H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Reiki

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Κενταυρος

Κενταυρος


Ηλικία : 27
Τόπος : Δεν εχω τοπο
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 21

Reiki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Reiki   Reiki Icon_minitimeΠαρ 6 Σεπ - 8:24:20

Βρε παιδια τι ειναι το Ρεικι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Reiki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Reiki   Reiki Icon_minitimeΣαβ 7 Σεπ - 12:44:54

Ειν ο τρόπος που κάποιοι άνθρωποι χρησιμοποιούν το σώμα τους να γίνεται αγωγός και να περνουν τη σημπαντικ'η ενέργεια και με τα χέρια τους να τη στέλνουν αλλού. Κάτι τέτοιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Reiki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Reiki   Reiki Icon_minitimeΠεμ 12 Σεπ - 7:52:47

Χωρις να ειμαι σιγουρη,αλλα απο οτι εχω καταλαβει διαβαζωντας στο διαδυκτιο,το ρεικι ειναι οπως λεει η μαγισουλα τροπος να συσωρευσεις ενεργεια και στη συνεχεια να την χρησιμοποιησεις για θεραπευτικους σκοπους,αλλα και οχι μονο!
Ειναι οπως το εχω αντιληφθει τροπος να υπαρχεις,να ζεις,να αλληλεπιδρας με τον Κοσμο,να ενωθεις μαζι του!
Πολυ εμπορευσιμο ειδικα τελευταια.
Θεωρω ομως πως μια "τεχνη" η οποια βασιζεται -οπως λενε-στην Αγαπη και το φως,θα επρεπε να ειναι προσβασιμη απο ολους...
Καπου διαβασα εναν διαλογο μεταξυ καποιου υποστηρικτη αυτης της ιδεας-ελευθερη προσβαση-και καποιου αλλου που επεμενε οτι μονο πληρωνοντας μπορεις να εκτιμησεις τα οσα σου δινει...
Θα  ενδιεφερε κι εμενα λοιπον να μαθω σχετικα απο καποιον που εχει ασχοληθει!
ηλιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Reiki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Reiki   Reiki Icon_minitimeΠεμ 12 Σεπ - 9:47:15

Τώρα βιάζομαι να βγω αλλα θα σου γρ'αψω οταν γυρισω όσα ξέρω από μια φίλη που χω κι ασχολείται. Τι μου χει πει δηλαδή όχι οτι εγω ξέρω από πείρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Reiki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Reiki   Reiki Icon_minitimeΠεμ 12 Σεπ - 11:04:23

Όμορφα!
Να το"πάρε δώσε"!
Εσύ το ρεικι...
Εγώ το κεμπαπ!
Εευχαριστωω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Reiki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Reiki   Reiki Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ - 7:27:31

"Το Ρέικι είναι απλή καθαρή ενέργεια. Δεν έχει καμία σχέση με θρησκεία, φιλοσοφία, αστρολογία, ψυχολογία, New Age, Channeling ή προσωπική πνευματική ανάπτυξη και θεραπεία. Εμείς είμαστε που το τοποθετούμε μέσα σε τέτοιου είδους πλαίσια.

Ανάλογα με τον τρόπο που το βλέπει αυτός που το εξασκεί, μπορεί να παρουσιάζεται ως μία τεχνική μασάζ (στα πλαίσια του “bodywork”), ως μία τεχνική διαλογισμού ή ως μία θεραπευτική μέθοδος, η οποία συνδέεται συχνά με το κύμα New Age. Όλες αυτές οι ετικέτες μοιάζουν όμως αστείες, καθώς προσπαθούν να περιορίσουν τη συμπαντική ενέργεια σε μεμονωμένες εφαρμογές της. Όπως συνηθίζει να λέει μία αγαπημένη Δασκάλα του Ρέικι: το Ρέικι είναι ένα «θεϊκό δώρο» και την αξία του την καταλαβαίνει κανείς μόνο αν σκίσει το περιτύλιγμα και κοιτάξει μέσα στο πακέτο"
http://reikilove.blogspot.com/2008/09/blog-post_2333.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Reiki
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Musica Reiki

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ - ΑΣΚΗΣΕΙΣ :: ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ & ΤΗΝ ΨΥΧΗ-
Μετάβαση σε: