H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Προς κυρία Αιθηρόη

Πήγαινε κάτω 
+14
iam
αερινη
marilena
romantikos
Ηρακλής Ρ.
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
αόρατος ναός
Nenya
Στέφανος
ba a ktsou
maggisoula
ilia
Αιθηρόη
βαγγελης1234
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 28 Ιουν - 22:14:14

"εσύ τονίζεις με τρόπο για το τι είσαι ικανή να κάνεις" ...χαχα που το τόνισα αυτό?χαχαχα...ούτε σου είπα αν ενδιαφέρεσαι να μάθεις κάτι...τεσπα δεν το συνεχίζω...καληνύχτα γιεπ  ηλιος  ανθη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 29 Ιουν - 1:20:46

Ηρακλής έγραψε:
Αγαπητή Αιθηρόη, έχω διαβάσει πολλά από τα γραφτά σου.
Βλέποντας και ξέροντας καλά όσα πιστεύεις, θέλω να σε ρωτήσω κάποια πράγματα.
Μα δεν κουράστηκες; Δεν κουράζεσαι; Δεν είναι καιρός να παραδεχτείς την αλήθεια; Την ήττα;
Οι άνθρωποι δεν αξίζουν σωτηρία και βοήθεια. Έχουν ξεφύγει τελείως. Βία, προδοσία, κακία, αδιαφορία, εγωισμός, συμφεροντολογία.
Ο πλανήτης είναι μια αποικία βάρβαρων. Άνθρωποι σαν και σένα προσπαθούν να τους βοηθήσουν, να τους αλλάξουν, να τους ελευθερώσουν απ το ρομποτικό εαυτό τους. Μα οι άνθρωποι δεν θέλουν. Εσείς θέλετε να κάνετε καλό δεν λέω, αλλά η ιστορία έχει δείξει ότι τους αρέσει να είναι κοπάδι, και να έχει βοσκό να το οδηγεί.

Γύρω μου βλέπω μόνο ανθρώπους πιθήκους, και κακοπροαίρετους. Δεν βλέπω τίποτα απ όλα αυτά που τόσο πειστικά λες.
Μήπως δεν είσαι και δεν ζεις στη γη; Χαριτολογώντας το λέω, γιατί σε γενικές γραμμές μου αρέσεις πολύ. Κι οι ιδέες σου και το γράψιμο σου. Κι αν τα γραφτά σου κοινοποιηθούν στο ευρύ κοινό, αρκετά χρόνια μετά θα αποτελέσουν υλικό για μελέτη.
Κι ο Καζαντζάκης που τον μνημονεύεις, χρόνια πριν πίστευε στην ελευθερία και σε όσα γράφεις.
Κι η ανθρωπότητα συνεχίζει ακάθεκτη στον κατήφορο.

Σε καμιά περίπτωση δεν θέλω να σε κατακρίνω και να προσβάλω τις πεποιθήσεις σου. Τέτοια πίστη αξίζει θαυμασμό και σεβασμό. Αλλά αξιοσέβαστη μου κυρία, κοπιάζεις για κάτι που δεν αναγνωρίζει τους άξιους, παρά μόνο μετά θάνατο. Κι αυτό γιατί ο θάνατος συγκλονίζει.
Κι αυτό το έχει αποδείξει η ιστορία.
Με εκτίμηση κι ειλικρίνεια.
εγω παλι θελω να σε κανω μια ερωτηση ηρακλη
αφου πιστευης οτι πιστευης για τον κοσμο 
γιατι δεν ζεις αναλογα
οπως κανουν πανω κατω καποιοι ομοιδεατες σου αθρωποι
και αντιθετα στεναχωριεσαι για την καταντια τους [τον αθρωπον]
αυτο για εμενα συμβαινει γιατι ισως να εχεις ενα ειδος αλτρουισμου
και κυριως θα προτηνα να σκεφτης ποιος ειναι ο λογος που σηναισθηματικα στεναχωριεσαι για την καταντια τον αθρωπον ετσι οπως ειναι 
πιστευω θα ειναι αυτογνωσια για εσενα και καλο ειναι να το ψαξης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 39
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 29 Ιουν - 9:43:32

Ηρακλή σε διάφορα σημεία σε παρατηρήσεις σου φαίνεται ότι είσαι οξυδερκής, κι η αντίληψη σου δουλεύει μια χαρά.
Στα υπόλοιπα κάτι δεν πάει καλά και το ξέρεις. Εσωτερικές κλωτσιές.

Θυμός κι οργή λέγονται.
Σε καταλαβαίνω. Το περάσαμε πολλοί κάποτε. Εγώ γύρω στα 20-22. Πόσο χρονών είσαι φιλαράκο;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ηρακλής
Επισκέπτης




Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 29 Ιουν - 13:24:32

Είμαι 20 στα 21. Και βέβαια είμαι θυμωμένος κι οργισμένος. Όχι με εσάς εδώ. Κι ευχαριστώ που μου αναγνωρίζεις κάτι και δεν προσπαθείς να με βγάλεις εκτός πραγματικότητας.

Και Ilia δεν καταλαβαίνω γιατί γελάς και που βρίσκεις το αστείο. Αυτό που γράφεις κι έτσι όπως το λες, αυτό φαίνεται. Τέλος πάντων.

Συνέχεια βλέπω γύρω μου χαμελαίωντες. Αλλάζουν χρώματα και προσαρμόζονται ανάλογα. Αλλά αυτό που είναι όμως δεν αλλάζει. Κι όλα αυτά δεν είναι η ιδέα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 29 Ιουν - 13:34:45

Πάντως,αν κάποιος πάει στο στέκι των φίλων-Αιθηρόη-Ήνηθα;Εκεί έχει ένα βιβλίο!!
Αλλά;Πρέπει να συνδεθεί αυτός ο κάποιος για να το δει..ναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 30 Ιουν - 12:53:12

Μόνο ο Λεωνίδας σκέφτηκε να ρωτήσει ηλικία. Πάλι αδιάβαστη πιάστηκα. Ηρακλή επαναδιατυπώνω. Διαφωνώ κάθετα μ όσα λες και πιστεύεις για την ανθρωπότητα. Επιμένω σ όσα σου είπα απλά θα σου μίλαγα αλλιώς αν ήξερα την ηλικία σου. Οχι γιατί την υποτιμώ! Αλλά γιατί πληγώνεται πιο εύκολα. Συγνώμη για τον τρόπο μου αλλά αγοράκι μου μην βιαζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα για ένα κόσμο που τώρα άρχισες να γνωρίζεις. Και ilia αυτό που κατάλαβε ο Ηρακλής αυτά θα καταλάβαινε ο καθένας. Κι αυτό ακριβώς έλεγες εμεσα άλλωστε. Και τι έγινε που το πες; Δεν είπες και κάτι κακό και δικό σου θέμα στο κάτω κάτω. Αλλά δε θα το βγάλουμε και τρελό το παιδί. Από κει και πέρα Ηρακλη άνοιξε λίγο το νου σου στις πιθανότητες. Η πραγματικότητα που εμπιστεύεσαι και βγάζεις συμπεράσματα είναι μεγάλη πλάνη. Αυτή η μιζέρια που βλέπεις γύρω σου κι η πλάνη επιπλεει και φαίνεται και δε λέω ότι είναι η ιδέα σου. Τ αντίθετο μάλιστα! Αλλά αγοράκι μου αν αρχίσεις να κοιτάς κι αλλού κι εστιάσεις κι αλλού και ψάξεις και προσέξεις......θα δεις κι αυτά που πραγματικά θα θελες να δεις για ν αγαπήσεις το κόσμο που διάλεξες να ρθεις. Θα δεις ότι αξίζει να είσαι ένας απ αυτούς που προσπαθεί να κάνει κάτι κι όχι να σαι ο μπουνταλας νοικυρης που προτιμησες απ το θυμό σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 30 Ιουν - 18:24:10

" Και ilia αυτό που κατάλαβε ο Ηρακλής αυτά θα καταλάβαινε ο καθένας. Κι αυτό ακριβώς έλεγες εμεσα άλλωστε. Και τι έγινε που το πες; Δεν είπες και κάτι κακό και δικό σου θέμα στο κάτω κάτω. Αλλά δε θα το βγάλουμε και τρελό το παιδί. " ...
Δεν μιλάω ποτέ με έμμεσο τρόπο...οτι θέλω να πώ το λέω και είναι έτσι όπως το λέω...ποιος προσπαθεί να τον βγάλει τρελό?εγώ πάντως ουτε καν το σκέφτηκα αυτό...
Ίσα ίσα και συμβουλή του έδωσα ...αν διαβάσει κάποιος απο την αρχή αυτά που έχω γράψει...αλλά ας σταματήσουμε εδώ τα συμπεράσματα και τα υποτιθέμενα γραφόμενά μου που δεν έχω γράψει καν και ας εστιάσουμε στο θέμα που έβαλε ο Ηρακλής...αυτό είναι πιο σημαντικό...
Ευχαριστώ.... ανθη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 39
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 1 Ιουλ - 15:49:54

Ηρακλής έγραψε:

Συνέχεια βλέπω γύρω μου χαμελαίωντες. Αλλάζουν χρώματα και προσαρμόζονται ανάλογα. Αλλά αυτό που είναι όμως δεν αλλάζει. Κι όλα αυτά δεν είναι η ιδέα μου.

Όχι δεν είναι η ιδέα σου.
Έτσι είναι όπως το αντιλαμβάνεσαι. Και ακριβώς για τον λόγο αυτό, είσαι σε θέση να κάνεις πολύ περισσότερα και αξιότερα πράγματα από το να παραμένεις σε απόσταση, και ταυτόχρονα να είσαι θυμωμένος.

Από αυτή τη θέση, είναι εύκολο να πας εκεί που απεχθάνεσαι. Ξέρω τι σου λέω φιλαράκο.   

Μπορεί να μην είσαι εγγεγραμμένος χρήστης, εγώ σε θεωρώ μέλος της παρέας μας.

Καλή συνέχεια Ηρακλή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΠΕΛΑΣΓΟΣ


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 155

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 1 Ιουλ - 17:34:08

Θα συμφωνήσω απόλυτα και με την Αριστέα και με τον Λεωνίδα. Ηρακλή πρόσεξε κι αυτό που σου λέει ο αόρατος ναός - Λεωνίδας. Η πικρία δεν είναι καλός σύμβουλος.
Παίρνει συχνά τα καλύτερα παιδιά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 1 Ιουλ - 19:29:50

Ηρακλή θα συμφωνήσω απόλυτα με Λεωνίδα και Δημήτρη! Και έχεις μια χαρά διάυγεια μην ανησυχείς! Το μόνο που χρειάζεται είναι να σκεφτείς τι πραγματικά θέλεις. Και να μη λες λόγια που δεν συμβαδίζουν με το καλό μέσα σου. Για αρχή................θυμίσου όταν είσουν πιτσιρίκι. Ξαναμάζεψε λίγο πίσω τον εαυτό σου. Μην αφήνεις να στον πάρουν. Και για κυρίως πιάτο...................σου εύχομαι να ερωτευθείς!!!!!! ως δια μαγείας αλλάζει όλη η οπτική μας! Και τότε έλα να μου πεις αν θες να καταστραφει η ανθρωπότητα που δεν σου κανε και τίποτα! Πασχίζει η φουκαριάρα να βρει τον εαυτό της. Θα τον βρει γιατί έχει πολύ βοήθεια κι αγάπη από κάποιους που δεν το παίζουν και δεν κράζουν φάλτσα και δεν κορδώνονται σε βήματα και έδρανα. Και που δεν χάνουν την αγάπη τους κι είναι ακούραστοι χωρίς να διαμαρτύρονται. Και να διαβάζεις καλά βιβλία!  www
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 1 Ιουλ - 19:34:22

Ναι,είπαμε καλά βιβλία και ξαναλέω αν κάποιος-κάποιος,πάει εκεί που είπααα;;;;;Θα διαβάσει ένα βιβλίο!Το βιβλίο. www  www  www  www Δλδ πόσες φορές να το κλείσω το μάτι;


Εμένα μου αρέσει ο Ηρακλής,έχει σπίθα μέσα του και εκφράστηκε όπως ήθελε κι ας γνώριζε τις αντιδράσεις,μου αρέσει που είναι εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 1 Ιουλ - 19:38:12

Ξερεις τι θα λενε; ότι κάνεις βουβή διαφήμιση. Εκεί πάει όποιος δε πάει τυχαία αλλά τον πάει το μέσα του κι όχι η ladosifa! Χάιντε να πάω σιγά σιγά στον κοψιδούπολη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 1 Ιουλ - 19:47:44

maggisoula έγραψε:
Ξερεις τι θα λενε; ότι κάνεις βουβή διαφήμιση. Εκεί πάει όποιος δε πάει τυχαία αλλά τον πάει το μέσα του κι όχι η ladosifa! Χάιντε να πάω σιγά σιγά στον κοψιδούπολη


Δεν με νοιάζει,ακολουθώ το ένστικτό μου κι όχι το τι θα νομίζουν οι άλλοι και διαφήμιση κάνουμε σε κάτι που πουλιέται ή που ζητάμε αντάλλαγμα και κάτι τέτοιο δεν ισχύει και άντε στα κοψίδια σου και αργά αργά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 1 Ιουλ - 19:49:16

Χα χααααα! όπως το διαβαζα γρηγορα γρηγορα για να φυγω................ χαχα διαβασα κι αντε στα τσακίδια σου! χα χαχαχααα! Γιαβρί μου εσύ! Φιλιά πάω ωρε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 1 Ιουλ - 19:50:39

Φιλιά ψυχή μου εσύ!Στα τσακίδια;;Ποτε!Μόνο στα κοψίδια θα σε έστελνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 1 Ιουλ - 22:44:22

Ρώτησες, τι θα κερδίσω εάν αλλάξει η μοίρα τους...

Ό,τι κερδίζεις και εσύ, όταν οι άνθρωποι που αγαπάς ζουν καλά και όμορφα.

Έγραψες, η τελική κίνηση είναι δική τους (των ανθρώπων)...

Όλες οι κινήσεις είναι δικές τους.

Και τέλος, ρώτησες, εάν θα ήθελα έναν ρόλο στο στήσιμο μίας νέας ανθρωπότητας...

Όχι.

Ηρακλή...

Έχεις την διάθεση να κάνεις 2 - 3 πράγματα που θα σου ζητήσω;

Μην ανησυχείς... ασφαλώς και είναι στις δυνατότητες σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Ηρακλής Ρ.




Ηλικία : 30
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 2

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 16:10:10

Και τέλος, ρώτησες, εάν θα ήθελα έναν ρόλο στο στήσιμο μίας νέας ανθρωπότητας...

Όχι.


Μετά απ αυτή την απάντηση που έδωσες, και που την πιστεύω έτσι όπως την έδωσες μονολεκτικά χωρίς φαμφάρες, ναι πες μου και θα σ ακούσω.
Θα κάνω αυτά τα πράγματα που θα μου ζητήσεις και δεν βάζω καν προυποθέσεις, γιατί είμαι περίεργος.

maggisoyla ευχαριστώ για την επαναδιατύπωση. Και να είσαι σίγουρη ότι κάποιες από τις συμβουλές σου θα τις ακολουθήσω. Για κάποιες άλλες άσε με να το ψάξω πρώτα.
Κι ευχαριστώ όλους για την διάθεση να απαντήσετε και να συζητήσετε μαζί μου, άσχετα με τις εντυπώσεις που κράτησα και διατηρώ.
Λεωνίδα και ΠΕΛΑΣΓΕ σκέφτομαι σοβαρά αυτά που μου είπατε.
ladosifa τι εννοείς να κοιτάξω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
romantikos

romantikos


Ηλικία : 55
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 66

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 18:09:58

Παιδιά!! Τι έγινε ο φάκελος της Αιθηρόης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 18:11:52

Μεταφέρθηκε στο στέκι των φίλων αλλά μπορείς να τον βρεις και στην Πύλη,αν πατήσεις τα αφιερώματα ψυχής.
Τρόμαξες ε;Γίνεται ναός χωρίς Αιθηρόη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
romantikos

romantikos


Ηλικία : 55
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 66

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 18:16:55

Ευχαριστώ πάρα πολύ!
Ανησύχησα ναι. Είμαι πολύ διψασμένος!
Όχι δεν γίνεται χωρίς Αιθηρόη, είναι σαν κομμάτι από την σάρκα της.

Ευχαριστώ και πάλι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 18:58:44

Και για σένα χαίρομαι Ηρακλή. Το πρωί διάβασα όλη την συζήτηση. Και για να αποφάσισες να γραφτείς, σημαίνει ότι αποφάσισες να δοκιμάσεις και να δεις διαφορετικά τα πράγματα. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Στο μέρος που ήσουν ξέρεις πώς είναι τα πράγματα. Ίσως σου κάνει καλό να δοκιμάσεις να δεις λίγο πιο βαθιά. 

Και πίστεψε με, είσαι σε καλά χέρια. Τα χέρια της Αιθηρόης είναι τα πιο ομορφότερα του κόσμου! 

Αιθηρόη μου σου στέλνω την αγάπη μου και την σκέψη μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 19:36:03

Ηρακλή μου,όοοχι δεν το ξαναλέω γιατί μου έγινε παρατήρηση ότι κάνω βουβή διαφήμιση-άκου!-και μουλάρωσα τώρα.
Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα το βρεις σύμφωνα με τις οδηγίες μου,τώρα που είσαι εγγεγραμμένο μέλος,γιατί αν δεν είσαι,δεν φαίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 3 Ιουλ - 8:28:35

Ηρακλή, καλώς ήρθες !!

Να αμφιβάλλεις για τα πάντα, μα και να δίνεις τις δικές σου απαντήσεις, σύμφωνα με τη καρδιά σου.
Καλό ταξίδι ... 

(το παρακάτω βίντεο δε ξέρω αν θα ανέβει, μα το ling είναι αυτό: http://vimeo.com/99474762 )


Βραβευμένο ντοκιμαντέρ για την κατάσταση του κόσμου from Kimon Petrochilos on Vimeo.

 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ηρακλής Ρ.




Ηλικία : 30
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 2

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 3 Ιουλ - 12:03:20

Σας ευχαριστώ όλους.

ladosifa κατάλαβα γιατί το λες, χα χα! Εντάξει το βρήκα.
Αιθηρόη μην μου ζητήσεις ακόμα τίποτα. Θέλω να διαβάσω πρώτα το βιβλίο.
Θα το εκτυπώσω τώρα γιατί δεν μπορώ να διαβάζω βιβλία μέσα από γυαλί, για να το ξεκινήσω σήμερα.
Κι όταν θα είμαι έτοιμος, θα σου πω.

Καλημέρα σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αερινη

αερινη


Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10

Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς κυρία Αιθηρόη   Προς κυρία Αιθηρόη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 8 Ιουλ - 22:32:24

Αιθηρόη έγραψε:


Και τέλος, ρώτησες, εάν θα ήθελα έναν ρόλο στο στήσιμο μίας νέας ανθρωπότητας...

Όχι.


Αιθηρόη 
Και εγώ θέλω να ρωτήσω,για ποιο λόγο; Φοβάσαι την εξουσία*; λογικά όλοι πρέπει να συμβάλλουμε στο νέο στήσιμο της ανθρωπότητας................
* αν ναι είναι πολύ λογικός φόβος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προς κυρία Αιθηρόη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΑΙΘΗΡΟΗ!
» Προς Αιθηροη
» Εκπέμπω προς Αιθηρόη::
» Προς την Αιθηρόη γυναίκα.
» ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΑΣ.-
Μετάβαση σε: