H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Δεν νιώθω το σώμα μου

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
HonkingAntelope33




Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 3

Δεν νιώθω το σώμα μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δεν νιώθω το σώμα μου   Δεν νιώθω το σώμα μου Icon_minitimeΠαρ 12 Σεπ - 2:04:20

Βοήθεια!!!! Τον τελευταίο καιρό όλα είναι περίεργα. Νιώθω ότι βγαίνω από το σώμα μου πολύ συχνά μέσα στη μέρα. Νιώθω ότι διαρκώς βρίσκομαι μεταξύ ύπνου και ξύπνιου! Βλέπω τόσο ζωντανούς εφιάλτες που σχεδόν υπνοβατώ.Υποφέρω από πονοκεφάλους, δυσκολεύομαι να κοιμηθώ. Νιώθω μια αύρα γύρω μου, σπίτι μου, μέσα μου παντού! Νιώθω ότι με λίγη προσπάθεια μπορώ να εισχωρήσω στην ψυχή κάποιου, ότι μπορώ να ελέγχω το μυαλό του. Σκαλώνω σε καθρέφτες και χάνεται το μυαλό μου. Κάθε φορά που αντικρίζω τη μορφή μου στον καθρέφτη βλέπω κάτι ξένο. Νίωθω ανήσυχη, έχω έντονη διαίσθηση, είμαι διαρκώς σε επιφυλακή. Προστατεύω ασυναίσθητα τον εαυτό μου από κάτι, αλλά δεν ξέρω από τι. Χάνομαι μέρα με τη μέρα. Σκέφτηκα ότι μπορεί να φταίει το άγχος, αφού τώρα θα ξεκινήσουν οι σπουδές μου και είναι κάτι πρωτόγνωρο για μένα, σκέφτηκα μήπως ευθύνεται ο χωρισμός μου από κάποιον με τον οποίο ήμαστε κοντά στα 2 χρόνια μαζί. Δεν ξέρω τι είναι, αλλά σίγουρα ξέρω ότι αρχίζω να τρελαίνομαι. Σας παρακαλώ συμβουλέψτε με, χάνω τον εαυτό μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Δεν νιώθω το σώμα μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν νιώθω το σώμα μου   Δεν νιώθω το σώμα μου Icon_minitimeΠαρ 12 Σεπ - 8:34:32

HonkingAntelope33 καλώς ήρθες, καταρχήν μην τρελαίνεσαι, είναι όλα είναι εκεί που χρειάζεται να είναι και ας μην το αντιλαμβάνεσαι.
Οι βουτιές που κάνεις στην τηλεπαθητική δεξαμενή του πλανήτη είναι ο νέος τρόπος που θα ζούμε στην εποχή του Υδροχόου. Ο πλανήτης μας, η Γαία μας, μετασχηματίζεται και εμείς τα κύτταρά του είμαστε εδώ για να την βοηθήσουμε να γίνει αυτό το οποίο προορίζεται. Όλο αυτό που βιώνεις είναι μια φυσική εξέλιξη του είδους μας, εκεί πάμε. Η αντίληψη των όσων διδάσκόμασταν πλέον φεύγει, δεν είμαστε μόνο τα σώματά μας, είμαστε και πνευματικά όντα, είμαστε μαθητές του γαλαξία και ο εκπαιδευτικός στόχος πλέον οφείλει να αναδειχθεί.

Στα πρώτα ερωτηματολόγια της νέας εποχής πρώτη ερώτηση είναι, Το Ποιος Είσαι.
Ποιος Είσαι πραγματικά;  

http://www.aoratos-naos.com/t1411-topic?highlight=%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%82+%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B1%CE%B9

Η συνειδητοποιησή σου πως κάτι γίνεται μέσα σου, κάτι νέο, κάτι δυνατό και περίεργα εξτρεμιστικό είναι η αλλαγή της συνειδητότητάς σου που αλλάζει και αναπτύσσεται και είναι καιρός να να δεις τον εαυτό σου με μια πιο πνευματική εντιμότητα με όσους μοιράζεσαι την πραγματικότητά σου. 
Εμπιστεύσου αυτό που σε δένει με την Ενότητα σου...
Δοκίμασε να αυτοπαρατηρήσαι, τις πεποιθήσεις σου, τις σκέψεις σου και σε λίγο καιρό, σύντομα, θα εκπλαγείς από το αποτέλεσμα!

HonkingAntelope33, σου εύχομαι να βρεις όλα όσα ήρθες να βιώσεις και να Γίνεις όλα όσα Είσαι ... , καλημέρα!  


Δεν νιώθω το σώμα μου 582132_4779441222856_997118758_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Δεν νιώθω το σώμα μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν νιώθω το σώμα μου   Δεν νιώθω το σώμα μου Icon_minitimeΠαρ 12 Σεπ - 8:46:22

Καλημέρα,

μερικά ερωτήματα..

Τί στάση κράτησες απέναντι στον χωρισμό σας;
Μπορεί να εκτισες ασυναίσθητα έναν τοίχο και ο εγωϊσμος σου να σε απόκοψε απότομα από την διαδικασία της αποσυγκόλλησης και κατά συνέπεια , έχεις χάσει το σώμα σου, γιατί δεν είχες τον χρόνο να "θρηνήσεις" και αυτό αντικατοπτρίζεται με την αίσθηση της απώλειας του σώματος σου.
Δεν είναι αναγκαίο να περνάμε την διαδικασία αποσυγκόλλησης ανάμεσα σε άλλους, συνήθως το πράττουμε αυτό, γιατί μας βοηθάνε, οι άλλοι, να ξεχάσουμε ή να θεραπεύσουμε. Υπάρχουν όμως περιπτώσεις που η υπερηφάνεια μας, αρνείται τους άλλους, γιατί φοβάται να μην υποπέσει στην λύπηση τους και συνεχίσει να αισθάνεται θύμα ή επείδη δεν είναι θύμα αλλά οι άλλοι σε κάνουν να αισθάνεσαι ως τετοιο..
Οποτε, σε κάποιες περιπτώσεις είναι καλό για μας , να αποκοβόμαστε απο το γύρω περιβάλλον, αν και μόνο αν, ο ευατός μας, μας επιτρέψει να υποπέσουμε στα μάτια του και να παραδεχτουμε , μονο σε αυτον, οτι όσο και αν θέλουμε την τελειότητα είναι αδύνατον να την πετύχουμε σε αυτόν τον κόσμο, γιατι η τελειότητα είναι σαν σπασμένος καθρέφτης, μπορούμε να την αγγίξωμεν (αστειακι, για να με ελαφρύνω) , αλλά όχι να την καταβάλλουμε.
Και τα κομματια αυτου του σπασμενου καθρεφτη , είμαστε ολοι εμεις. Η τελικη του σύνθεση, που μάλλον είναι αδύνατον, να την συνθέσουμε στην αρχική της θέση,μορφή.
Γι΄αυτό λένε , αν σπάσει το γυαλί δεν ξανακολλάει..
Φιλικά να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Δεν νιώθω το σώμα μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν νιώθω το σώμα μου   Δεν νιώθω το σώμα μου Icon_minitimeΠαρ 12 Σεπ - 9:13:44

Καλημερούδια σου. Περα απ όσα σου είπε ο Ηλιόδωρος κι η nnan να σου πω κι εγώ τα δικά μου. Βασικά ηρέμησε κι ακου. Εννοώ άκου τι θέλει να σου πει Τι. Ο φόβος του αγνωστου σ έχει πανικοβάλει και δε μπορείς να σκεφτείς αλλά και να νιώσεις ψύχραιμα. Τρέλα δεν είναι σίγουρα ούτε χάνεις τον εαυτό σου. Οπότε ας το παρουμε ήρεμα. Ολα όσα συμβαίνουν, νιώθεις να συμβαίνουν. Δεν τα βλέπεις σαν γεγονότα, παράδειγμα άλλο είναι να πεις πήγα και πήρα τσιγάρα κι άλλο είναι νιώθω να πήγα να πάρω τσιγάρα. Πράγμα που σημαίνει ότι βιώνεις μια άλλη διάσταση του εαυτού σου. Κάτι αντιδράει και κάτι ξυπνάει. συμβαίνει συνήθως μετά από έντονο πόνο. Βέβαια ναι οκ....Ξέρω…..και οι σχιζοφρενείς την ίδια αίσθηση έχουν. Μόνο που αυτοί που το αντιλαμβάνονται πρώτοι είναι οι άλλοι και τελευταίοι το καταλαβαίνουν οι ίδιοι οι σχιζοφρενείς. Αντι να πανικοβαλεσαι λοιπόν.......ψυχραιμία. Συνέχισε να κάνεις ότι κάνεις συνήθως και αυτά άφησε τα να συμβαίνουν μέχρι να κατάλαβεις πότε πως και γιατί και να πάρεις κάπως τον έλεγχο. Δεν μπορούμε να ελέγξουμε κάτι που δεν ξέρουμε πως λειτουργεί και γιατί. Δηλαδή να μη φοβάσαι. Γιατί ελεγχο το ενοώ με την έννοια του να τα δεχτείς ως τρόπο η μέρος του εαυτού σου που απέκτησες για χι λόγους, γιατί στην πραγματικότητα δεν ελέγχουμε τίποτα πραγματικά. Μια ψευδαίσθηση είναι ο έλεγχος. Γιατί μέχρι ένα σημείο μπορούμε να κατευθύνουμε κάτι. Ηρέμησε όσο μπορείς. Δοκίμασε να δεις που σε πάνε αυτά.

Δες πως νιώθεις, χωρίς την ύπαρξη του φόβου. Ο φόβος αλλοιώνει τα πάντα. Δεν ξέρω ακριβώς τι σου συμβαίνει, και δε θα μάθεις κι εσύ αν δεν ανακαλύψεις τι σου προσφέρουν όλα αυτά που σου συμβαίνουν. Αλλωστε μας εξήγησες με λίγα λόγια σε γενικές γραμμές. Μοιάζουν να μας είπες τα αρνητικά. Πάρε βαθιές ανάσες και πες μας και τα θετικά για σένα σ όλα αυτά. Σα να βλέπεις μια ταινία. Κι αν συνέβαιναν σε κάποιον άλλον και μπορούσες με κάποιο τρόπο να τα δεις, τι θα έλεγες;

Πάντως δε χρειάζεται φόβος και πανικός. Ολα λύνονται όλα γίνονται, όλα εξηγούνται,όλα για κάποιο λόγο κι όλα για καλό όπως λέει μια πανέμορφη ανώτερη ψυχή. Σοκαρίστηκες και τρόμαξες ίσως γιατί ποτέ δεν ασχολήθηκες με μεταφυσικά θέματα και σου ήταν άγνωστα. Αυτά είχα να σου πω σύμφωνα μ όσα μας είπες ως τώρα σε γενικές γραμμές. Πάντως στα ξαφνικά κι απ το πουθενά,τίποτα δεν έρχεται και τίποτα δε συμβαίνει. Πάντα υπάρχει κάποιο ερέθισμα μια αιτία αφορμή, και κάτι ιδιαίτερο που εξηγεί το κάθε τι. και στη περίπτωση σου μόνο εσύ μπορείς να ξέρεις. Και για να το βρεις πρέπει να βρεις πότε και πως ξεκίνησαν όλα αυτά. Είναι μια αρχή για να ξεκινήσεις να κατανοείς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Δεν νιώθω το σώμα μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν νιώθω το σώμα μου   Δεν νιώθω το σώμα μου Icon_minitimeΠαρ 12 Σεπ - 9:14:38

Ωραία εικόνα Παναγιώτη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
HonkingAntelope33




Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 3

Δεν νιώθω το σώμα μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν νιώθω το σώμα μου   Δεν νιώθω το σώμα μου Icon_minitimeΠαρ 12 Σεπ - 13:27:19

Ομολογώ ότι το βράδυ δεν είχα εφιάλτες και το καλό είναι ότι όταν ξύπνησα δεν θυμόμουν κανένα όνειρο. Παρόλ' αυτά το κεφάλι μου πονάει φριχτά, είμαι χλωμή και νιώθω κοιμισμένη. Έχω μια φίλη η οποία ξέρει από υπνωτισμό και μου έχει πει ότι το έχει δοκιμάσει σε μια κοπέλα και ότι δεν της φάνηκε επικίνδυνο. Συζήτησα μαζί της το θέμα της αστρικής προβολής και μου είπε ότι αυτό μπορεί να είναι επικίνδυνο, επειδή υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην μπορώ να επανέλθω. Από την άλλη άρχισα να ψάχνομαι και στον ψυχολογικό χώρο, μήπως πάσχω απο παράνοια ή κάποια ψύχωση αλλά μου φάνηκα φυσιολογική σε σχέση με αυτά που έλεγε η ιστοσελίδα. Πώς να μάθω τι ακριβώς μου συμβαίνει? Νιώθω πως αρρωσταίνω. Τα νεύρα μου είναι κρόσια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Δεν νιώθω το σώμα μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν νιώθω το σώμα μου   Δεν νιώθω το σώμα μου Icon_minitimeΠαρ 12 Σεπ - 14:29:04

Δεν είναι καμία περίπτωση γνωστή που κάποιος να έκανε αστρική προβολή και να μην επανήλθε. Δεν γίνεται αυτό. Κι αν δεν ηρεμήσεις λιγάκι και να δεις ψύχραιμα τα γεγονότα και όσα συμβαίνουν,θα νιώσεις και χειρότερα. Κι ο ψυχολογικός τομέας παίζει μεγάλο ρόλο στο ονείρεμα. Εξωτερίκευση των συναισθημάτων με εικόνες είναι τα περισσότερα όνειρα. Για να μάθεις τι σου συμβαίνει, πρέπει να δεις τι ακριβως σου συμβαίνει, πότε γιατί και πως. Δώσε λίγο χρόνο να κάτσου όλα αυτά που σου ήρθαν απότομα. Είναι σα να πέρασες μέσα από τσουνάμι ανεμοστρόβιλο και πάει λέγοντας. Ετσι σ ακούω τουλάχιστον. Μισό πάρε μια ανάσα,κάτσε να καταλαγιάσει αυτή η δέσμη ενεργειών που δεχτηκες γιατί τώρα είναι σα να προσπαθούν όλα να βρουν την θέση τους. κι ίσως γι αυτό γίνεται ένας ψιλοχαμός μέσα σου. Να δεις τι θα κάτσει, τι θα μείνει,τι θα φύγει και πάει λέγοντας. Ψάξε και λιγάκι γύρω γύρω πληροφορίες και κοινές εμπειρίες που μπορεί να σου δώσουν κάποιες ματιές. Κι εδώ είμαστε και θα τα λέμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Δεν νιώθω το σώμα μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν νιώθω το σώμα μου   Δεν νιώθω το σώμα μου Icon_minitimeΠαρ 12 Σεπ - 20:37:29

maggisoula έγραψε:
Καλημερούδια σου. Περα απ όσα σου είπε ο Ηλιόδωρος κι η nnan να σου πω κι εγώ τα δικά μου. Βασικά ηρέμησε κι ακου. Εννοώ άκου τι θέλει να σου πει Τι. Ο φόβος του αγνωστου σ έχει πανικοβάλει και δε μπορείς να σκεφτείς αλλά και να νιώσεις ψύχραιμα. Τρέλα δεν είναι σίγουρα ούτε χάνεις τον εαυτό σου. Οπότε ας το παρουμε ήρεμα. Ολα όσα συμβαίνουν, νιώθεις να συμβαίνουν. Δεν τα βλέπεις σαν γεγονότα, παράδειγμα άλλο είναι να πεις πήγα και πήρα τσιγάρα κι άλλο είναι νιώθω να πήγα να πάρω τσιγάρα. Πράγμα που σημαίνει ότι βιώνεις μια άλλη διάσταση του εαυτού σου. Κάτι αντιδράει και κάτι ξυπνάει. συμβαίνει συνήθως μετά από έντονο πόνο. Βέβαια ναι οκ....Ξέρω…..και οι σχιζοφρενείς την ίδια αίσθηση έχουν. Μόνο που αυτοί που το αντιλαμβάνονται πρώτοι είναι οι άλλοι και τελευταίοι το καταλαβαίνουν οι ίδιοι οι σχιζοφρενείς. Αντι να πανικοβαλεσαι λοιπόν.......ψυχραιμία. Συνέχισε να κάνεις ότι κάνεις συνήθως και αυτά άφησε τα να συμβαίνουν μέχρι να κατάλαβεις πότε πως και γιατί και να πάρεις κάπως τον έλεγχο. Δεν μπορούμε να ελέγξουμε κάτι που δεν ξέρουμε πως λειτουργεί και γιατί. Δηλαδή να μη φοβάσαι. Γιατί ελεγχο το ενοώ με την έννοια του να τα δεχτείς ως τρόπο η μέρος του εαυτού σου που απέκτησες για χι λόγους, γιατί στην πραγματικότητα δεν ελέγχουμε τίποτα πραγματικά. Μια ψευδαίσθηση είναι ο έλεγχος. Γιατί μέχρι ένα σημείο μπορούμε να κατευθύνουμε κάτι. Ηρέμησε όσο μπορείς. Δοκίμασε να δεις που σε πάνε αυτά.

Δες πως νιώθεις, χωρίς την ύπαρξη του φόβου. Ο φόβος αλλοιώνει τα πάντα. Δεν ξέρω ακριβώς τι σου συμβαίνει, και δε θα μάθεις κι εσύ αν δεν ανακαλύψεις τι σου προσφέρουν όλα αυτά που σου συμβαίνουν. Αλλωστε μας εξήγησες με λίγα λόγια σε γενικές γραμμές. Μοιάζουν να μας είπες τα αρνητικά. Πάρε βαθιές ανάσες και πες μας και τα θετικά για σένα σ όλα αυτά. Σα να βλέπεις μια ταινία. Κι αν συνέβαιναν σε κάποιον άλλον και μπορούσες με κάποιο τρόπο να τα δεις, τι θα έλεγες;

Πάντως δε χρειάζεται φόβος και πανικός. Ολα λύνονται όλα γίνονται, όλα εξηγούνται,όλα για κάποιο λόγο κι όλα για καλό όπως λέει μια πανέμορφη ανώτερη ψυχή. Σοκαρίστηκες και τρόμαξες ίσως γιατί ποτέ δεν ασχολήθηκες με μεταφυσικά θέματα και σου ήταν άγνωστα. Αυτά είχα να σου πω σύμφωνα μ όσα μας είπες ως τώρα σε γενικές γραμμές. Πάντως στα ξαφνικά κι απ το πουθενά,τίποτα δεν έρχεται και τίποτα δε συμβαίνει. Πάντα υπάρχει κάποιο ερέθισμα μια αιτία αφορμή, και κάτι ιδιαίτερο που εξηγεί το κάθε τι. και στη περίπτωση σου μόνο εσύ μπορείς να ξέρεις. Και για να το βρεις πρέπει να βρεις πότε και πως ξεκίνησαν όλα αυτά. Είναι μια αρχή για να ξεκινήσεις να κατανοείς.
εγω δεν εχω να πω κατι αλλο πανω σε αυτα που υποθηκαν αλλα θα το πω επιτελους βρε αριστεα συμφωνουμε και καπου σημφωνο με οσσα λες 
κλαπ! κλαπ! κλαπ!
ηλιος ηλιος ηλιος
να να να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
HonkingAntelope33




Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 3

Δεν νιώθω το σώμα μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν νιώθω το σώμα μου   Δεν νιώθω το σώμα μου Icon_minitimeΣαβ 13 Σεπ - 2:44:41

Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο και το ενδιαφέρον σας. Έχετε δίκαιο, πρέπει να χαλαρώσω. Δεν θα οδηγήσω εγώ αυτό σε μένα, αλλά αυτό θα οδηγήσει εμένα σε αυτό. Όλα θα έρθουν, το ξέρω.  Καληνύχτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δεν νιώθω το σώμα μου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Νιώθω ...
» Το σώμα μας και τα άστρα...
» Το σώμα μας στη μαγεία...
» Θεραπεία για το σώμα...
» Μουσική, σώμα και Ψυχή...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: ΠΑΡΑΞΕΝΑ & ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ-
Μετάβαση σε: