ - 13:42:33

Καλημέρα!Επειδή τυχαίνει να είμαι reiki master & teacher και κάνω διαλογισμούς (άνοιγμα τρίτου ματιού κτλ)εκτός απο την ενεργειακή θεραπεία(καθαρισμό των τσάκρα κ της αύρας) κ λατρεύω την γιόγκα θα σου πω οτι αυτά δεν έχουν σχέση με την θρησκεία που πιστεύει ο καθένας...Εγώ ασχολούμαι με ολα αυτά κ είμαι Χριστιανή ...δεν είμαι βέβαια πολυ φανατική Χριστιανή απλα πιστεύω στην αγάπη που διδάσκει ο Χριστιανισμος κ σε μια ανώτερη δύναμη..
Μερικοί φοβούνται το διαφορετικό κ κατι που δεν γνωρίζουν τι είναι κ τα ερμηνεύουν σαν σατανικά χωρίς καν να το ψάξουν...κ βέβαια υπάρχουν κ αυτοί που δεν θέλουν να ανοίξουμε το τρίτο μας μάτι κ να δούμε την αλήθεια μέσα μας αλλά κ την αλήθεια όλων των πραγμάτων..Η αμάθεια κ η μη γνώση ήταν πάντα απο τα παλιά χρόνια το κακό που υπάρχει μέσα στους ανθρώπους κ τους έκανε να κάνουν άσχημα πράγματα στο όνομα μιας θρησκείας...κάψιμο...διωγμοί κτλ..
Καλό είναι να γνωρίζεις πριν χαρακτηρίσεις κάτι ως σατανικό...περισσότερο σατανική βλέπω αυτή την σκέψη που βλέπουν μερικά άτομα παντού το κακό...
Η προσευχή είναι κ αυτή επίσης ένα είδος διαλογισμού..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Γιόγκα, Διαλογισμός, Χριστιανισμός. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιόγκα, Διαλογισμός, Χριστιανισμός.   Γιόγκα, Διαλογισμός, Χριστιανισμός. Icon_minitimeΔευ 25 Απρ - 17:19:28

Οτι ανοιγει την συνειδηση ειναι δαιμονικο ,,η καθε θρησκεια και δογμα εχει την ταση να σε κραταει καθηλομενο σε παραδοσεις και σε φοβο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γιόγκα, Διαλογισμός, Χριστιανισμός.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Χριστιανισμός
» Αlicetwilight89
» Διαλογισμός
» Διαλογισμός
» Υπερβατικός διαλογισμός...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΣΚΕΨΗ-
Μετάβαση σε: