H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Σμύρνη.

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Σμύρνη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σμύρνη.   Σμύρνη. Icon_minitimeΚυρ 2 Νοε - 18:46:42

Από καιρό το θελα να σου στήσω ένα βωμό στον ναό,είναι η οργή μέσα μου από την φράση "συνωστισμός στο λιμάνι",που δεν έχει ξεθυμάνει.
Η προσφυγιά,αφήνει ένα ανεξίτηλο σημάδι στους κώδικες της μνήμης που ταξιδεύει γενιές και γενιές.
Φοβάμαι αυτά τα χέρια που σβήνουν με ένα σφουγγάρι τον μαυροπίνακα της ιστορίας και τον ξαναγράφουν κατά τον τρόπο που τους βολεύει,μα ακόμη περισσότερο,φοβάμαι τα σταυρωμένα χέρια του πειθήνιου μαθητή και η ιστορία,έχει την τάση να επαναλαμβάνει τον εαυτό της.
Αυτό που ζεις τώρα,το έζησαν οι πρόγονοι σου,αυτό που θα ζήσουν τα παιδιά σου,το ξέχασες ήδη.

Σήμερα,αυτό το τραγούδι ηχεί μέσα μου,όλη μέρα,σαν κάλεσμα.
Στο παραθέτω,ως το πρώτο μου λουλούδι.



Η Σμύρνη μάνα καίγεται καίγεται και το βιος μας
ο πόνος μας δε λέγεται δε γράφεται ο καημός μας

Ρωμιοσύνη ρωμιοσύνη δε θα ησυχάσεις πια
ένα χρόνο ζεις ειρήνη και τριάντα στη φωτιά

Η Σμύρνη μάνα χάνεται τα όνειρά μας πάνε
στα πλοία όποιος πιάνεται κι οι φίλοι τον χτυπάνε

Ρωμιοσύνη ρωμιοσύνη δε θα ησυχάσεις πια
ένα χρόνο ζεις ειρήνη και τριάντα στη φωτιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σμύρνη.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: LADOSIFA :: ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ.-
Μετάβαση σε: