H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Η Δανάη των αριθμών...

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΠεμ 17 Ιαν - 19:48:55

Πρίν απο μερικά χρόνια μου χάρισαν ένα βιβλιο σχετικό με την δυτική αριθμολογια...Με το που άρχισα να το ξεφυλίζω ένιωσα οτι είχα στα χέρια μου κάτι ιδιαίτερο,κάτι σημαντικό!
Αρχισα λοιπον να ασχολούμε και να προσπαθώ να βρώ κατα πόσον τα όσα υποστήριζαν οι συγγραφείς έχουν εφαρμογή στην πραγματικότητα...
Ψάχνοντας κυρίως στο διαδύκτιο ανακάλυψα έναν ολόκληρο κόσμο!
Μαγεύτηκα....Δεν άφησα γνωστό,πελάτη,φίλο,συγγενή που να μην προσπαθήσω να ¨αποκρυπτογραφήσω¨τους αριθμούς του...
Είδα οτι σε ότι αφορά την αυτογνωσιακή του πλευρά ο κόσμος δεν έβρισκε και ιδιαίτερο ενδιαφέρον...Οι περισσότεροι προτιμούσαν να ¨δουν¨το παρακάτω,τι μέλλει γεννέσθε...Οσο κι αν εξηγούσα οτι ειναι κυρίως μέθοδος αυτογνωσίας...τοίχος!
Αποφάσισα κάποια στιγμή να δημιουργήσω μια σελίδα στο facebook(το οποιο εως τοτε μου ήταν σχεδόν αδιαφορο...)και να προσπαθήσω να εξασκήσω τις γνώσεις μου προσφέροντας αριθμολογικές αναλύσεις επι πληρωμή...Ταυτόχρονα δημιούργησα ενα μπλογκ και ενα σαιτ για τον ίδιο σκοπό...Ηθελα να εκμεταλευθω την ''ανακάλυψη'' μου και να έχω όφελος εκτός απο πνευματικό και χρηματικό...
Τελικά είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω,σε ολους εσάς που εχω πεί πολλές φορές πόσο εκτιμώ και θεωρώ φίλους....οτι απέτυχα παταγωδως!Οπότε και επαψα την προσπάθεια ¨επαγγελματικής¨μου καταξίωσης μέσω αυτης της αγαπημένης ασχολίας...οχι γιατι είμαι υπεράνω χρημάτων η γιατι απογοητεύτηκα και παραιτηθηκα...καθε αλλο!
Βλέπετε αγαπώ πολύ αυτο που κάνω...αλλα δν ειχα καταλάβει γιατί το αγάπησα...
Αγάπησα λοιπον τους αριθμούς και την σοφία τους διοτι ένιωσα πως πρόκειτε για ''μυστικούς αγγελιαφόρους''απο κάπου,απο κάποιον...
Σκοπός τους είναι να βοηθήσουν περισσότερους απο ...εναν!
Σκοπός τους είναι να μας δείξουν,να μας αποκαλύψουν οτι δέν είμαστε απλα σάρκα...δεν είμαστε μόνο αυτό που φαινόμαστε...
Μιλούν για τις ενέργειες που λαμβάνουμε απο το σύμπαν,μιλούν για φροντίδα,αγαπη,υποστήριξη,κατανόηση,αλληλεγυη...φως αλλα και σκοτάδι!
Θα μου πείτε ίσως κάποιοι....οτι αυτές οι λέξεις αναφέρονται(ιδιαίτερα τον τελευταιο καιρό)σε πολλά ''συστήματα''και ''διδασκαλίες''...
Ναι...αλλα η αριθμοί ''μίλησαν''στην δική μου ψυχη...
Ελπίζω να καταφέρω να ''μιλήσουν''και σε αλλες...
Σας παρουσιάζω λοιπόν την σελίδα μου,το μπλογκ και το σαιτ μου,με την ευχή οσοι δεν ετυχε να γνωρίζετε,να σας δοθεί ετσι μια ευκαιρία να έρθετε σε επαφή με την μαγεία των αριθμών...
Οσοι πάλι γνωρίζετε,ευπρόσδεκτοι...
Θα με τιμήσετε και οι μεν και οι δε με την παρουσία σας,τα σχόλια,τις απορίες και γιατι οχι,τις οποιες αντιρρήσεις έχετε!
Σας περιμένω...! ηλιος hh
http://amarylis36.wix.com/arithmoistinzoimas#!pylh/mainPage
http://danay33.blogspot.gr
https://www.facebook.com/Arithmonmageia

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΠεμ 17 Ιαν - 20:27:40


Καλό δρόμο Αγγελική,
σε σένα και στην "τρίπτυχη δημιουργία" σου.
rrros
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΠαρ 18 Ιαν - 9:56:02

Κόστος......0.....

Μπρ΄βο ΑΓΓΕΛΙΚΗ μας!!!!! Η Δανάη των αριθμών... 3477152822Η Δανάη των αριθμών... 3477152822Η Δανάη των αριθμών... 3477152822Μπράβο σου ομορφιά μου!!!!!! ¨ετσι για να μπουν κάποιοι στη θέση τους γιατί αγαπάω και βοηθάω σημαίνει αυτό............... κόστος μηδέν δε μου χρωστάτε τίποτα!!!!! ¨οπως λέει και κάποια αστροκυρά! Δε χρωστάτε και δε σας χρωστάει κανείς στο κόσμο της αγάπης!!!! Σου χω π[ρόταση.... ίσως κα΄ποιες αναλύσεις να μπορείς να τις δημοσιεύεσεις με την άδεια του δηλαδή. Αυτό θα το διαβάσουν κάποιοι και θα δουν τι μπορεί να γβγει απ τις αναλύσεις. Καταλαβαίνεις πως το λέω; Εγώ πάντως αν χρειαστείς δέχομαι να το κάνεις και να το περάσεις στη σελίδα σου.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΠαρ 18 Ιαν - 11:13:05

Σε έχω στο facebook,το ξέρεις φαντάζομαι και έχω δει την δουλειά σου.
Μου άρεσε πολύ το μήνυμά σου,έχεις μια ντομπροσύνη που την θαυμάζω.
Ότι αγαπάς,σε αγαπά γιαυτό έχεις δέσει την σχέση σου με τους αριθμούς.
Αν θες ''δουλειά'',έχεις αρκετό υλικό από εδώ μέσα,ελπίζω να μην υπάρχει αντίρρηση από κανέναν γιαυτό,σκεφτόμουν τις χρονολογίες στο προφίλ των μελών...για αρχή,πρόσεξε τις ομοιότητες στους λεγόμενους ''κυρίαρχους'' αριθμούς.
Λόγο που μου αρέσουν οι ''έρευνες'',κάτι έχω εντοπίσει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΠαρ 18 Ιαν - 12:44:53

Χαίρομαι πολύ που σας αρέσει η εργασία μου!ladosifa ενθουσιαστικά όταν σε"βρήκα"! Μαγισουλα δεν πολύ κατάλαβα!Ως γνωστόν...καίω κάρβουνο...ξανά πέστο!
ladosifa πολύ θα ήθελα να δω τους φίλους εδώ! Αλλά αν το επιθυμούν θα πρέπει να μου το γνωστοποιήσουν...Έρευνα για κυριαρχους αριθμούς! Τώρα μου έκανε κλικ κλικ...καθώς είχα μια σκέψη σχετική αυτες τις μέρες...τυχαίο;;; Δεν νομίζωωω...!
Nann το...τριπτυχο δημιούργημα μου πολύ με παιδεψε! Πολύ ξενυχτι λέμε καθώς από τεχνολογικά...άστα να πάνε...εκτίμησα διαφορετικά την αναγκαιότητα να γνωρίζουμε μια ξένη γλώσσα...! ανθη :cccvz:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΠαρ 18 Ιαν - 13:33:49

Λέω.....πες ΄τι εγώ σου δίνω όνομα να μου κανεις ανάλυση. Αν θες μετά να την βάλεις στο χώρο σου σαν δείγμα για να δουν κι άλλοι τι και πως το κάνεις. Κατάλαβες; Α σήμερα είμαι δυσνόητη δε φταις εσυ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 12:30:03

Αγγελική..κλικ...κλικ,ψάξε-ερεύνησε αρχικά ότι δίνεται από ημερομηνίες γέννησης και το σύνολό τους,δεν είναι κάτι που χρειάζεται άδεια αρχικά,δεν είναι κρυφό και προσωπικό μιας και τα αποτελέσματα μιας πιο ενδελεχούς ανάλυσης,θέλουν κι άλλα στοιχεία,όπως αυτά που ζητάς όταν κάποιος το επιθυμεί.
Είναι σαν να λέμε πόσους κριούς έχει το φόρουμ.
Έτσι,για την έρευνα.
Σκέφτηκα κάτι...
Εσύ,ζωγραφίζεις.
Πως θα σου φαινόταν αν αποτύπωνες ''αυτό'' που συλλαμβάνει η σκέψη σου με τον κάθε αριθμό;
Ίσως,αργότερα,με κάποια απο τα άτομα που γνωρίζεις,τι χρώματα και σχέδια σου ''βγάζουν'';
Αν έχεις ένα βιβλίο,ένα ποίημα,μια μουσική που σου αρέσει πολύ,θα μπορούσες να μεταφέρεις μέσα απο την ζωγραφική τα συναισθήματα και τα αποτυπώματα που σου άφησε το κάθε τι;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 18:40:00

Αγγελική μου το topic Η Δανάη των αριθμών έχει αριθμό 13993 (5 νούμερα μονά με υποδιαίρεση το 3 ) η Ladosifa σου γράφει στις 12:30:03 ( Ξανά με υποδιαίρεση του 3 και ξανά συμμετρικό) . Εδώ οι αριθμοί μιλούν μόνοι τους … Η Δανάη των αριθμών... 497201066
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 19:02:41

Μανθάνων μη κάμνε έγραψε:
Αγγελική μου το topic Η Δανάη των αριθμών έχει αριθμό 13993 (5 νούμερα μονά με υποδιαίρεση το 3 ) η Ladosifa σου γράφει στις 12:30:03 ( Ξανά με υποδιαίρεση του 3 και ξανά συμμετρικό) . Εδώ οι αριθμοί μιλούν μόνοι τους … Η Δανάη των αριθμών... 497201066

χαχαχαχαχα μ'έστειλες τώρα!
Εσύ,φίλε μου βάζεις και υποδιαιρέσεις,κάτι άγνωστο σε μένα,μπαίνεις στα βαθιά νερά της αριθμολογίας!
Που τον βρήκες τον αριθμό topic;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 19:24:37

ladosifa έγραψε:

Που τον βρήκες τον αριθμό topic;

Επάνω στην προβολή τοποθεσίας δεσμού... χμμ δεσμού μου αρέσει... ναι δεσμού που μας ενώνει όπως είχες γράψει κάποια φορά στην Αιθηρόη και μας κάνει να επικοινωνούμε σε χρόνους περίεργους από μακρινές τοποθεσίες, σαν τηλεπάθεια... . Πάντως αυτός ο αριθμός αλλάζει κάθε φορά που γράφει κάποιος και στέλνει την απάντησή του, τώρα λόγου χάριν ο αριθμός είναι 13997. ανθη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 20:30:06

ΑΑΑΑ!Το είδα!
Άλλο ένα στοιχείο παρατήρησης,μπράβο σουκλαπ!

Έτσι είναι...δεσμός που μας ενώνει και όπως μου είπε ένας φίλος μας,κάθε φορά που θα βρισκόμαστε,θα αναγνωρίζει ο ένας τον άλλον.Δεν θα αλλάξει ποτέ αυτό.



[Γράφω κι εγώ αλλά...είναι και μερικοί στίχοι που δεν γράφονται πια... νανα ]



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 23:34:45

Ααα.....
Αυτό κι αν είναι υλικό για έρευνα!
Ladosifa...με έβαλες σε σκέψεις...Πάντα σκεπτόμουν κάτι τέτοιο, όχι σχετικά με τους αριθμούς, αλλά την αποτύπωση των συναισθημάτων μου...Βέβαια δεν είμαι και τόσο προχωρημένη,θέλει εξάσκηση, αλλά θα ήθελα να προσπαθησω! Για την έρευνα των μελών του αοράτου ναου,πιστεύω ότι θα ήταν"λειψο"να χρησιμοποιήσω μόνο όσα στοιχεία είναι δημόσια...Η εικόνα δεν θα είναι ολοκληρωμένη...Θα προτιμούσα να γίνει σωστά.Από την άλλη το βλέπω δύσκολο να μου δοθούν όλα τα στοιχεία που χρειάζομαι...Δεν θέλω να "δω"όμως από την κλειδαρότρυπα...Δεν θα έχει και νόημα...
Μανθανων, έχεις δίκιο...Μιλούν οι αριθμοί!
Δεν ξέρω εσύ, αλλά εγώ άκουσα να ψιθυρίζουν για την χαρά που προσφέρει η δημιουργική έκφραση των συναισθημάτων...Βλέπεις ladosifa; Οι αριθμοί συμφωνούν μαζί σου!
Επίσης κατι άκουσα σχετικά με το ποσό μεγάλη αλήθεια είναι ότι κάθε φαινομενικά ασύνδετο γεγονός η και σκέψη είναι στην πραγματικότητα
κομμάτι από κάτι μεγαλύτερο που ενώνει εσένα, εμένα, την ladosifa τους φίλους...όλα με όλους! Αν λοιπόν"ακούω"σωστα...θα πρέπει να το ξεκινήσω! Το πως θα γίνει ακριβώς, θα το σκεφτώ λίγο ακόμα!
Αιθηροη;;;;Μια βοήθεια; Την γνώμη σου;
:hg: :hg: :hg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Η Δανάη των αριθμών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δανάη των αριθμών...   Η Δανάη των αριθμών... Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 23:52:55



Αγγελικη ότι θές μου αρέσει η αριθμολογία


Η Δανάη των αριθμών... 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η Δανάη των αριθμών...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ερμηνεία Αριθμών._
» Η σοφία των αριθμών στην Ζωή μας...
» Πυθαγόρας και η Μουσική των Αριθμών...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΑΓΓΕΛΙΚΗ-
Μετάβαση σε: