H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Ακούει φωνές!

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

Ακούει φωνές! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ακούει φωνές!   Ακούει φωνές! Icon_minitimeΚυρ 26 Μάης - 17:55:18

Αιθηρόη χρειάζομαι την βοήθεια σου. Κι όποιος άλλος μπορεί να γνωρίζει κάτι, χρειάζομαι την άποψη σας.
Αιθηρόη και φίλοι, έχω έναν ανηψιό, πολύ καλό παιδί 23 χρονών. Ζει στην Αμερική με τους δικούς του, αδελφού μου παιδί. Πανέξυπνος και δραστήριος.
Ξαφνικά εδώ και ένα μήνα περίπου, ίσως και παραπάνω, δεν είναι καλά. Κοντεύει να τρελαθεί το αγόρι μου! Ακούει φωνές να του μιλάνε. Κάποιες φορές ακούει μουσική με παράσιτα που κόβεται απότομα. Οι φωνές απευθύνονται σε εκείνον. Του μιλάνε με το όνομα του, στην αγγλική γλώσσα όμως.
Δεν ασχολήθηκε ποτέ με μεταφυσικά φαινόμενα, ούτε πίστευε σε ότι δεν μπορεί να αποδειχτεί. Πάντα στηριζόταν στην λογική και όσα μπορούσαν να αποδειχθούν. Όπως καταλαβαίνετε, είναι σε σημείο τραγικό. Το τρέχουν το παλικάρι μας από ψυχίατρο σε ψυχίατρο! Τίποτα δεν τον βοηθάει και οι φωνές γίνονται όλο και πιο επίμονες. Ανησυχώ πολύ και δεν ξέρω πως να τον βοηθήσω.
Τι μπορεί να έχει γίνει ξαφνικά; Γιατί; Πως το σταματάμε όλο αυτό;
Πριν τέσσερις μήνες είχε ένα ατύχημα με την μηχανή, αλλά δεν ήταν κάτι σοβαρό. Ούτε είχε χτυπήσει στο κεφάλι, και δεν είχε παρουσίασει περίεργα συμπτώματα.
Οι γονείς κοντεύουν να τρελαθούν, γιατί το παιδί έφτασε σε σημείο να κοιμάται ελάχιστα, να κλαίει από απόγνωση, έχει κλειστεί στο σπίτι, και παρακαλεί κάποιος να του βάλει ένα τέλος.

Αιθηρόη σε παρακαλώ μπορείς να βοηθήσεις σε κάτι; Και όποιος άλλος γνωρίζει, σας παρακαλώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Ακούει φωνές! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακούει φωνές!   Ακούει φωνές! Icon_minitimeΚυρ 26 Μάης - 19:38:37

Πέτρο μου, τίποτα δεν συμβαίνει χωρίς λόγο, από το πουθενά.

Αποκλείοντας το γεγονός, λοιπόν, πως δεν προσπάθησε να συνδιαλλαγεί με κάποιον... μη συμβατό (προς αυτον) κόσμο, θα ήθελα να κάνεις τα εξής...

Φρόντισε να μάθεις, εάν ο ανηψιός σου είχε επισκεφθεί κάποιον γιατρό, πριν αρχίσουν να του συμβαίνουν όλα αυτά που μας εξηγείς.

Ψυχολόγο υπνωτιστή... ή οδοντίατρο.

Άκουσε με...

Εάν έχει συμβεί το πρώτο... θα μιλήσουμε πάλι.

Εάν έχει συμβεί το δεύτερο... να τον πάνε να βγάλει μία πανοραμική ακτινογραφία, να ελέγξουν όλα τα δόντια του.
Όχι, στον ίδιο που είχε επισκεφθεί! Θα σας συμβούλευα, σε άλλον γιατρό, σε άλλη πόλη. Να επιμένεις σε αυτό και διασφάλισε πως έτσι θα πράξουν.

Μην το καθυστερείς...

Στην πρώτη περίπτωση, ενημέρωσε με.

Στην δεύτερη, εάν υπάρξει κάτι... θα ξέρουν τι πρέπει να κάνουν.

Έως να ξεκαθαρίσει το τοπίο, να είναι πάντα κάποιος δικός του άνθρωπος, πλάι του. Παροτρύνετε τον, να επαναλαμβάνει ότι ακούει. Να κουβαντιάζετε μαζί του, τα όσα ακούει και να ασκεί αντίσταση στην όποια προτροπή.

Να είστε ψύχραιμοι.

Θα πάνε όλα καλά...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ακούει φωνές! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακούει φωνές!   Ακούει φωνές! Icon_minitimeΚυρ 26 Μάης - 19:43:24

Συγνώμη αν στο πρόβλημά σου επάνω θέτω τις συνωμοσιολογίες μου,θα ήθελα απλά να το εκλάβεις ως πιθανότητα κι όχι προσπάθεια διάγνωσης ή παραπληροφόρησης ή εκφοβισμού σε ένα τόσο σοβαρό ζήτημα.
Όμως,τυγχάνει αυτές τις μέρες να έχω πέσει σε ένα βίντεο,(το οποίο με την σειρά του με οδήγησε σε άλλα), όπου κάποια άτομα στην Αμερική έχουν τα ίδια συμπτώματα.Με μια έρευνα στο διαδίκτυο,ανακαλύπτεις πως πολλοί βασανίζονται από φωνές μέσα στο κεφάλι τους και δεν είναι πάντα και στα πάντα η απάντηση της σχιζοφρένειας ως ικανοποιητική.

Δεν το βρήκα σε μετάφραση στα ελληνικά.


Αμερικάνικο φόρουμ όπου συζητάνε το ίδιο φαινόμενο: http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1419260/pg1
http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1832527/pg1
http://retmeishka.wordpress.com/about-mind-control-hearing-voices-and-electronic-harassment/


Οι εγκαταστάσεις του πειραματικού προγράμματος haarp βρίσκονται στην Αμερική,στην Αλάσκα[κι όχι μόνο]

Να με συγχωρείς και πάλι,μια οπτική και μόνο,οι φωνές μπορούν να λάβουν πολλές εξηγήσεις ανα περίπτωση,μπορεί να μην είναι κακές πάντα,αλλά να προκαλούν τον φόβο του αγνώστου,αν και πιστεύω κανένας καλός πομπός δεν θα τυραννούσε τον δέκτη του,αλλά συμβαίνει πολλές φορές να μας προκαλεί τρόμο το οτιδήποτε ''μεταφυσικό''.Σε μερικούς ανθρώπους,ανοίγουν τα ''κανάλια'' τους...


Σε κάθε περίπτωση,ο φόβος και ο πανικός δεν βοηθούν και όλα αντιμετωπίζονται.
Τις ευχές μου για τον ανιψιό σου,δεν είναι μόνος,έχει τις σκέψεις μας.
Θα ήθελα να διαβάσω,αν είναι εφικτό,την απάντηση και της Αιθηρόης,πάντα βοηθά η φωνή της.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

Ακούει φωνές! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακούει φωνές!   Ακούει φωνές! Icon_minitimeΣαβ 1 Ιουν - 9:38:16

Δεν ξέρω τι να πω.
Τι φτάνει; Τι θα είναι αρκετό;
Σε ευχαριστούμε όλοι! Εγώ προσωπικά θα σου είμαι για πάντα ευγνώμων!
Σου έχω στείλει ένα email. Θέλω την συμβουλή σου, και όλοι θέλουμε να κατανοήσουμε, τι, γιατί, πως, και νομίζω καταλαβαίνεις την ανησυχία μας.

Με ειλικρινή σεβασμό κι ευγνωμοσύνη.

ladosifa σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Ακούει φωνές! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακούει φωνές!   Ακούει φωνές! Icon_minitimeΣαβ 1 Ιουν - 13:03:25

Χαίρομαι πολυ για σας lorde μου! Χαίρομαι πολυ γιατι δε σου κρύβω πως ανησυχησα για το παιδ'ι. Εύχομαι να στε όλοι καλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Ακούει φωνές! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακούει φωνές!   Ακούει φωνές! Icon_minitimeΣαβ 1 Ιουν - 14:20:12



Πιστευω οτι ολα θα πανε καλα !

Αν και δεν εισαι κοντά τους σκέψου όμορφα για αυτούς βοηθαει η σκέψη μας ,και προπάντων οχι πανικό όσο το δυνατον μπορεί να γινει αυτο !!!

την αγαπη μας .

Ακούει φωνές! 894006417


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ακούει φωνές! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακούει φωνές!   Ακούει φωνές! Icon_minitimeΣαβ 1 Ιουν - 19:55:56

κλαπ! Μπράβο κλαπ! Κάνω χαρές...όμορφα νέα!!!

Να είστε καλά,η σκέψη μας,μαζί σας.
ηλιος ηλιος ηλιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ακούει φωνές!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: ΠΑΡΑΞΕΝΑ & ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ-
Μετάβαση σε: