H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Πρόταση!

Πήγαινε κάτω 
+13
ioessa
stargate
georgp
marilena
ahilleas
sofaki
elgr
lordos
zizanio
markos
15katerina
spitha
maggisoula
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
elgr

elgr


Ηλικία : 41
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 125

Πρόταση! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση!   Πρόταση! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 25 Νοε - 20:54:05

Αιθηρόη είναι ωραίο να σε έχουμε κοντά μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Πρόταση! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση!   Πρόταση! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 31 Ιαν - 0:45:02

Γεια κι απο μενα!
Συμφωνω με τη μαγισσουλα.
Εχω πει τοσες φορες οτι αγαπω το ναο και τους φιλους εδω...
Ειναι αληθεια...
Ισως δεν συμμετεχω πλεον τοσο λογω ελλειψης χρονου μα ...αυτη η κολονια κραταει χρονια...
Θα θελα να ειχα περισσοτερο ουσιαστικη επικοινωνια μαζι σας!
Οντως καποιοι με καποιους "κολανε "περισσοτερο...
Αλλα οπως ειπε κ η Αιθηροη αξιζει να μαθουμε να εμπιστευομαστε ο ενας τον αλλο...
Αυτο ειναι ουσιαστικα το "μαζι"...
Οχι οτι θα μου ειναι ευκολο...
Μα πιστευω οτι αξιζει την προσπαθεια.
Φιλια πολλα σε ολους...
 Πρόταση! - Σελίδα 3 4091548134
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Πρόταση! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση!   Πρόταση! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 9 Μάης - 10:31:03

maggisoula έγραψε:
ΠΡΟΤΑΣΗ!
Αυτό το χωρο της κουβέντας με τα πολλά θέματα που χει βάλει η Αιθηρόη κι όχι τυχαία.....να τον χρησιμοποιησουμε τελικά;;;; σωστά κι ολοκληρωμενα;
Εδω ΕΔΩ να βάζουμε όλοι τα θέματα μας που μας απασχολούν και θα τα συζητάμε όλοι μαζί και μαζί με την Αιθηρόη. Στυλ πολυδιάστατο θεραπυ γκρουπ αλλά πιο πολύ.......όλοι βοηθάμε όλους. Για να μη χαλαμε αλλα θέματα που τα χουμε κάνει μπάχαλο. Και βασικά να ναι κάτι παραπάνω. Δηλαδή να ρωτάμε τα πάντα κι οτι μας απασχολεί. Ξεφυλλιζα το ναό Αιθηρόη κι είδα συχνά να λέμε οτι ειχες πει εκείνο και τ άλλο σε μια πριβε κουβέντα. Και λέω αντί ν απαντας πριβε να γίνονται ανοιχτα. Είναι πολλοί που θα χουν κάτι να κερδίσουν απ ολο αυτό. Κι είναι καιρός ν αρχισουμε να μαστε όλοι μαζί και να εμπιστευομαστε ο ένας τον άλλον. Αυτό με τα πιεμpm. Γιατί να μη ανοιχτουμε; κι ειμαστε ειλικρινής και καθαροί. Ολους πάνω κάτω μας απασχολούν τα ίδια. Ολοι έχουμε εμπειρίες. Γιατί να μην το κάνουμε ανοιχτα; ποτέ δε ξέρεις από που θα σου ρθει η βοήθεια. Κι εσύ να κλείσεις τα πριβε όμως. Α ναι αυτό είναι βασικό. Α και το μειλ! Ααααα τώρα το σκεφτηκα!ωπ βέβαια! Οχο όχι τρύπες! Ναι; να κλείσουμε μια πόρτα αλλα ανοίγουμε μια άλλη. Ξέρω οτι πολλοί μπορεί να χουν αντιρρηση γιατί κάποιοι δεν θεν να τα λένε ανοιχτα γιατί μπορεί να ντρέπονται. Η αληθεια όμως δεν είναι ποτέ ντροπή. Το αντίθετο μάλιστα. Είναι απελευθερωτικο να καταφερνεις να μιλάς ανοιχτα. Η ντροπή είναι μια αισθηματική κοινωνική αδικία. Ανοιχτα κι όποιον πάρει ο χάρος ρε παιδιά! Δε λέω κι εγω θα στριμωχτω αλλά θέλω να ξεστριμωχτω. Να μη δισταζω να εμπιστευτώ. Κι άλλωστε όλοι μπορούμε να προσφερουμε όχι μόνο η Αιθηρόη. Λίγο θαρρος θέλει και να ενεργοποιηθουμε όλοι μας λιγάκι. Τόσες εγγραφες και 5-10 άτομα μιλάνε. Εεεεεε! Ε! Γιατί; δεν έχουν να πουν; έχουν και παραχουν! Αλλά πάμε πολλοί στην Αιθηρόη στο πριβε για πιο ασφάλεια η γιατί ντρεπομαστε. Γιατί; μπα γιατί; ισα ισα. Θα δούμε οτι η περίπτωση μας δεν είναι μεμωνομενη και δεν είμαστε μεμωνομενες περιπτώσεις. Ειμαστε πιο πολλοί απ όσοι νομίζαμε! Ασε που μπορεί να λέγονται ωραία πράματα κα δεν ακούμε οι υπόλοιποι και δε μπορουμε να συμμετεχουμε. Το λοιπόν τι λέτε; Είστε μέσα; στο παλιο ναό οτι σκατά και να μασταν η να είχαμε τα λέγαμε κάναμε τις πολλές συζητήσεις ανοιχτα. Καλά κι εκεί μπαχαλεστηκαμε αλλά πάντα έμπαινε κάποιος και τσακ αναλαμπή. Αλλωστε έτσι ειν οι οικογένειες. Δε μπορώ να προτείνω να κλείσουν όλοι τα πριβε αν και δε θα ταν καθόοοολου κακό κι ούτε αυτό θα με χαλαγε. Αλλά οκ δεν το παρατραβαω. Αυτή τη πρόταση είχα. Το σκεφτηκα και το πα. Τώρα σειρα σας κι οτι πείτε. Εννοείται κι η Αιθηρόη αλλά είναι κι όλων μας ο ναός. Αααααα!!! Ξέρω τι θα σκεφτούν οι πιο αετοματηδες για το γιατί μπορεί να το προτείνω αυτό. Εμμμμμ ναι οκ κι εγω το σκεφτηκα αυτό! τι ψέματα να πω; αλλαααα.....Ειδου η ρόδος ειδου και το πήδημα. Αυτό τώρα μπορεί κάποιος να μου πει πως κάθεται και πως βγήκε; το χω πει πολλές φορές ξέρω τι υπονοεί αλλά πως βγάζει αυτό το νόημα που ξέρουμε; το χα απορία και το λέω.
εγω δεν συμφωνο καθολου αν καποιος εχει αναγκη οι θελοι μια βοηθεια μπορη να θελοι να το πει καπου 
που να μην το ξερουν οι αλλη
δηλαδη παραδειγμα εχω ενα προβλημα και ειναι ακρως πρωσοπηκο πρεπη να το πω εδω και οχι 
σε καποιο πρωσοπηκο μηνημα της αιθηροης 
το θεωρω απαραδεχτω
ενταξη απο την  μια καταλαβαινω και την αιθηροη εχει πρωσοπηκη ζωη
και δεν μπορη να απανταει στα μηνηματα ας αργη να απανταει
οποτε καποιος να επιλεγη αν παραδειγμα θελοι κατι πρωσοπηκο του σε πρωσοπηκο μηνημα στην αιθηροη να ξερη θα αργηση
αν το πει δημοσια θα ξερη θα λαβη γρηγορα απαντησης επει του προβληματος του

υ.γ ως μελος εγω αιτουμαι να εχουμε την δυνατοτητα να σε απανταμε σε πρωσοπηκα μηνηματα αιθηροη
και ας αργης να απαντας τουλαχιστον εχουμε δυνατοτητα επιλογης οι ανηχτα στης καταληλες ενοτητες
οι σε εσενα  

αλλο υ.γ με ποιο δικαιωμα καποιοι σκεφτηκαν κατι τετοιο και το προτηναν?  
αν μαγισουλα και αλλη θελετε εποικηνωνια με προβληματα αλλον...
 υπαρχουν και αλλα φορουμ
να κοιτατε τα προβληματα του κοσμου και να απαντατε
 οχι 
οι να το πω να το παιζετε εξυπνη εξυπνες ενταξη 
επειδη εσσεις εχετε μια αρμονηκη ζωη και θελεται να 
λυνετε προβληματα αλλον σαν ? 
αντε μην πω 
γεμησε το φορουμ με ατομα γεματο που το παιζουν εξυπνη ξερολες που τα ξερουν ολλα
ατομα που συνεργαζονται ομαδηκα πως να σκεφτονται οι αλλη στο φορουμ και πως να κατευθηνουν το φορουμ 
οι πως να το διευθηνουν αυτη 
και ρωταω με ποιο δικαιωμα?

τελος το θεωρω απαραδεχτω να θελοι καποιος να μηληση στο φορουμ πρωσοπηκα και καποιοι να το πω ετσι κοτσομποληδες εξυπνακηδες ξερολες να θεωρουν τον εαυτο τους ικανο να λυνη τα προβληματα τους
οποτε αιτουμαι παλι να μη  κλησης τα προσοπηκα σου μηνηματα αιθηροη γιατι καποιοι το θελουν 
και θεωρουν αυτη τον εαυτο του ικανο να τα λυνουν αυτη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Πρόταση! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση!   Πρόταση! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 9 Μάης - 10:52:22

Τι λέει καλέ αυτό; Παει καλά;είν αυτό που λένε μόνο για λίγο καιρό ξαποσταίνει και ξανά προς τη δόξα τραβά! Ηθελα να ξερα τι πίνεις ρε Βαγγέλη! μα την πίστη μου δηλαδή! ότι θυμάμαι χαίρομαι είσαι. Πως σου ρθε τώρα όοοοοοολο αυτό; Και πότε σε πήρε ο πόνος για την ανάγκη των άλλων να μιλήσουν πριβε στην Αιθηρόη; ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ σ ενόχλησε ΕΣΕΝΑ σ αυτό; Εσένα όχι άλλους! πρόσεξε με τι σε ρωτάω......Εσε΄να τον ίδιο σαν Βαγγέλη κι όχι σαν εκπρόσωπο του εκπροσώπου μπλα μπλα μπλα. Κι αν θα μ αρέσει η άποψη σου η δική σου κατά δική σου, μπορεί να την υποστηρίξω. Για πες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Πρόταση! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση!   Πρόταση! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 9 Μάης - 13:25:47

maggisoula έγραψε:
Τι λέει καλέ αυτό; Παει καλά;είν αυτό που λένε μόνο για λίγο καιρό ξαποσταίνει και ξανά προς τη δόξα τραβά! Ηθελα να ξερα τι πίνεις ρε Βαγγέλη! μα την πίστη μου δηλαδή! ότι θυμάμαι χαίρομαι είσαι. Πως σου ρθε τώρα όοοοοοολο αυτό; Και πότε σε πήρε ο πόνος για την ανάγκη των άλλων να μιλήσουν πριβε στην Αιθηρόη; ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ σ ενόχλησε ΕΣΕΝΑ σ αυτό; Εσένα όχι άλλους! πρόσεξε με τι σε ρωτάω......Εσε΄να τον ίδιο σαν Βαγγέλη κι όχι σαν εκπρόσωπο του εκπροσώπου μπλα μπλα μπλα. Κι αν θα μ αρέσει η άποψη σου η δική σου κατά δική σου, μπορεί να την υποστηρίξω. Για πες;
απλα θεωρω απαραδεκτο καποιος να θελη να μηληση στην αιθηροη και να μην μπορη να μηληση
σε πρωσοπικο μηνημα
 
γιατι εσσει δεν εννοω εσενα πρωσοπικα μονο θελης αλλος αλλη να λεει τα προβληματα του
να τα βλεπης εσσει να τον βοηθας εσσει
στο κατω κατω ειναι οι ιδιοκτητρια του φορουμ και πρεπη καποιος να εχει την δυνατοτητα 
να την στελνη πρωσοπικο μηνημα για οτι θελοι την δεν καταλαβες απο αυτο που εγραψα
αυτη ειναι οι ενσταση μου 
και δεν με ενοχλησε τιποτα απλα ειπα την αποψη μου 
αν ου μη γενητο εχω καποιο προβλημα οι κατι γιατι να μην εχω την δυνατοτητα 
να της στηλω μηνημα γιατι το θες εσσει και καποιοι αλλη 
ειστε σιγουρη οτι θα μου το λυσετε το προβλημα ?

εσενα δεν καταλαβαινω τη σε ενοχλησε στην αναρτηση μου και σε κατι που πιστευω δεν ειναι σωστο

να στο πω και αλλιως μηλαμε για ατομο με σουπερ μυαλο μεγαλοφυεια και θελω να πω το προβλημα την αποψη μου και δεν γινεται γιατι θες εσσει και οι αλλη να μου λυσετε το προβλημα 

μου στερης εμενα εσσει το δικαιωμα να πω το προβλημα μου σε ενα ατομο μεγαλοφυες 
γιατι εσσει εισαι ξερολα και υποτηθεται θα μου το λυσης εσσει
μπορη να μηλαω στον ενικο αλλα αυτο αναφερεται και στους αλλους που συμφωνησαν
οχι σε εσενα πρωσοπικα
επησης υπαρχουν και καποια πρωσοπηκα που καποιος καποια μπορη να μην θελοι να τα πει στους αλλους αλλα μονο στην ιδιοκτητρια του φορουμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πρόταση!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» ΠΡΟΤΑΣΗ!!
» Και μια κινηματογραφική πρόταση
» Μια ξεχωριστή μουσική πρόταση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: ΓΙΑ Ο,ΤΙ (ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΩΝ) ΣΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ...-
Μετάβαση σε: