H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς.

Πήγαινε κάτω 
+3
15katerina
Αιθηρόη
Αρετή
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς.   Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 16 Οκτ - 16:53:59

Κακώς μπερδεύτηκες Στάθη μου! Επειδή κάποιος χρτησιμοποιεί τη λέξη ελευθερία δε σημάινει ότι ξέρει και για τι μιλάει. κι ο παπάς βαφτίζει τη μπριζόλα φακές. Δε νομίζω ότι θα πιάσει τη φακή με το χέρι να την ξεκοκκαλήσει!
Αλλο ελευθερία, κι άλλο κάνω ότι γουστάρω και ξεσπάω και βγάζω τ αποθυμένα μου και τις εμμονές μου. Άλλο πράγμα να είσαι ελεύθερος κι άλλο να χεις μια θέση ισχύος και να υπερτερείς στους άλλους, και να μπορείς έτσι να κάνεις ότι θες να πουλάς τσαμπουκά η να τους δυναστεύεις. Ούτε έτσι είσαι ελεύθερος βέβαια. Αλλο αν έχουμε κάνει τις λέξεις πασατέμπο και τις πουλάμε και τις αγοράζουμε όπως μας βολεύει. Το να ανακατέψεις τα λόγια του Κωστή με τις ιστορίες του Χρήστου ήταν ανάποδο εξ αρχής. Αλλωστε πολλοί μπορεί να λένε τα ίδια πράματα αλλά ποιος τα εννοεί και πως τα καταλαβαίνει και τα λειτουργεί,είναι άλλη και μεγάλη υπόθεση.
Παράδειγμα εμένα με νοιάζει ποιος είναι ο Κωστής. Αυτόν τον ξέρω και ξέρω τι λέει και πως τα λέει κι ότι τα εννοεί όπως τα λέει. Υπέροχη ψυχή! Δηλαδή με λίγα λόγια ποιος λέει αυτά που λέει. Και μόνο εσύ ξέρεις αν είσαι σαν τον μπατσο της ιστορίας η σαν τον Κωστή. Ολα τ άλλα είναι ιστορίες. Μην τα βάζεις όλα σ ένα τσουβάλι. Βάλε το κάθε τι στη θέση του.
Κι εγώ ξέρω ανθρώπους σαν αυτούς στις ιστορίες του Χρήστου. Αλλά ξέρω κι ανθρώπους σαν Κωστή που καμία σχέση δεν έχουν με τις ιστορίες αυτές.
Και καταλήγω και λέω................................
Αιθηρόη μου σ αγαπώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς.   Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 16 Οκτ - 16:55:08

ladosifa έγραψε:
...καλά,τότε είμαι στριμμενοαντεροξεροκέφαλη μουλαροαλόγα!Έφτιαξα ένα μπουκέτο από τα στολίσματα της Αριστέας.


Αλήθεια λέει! Και λίγα λέει!!!! Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 934713797
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς.   Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 16 Οκτ - 16:57:20

Δεν υπάρχουν ιδέες, υπάρχουν μονάχα άνθρωποι που κουβαλούν τις ιδέες, κι αυτές παίρνουν το μπόι του ανθρώπου που τις κουβαλάει.



Κ.Ν. (Καζαντζάκης Νίκος.)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς.   Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 16 Οκτ - 17:09:18

maggisoula έγραψε:
ladosifa έγραψε:
...καλά,τότε είμαι στριμμενοαντεροξεροκέφαλη μουλαροαλόγα!Έφτιαξα ένα μπουκέτο από τα στολίσματα της Αριστέας.


Αλήθεια λέει! Και λίγα λέει!!!! Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 934713797


Διάλεξα τα best off!!Και η συλλογή μεγαλώνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς.   Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 16 Οκτ - 17:16:00

Χα χαααα! Είδες άμα έχεις το γνώθι σαυτόν; Ε; Είδες μωρέ; Κι εσύ ηρεμείς Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 1627244695 κι εγώ το ευχαριστιέμαι χε !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς.   Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 16 Οκτ - 17:17:15

Ναι,έρχομαι στα ίσα μου..χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μοτίβα αγάπης και μοναξιάς.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Η μαγική ανάσα της ποίησης (και της ΜΟΝΑΞΙΑΣ)
» Της Αγάπης το Φως
» Το μπαχαρικό της αγάπης...
» Αποφθέγματα αγάπης
» Επαφή με το αίσθημα της αγάπης...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: LADOSIFA :: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ :: ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΕΠΙ ΤΑ ΑΥΤΑ-
Μετάβαση σε: