H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Τυφλά μυαλά ρε!

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 10:22:58

Τυφλά μυαλά ρε!  5ywz8j


Μπαααα! Τυφλά μυαλά ρεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 10:23:54





Με κάτασπρο πανί ένα καράβι απ' το πενήντα έχει να φανεί
και συ βιδώθηκες μες στο λιμάνι με ανθοδέσμη που 'χει μαραθεί.
Ηλεκτρικός Θησέας σε πηγάδι κι η Αριάδνη έχει μουγκαθεί
ηλεκτρικός Θησέας σε πηγάδι κι η Αριάδνη έχει μουγκαθεί.

Σε εδίκασαν να σπαταλάς τα χρόνια σε μια ζωή χωρίς προοπτική.
Χάνεσαι σαν το γλάρο στην Ομόνοια και όταν ψάχνεις λύση στην φυγή.
Πληρώνεις όσο-όσο τα διόδια και κομματιάζεσαι στην εθνική.
Ηλεκτρικός Θησέας σε πηγάδι κι Αριάδνη έχει μουγκαθεί.

Ποιος είναι ισοβίτης στο σκοτάδι ποιος αλαφιάζει δίχως πληρωμή;
Ποιος σκύβει στους αφέντες το κεφάλι και ποιος τα βράδια κλαίει σαν παιδί;
Ποιος ονειρεύεται πως κάποιοι άλλοι βγαίνουν και κάνουν πρώτοι την αρχή;
Ηλεκτρικός Θησέας σε πηγάδι κι η Αριάδνη έχει μουγκαθεί.

Ναυάγια ονείρων αρμενίζουν και τα κεφάλια γεμισαν σκουριά.
Στα σούπερ μάρκετ τέλειωσε η ελπίδα και συ κοκκαλωσες στη σκαλωσιά.
Πού πήγαν οι τρακόσοι του Λεωνίδα και τι θα πούμε τώρα στα παιδιά;
Ηλεκτρικός Θησέας; Και τα λοιπά.

Φοβάσαι ότι θα 'ρθει καταιγίδα και θα μας πνίξει όξινη βροχή,
βάλε σε γυάλα μέσα την πατρίδα και κρύψε την καλά μέσα στη γη.
Μήπως την ψάχνουν σαν την Ατλαντίδα αφού η Πανδώρα ανοίγει το κουτί;
Ηλεκτρικός Θησέας σε πηγάδι κι η Αριάδνη έχει μπερδευτεί.

Ψηφοθηρία, λόγοι κι εμβατήρια ποτέ δεν έφεραν την αλλαγή
για αυτό και χάθηκες στα σφαιριστήρια και μες στα γήπεδα την Κυριακή.
Τώρα καθώς κοιτάς τα διυλιστήρια ρωτάς ποιοι σ' έχουν βάλει στο κλουβί.
Ηλεκτρικός Θησέας σε πηγάδι κι η Αριάδνη έχει τρελαθεί.

Να κλείσεις θες πληγή θανατηφόρα και μες στα νέα ψάχνεις για δουλειά.
Τα δάκρυα σου γίνονται μαστίγια και τον λαιμό σου σφίγγουν σα θηλιά.
Όσα τα κέρδισες με τα μαρτύρια τα παζαρεύουν πάλι στα χαρτιά,
τρέχεις να ψάξεις μες στα καταφύγια και βρίσκεις μιαν αιχμάλωτη γενιά.

Μια πλαστική ανέμισες σημαία, πίστεψες σ' έναν άγνωστο θεό
κρέμασες το μυαλό σε μια κεραία ειδήσεις σίριαλ και τσίχλα ροκ.
Και πώς θα ξημερώσει άλλη μέρα όταν τα λάθη κλέβουν τον καιρό;
Και πώς θα ξημερώσει άλλη μέρα όταν το ψέμα σέρνει τον χορό;

Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ' αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο την μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο την μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Στέφανος

Στέφανος


Ηλικία : 44
Τόπος : Περιστέρι
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 90

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 10:36:46

Έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει. Ποιοι ψηφίζουν; Ποιοι; Πόσος είναι ο υγιείς πληθυσμός; Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά. Όλο το χρόνο βρίζουν, ουρλιάζουν, καταριούνται. Και την ημέρα των εκλογών; Ποιοι ψηφίζουν; Τι μας κάνουν; Μήπως νομίζω ότι ψηφίζω και μου εμφυτεύουν αυτήν την μνήμη; Είμαι απογοητευμένος και θυμωμένος με τους συμπατριώτες μου. Αλλά δεν δέχομαι ότι ένα μεγάλο πλήθος ανεγκέφαλων αποφασίζουν για μένα! Όχι δεν είμαι θυμωμένος, εξαγριωμένος είμαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 10:51:59

Εγώ να δεις! Και δε μου ναι και δύσκολο αυτό ε! Ξέρεις!  Τυφλά μυαλά ρε!  934713797
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Στέφανος

Στέφανος


Ηλικία : 44
Τόπος : Περιστέρι
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 90

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 11:01:15

Χα χα χα! Ναι ξέρω. Και μου αρέσει. Γιατί μου αρέσουν οι αληθινοί άνθρωποι, που ακόμα κι όταν παρεκτρέπονται έχουν ποιότητα καρδιάς και αλήθειας. Κι όσο κι αν δεν ακούγεται η ευγένεια τους πίσω από όλη τη φασαρία που προκαλεί η εξέγερση της συνείδησης τους, υπάρχει αρκεί να θέλεις να την δεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 11:03:23

ο φόβος ψηφίζει και τα ελαττώματα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 11:05:21

Η βλακεία τους ψηφίζει! Είναι μέχρι να τα χάσουν όλα μα όλα! Αποβλακωμένο dna!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 11:07:23

Σ ευχαριστώ Στέφανε. ¨όταν τσατίζομαι όμως δεν έχω καθόλου ευγένεια. Δε θέλω και μόνο αυτό δε σκέφτομαι. ευγενικό καυγά δεν έχω δει ποτέ. Τουλάχιστον εγώ δε κάνω τε΄τοιους. ¨όταν τσακώνομαι τσακώνομαι δεν μπορώ να το κάνω με τα καλά μου ρούχα. Κάπως έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Στέφανος

Στέφανος


Ηλικία : 44
Τόπος : Περιστέρι
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 90

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 11:09:25

Πάω πάσο σ'αυτό που λες. Κι εγώ έτσι είμαι, μην νομίζεις. Απλά έχω άλλα όρια. 
Αποβλακωμένο DNA; Ω! Συνήθως υποστηρίζεις τους Έλληνες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 11:12:29

Εννοείται ότι τους υποστηρίζω και δεν κάνω πίσω! Αλλά μόνο εγώ μπορώ να βρίζω την οικογένεια μου γιατί ξέρω πως και γιατί το κάνω. Αν το κάνει άλλος θα του κόψω τα πόδια χωρίς αλλά και συγνώμη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Στέφανος

Στέφανος


Ηλικία : 44
Τόπος : Περιστέρι
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 90

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 11:14:26

Κατανοητό. Κι εγώ επίσης. Οπότε δεν χρειάζονται διευκρινήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 11:24:22

« Και τώρα…; Και μετά…; Άραγε ποιος γνωρίζει τι κρύβετε πίσω από αυτά τα πέπλα της προσωρινής αλήθειας; Και ποιος μπορεί να αναγνωρίσει και να μιλήσει για την φύση της ουσίας του;

Αχ αλήθεια μου! Όπου κι αν σε γύρεψα γινόσουν αγέρας και μακριά πετούσες. Σαν γοργοπόδαρο άτι του ανέμου που άπιαστο θέλει να είναι. Σαν να ήμουνα εχθρός που βέλη σου σαϊτεύει.

Αχ να στεκόσουν μία στιγμή! Μία τόση δα στιγμή κι εγώ να ξαποστάσω. Μα εσύ σαν τον ατίθασο αετό πάνω απ το κεφάλι, κύκλους κάνεις και γελάς. Δε ξέρω αν τη ζωή μου σώζεις ή την ψυχή παιδεύεις. Δε ξέρω αν με το νου μου ταξιδεύεις ή μόνο σε έναν ουρανό με παγιδεύεις. Σου ουρλιάζω σαν την πυρκαγιά που λύτρωση ζητά πριν όλα κατακάψει. Λίγο νερό καρδιά μου! Την φλόγα δρόσισε που καίει τα σωθικά του νου και τα άπειρο στα βάθη της ψυχής.

Μορφές αλλάζω μπας και σε ξεγελάσω Θεέ, τα μάτια μου να δεις και λίγο να σε κάνω να στραφείς που μόνη με άφησες στον κόσμο σου να πράξω…

« Έστω και λίγο.. » έλεγες.

« Πάρε ότι θες και φτιάξου.. » όριζες.

« Βρες την αλήθεια.. » διέταζες…

Ποια απ όλες δεν μου είπες κι εγώ σαν ορφανό αγέρι πάλλομαι και στου ανέμου την τρικυμία να σταθώ παλεύω. Μα πώς να σταθεί το αγέρι που πόδια δεν έχει στη γη για να σταθεί! Ματιά δεν προλαβαίνει να αρπάξει, να γευτεί. Κορμί δεν έχει από κάπου να αγκαλιαστεί και να φωνάξει ΚΡΑΤΑ ΜΕ!

Δούλη σου δε θέλω να είμαι! Με ακούς; Δούλη σου δεν είμαι!

Παιδί σου είμαι! Ξέχασες; Τη συμβουλή σου μες στα κιτάπια σου κρατείς κι ο χρόνος σου ακριβός. Να ικετέψω; Και γιατί; Αφού για μένα ζεις και από μένα γεύεσαι; Γιατί, αφού μέσα σε εσένα πορεύομαι και μέσα από μένα φανερώνεσαι;

Δε πρόδωσα εγώ τους γιους και θυγατέρες σου. Εσύ είσαι αυτός που έρμαια τα παράτησες μέσα σε στείρα και ξερά βουνά. Εσύ είσαι αυτός που λειψά τα βάφτισες. Εσύ είσαι αυτός που ναρκωμένους άφησες, μέσα στην πολύπλοκη ουσία τους, τους πολυτιμότερους σπόρους και με κώδικες ισχυρούς, τους έδεσες.

Αδίστακτο έκανες τον χρόνο να μοιάζει και ατελείωτες οι αποστάσεις ως την αγιοσύνη και την αλήθεια!

Εγώ το θάρρος το βρήκα να πάρω τις ευθύνες μου και τις ευθύνες αυτού του κόσμου. Συγνώμη να ζητώ από μικρόν κι από μεγάλον, από καλόν κι από κακόν. Εσένα το αντέχει η καρδιά σου να πεις, συγχωράτε με παιδιά μου; Κατάματα τα λάθη σου να δεις και την ευθύνη σου να λάβεις;

Κι αν είσαι και Θεός….. Κι αν είσαι και Θεός…

Είμαι κι εγώ παιδί σου.

Πατρίδα πού να βρω όταν λαβύρινθος ο κόσμος τούτος;

Σε ποιον να δείξω τις οδούς όταν τα ονόματα ξεφτίσανε και από τα αδικημένα χώματα, τα πόδια καρβουνιάζουν;

Και ποιο σπαθί σε χέρι κουρασμένο και λαβωμένο, μπορεί αντάξια να σταθεί;

Ποιο άλογο περήφανο, σε αφέντη άγριο ημερεύει; Ποιο στέμμα, σε σκλαβωμένη βασίλισσα, στέκει;

Και ποιος στρατιώτης, σε εντολή ψιθύρου ακούει και πολεμά ;

Ποιο κάστρο λάμπει, σαν είναι τα μπουντρούμια του γεμάτα από τους άξιους του που το φεγγοβολάγανε;

Δεν βλέπεις; Η λύτρωση κι η ελευθερία συνθήματα σε τοίχους γκρεμισμένους, κάτι να σου θυμίζουν για ένα Κάποτε αρχαίο, αδικημένο. Συνθήματα φαντάσματα! Ιδέες κλεμμένες, από ένα Όνειρο που προσευχές με θράσος βασανίζει. Σπαθιά σπασμένα που τα ίδια τους τα χέρια χαρακώνουν και ματώνουν. Και τα αστραφτερά πετράδια, κάρβουνα σβησμένα.

Η αγάπη και η ειρήνη, Ερινύες της ψυχής να σου θυμίζουν πόσες φορές, φριχτά έχεις πονέσει για να τις αποκτήσεις και άλλες τόσες έχεις αποτύχει για να τις κρατήσεις. Κομποσκοίνι ευχών, για νύχτες άυπνες. Αόρατες τροφές για ψυχές χαμένες.

Σιρμαγιά δακρύων και αριθμοί σε ράχες που δείχνουν πόσες ζωές περπάτησαν για να τις καταλάβουν. Αχνά οράματα ανθρώπων που φωνάζουν έλεος!

Πυρκαγιά η καρδιά μου και καίγομαι από μέσα. Χιλιόμετρα άπειρα οι δρόμοι της ψυχής μου. Πόλεις αόρατες οι πατρίδες που έστηνα. Αόρατο μελάνι οι λέξεις μου. Ερωτηματικά οι απαντήσεις μου. Ένα αστείο οι αγώνες μου. Αστέρια που πέφτουν οι σημαίες μου. Τρύπια βάρκα ο τόπος μου.

Και η Ελπίδα πεθαίνει τελευταία! Αδράξου απ αυτήν, μου λες…

Αχ να μπορούσα να την αρπάξω και τα φτερά της να της ξεριζώσω!

Δε σκιάζομαι για μένα. Δεν σκέφτομαι μόνο εμένα. Γύρω μου κοιτάζω και πονώ.

Μέσα σε αυτόν τον τόπο και πάνω σε αυτά τα ιερά χώματα, χτυπάει η καρδιά και οσφρίζετε ο νους μου. Πώς να μην τον αγαπώ και πώς να μην τον νοιάζομαι; Κι αν όλη η γη υπήρξε θνητή πατρίδα μου, ετούτος εδώ ο τόπος, είναι η καρδιά της. Αυτά τα μυρωδάτα κι ανδρειωμένα χώματα. Ετούτα εδώ τα βουνά κι αυτές οι μαγικές θεογέννητες θάλασσες, κέρδισαν την καρδιά και τα όνειρα μου.

Εδώ πρώτο περπάτησα με ανθρώπινη θνητή θωριά, της Γαίας ρούχο. Εδώ συναντήθηκα με την αγάπη. Εδώ ένιωσα τι θα πει πόνος. Εδώ με αγρίεψε η προδοσία. Εδώ ορκίστηκα αγώνα. Εδώ τραγούδησα για όλα τα άγια και τα ιερά της καρδιάς, του νου και της ψυχής μου. Εδώ διδάχτηκα τους αθάνατους μύθους που οδηγούν τα αρχέτυπα της ψυχής. Πώς λοιπόν να ταιριάξω με άλλη γη; Και πώς να τιμήσω άλλα χώματα;

Σφαδάζει το κορμί μου από τους οδυρμούς της ψυχής, για τούτη εδώ την αδικία και ουρλιάζω…. ΓΑΑΝΕΛΘΕΕΕΕΕΕ…… ΓΑΑΝΕΛΘΕ…. Γαανέλθε….

Έλεος! Έλεος Θεέ για αυτόν δω τον τόπο! ΕΛΕΟΣ!!!! Αρτέ! ΑΡΤΕ!! »
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 15:04:00

ladosifa έγραψε:
ο φόβος ψηφίζει και τα ελαττώματα μας.
δεν νομηζω να ειναι φοβος αλλα σαν λαος το εχουμε στο dna μας την πολιτηκη 
και χωρηζομαστε σε δυο κατηγοριες αυτη που ψηφηζουν και αυτη που θελουν να εκλεγονται
πως καποιος εχει παθη και δεν μπορη να κοψη το παθος του 
ποτο τζογο παραδειγμα ετσι ημαστε και εμεις ως λαος στην πολητηκη 
δεν χρηαζεται να διευκρηνησω βεβαια οτι χωρηζομαστε  σε δυο κατηγοριες
στα λαμογια και στους Μ......ς και κοροιδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 18:22:31

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 18:24:18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤρι 20 Μάης - 21:36:57

ladosifa έγραψε:
τα παραπανω βιντεο με επιβαβαιωνουν αυτο που εγραψα χωρης να αναφερομαι μονο στην τρητη ηληκια
οπως και εσενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤετ 21 Μάης - 9:17:59

Σε μένα απευθύνεσαι; Σε τι σε επιβεβαιώνουν; Το λες σαν να διεκδικείς πρωτιά στην αντίληψη της κατάστασης που επικρατεί σήμερα. Επαναλαμβάνεσαι δεν το χεις καταλάβει; Χρόοοοοονια τα λέμε τα λένε τ ακούμε τ ακούνε. Εσύ που είσουν; Προσπάθησε να μην ακους μόνο τη δικιά σου ηχώ. Χιλιάδες φωνές γύρω σου μιλάν και φωνάζουν άκου τες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤετ 21 Μάης - 9:23:18

Κι όσο για τον Χίο......κι αυτός άλλος ένας θεατρίνος σαν όλους τους άλλους. Τα ίδια έκανε κι ο Γεωργιάδης. Παραστάσεις επι παραστάσεων. Κι όσα λέει χόι χόι! Λες και φταιν μόνο οι γέροι κι οι γριές! Χρυσή αυγή αυτοί ψήφισαν; Ζέχνει ο τόπος από μυαλά χωρίς λογική και χωρίς σκέψη υπερ του συνόλου. Κλεισμένοι στον εαυτό τους τόσοι άνθρωποι και στον κόσμο του μάλμπορο! Θα ρθει η στιγμή που θα σπάσει το καβούκι τους κι ουέ κι αλίμονο! Χοι χόι! Να....καλή ώρα!  Τυφλά μυαλά ρε!  934713797
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤετ 21 Μάης - 9:30:52




χεχεε! Κι όποιος κατάλαβε κατάλαβε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤετ 21 Μάης - 11:53:40

maggisoula έγραψε:
Σε μένα απευθύνεσαι; Σε τι σε επιβεβαιώνουν; Το λες σαν να διεκδικείς πρωτιά στην αντίληψη της κατάστασης που επικρατεί σήμερα. Επαναλαμβάνεσαι δεν το χεις καταλάβει; Χρόοοοοονια τα λέμε τα λένε τ ακούμε τ ακούνε. Εσύ που είσουν; Προσπάθησε να μην ακους μόνο τη δικιά σου ηχώ. Χιλιάδες φωνές γύρω σου μιλάν και φωνάζουν άκου τες.
σε εμενα αναφερεσαι για οτι εγραψα?

αλλα μαλον σε εμενα σε ρωταω τη σχεση εχει αυτο που εγραψα με αυτο που λες
το λες σαν να διεκδηκης πρωτια αντηληψης τι  ειναι αυτο? [εσυ το εγραψες]
αν οχι να με συκοφαντησης 
οι και ισως να αρπαχτουμε παλι 
γιατι τη θες ?
τη στο κορακα θες απο εμενα μου λες 
εχεις πει οτι δεν θα μου ξαναμηλησης
οποτε χμμμ
και γιατι εχω την αισθηση οτι πεφτω σε παγιδα περιμενοτας να γραψω κατι 
για να μου τα ριξης να μου την πεις να ξαναπεσω στα ματια αλλον 

για να τελειωνουμε αν το να γραφη καποιος κατι λεει την γνωμη το θεωρης οτι εχει καλυτερη αντηληψη 
εναντη τον αλλον σημαινει
οι εχεις διεστραμενο μυαλο
οι το κανης για καποιο σκοπο οχι καλο για το ατομο
και το σιγουρο να το συκοφαντησης και να πεση στα ματια τον αλλον να γινη ρεζηλη τη?
ναι ξερω θα μου την πεις τωρα επεσa ειδη δεν χρηαζομουν εσενα κ.τ.λ.

δυο οι τρεις φορες ανεφερες οτι δεν θα μου ξαναμηλησης και πρωσοπικα ημουν ευτηχης 
γιατι παλι απευθηνεσε σε εμενα?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την βαγγελης1234 στις Τετ 21 Μάης - 14:27:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤετ 21 Μάης - 12:36:54

maggisoula έγραψε:
Κι όσο για τον Χίο......κι αυτός άλλος ένας θεατρίνος σαν όλους τους άλλους. Τα ίδια έκανε κι ο Γεωργιάδης. Παραστάσεις επι παραστάσεων. Κι όσα λέει χόι χόι! Λες και φταιν μόνο οι γέροι κι οι γριές! Χρυσή αυγή αυτοί ψήφισαν; Ζέχνει ο τόπος από μυαλά χωρίς λογική και χωρίς σκέψη υπερ του συνόλου. Κλεισμένοι στον εαυτό τους τόσοι άνθρωποι και στον κόσμο του μάλμπορο! Θα ρθει η στιγμή που θα σπάσει το καβούκι τους κι ουέ κι αλίμονο! Χοι χόι! Να....καλή ώρα!  Τυφλά μυαλά ρε!  934713797


'Ολοι είναι θεατρίνοι,κάποιοι μας προξενούν το γέλιο,την χλεύη,άλλοι τον θαυμασμό,αλλά δεν είναι η εποχή των προτύπων,τα παλαιά πρότυπα και οι μπροστάρηδες έχουν αυτο-καταργηθεί και αυτο-αναιρεθεί κι ας μην εννοούμε να πιστέψουμε το αληθοφανές.
Το καβούκι δεν σπάει  ομαλά αν η προσωπικότητα που είναι μέσα σε αυτό δεν είναι ώριμη να το ραγίζει,διαφορετικά θα πρέπει να προκληθεί κάποια εξωτερική πίεση,με άλλα λόγια κάποιος άλλος να κάνει την δουλειά για το δικό μας καβούκι.Κι εδώ ερχόμαστε στους Σωτήρες και στην αόρατη και απροσδιόριστη Ελπίδα.
Καθαιρούμε πρότυπα,την τάση κάποιος να έρθει και να σώσει την κατάσταση και κάνουμε όλοι αυτοκριτική,γιατί κατά βάθος και εμείς είμαστε θεατρίνοι και όλοι παίζουμε στην ίδια παράσταση.Απλά κάποιοι έχουν καλές θέσεις και κάποιοι είναι στα πίσω καθίσματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤετ 21 Μάης - 17:09:15

Βαγγέλη χαλάρωσε.
1)Δε σ έχω συκοφαντήσει ποτέ. Είμουν πάντα ειλικρινέστατη και σχολίαζα πάντα πάνω σ αυτά και όσα έγραφες. Συκοφάντης είναι αυτός που βγάζει απ το μυαλό του πράγματα και κατηγορεί τους άλλους έτσι στο αόριστο από κακή πρόθεση η από ανόητη σκέψη η από φαντασιομανία. Αρα δεν είμαι εγώ ο συκοφάντης.
2)Αυτό περί πρωτιάς το γραψα γιατί κάθε φορά τονίζεις ότι επιβεβαιώνεσαι. όταν κάποιος λέει αυτή την έκφραση,εννοεί ότι έχει πει κάτι που δεν έχουν πει άλλοι και ξαφνικά κάτι γίνεται και επιβεβαιώνεται ο λόγος του. Κι εσύ εδώ μέσα διαρκώς τονίζεις ότι επιβεβαιώνεσαι. Για πράγματα που είναι γνωστά χρόνια τώρα κι έχουν ειπωθεί από εκατοντάδες πριν από σενα.
3)Η άποψη κάποιου έχει σχέση με την αντίληψη του. δηλαδή με τον τρόπο που καταλαβαίνει κάτι και για το οποίο μιλάει. Δεν εννοούσα καθόλου ότι έπειδή είπες την άποψη σου έχεις καλύτερη αντίληψη. Και κατά την δικιά μου πάντα γνώμη, δεν την έχεις κιόλας. Απόδειξη ότι άλλα σου λένε κι άλλα καταλαβαίνεις.
4)Δεν στην έχω στημένη να στην πω. κι απόδειξη ότι πλέον δεν διαβάζω καν όταν γράφεις κάτι οπουδήποτε αλλού. Αλλά επειδή έγραψες σε θέμα που ξεκίνησα εγώ και στο δικό μου δωμάτιο, είχα την υποχρέωση να σε διαβάσω. και γι αυτό απευθύνθηκα σε σένα. Κι αν διαβάσεις πάλι το σχόλιο σου το πρώτο΄, εύκολα θα μπορούσε κανείς να θεωρήσει ότι μιλούσες σε μένα. Πέρα απ αυτό..............ως γνωστό και λόγο της αμοιβαίας αντιπάθειας μεταξύ εσού και εμού και λόγο του ότι για να σε καταλάβω εγώ ........... ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΑΥΤΟ..............ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ μιας κι είμαι η μόνη.....γιατί όλοι οι άλλοι σε καταλαβαίνουν, εγώ λοιπόν μιας και δε σε καταλαβαίνω χρειάζομαι μεταφραστή για να μην κάνω λάθος και σου θίξω την υπέρμετρη άποψη που έχεις για τον εαυτό σου ,σου απάντησα σύμφωνα μ αυτά που γραψες και κατάλαβα. εγω ευθύνομαι για όσα καταλαβαίνω κι εσύ για όσα λες και γράφεις με το τρόπο που τα λες και τα γράφεις. μισή ντροπή δική σου και μισή δική μου που λέει κι ο λαός.
5)Δεν αρπάχτηκα μαζί σου και μια χαρά ήρεμα σου απάντησα.
6)Δεν έχω κρύψει ότι η άποψη μου για σένα δεν είναι η καλύτερη. όπως κι εσύ το ίδιο για μένα. Κι αν έχεις προσέξει ποτέ δεν έχω τσακωθεί μαζί σου για πράγματα που γράφεις για μένα όσο χοντρά κι αν είναι, γιατί δεν θίγομαι με προσωπικές απόψεις για το άτομο μου. Κι αυτό μπορούν να στο επιβεβαιώσουν όλοι εδώ. Μαζί σου αρπάζομαι γι άλλα πράματα. Αλλά από κει και πέρα δεν μ ενδιαφέρει ν αποδείξω το οτιδήποτε για σενα. Η Αιθηρόη είπε κάτι.......ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ κί αυτό δεν κρύβεται όπως κι αν το ντύσουμε. ότι και να πεις εσύ η ότι και να πω εγω ειμαστε αυτό που είμαστε και δεν αλλάζει όσα βαφτίσματα και να κάνουμε.
Συμπέρασμα; Κάνε δουλειά σου εσύ κι εγώ τη δική μου. Και μη βιάζεσαι ν αρπαχτείς και να θιχτείς. όλα είναι θέμα χειρισμού Βαγγέλη. άντε καλό απόγεμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤετ 21 Μάης - 17:20:38

ladosifa έγραψε:
maggisoula έγραψε:
Κι όσο για τον Χίο......κι αυτός άλλος ένας θεατρίνος σαν όλους τους άλλους. Τα ίδια έκανε κι ο Γεωργιάδης. Παραστάσεις επι παραστάσεων. Κι όσα λέει χόι χόι! Λες και φταιν μόνο οι γέροι κι οι γριές! Χρυσή αυγή αυτοί ψήφισαν; Ζέχνει ο τόπος από μυαλά χωρίς λογική και χωρίς σκέψη υπερ του συνόλου. Κλεισμένοι στον εαυτό τους τόσοι άνθρωποι και στον κόσμο του μάλμπορο! Θα ρθει η στιγμή που θα σπάσει το καβούκι τους κι ουέ κι αλίμονο! Χοι χόι! Να....καλή ώρα!  Τυφλά μυαλά ρε!  934713797


'Ολοι είναι θεατρίνοι,κάποιοι μας προξενούν το γέλιο,την χλεύη,άλλοι τον θαυμασμό,αλλά δεν είναι η εποχή των προτύπων,τα παλαιά πρότυπα και οι μπροστάρηδες έχουν αυτο-καταργηθεί και αυτο-αναιρεθεί κι ας μην εννοούμε να πιστέψουμε το αληθοφανές.
Το καβούκι δεν σπάει  ομαλά αν η προσωπικότητα που είναι μέσα σε αυτό δεν είναι ώριμη να το ραγίζει,διαφορετικά θα πρέπει να προκληθεί κάποια εξωτερική πίεση,με άλλα λόγια κάποιος άλλος να κάνει την δουλειά για το δικό μας καβούκι.Κι εδώ ερχόμαστε στους Σωτήρες και στην αόρατη και απροσδιόριστη Ελπίδα.
Καθαιρούμε πρότυπα,την τάση κάποιος να έρθει και να σώσει την κατάσταση και κάνουμε όλοι αυτοκριτική,γιατί κατά βάθος και εμείς είμαστε θεατρίνοι και όλοι παίζουμε στην ίδια παράσταση.Απλά κάποιοι έχουν καλές θέσεις και κάποιοι είναι στα πίσω καθίσματα.

Σ αυτό δεν έχεις άδικο. Κι όλο αυτό στο στυλ του Χίου....Άδωνις και λοιποί........που χτυπιέται μπροστά σε μια κάμερα και μετά χαμογελιέται ρωτώντας...........πως τα πήγα;...........μου προκαλεί αηδία. Γιατί αυτός την δική του μάνα και το δικό του πατέρα δεν θα τους κλείδωνε κι ούτε θα τους μιλούσε έτσι. αλλά τολμάει να μιλάει έτσι για τους άλλους γέροντες που δεν δίνει δεκάρα μιας και δεν τους ξέρει που δεν ξέρει κιόλας αν έχουν να φάνε αν ζεστένονται αν είναι μόνοι και παρατημένοι και τι τελικά προσπαθούν κι αυτοί να προστατέψουν έστω και με την περιορισμένη λογική που μπορεί να διαθέτουν. και τολμάει να μιλάει έτσι γιατί κάποιοι τον χειροκροτούν. Αρτος και θεάματα! Τίποτα τυχαίο! Μας περνούν για τόσο ηλίθιους και γελοίους, που τέτοιους ηλίθιους και γελοίους μας δίνουν για να μας καθοδηγούν με τον όποιο άθλιο τρόπο τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΤετ 21 Μάης - 20:42:39

maggisoula έγραψε:
Βαγγέλη χαλάρωσε.
1)Δε σ έχω συκοφαντήσει ποτέ. Είμουν πάντα ειλικρινέστατη και σχολίαζα πάντα πάνω σ αυτά και όσα έγραφες. Συκοφάντης είναι αυτός που βγάζει απ το μυαλό του πράγματα και κατηγορεί τους άλλους έτσι στο αόριστο από κακή πρόθεση η από ανόητη σκέψη η από φαντασιομανία. Αρα δεν είμαι εγώ ο συκοφάντης.
2)Αυτό περί πρωτιάς το γραψα γιατί κάθε φορά τονίζεις ότι επιβεβαιώνεσαι. όταν κάποιος λέει αυτή την έκφραση,εννοεί ότι έχει πει κάτι που δεν έχουν πει άλλοι και ξαφνικά κάτι γίνεται και επιβεβαιώνεται ο λόγος του. Κι εσύ εδώ μέσα διαρκώς τονίζεις ότι επιβεβαιώνεσαι. Για πράγματα που είναι γνωστά χρόνια τώρα κι έχουν ειπωθεί από εκατοντάδες πριν από σενα.
3)Η άποψη κάποιου έχει σχέση με την αντίληψη του. δηλαδή με τον τρόπο που καταλαβαίνει κάτι και για το οποίο μιλάει. Δεν εννοούσα καθόλου ότι έπειδή είπες την άποψη σου έχεις καλύτερη αντίληψη. Και κατά την δικιά μου πάντα γνώμη, δεν την έχεις κιόλας. Απόδειξη ότι άλλα σου λένε κι άλλα καταλαβαίνεις.
4)Δεν στην έχω στημένη να στην πω. κι απόδειξη ότι πλέον δεν διαβάζω καν όταν γράφεις κάτι οπουδήποτε αλλού. Αλλά επειδή έγραψες σε θέμα που ξεκίνησα εγώ και στο δικό μου δωμάτιο, είχα την υποχρέωση να σε διαβάσω. και γι αυτό απευθύνθηκα σε σένα. Κι αν διαβάσεις πάλι το σχόλιο σου το πρώτο΄, εύκολα θα μπορούσε κανείς να θεωρήσει ότι μιλούσες σε μένα. Πέρα απ αυτό..............ως γνωστό και λόγο της αμοιβαίας αντιπάθειας μεταξύ εσού και εμού και λόγο του ότι για να σε καταλάβω εγώ ........... ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΑΥΤΟ..............ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ μιας κι είμαι η μόνη.....γιατί όλοι οι άλλοι σε καταλαβαίνουν, εγώ λοιπόν μιας και δε σε καταλαβαίνω χρειάζομαι μεταφραστή για να μην κάνω λάθος και σου θίξω την υπέρμετρη άποψη που έχεις για τον εαυτό σου ,σου απάντησα σύμφωνα μ αυτά που γραψες και κατάλαβα. εγω ευθύνομαι για όσα καταλαβαίνω κι εσύ για όσα λες και γράφεις με το τρόπο που τα λες και τα γράφεις. μισή ντροπή δική σου και μισή δική μου που λέει κι ο λαός.
5)Δεν αρπάχτηκα μαζί σου και μια χαρά ήρεμα σου απάντησα.
6)Δεν έχω κρύψει ότι η άποψη μου για σένα δεν είναι η καλύτερη. όπως κι εσύ το ίδιο για μένα. Κι αν έχεις προσέξει ποτέ δεν έχω τσακωθεί μαζί σου για πράγματα που γράφεις για μένα όσο χοντρά κι αν είναι, γιατί δεν θίγομαι με προσωπικές απόψεις για το άτομο μου. Κι αυτό μπορούν να στο επιβεβαιώσουν όλοι εδώ. Μαζί σου αρπάζομαι γι άλλα πράματα. Αλλά από κει και πέρα δεν μ ενδιαφέρει ν αποδείξω το οτιδήποτε για σενα. Η Αιθηρόη είπε κάτι.......ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ κί αυτό δεν κρύβεται όπως κι αν το ντύσουμε. ότι και να πεις εσύ η ότι και να πω εγω ειμαστε αυτό που είμαστε και δεν αλλάζει όσα βαφτίσματα και να κάνουμε.
Συμπέρασμα; Κάνε δουλειά σου εσύ κι εγώ τη δική μου. Και μη βιάζεσαι ν αρπαχτείς και να θιχτείς. όλα είναι θέμα χειρισμού Βαγγέλη. άντε καλό απόγεμα
κατανοητα οσσα εγραψες και απο οτι καταλαβα εγραψες
 γιατι ανεφερα οτι επιβεβαιωνομαι απο τα βιντεο
τελος παντων αλλιως το ειδες εσυ αλλιως εγω
ουτε νομηζω οτι οταν λεω κατι επιβεβαιωνομαι?

δεν νομηζω ειναι απαραιτητο να δικαιολογηθω γιατι απο τα βιντεο ανεφερα οτι επιβεβαιωνομαι
και πιστεψε με δεν ειμαι ατομο ισχυρογνωμων οι οτι εχω παντα δικιο
αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορω να λεω την αποψη μου μητε ειναι αντιθετη
σε καποιο θεμα μητε συμφωνο

οσσο για τα βιντεο οταν δειχνης ενα βιντεο που σου φαινετε τουλαχιστον οτι συμφωνη στην αποψη σου
δεν το θεωρω κακο να το λες 
οχι για να αποδηξης οτι εχεις δικιο ωπωσδηποτε 
αλλα για να αποδηξης οτι τουλαχιστον εχεις ενδηξη υπαρχη ενδηξη] οτι εχεις δικιο
εγω με τα παραπανω βιντεο απλα ειδα ατομηκα οτι επιβεβαιωνομαι

απο την αλλη εσυ το ειδες αλλιως οτι εγραψα και απο την μια κατανοητο

οσο για το 
1 δεν λεω λες ψεματα απλα οταν εχεις λαθος εκτημηση για καποιον
που δεν ειναι αληθεια κιολας και του λες οτι του λες 
μπορη να μην ειναι απο κακη προθεση αλλα και παλι θελοντας και μη τον 
συκοφαντης εστω και αν δεν εχεις κακη προθεση
νομηζοτας εσυ εχεις δικιο
σε αυτο σου απανταω και για το 4 που ειπες εχω υπερμετρη αντηληψη [γνωμη σου]
εσυ πιστευης εχω υπερμετρη εκτημηση και το αναφερης αν αυτο δεν ειναι ενα ειδος συκοφαντιας 
τοτε τη ειναι εστω και απο μη κακη προθεση

για το δευτερο νομηζω σου εγραψα πιο πανω γιατι ανεφερα οτι ανεφερα

τελος παντων κατι ακομα αν ανηγης καποιο καινουργιο θεμα 
και δεν θες να λεω την αποψη μου αν θες πεστο μου
αν δεν θες  πεσ το μου και δεν θα ανακατευομαι 

εχεις δικιο που αναφερες γιατι ανακατευθηκες και σε βρησκω και σωστη σε αυτο

οσσο για το τεταρτο αναφερομουν στην χριστηνα οχι σε εσενα αν κοιταξης πισω θα το ανακαληψης
καλο σου βραδυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τυφλά μυαλά ρε!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τυφλά μυαλά ρε!    Τυφλά μυαλά ρε!  Icon_minitimeΠεμ 22 Μάης - 9:47:54

Οταν βάζουμε ένα βίντεο η εικονα η ότι άλλο, δεν το βάζουμε μόνο γιατί συμφωνούμε μ αυτό. Αλλά και για να δείξουμε και τη διαφωνία μας η κάτι διαφορετικό η κάποιο ευτράπελο. όπως έβαλα του άδωνη του ανισόρροπου. Τεσπά. Κανείς δε σου πε να μην έχεις άποψη και να μην την γράφεις. κι εσύ δεν μπορείς να μου πεις να μην εκφράζω άποψη στην άποψη σου. Και φυσικά μπορείς να σχολιάζεις σε κάτι που γράφω η βάζω. Και φυσικά μπορώ να ανταπαντώ σ αυτό και μην απαιτείς κάτι άλλο. Και στα περί συκοφαντίας μην το συνεχίζεις. Αυτό που μου καταλογίζεις το κάνεις ο ίδιος όποτε σου δοθεί η ευκαιρία. Αυτό το φάσκω κι αντιφάσκω έχει καταντήσει μια ανοησία διαρκείας. Λοιπόν εσύ κάνε αυτό που νομίζεις κι εγώ θα κάνω αυτό που νομίζω και πάμε παρακάτω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τυφλά μυαλά ρε!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Επικίνδυνα μυαλά...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜAGGISOULA :: ΚΑΤΑΓΓΕΛΩ & ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ!-
Μετάβαση σε: