H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Το συναισθημα της ημέρας.

Πήγαινε κάτω 
+31
ilia
morgana
βαγγελης1234
ba a ktsou
romantiki
Άρης
shamanwoman
markos
marilena
zizanio
georgp
spitha
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
lordos
Αιθηρόη
15katerina
ΙΚΤΙΝΟΣ
stargate
sofaki
trias
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
princess4
elgr
anarhos
ahilleas
Αθάνωρ
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
Λιακάδα
ioessa
gerakina
maggisoula
35 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 23, 24, 25
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Icon_minitimeΔευ 28 Ιουλ - 15:58:54

Μην παριστάνεις ότι δεν ξέρεις αυτό που ξέρουμε ότι ξέρεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σαπφώ

Σαπφώ


Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 201

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Icon_minitimeΔευ 1 Σεπ - 11:12:30

Καλημέρα αγάπες μου! Καλό μήνα σε όλους! 
Διακοπές τέλος και τα κεφάλια μέσα πάλι. 
Ελπίζω να είστε όλοι καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΠΕΛΑΣΓΟΣ


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 155

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Icon_minitimeΔευ 1 Σεπ - 11:17:13

Καλημέρα κι από μένα! Καλό μήνα και καλό χειμώνα για όσους ολοκλήρωσαν την περίοδο διακοπών.

Εύχομαι να ξεκουραστήκατε, να μαζέψατε δυνάμεις και να περάσατε όσο καλύτερα γινόταν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠαρ 5 Σεπ - 9:21:59

Καλημέρα ομορφιές μου, καλό φθινόπωρο,καλό χειμώνα και πολύυυυυυυυυυυυυυυ δύναμη! 


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ζυγός
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 253

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠαρ 10 Οκτ - 22:49:50

Αρίστω μου! Όλα καλά κοπελιά μου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Icon_minitimeΤρι 4 Νοε - 9:48:39

Μετά από σχεδόν ένα μήνα..................ναι αγοράκι μου είμαι καλάααααα!!! Λέμε τώρα μπας και γίνει! Τεσπά!

Λοιπόν προσέχοντας περισσότερο το κόσμο γύρω μας......κάτι γίνεται! Τα τελευταία χρόνια αλλάζουν περισσότερα πράγματα απ όσα βλέπουμε και παρατηρούμε. Σ όλα τα βασίλεια της φύσης μας. αλλάζει η νοημοσύνη των πραγμάτων γύρω μας. Κάτι κινείται στη ψυχή η στο νου της φύσης όλων των ζωντανών πραγμάτων. Βέβαια αυτό γίνεται τα τελευταία χρόνια. Αλλά δε το προσέχουμε. μερικά παραδείγματα του τι εννοώ............



Δεν επιχειρεί να τον σκοτώσει με τα κέρατα του αλλά τον δέρνει και καλάαααααα του κάνει!








 



με πόση αγάπη και προσοχή και φροντίδα πλησιάζει αυτό το παιδί ο σκύλος......βούρκωσα απ την προσέγγιση του!





Νομίζω ότι κάπου το είχε βάλει κι η Αιθηρόη αυτό αλλά ήθελα να το βάλω πάλι. Κάποιοι θα πουν ναι εντάξει.....αθλητισμός και γίνονται και.....δε ξέρω κι εγώ τι μπορεί να πει. Εγώ θα πω άνθρωποι. Και τέτοια γίνονται καθημερινά, στη καθημερινή ζωή,με καθημερινά πράματα και απλές πράξεις. Δε χρειαζόμαστε τίποτα άλλο. Να φροντίζουμε και να προσέχουμε ο ένας τον άλλον. Κι όλα θα γίνουν κι όλα θα πάνε καλά στο τέλος. ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ! Γι αυτό αμύνομαι σθανερά υπερ των ανθρώπων. Εχουν μια ομορφιά που όμοια της δεν υπάρχει πουθενά. ο άνθρωπος είναι ο πιο όμορφος κόσμος που έχω γνωρίσει κι ας με κάνουν μαινάδα μερικοί.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την maggisoula στις Πεμ 5 Μαρ - 10:53:16, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Icon_minitimeΤρι 4 Νοε - 10:17:06

Κι αν σε κάνουν μαινάδα,από ενδιαφέρον είναι,νοιάζεσαι.

Σε αγαπώ πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Icon_minitimeΤρι 4 Νοε - 10:28:46

Αυτό είναι. να σαι ότι του φανεί του λολοστεφανή και να σ αγαπάνε. Τι ώραίο αυτό!!!!!! Κι εγώ σ αγαπάω πολύ κι ίσως περισσότερο τολμώ να πω. Ετσι για να νικήσω εγώ κατάλαβες; Κι όχι δεν είν ωραίο να σαι μαινάς! Τι να το κάνεις άμα παίρνεις το κεφάλι του άλλου και δε ζει μετά για να μάθει ότι νοιάζεσαι; Οπότε κάτι γίνεται λάθος. τεσπά. άσχετο τώρα αλλά ρε παιδιά.....;;;; που είναι ο Εμμανουήλ; έχει πολύ καιρό να φανεί κι ανησυχώ. Είναι καλά ξέρει κανείς; Εμμανουήηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηλ!!!! Είσαι καλάααααααα;;;;;;;;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠεμ 13 Νοε - 11:38:07

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 %CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%B5%CF%82+(1)

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 4091548134 Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 4091548134 Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 4091548134

 I'll pick some daisies

From the flower bed

Of the galaxy theater

While you clear your head

I thought some daisies

Might cheer you up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ - 10:52:26

Δεν ξέρω να πω αν υπάρχει θεός κι αν υπάρχει διάολος, κι αν ναι, ποιων οικοδεσπότες είναι. Ξέρω όμως σίγουρα ότι υπάρχετε όλοι εσείς και θέλω να είστε όλοι καλά. Μισό! Διαχωρίζω αυτούς που η ζωή τους είναι πληγή στις ζωές άλλων από πρόθεση. Αυτούς ας τους πάρει όποιος θέλει ειτε ο θεός ειτε ο διάολος! Ναι ξέρω! Ας δείξουμε λίγη συμπόνια πολιτισμό κατανόηση παπαλαπαπ! Γι αυτή την εποχή προτιμώ αλήθεια και δικαιοσύνη. όχι νομική και κοινωνική αλλά βαθιά κι αληθινή. Αυτή που που δεν δικαιούται ούτε θεός να υπερβεί και να διαστρεβλώσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Icon_minitimeΔευ 23 Μαρ - 11:19:18

Είναι σαν να κάθεται ένα ζευγάρι σε ένα παγκάκι και να πάω να κάτσω ανάμεσά τους ή και σαν να σκαλίζω πάνω ή και γύρω από τα δικά τους σκαλίσματα,ενώ έχει τόσες θέσεις γύρω μου και άλλες τόσες πλατείες.
Υπάρχουν χώροι,που έχουν απλωθεί γενναιόδωρα.

Δικαίωμα.
Αντε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠαρ 3 Απρ - 11:05:39

Αντέχω κι ανέχομαι να κάνω λάθη να μετανιώνω να αναθεωρώ να ξεφεύγω να μουλαρώνω και και και και. Αυτό που δεν ανέχομαι και δεν αντέχω είναι τη ντροπή. Δε ξέρω αλλά είναι το πιο οδυνηρό συναίσθημα για μένα. Γι αυτό κι αναρωτιέμαι πως μπορούν κάποιοι και τ αντέχουν και ταυτόχρονα να μπορούν να το ντύνουν με ψέμα και να το γυρίζουν κι υπέρ τους! Να προσπαθούν να βρίσκουν δικαιολογίες για να του δώσουν άλοθι! Δε ξέρουν ότι ένα βήμα είναι μετά τσουπ! και περνάς στη πλευρά που δε γουστάρεις; λέμε τώρα. και προσπαθούν να πείσουν και τους άλλους ο ελέφαντας πετούσε. Ε αυτό με ξεπερνάει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το συναισθημα της ημέρας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 25 από 25Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 23, 24, 25
 Παρόμοια θέματα
-
» Το συναίσθημα της νύχτας.
» Γρίφοι της ημέρας.
» Αριθμός Προσωπικής Ημέρας._

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜAGGISOULA :: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.-
Μετάβαση σε: