H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!

ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

Μοιραστείτε | 

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikgr

Ημερομηνία εγγραφής : 12/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Τρι 12 Νοε - 16:24:04

Γεια και χαρά. Νίκος ονομάζομαι. Δεν με ενδιαφέρουν τα μεταφυσικά θέματα, άρα δεν γράφτηκα για να πάρω μέρος στο forum σας, μη με υπολογίσετε. Sorry guys! Μπήκα τυχαία κι είδα να τρέχει στο portal ο τίτλος για κάποιον φίλο κι αδελφό παλικάρι, και συμπέρανα ότι κάποιος χάθηκε. Έχω ευαισθησία γιατί έχω χάσει κι εγώ φίλο.
Διάβασα τα λόγια της maggisoulas, (απ΄ το μάγκισα;) και πολύ μου άρεσαν! 
Όλο το κειμενο μα ιδιαίτερα αυτό: 
(Που χαμογελατε ψευτικα γιατί ψευτικα χαμογελατε. Μέσα σας ανησυχείτε γεμάτο αμφιβολίες για το κενό. Θα συνομιλησετε με τους ομοιους σας και θα ησυχασετε για λίγο. Θα κλείσετε τα κομπιουτερ σας προσωρινά ήσυχοι. Μα μόνιμα απώντες. Γιατί δε κρατάει πολύ η δόση αυτή. Εκεί έξω είναι άδεια και κρύα χωρίς νόημα αν δε συνδεεσαι με τη ψυχή σου τ όνειρο και το θαρρος της αλήθειας. Και θα ξανατρεξεις στο κομπιουτερ η σ αυτούς που σου λένε οσα θες ν ακούσεις και να δικιολογησεις οσα δεν νιώθεις και δε ξέρεις. Γιατί δε θες δε μπορείς; δε ξέρω τι να πω. Θέλει κότσια η πίστη για τ ανώτερα μάλλον.) 
Της ίδιας άποψης κι εγώ. Thanks τύπισσα!
Αυτό ήθελα να πω. Και να εκφράσω κι εγώ την λύπη μου για τον φίλο σας. Με τα αισθήματα σας τον τιμάτε. Με τα αισθήματα και με όσα θυμάστε για την ζωή που έζησε. Όχι με τον θάνατο του. Το κράτησα αυτό όταν το άκουσα σε μια ταινία, (Ο τελευταίος σαμουράι). Ο αυτοκράτορας ζήτησε να μάθει πως πέθανε ο σαμουράι. Κι ο αμερικανός φίλος του, (Τομ Κρουζ στο ρόλο) του απάντησε: Καλύτερα να σου πω πως έζησε.
Καλή συνέχεια.

Νίκος Σ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Τρι 12 Νοε - 20:26:22

nnan δεν χρειάζεται να ντρέπεσαι, γιατί ο Λέωντας σκοτώθηκε και δεν είναι πλέον μαζί μας. Και νομίζω ότι το κατάλαβαν όλοι. Κι επειδή δεν μπορεί να απαντήσει στο θέμα που έχεις, θα σου απαντήσω εγώ. Δεν είσαι υποχρεωμένη να νιώθεις οτιδήποτε για εκείνον. Λοιπόν κάνε μου την χάρη και μην τον προσβάλλεις. Ο Λέωντας δεν μίλησε ποτέ άσχημα για κανέναν. Ούτε έδειξε να σε αντιπαθεί, αυτά είναι δικά σου συμπεράσματα, δικό σου θέμα. Δεν αρνήθηκε ποτέ την φιλία του σε κανέναν. Και όπως πολύ καλά είπες και η ίδια, δεν τον γνώριζες κι ούτε νομίζω να θέλησες ποτέ. Δεν σε αφορούσε τότε, οπότε τώρα γιατί να σε αφορά ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΝ ΔΙΝΕΙ;
Δεν έχω κάτι άλλο μαζί σου, παρά μόνο όλο αυτό που έγραψες εδώ. Δεν μου αρέσει και δεν έχω διάθεση να το αγνοήσω. Λυπάμαι που δεν τον γνώρισες, γιατί ήταν σπάνιο παιδί. Και λυπάμαι για όσα έγραψες γιατί αδίκησες, όποια κι αν ήταν η πρόθεση σου. Και λυπάμαι και για όσα νιώθεις. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα με τον Λέωντα, αν και δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιο είναι, απευθύνσου σε εμένα. Εγώ είμαι ακόμα εδώ.

Νίκο φίλε, να είσαι καλά. Έτσι τον τιμάμε. Και εκφράζω κι εγώ την λύπη μου για τον φίλο σου.

Αριστέα; Σε σέβομαι πολύ. Το γνωρίζεις. Ήταν πολύ δυνατά αυτά που έγραψες.

nnan

Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2946

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Τρι 12 Νοε - 21:22:04

anarhe kai maggisoula

Δεν μου την εχει δωσει ο Λεων, αλλα η συμπεριφορα σας απεναντι σε μας που δεν τον γνωριζαμε. Και δεν γνωριζω για την συμπεριφορα του απεναντι στους αλλους ουτε με αφορα, αλλα εγω οντως δεν δεχτηκα καμια του προσκληση.Ουτε μπορουμε να το αναπτυξουμε περαιτερω, διοτι ο ιδιος δεν ειναι παρων και ουτε ειναι σωστο αυτο να γινει. Με ποναει η δικη σας συμπεριφορα.Τις πρωτες μερες που χαθηκε, ειλικρινα ντρεπομουν να σκεφτω οτι ισως να ειχε πεθανει , γιατι κανεις σας δεν ειπε κατι ξεκαθαρο..και κεινες τις μερες με "κυνηγουσανε" "σκιες" και τα φαντασματα μου και σιγουρα θα ειχα νιωσει πολυ καλυτερα αν ειχατε διηγηθει για την ζωη του, χαιρετωντας τον και αν ειχατε εκφρασει τα συναισθηματα σας για το χαμο του πιο ξεκαθαρα και πιο ανθρωπινα, αν ειχατε μιλησει και σε μας που δεν τον ξεραμε , για την ζωη του ή για την φιλία σας.Αν ειχατε δειξει τον πονο σας, ηταν πολυ αποτομο και κουφιο για μενα τουλαχιστον , που ειμαι θαμωνας.
Και παλι του ζηταω συγνωμη. Τωρα μπορω να τον χαιρετισω και εγω.

(Η λεξη πολεμιστης με θυμωνει, γιατι στα χρονια τα δικα μας, δεν επρεπε να υπαρχει. Και αυτο δεν εχει καμια σχεση με τον Λεωντα.Λυπαμαι ειλικρινα αν φανηκε ετσι, τα αρνητικα μου συναισθηματα ηταν για τον πολεμο. Και ο Ηρακλης θεωρειτε ηρωας, ας μην ξεχναμε ομως οτι φονευσε την οικογενεια του, πρωτα.
Ελπιζω να μην με παρεξηγησετε παλι.)

(Ειμαι ενας ζωντανος ανθρωποδιωχτης, συγνωμη Λεωντα)
(αλλα για την αποψη μου για τον πολεμο δεν αλλαζω γνωμη και τωρα παω να κοιμηθω κλαιγοντας ,οπως εκεινες τις μερες που εκλαιγα για μενα και εκλαιγα και για τον χαμο του και ντρεπομουνα να κλαιω χωρις να ξερω γιατι και ειχα θυμωσει με μενα που δεν ανταλλαξα ποτε μαζι του μια κουβεντα. Και ειχα θυμωσει γιατι δεν γνωριζα αν ειχε σκοτωθει στον πολεμο ή καπως αλλιως.Γιατι αν ειχε παει να πολεμησει και σκοτωθηκε τοτε θα εχω θυμωσει περισσοτερο που δεν ανταλλαξα ποτε κουβεντα μαζι του. Θα θελα να τον ειχα ρωτησει γιατι. Εχω και εγω ενα φιλο ,παληκαρι,γενναιος , ευγενικος γιγαντας.Εχει οικογενεια, δεν θελω να παει σε ενα πολεμο για τα συμφεροντα καποιων. Αυτα, λυπαμαι,να το σταματησουμε εδω.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Τρι 12 Νοε - 23:29:00

Υπήρξε ο καιρός της αμφιβολίας,τότε που τα πάνω ήρθαν κάτω..
Και υπήρξε και η ευκαιρία του να μιλήσω την διαδρομή μου,τι είδα,τι έγινε και πως.
Η προθεσμία όμως έληξε.
Όχι,λυπάμαι,δεν τελειώνει εδώ,νναν,τώρα αρχινά.

Έχεις τόσον καιρό αμφιβολίες για το αν πέθανε,αν όλοι εδώ είμαστε ψεύτες και δεν ρώτησες ποτέ;
Γιατί;
Το καλό ταξίδι;Δεν έπεισε..τα λόγια,οι αφιερώσεις,ο πόνος των φίλων του;Απότομη και κούφια.

Επέλεξες να ξεσπάσεις σε αυτόν τον χώρο που ανοίχτηκε από τους φίλους του,τι πιο ιερόσυλο.
Δεν σε κρίνω που έχεις αμφιβολίες,σε κρίνω όμως που τις κρατάς τόσο καιρό.
Και όλον αυτόν τον καιρό,είσαι αγάπες και λουλούδια.
Αυτό πραγματικά με τρομάζει και με θλίβει βαθιά.

Θες φιλίες;Από πότε;Έχεις κλειστά τα πμ σου από πέρσι.Πώς θα τις κάνεις τις φιλίες;Τηλεπαθητικά;
Όσα χρόνια σε ξέρω και σε αγαπώ,στο λέω και με πονάς,όσα χρόνια σε ξέρω,κλειστό κέλυφος,δεν πλησιάζεσαι..
Να ξεσπάσεις καρδιά μου,αλλά γιατί εδώ;Γιατί το κρατάς μέσα σου;Ποιοι είναι οι φίλοι σου;
Πικρία νιώθω να βγάζεις..

Σε αυτήν την ζωή,που θυμάμαι,δεν με τρόμαξαν οι εχθροί,αλλά οι φίλοι κι αυτό είναι θλιβερό.

Τον Λέωντα δεν τον γνώρισα ποτέ.
Αλλά ήταν σαν να έχασα αδερφό,γιατί πλέον έτσι νιώθω πολλούς και πολλές εδώ μέσα.

Κάποτε αμφέβαλλα,όμως περπάτησα τον δρόμο.
Διαλέγεις διαδρομή..αλλιώς είσαι περιπλανώμενος ιουδαίος.

Κι όσα θες να μάθεις,μάθε να τα κερδίζεις με την αξία σου.
Και για την φιλία να παλεύεις.Και για την αλήθεια.

Ξέρεις τι είναι να αγαπάς  και να μην μπορείς να δεις,να ακούσεις,να αγγίξεις,να αγκαλιάσεις;
Δεν μιλώ για έρωτα.
Ξέρεις πως είναι να είσαι μακριά,αλλά τόσο κοντά;

Λυπάμαι πολύ...ειλικρινά...σήμερα ένιωσα μια απώλεια.
nnan

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Τετ 13 Νοε - 8:38:20

η αντιπαραθεση μου ειναι στο θεμα επιλογης εργασιας και στον πολεμο και στο γιατι ενας ανθρωπος με ευαισθησιες διαλεγει αυτο ως εργασια.
τα μυνηματα μου εκλεισαν περισυ αφου δεν ελαβα καμια προσκληση, νομιζω ομως οτι εσυ μπορεις να μου στειλεις μυνημα αν εχεις κρατησει καποιο απο τα παλια μας. Νομιζα οτι υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, αν κανω λαθος, συγνωμη.
ενας ανθρωπος εδω γνωριζει οτι εκεινο το διαστημα αισθανομουν μια υπερβολικη πιεση και δεν γνωριζα απο που προερχοταν, οταν εγινε αυτο που εγινε στον φιλο μας, επαθα σοκ. Εριξα το φταιξιμο σε μενα, κακιωσα με τον ευατο μου.Ολο αυτο...συναντηση, αποχαιρετισμος , θανατος ..εγινα κομματακια. Γιατι;
Συνχρονως , περασα εναμισυ μηνα στα νοσοκομεια και οταν ξεμπλεξα με το ενα με βρηκε αλλο και απο τοτε πασχιζω να συγκεντρωσω τα χρηματα που μου χρειαζονται για μια επομενη εγχειρηση. Το οτι ειμαι απομακρη, ειναι γιατι εχω παρα πολυ γκαντεμια πανω μου και μια μεγαλη συνεχομενη αρνηση, δεν μου φταινε οι αλλοι.
Ladosifa, δεν σε ειπα ψευτρα, με πληγωνεις. Δεν κανω ευκολα φιλους, εχω αγοραφοβια.
Τωρα εγω θα σταματησω. Σας τα πρηξα με μενα, πληγωσα την μνημη του φιλου σας , εκφρασα ομως την πικρα μου για τον χαμο του και το γιατι.Αλλα απαντηση δεν πηρα και δυστηχως δεν προκειται να παρω ποτε.
Εσυ δεν τον γνωριζες και ομως τιμας την μνημη του, ανελλιπως, Εγω δεν ειχα δικαιωμα να λυσω την απορια μου και να εκφρασω το παραπονο μου;Δεν μου αρεσε ποτε η εργασια που εκανε..νομιζω οτι το ηξερε...Αφου ομως ειχε την εγκριση σας ... και μετα χαθηκε. Γιατι; Αφου υπαρχουν τοσες επιλογες για εναν υγειη,ασφαλη και γενναιο αντρα, γιατι; Ειναι παραπονο και οχι θυμος.Ειναι θλιψη.

Και ξαναλεω εχω φιλο, αδερφο που πηγαινε και αυτος για τα χρηματα και να βοηθησει την οικογενεια του γιατι τα χρηματα ειναι παρα πολλα.. αλλα το μαραζι της μανας , η αμφιβολια, ο φοβος , δεν πληρωνετε , ποσο μαλλον ο χαμος. Γιατι;
stargate

Αιγόκερως
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 67

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Τετ 13 Νοε - 15:24:30

maggisoula έγραψε:
~Αυτός ο πόλεμος ενάντια στη φυλακή του κόσμου δεν γίνεται μακριά από την ανθρωπότητα και τις κοινωνίες της, αλλά μέσα στην ανθρωπότητα και στη κοινωνία, δεν γίνεται έξω απ το σύστημα αλλά κρυφά κι αντιστασιακα μέσα στο ίδιο το σύστημα, δεν γίνεται μοναχικά αλλά με την συντροφιά των αδελφών μας, δεν γίνεται μονο για λογαριασμό μας αλλά για λογαριασμό όλων των ανθρώπων, δεν γίνεται μόνο για τους ζωντανούς αλλά και για τους νεκρούς μας που δεν λησμονηθηκαν, τους ομοιους μας που έφυγαν αδικημένοι από τον κόσμο, δεν γίνεται μόνο στο χώρο αλλά και στο χρόνο, όχι μόνο για λογαριασμό των σύγχρονων ανθρώπων αλλά και για λογαριασμό των μελλοντικών γενεών.

Αυτόν τον πόλεμο ενάντια στη φυλακή του κόσμου, πιστεύω πως είναι απίστευτα σημαντικό ο καθένας να προσπαθήσει να τον νιώσει, να τον καταλάβει, να τον κατανοήσει με το νου και την καρδιά του, να παρακολουθήσει τις μυστικές μάχες του, τις μυστικές μάχες του κόσμου, και να αγωνιστεί και να κερδίσει έστω και μια μικρή μάχη, υπέρ των ονείρων του ανθρώπου, υπέρ της φαντασίας, υπέρ της πνευματικής ύπαρξης, υπέρ της πνευματικής ελευθερίας, υπέρ της ευγένειας, για την επινόηση μιας ανώτερης αποστολης για τον πνευματικό άνθρωπο, τον αληθινό άνθρωπο, που καμία φυλακή δεν μπορεί να τον φυλακίσει.

Προφήτες της φύσης, θα μιλήσουν σε αυτούς για μία ατελείωτη έμπνευση, αγιασμένη από μία μεγάλη αιτία, ευλογημένη από την μοίρα. Αυτά που νιώσαμε και άλλοι θα τα νιώσουν, και θα τους ομολογήσουμε το γιατί.
Θα τους φανερώσουμε πως ο νους του ανθρώπου, μπορεί να γίνει χίλιες φορές πιο όμορφος, από την γη που αυτός βαδίζει. Πως μπορεί να υψωθεί πάνω από το ύψος και το σχήμα των πραγμάτων, εκείνο που όλες οι επαναστάσεις που έγιναν στο όνομα των ελπίδων και των φόβων του ανθρώπου, δεν μπόρεσαν να το αλλάξουν.
Θα τους μιλήσουμε για την θεία ομορφιά και την αστείρευτη ποιότητα του θεϊκού οικοδομήματος, του ανθρώπου.
Μόνο αλήθεια θα τους πούμε και τίποτα λιγότερο.
Αυτά που αγαπήσαμε και άλλοι θα τα αγαπήσουν. Και εμείς θα τους μιλήσουμε το πώς. Κι όχι μόνο με αυτά που θα πούμε. Αλλά και με αυτά που θα πράξουμε. ~

Πολύ ωραία λόγια! Με άγγιξαν.
Για τα υπόλοιπα επιτρέψτε μου να μην πάρω θέση. Ο τρόπος σας να αγαπάτε και να τιμάτε τον φίλο σας χωρίς ύβρεις, γιατί είναι εύκολο να θυμώσουμε σε τέτοιο γεγονός, είναι συγκινητικός και δείχνει ποιότητα.
Κι σε τέτοιους χώρους, που δεν υπάρχει προσωπική επαφή, εύκολα γίνονται παρεξηγήσεις.
Σας εκτιμώ όλους. Όλους και το εννοώ.

Τελικά πήρα θέση. Αφού εξελίχθηκαν έτσι τα λόγια μου, θα τα αφήσω.
Να ξέρετε ότι η θέση μου είναι φιλική προς όλους.
sofaki

Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Τετ 13 Νοε - 19:57:11

nnan κοίτα! http://www.aoratos-naos.com/t1541-topic#7259 
Δεν σε αντιπαθούσε καλή μου nnan!
Εγώ κάθησα και διάβασα όσα μηνύματα του βρήκα από το προφίλ του. Είδα έναν γλυκό κι ευαίσθητο και σπουδαίο άντρα που θα ήθελε να είναι αλλιώς τα πράγματα. Και γι αυτά τα αλλιώς πράγματα, έκανε ότι μπορούσε από την θέση που ήταν. Δεν είδα κάποιον πολεμοχαρή. Το αντίθετο μάλιστα. Κατάλαβα ότι μπορεί να ήταν στο στρατό κάτι. Αλλά να σας πω κάτι; Χαίρομαι που ήταν σε αυτό το χώρο, ένας τέτοιος άνθρωπος κι όχι από τους κλασικούς τύπους που έχουμε συνηθίσει.

Δεν χρειάζεται να στεναχωριόμαστε και να μαλώνουμε. Θα ήθελα να πω όμως ότι κι εγώ είμαι εναντίον κάθε πολέμου.
Στο πλανήτη μας όμως γίνονται. Κι αφού γίνονται, μέχρι να σταματήσουν εύχομαι να έχουμε άξιους που θα προστατεύουν όσα αγαπάμε και όσους δεν μπορούν να προστατευτούν μόνοι τους.
sofaki

Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Τετ 13 Νοε - 20:16:53

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Τετ 13 Νοε - 20:34:22

sofaki έγραψε:
Αυτό το τραγούδι ποτέ δεν καταφέρνω να το ακούσω ολόκληρο,με σπάει σε χίλια κομμάτι από συγκίνηση.

ανθη ανθη ανθη
ΠΕΛΑΣΓΟΣ

Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 155

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Πεμ 14 Νοε - 18:13:34

Καλησπέρα Nnan. Έγραψες το παρακάτω :  (Η λεξη πολεμιστης με θυμωνει, γιατι στα χρονια τα δικα μας, δεν επρεπε να υπαρχει. Και αυτο δεν εχει καμια σχεση με τον Λεωντα.Λυπαμαι ειλικρινα αν φανηκε ετσι, τα αρνητικα μου συναισθηματα ηταν για τον πολεμο. Και ο Ηρακλης θεωρειτε ηρωας, ας μην ξεχναμε ομως οτι φονευσε την οικογενεια του, πρωτα.
Ελπιζω να μην με παρεξηγησετε παλι.)

Όμως η μισή αλήθεια δεν είναι πάντα αλήθεια. Βασικά ο μύθος τα λέει κάπως έτσι, ότι ο Ηρακλής παντρεύεται την κόρη του βασιλιά Κρέοντα και αποκτάει δύο παιδιά. Αλλά η οικογενειακή του ευδαιμονία είναι βραχύβια. Η Ήρα τον εκδικείται, αποφασισμένη να σιγουρευτεί ότι εκείνος δε θα γνωρίσει ποτέ την ευτυχία. Τον μεταμορφώνει από οικογενειάρχη σε δολοφόνο, τρελαίνοντάς τον.Του στέλνει την τρέλα, ενώ αυτός κοιμάται. Και στην τρέλα του, θεωρεί ότι η γυναίκα του και τα παιδιά του είναι εχθροί του. Και μέσα στη νύχτα, ο Ηρακλής διαπράττει μια απερίγραπτη φρίκη.
Όταν ο Ηρακλής ξυπνά από αυτήν την έντονη τρέλα, βρίσκεται βουτηγμένος στο αίμα της οικογένειάς του. Δεν γνωρίζει καν ότι ο ίδιος το έκανε. Αλλά οι λεκέδες αίματος που έχει πάνω του είναι φυσικό σημάδι ενοχής. Και αυτήν την ενοχή πρέπει να την αντέξει. Και από αυτό το φρικτά γεγονός ξετυλίγεται η υπόλοιπη ιστορία του Ηρακλή.

Ο Ηρακλής σκότωσε ολόκληρη την οικογένειά του, όχι γιατί ήταν δολοφόνος, η γιατί το ήθελε. Όταν η τυφλή του οργή υποχωρεί, αντικαθίσταται με έντονες τύψεις, ένα φρικτό μαρτύριο που θα τον βασανίζει για πάντα. Αυτό οι αρχαίοι Έλληνες το αποκαλούσαν «ενοχή αίματος».
Στην αρχαιότητα κατανοούσαν την «ενοχή αίματος» σαν ένα είδος κατάρας που προσκολλάται πάνω σας από το αίμα του ατόμου, στη δολοφονία του οποίου συμμετείχατε. Από εδώ και πέρα θα προσπαθήσει να ξεφορτωθεί το στίγμα της «ενοχής του αίματος» από αυτήν τη φρικτή πράξη.
Για να εξαγνίσει την ψυχή του ο Ηρακλής θα πρέπει να επιζήσει από την πιο βασανιστική σειρά προκλήσεων που αντιμετώπισε ποτέ άνθρωπος ή οι θεοί. Είναι ένα ταξίδι που θα τον οδηγήσει πέρα από τον ελληνικό κόσμο και θα αφήσει μια σειρά πραγματικών στοιχείων που ρίχνουν νέο φως στην αλήθεια που βρίσκεται πίσω από τον μύθο.

Ο υπέρ-ήρωας της μυθολογίας, ο Ηρακλής, μόλις σκότωσε τη σύζυγο και τα παιδιά του υπό την επιρροή ενός μαγικού ξορκιού, που του έκανε η μητριά του, η Ήρα. Ο πιο δυνατός άνδρας στη γη πρέπει να κάνει επανόρθωση για το έγκλημά του. Αλλά είναι χαμένος κι αποπροσανατολισμένος. Για καθοδήγηση αναζητά την πιο μεγάλη μάντισσα της αρχαίας Ελλάδας.
Το έγκλημα του Ηρακλή είναι τόσο μεγάλο ώστε μόνο ένας, η πιο ισχυρή θρησκευτική εξουσία της εποχής του, θα μπορούσε να τον βοηθήσει να βρει λύση στο πρόβλημά του και αυτή είναι το Μαντείο των Δελφών. κ.τ.λ.

Το πρόσθεσα για αποκατάσταση, κι αν θέλεις για ολοκλήρωση της ιστορίας που ήταν ανολοκλήρωτη.
Τυχαίνει και να συμπαθώ τον μύθο του Ηρακλή.

Και επίσης στα χρόνια τα δικά μας δεν θα έπρεπε να υπάρχει η λέξη πολεμιστής, αν εμείς και οι γενιές πίσω από εμάς είχαν κάνει κάτι γι αυτό. Δικό μας δημιούργημα ο κόσμος, δικό μας κι ο πολεμιστής. Εύχομαι να υπάρξει ο κόσμος αυτός που δεν θα χρειάζονται πολεμιστές, και θα μπορούν και αυτοί να ζουν ανέμελα.
ioessa

Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Αριθμός μηνυμάτων : 1288

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Πεμ 14 Νοε - 18:54:21

Μόνο αγάπη ας είναι μουσική στα  αυτία  αυτών που έχουν φύγει από την Γάια μας
η δική μας μουσική 

Mόνο η αγάπη

anarhos

Κριός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Πεμ 14 Νοε - 20:17:06

nnan έγραψε:
η αντιπαραθεση μου ειναι στο θεμα επιλογης εργασιας και στον πολεμο και στο γιατι ενας ανθρωπος με ευαισθησιες διαλεγει αυτο ως εργασια.
τα μυνηματα μου εκλεισαν περισυ αφου δεν ελαβα καμια προσκληση, νομιζω ομως οτι εσυ μπορεις να μου στειλεις μυνημα αν εχεις κρατησει καποιο απο τα παλια μας. Νομιζα οτι υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, αν κανω λαθος, συγνωμη.
ενας ανθρωπος εδω γνωριζει οτι εκεινο το διαστημα αισθανομουν μια υπερβολικη πιεση και δεν γνωριζα απο που προερχοταν, οταν εγινε αυτο που εγινε στον φιλο μας, επαθα σοκ. Εριξα το φταιξιμο σε μενα, κακιωσα με τον ευατο μου.Ολο αυτο...συναντηση, αποχαιρετισμος , θανατος ..εγινα κομματακια. Γιατι;
Συνχρονως , περασα εναμισυ μηνα στα νοσοκομεια και οταν ξεμπλεξα με το ενα με βρηκε αλλο και απο τοτε πασχιζω να συγκεντρωσω τα χρηματα που μου χρειαζονται για μια επομενη εγχειρηση. Το οτι ειμαι απομακρη, ειναι γιατι εχω παρα πολυ γκαντεμια πανω μου και μια μεγαλη συνεχομενη αρνηση, δεν μου φταινε οι αλλοι.
Ladosifa, δεν σε ειπα ψευτρα, με πληγωνεις. Δεν κανω ευκολα φιλους, εχω αγοραφοβια.
Τωρα εγω θα σταματησω. Σας τα πρηξα με μενα, πληγωσα την μνημη του φιλου σας , εκφρασα ομως την πικρα μου για τον χαμο του και το γιατι.Αλλα απαντηση δεν πηρα και δυστηχως δεν προκειται να παρω ποτε.
Εσυ δεν τον γνωριζες και ομως τιμας την μνημη του, ανελλιπως, Εγω δεν ειχα δικαιωμα να λυσω την απορια μου και να εκφρασω το παραπονο μου;Δεν μου αρεσε ποτε η εργασια που εκανε..νομιζω οτι το ηξερε...Αφου ομως ειχε την εγκριση σας ... και μετα χαθηκε. Γιατι; Αφου υπαρχουν τοσες επιλογες για εναν υγειη,ασφαλη και γενναιο αντρα, γιατι; Ειναι παραπονο και οχι θυμος.Ειναι θλιψη.

Και ξαναλεω εχω φιλο, αδερφο που πηγαινε και αυτος για τα χρηματα και να βοηθησει την οικογενεια του γιατι τα χρηματα ειναι παρα πολλα.. αλλα το μαραζι της μανας , η αμφιβολια, ο φοβος , δεν πληρωνετε , ποσο μαλλον ο χαμος. Γιατι;
Λυπάμαι πάρα πολύ για όσα περνάς nnan. Ειλικρινά λυπάμαι και εύχομαι πραγματικά να είσαι καλά.
Και λυπάμαι επίσης για τον φίλο κι αδερφό σου, που αναγκάζεται να κάνει κάτι τέτοιο. Ειλικρινά λυπάμαι. 
Τίποτα απ όλα αυτά όμως δεν αποτελούν λόγο για να κρίνεις κάποιον.

Όντως δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις τις πληροφορίες που ζητάς.
Και στην προσπάθεια σου αυτή, δημιουργείς εντυπώσεις τελείως λανθασμένες για κάποιον που δεν γνώρισες. Και σταματάω εδώ.

Καλό σου βράδυ nnan. Είσαι γονιός. Πολεμιστής κι εσύ, όσο κι αν απεχθάνεσαι την λέξη. Και σε αυτό αποδίδω το σεβασμό μου.

maggisoula

Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Δευ 17 Φεβ - 20:47:27

Εδώ είναι το συναίσθημα της ημέρας μου σήμερα. Για πολλούς λόγους. Δεν σε ξεχνώ.
 rrros

Δήμητρα

Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 53

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Κυρ 23 Φεβ - 0:44:10

Έχω ανατριχιάσει. Έχω συγκλονιστεί παιδιά. Από το πρωί μπαίνω και βγαίνω στο φόρουμ σας. Διαβάζω διάφορα. Μέχρι που έπεσα εδώ.
Είπα δεν μπορεί!
Διάβασα όλα τα δικά του,όσα βρήκα δηλαδή. Ο τρόπος του, ο λόγος του! Ναι μπορεί!
Δεν μπορώ να εξηγήσω αυτή την σύμπτωση! Κάποια δύναμη μου κάνει πλάκα!

Νομίζω ότι μιλάτε για τον αδελφό μου.
Πόσο μου λείπει! Πόσο τον έχω στερηθεί! Το καμάρι μου,η περηφάνια μου!Τρέμω ολόκληρη!

Έλειπα χρόνια στην Αμερική. Μικροπαντρεύτηκα κι έφυγα. Τέλος πάντων.
Θεέ μου! Δεν μπορώ να πιστέψω τι μπορεί να σου φέρει η ζωή!
Θα μπορούσατε να μου πει κάποιος κάτι για να το επιβεβαιώσω 100%; Σας παρακαλώ, κάποιος!

Δεν έχω συνέρθει απ το σοκ!
Θα περιμένω με αγωνία! Please!
Σας παρακαλώ!
anarhos

Κριός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Κυρ 23 Φεβ - 0:59:46

Αριστερά στο στήθος. Είχε ένα τατουάζ.
Τι ήταν;

Δήμητρα

Κριός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Κυρ 23 Φεβ - 10:15:04

Σου απάντησα και έστειλα το αριθμό μου.Πάρε με παρακαλώ.
nnan

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Κυρ 23 Φεβ - 11:04:15

Δήμητρα, καλημερα

Λυπάμαι ειλικρινά, για το χαμό του αδερφού σου, έστω κι αν δεν είναι ο Λέωντας μας.

rrros
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Κυρ 23 Φεβ - 11:27:05

Δήμητρα,μου επιτρέπεις μια αγκαλιά;

Κομμάτια έγινα,δεν έχω μπει στην θέση σου,πόσο θα πονάς ψυχή μου;

rrros
Δήμητρα

Κριός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Κυρ 23 Φεβ - 12:39:37

Σας ευχαριστώ πολύ.
Τον αδελφό μου τον χάσαμε πέρσι. Οι ημερομηνίες ταιριάζουν.

Επέστρεψα μόνιμα πλέον πριν μερικούς μήνες. Κανένας δικός μου πλέον εδώ. Τους γονείς μας τους χάσαμε από παιδιά. Ο αδελφός μου με μεγάλωσε. Ήταν ο καλύτερος αδελφός του κόσμου! Δεν μου έλειψε τίποτα.

Όταν σκοτώθηκαν οι γονείς μας, αυτός ήταν 17 χρονών. Δεν δέχτηκε να πάμε σε συγγενείς. Νοίκιασε σπίτι κι είχαμε μια πολύ καλή σπιτονοικοκυρα που τον αγαπούσε πολύ κι αυτόν κι εμένα.
Το βράδυ πήγαινε σχολείο να τελειώσει και τη μέρα δούλευε πολλές ώρες σε δυο δουλειές,και σαββατοκύριακα.
Μέχρι που μπήκε στρατιωτική σχολή. Εμένα μ άρεσε ο χορός κι αφου τελειωσα το λύκειο μου πλήρωνε ιδιωτική σχολή χορού. Κατάφερα και πήρα δίπλωμα για δασκάλα χορού.
Ποτέ δεν μου λεγε όχι. Πάντα προστάτης μου και δίπλα μου.
Όλοι τον λατρευανε και τον σεβονταν. Κανείς ποτέ δεν με πείραξε γιατί ήξεραν τίνος αδελφή είμαι. Ήταν ο φύλακας μου. Το όνομα του ήταν η περιουσία μου όλη. Η αγάπη του ήταν ο θεός μου. Έμαθα να μην φοβάμαι ούτε θεό ούτε άνθρωπο εξαιτίας του.
Ήταν ο υπεράνθρωπος μου. Κι ο πιο όμορφος άντρας που γνώρισα ποτέ μου! Και δεν γνώρισα άντρα που να σεβόταν τις γυναίκες και να τις πρόσεχε όπως ο αδελφός μου. Πάντα ένιωθα οτι καταλαθος γεννήθηκε στη γη. Πάντα ένιωθα οτι δεν τα ξέρω όλα για τον αδελφό μου,κι ίσως ούτε κι αυτός.

Όταν παντρεύτηκα υποφερα που έπρεπε να φύγω. Αλλά απ την άλλη καιρός ήταν να τον απολευθερώσω. Από μικρός με πήρε στην πλάτη του. Ποτέ δεν έδειξε αν κουράστηκε. Ποτέ δεν διαμαρτυρήθηκε για το βάρος αυτό. Ποτέ δεν ζήτησε βοήθεια. Ποτέ δεν έδειξε να ενοχλείται που στερήθηκε όσα είχαν οι φίλοι του, και την ανεμελιά και την ελευθερία του.

Αυτός ήταν ο Λέωντας μου, ο καλύτερος αδελφός του κόσμου,κι ο σπουδαιότερος άντρας του κόσμου.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Κυρ 23 Φεβ - 13:11:07

Είπες,''κάποια δύναμη μου κάνει πλάκα'' ,ίσως όμως,κάποια δύναμη,αλλά όχι για να παίξει με τον πόνο σου,σε έφερε εδώ,καλώς όρισες Δήμητρα.
Δεν έχω την απάντηση που θα σε έβγαζε από την αγωνία και πίστεψέ με κανείς δεν θέλει να σε κρατά σε αυτήν,όμως διαβάζω για μια υπέροχη και σπάνια ψυχή,αναρωτιέμαι,πως είναι να έχεις έναν τέτοιο αδερφό και να τον χάνεις;
Μήπως είναι πιο βολικό να ζει κανείς με τις αντίθετες ποιότητες;Δεν πονάει τόσο.
Όμως,κι εσύ δεν είσαι τυχαία,για να σε διάλεξε στην κοινή σας πορεία.
Κι αν το νήμα φαίνεται να σταμάτησε το συνεχίζει η αγάπη.

Θυμήθηκα τι μου είχε γράψει η Αιθηρόη και ταιριάζουν τα λόγια της:

<<Ποτέ δεν απομακρυνόμαστε από αυτά που αγαπήσαμε και αγαπάμε.

Εάν χρειαστεί να πάω σε έναν άλλο κόσμο (ανώτερο ή κατώτερο δεν έχει σημασία), για όλα αυτά που αγαπώ ή για ένα από αυτά που αγαπώ, δεν σημαίνει πως απομακρύνομαι... αλλά ότι πλησιάζω.

Η αγάπη, είναι ο ενδιάμεσος χώρος, μεταξύ δύο "πραγμάτων" που αγαπιούνται.
Αυτός ο χώρος δεν χάνεται ποτέ.
Και η απόσταση (που μοιάζει να υπάρχει), είναι μία εικονική κατάσταση, που την διατηρεί η λανθασμένη πεποίθηση που υπάρχει περί απόστασης.

Τίποτα δεν γίνεται τυχαία και το γνωρίζεις καλά. Επειδή δεν διακρίνουμε τον σκοπό που υπάρχει πίσω από κάθε τι, δεν σημαίνει πως δεν υφίσταται.>>
nnan

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Κυρ 23 Φεβ - 13:11:39

Δήμητρα, σε ευχαριστώ που μου  έδωσες μια απάντηση  στο "Γιατί" που είχα εκφράσει και στο παράπονο μου.
Η δύναμη του αδερφού σου ας μείνει για πάντα αναμμένη στην καρδιά σου .

Και μακάρι εκεί έξω να υπάρχουν άνθρωποι , που θα καταφέρουν να διορθώσουν συλλογικά τα " κακως κείμενα" του κόσμου μας και να καταφερουν να κανουν μια καινουργια Αρχή , γράφοντας νεα κείμενα στα βιβλια της Ιστοριας μας.

Συνήθως σε αυτες τις περιπτωσεις εύχονται στο επανιδειν, αυτη την φορα δεν θα το πω.
Δεν του ταιριαζει αυτο . Οχι εδω. Σας παρακαλω μην μου ζητησετε να το εξηγησω.
 Ειναι πολυ  πιο ανωτερο απο τις λεξεις που θα ακουστουν απο το στομα μου.
Δήμητρα

Κριός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Κυρ 23 Φεβ - 21:30:31

Θέλω να πιστεύω ότι θα έριξε μια ματιά από κει που είναι σε όσα γράψατε γι αυτόν.
Σας ευχαριστώ πολύ με όλη μου την καρδιά που τον αγαπήσατε! Τόσο όμορφα λόγια! Τα μάτια μου κλαίνε αλλά η καρδιά μου φούσκωσε από περηφάνια που γεννήθηκα αδελφή του.
Ελπίζω να μου επιτρέψετε να μείνω στην παρέα σας. Να μιλάω μαζί σας,και να μπορώ να διαβάζω όσα έχει γράψει.
Είναι συγκλονιστικό να διαβάζω μηνύματα του. Δεν του άρεσε και πολύ να γράφει. Προτιμούσε να κάνει ολόκληρο ταξίδι για να μου πει κάτι,παρά να μου στείλει email και μήνυμα.
Απ την άλλη σκέφτομαι ότι μπορεί ήθελε να με βλέπει.

Αισθάνομαι πολύ περίεργα εδώ. Αισθάνομαι την παρουσία του. Αισθάνομαι πολύ καλά,κι ήσυχη.
Θεέ μου πόσο μου λείπει! Συγνώμη δεν το θέλω! Είμαι πολύ συγκινημένη με αυτή την αποκαλυψη! Δεν είμαι αδύναμη, αλλά σήμερα δεν με νοιάζει και να είμαι.

Σας ευχαριστώ για κάθε καλή σκέψη που έχετε κάνει για τον Λέωντα μου!
Πάνο ευχαριστώ πολύ για όλα!
ladosifa ευχαριστώ για την αγκαλιά! nnan ευχαριστώ για τα λόγια σου. Δεν κατάλαβα αυτό που λες για το γιατί,αλλά δεν θα ρωτήσω καθόλου γιατί σκέφτομαι ότι αν ήθελες να εξηγήσεις θα το είχες κάνει, και το σέβομαι.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους! Ο ανώνυμος επισκέφτης που έγραψε για τον αδελφό μου, ξέρετε ποιος είναι; Απλά θέλω να ξέρω ολονών τα ονόματα, κι έστω τα username. Θέλω να καταλαβαίνω κάτι περισσότερο, και να εχω κάποιο όνομα για το κάθε μήνυμα στον αδελφό μου.

nnan

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Κυρ 23 Φεβ - 22:07:55

Δήμητρα έγραψε:
Θέλω να πιστεύω ότι θα έριξε μια ματιά από κει που είναι σε όσα γράψατε γι αυτόν.
Σας ευχαριστώ πολύ με όλη μου την καρδιά που τον αγαπήσατε! Τόσο όμορφα λόγια! Τα μάτια μου κλαίνε αλλά η καρδιά μου φούσκωσε από περηφάνια που γεννήθηκα αδελφή του.
Ελπίζω να μου επιτρέψετε να μείνω στην παρέα σας. Να μιλάω μαζί σας,και να μπορώ να διαβάζω όσα έχει γράψει.
Είναι συγκλονιστικό να διαβάζω μηνύματα του. Δεν του άρεσε και πολύ να γράφει. Προτιμούσε να κάνει ολόκληρο ταξίδι για να μου πει κάτι,παρά να μου στείλει email και μήνυμα.
Απ την άλλη σκέφτομαι ότι μπορεί ήθελε να με βλέπει.

Αισθάνομαι πολύ περίεργα εδώ. Αισθάνομαι την παρουσία του. Αισθάνομαι πολύ καλά,κι ήσυχη.
Θεέ μου πόσο μου λείπει! Συγνώμη δεν το θέλω! Είμαι πολύ συγκινημένη με αυτή την αποκαλυψη! Δεν είμαι αδύναμη, αλλά σήμερα δεν με νοιάζει και να είμαι.

Σας ευχαριστώ για κάθε καλή σκέψη που έχετε κάνει για τον Λέωντα μου!
Πάνο ευχαριστώ πολύ για όλα!
ladosifa ευχαριστώ για την αγκαλιά! nnan ευχαριστώ για τα λόγια σου. Δεν κατάλαβα αυτό που λες για το γιατί,αλλά δεν θα ρωτήσω καθόλου γιατί σκέφτομαι ότι αν ήθελες να εξηγήσεις θα το είχες κάνει, και το σέβομαι.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους! Ο ανώνυμος επισκέφτης που έγραψε για τον αδελφό μου, ξέρετε ποιος είναι; Απλά θέλω να ξέρω ολονών τα ονόματα, κι έστω τα username. Θέλω να καταλαβαίνω κάτι περισσότερο, και να εχω κάποιο όνομα για το κάθε μήνυμα στον αδελφό μου.

I believe 

Είμαι  χαρούμενη που ήρθες. Και για κανένα λόγο δεν χρειάζεσαι την άδεια μας. 
Εύχομαι να μπορέσουμε να απαλύνουμε την απώλεια σου και εύχομαι να έχεις δύναμη να μας "αντέχεις" με τα καλά μας και με τα λιγότερο καλά μας.
 Η Αιθηρόη μάλλον θα μπορούσε να σου πει περισσότερα για τον αδερφό σου .
Δυστηχώς δεν τον γνωρίσαμε όλοι.
Παναγιώτα
maggisoula

Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Δευ 24 Φεβ - 0:03:56

Δήμητρα Δημητρούλα μας! Κοριτσάκι μου! Ομορφιά μου! Ο Λέων μας αξίζει κάθε λέξη μας. Εμείς ευχαριστούμε που υπήρξε στη ζωή μας. Θέλω να ξέρεις οτι δε τον ξεχνάμε. Ακόμα ανάμεσα μας είναι. Αχχχ δε ξέρεις πως νιώθω τώρα. Δεν μπορώ να καταπιώ. Μου χει κοπεί η ανάσα. Είναι σα να τον μυρίζω. Όταν μου πε οτι φορούσε αζαρό έλιωσα. Τη λατρευα αυτη τη κολόνια σε άντρα. Τι σου λέω τώρα!!!! Είναι μεγάλη χαρά και τιμή μου να μιλάω μαζί σου. Και θέλω να ξέρεις ότι εδώ έχεις βρει φίλους κι αδερφια. Δεν ξέρεις πόσο εχω συγκινηθεί!!!! Τίποτα δεν ειν τυχαίο! Τίποταααα! Ααχχχχ! Μ αρεσαν πολύ αυτά που γραψες για τον Λέων. Και πολύ θα θελα να μοιραστεις μαζί μας ιστορίες. Δήμητρα;;;; Σ ευχαριστώ πολύ που σαι εδώ! Μου χει κοπεί η σκέψη τώρα. Μόνο αισθήματα έχω. Θα τα πούμε πάλι.

Δήμητρα

Κριός

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   Δευ 24 Φεβ - 11:01:21

maggisoula με συγκίνησες με την υποδοχή σου! Όλοι με συγκινήσατε! Ευχαριστώ πολύ! Ναι! Είχε πάθος με αυτό το άρωμα. Κι από τη σειρά του Azzaro αυτό που του άρεσε πολύ ήταν η Azzaro pour Homme! Πραγματικά δεν είναι τυχαίο. Τίποτα δεν είναι τυχαίο. Ούτε κι εγώ ξέρω πως βρέθηκα εδώ. Απλά χάζευα στο internet για να περάσει η ώρα μου. Και νομίζω ήταν ότι καλύτερο έκανα τον τελευταίο καιρό.

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜΕ ΤΙΜΗ ~ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ. ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ.-
Μετάβαση σε: