H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!

ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

Μοιραστείτε | 

Αγκαλιά Ιερή...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Αιθηρόη
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2417

ΔημοσίευσηΘέμα: Αγκαλιά Ιερή...   Τετ 24 Οκτ - 12:11:33

Παραμάνα μου αγαπημένη…

Πόσο μου αρέσει να ξαπλώνω πάνω σου… να απλώνω τα χέρια μου… να πιέζω τις παλάμες μου… το στήθος μου… την κοιλιά μου… τους μηρούς μου… να νιώθω την ζωή που πάλλεται μέσα σου και να σε αγκαλιάζω… να σε αγαπώ… να με αγαπάς… να με κάνεις να δακρύζω… να σε κάνω να τραγουδάς…

Η αγκαλιά σου…

Αχ η αγκαλιά σου…

Τρυφερή… φιλόξενη… μεστή… μυρωδάτη από τα καλούδια της φαντασίας σου… σαρωτική από την δύναμη της ουσίας σου που έπλεξαν οι γενναιόδωροι αιώνες… παιχνιδιάρα από την παιδιάστικη αστείρευτη διάθεση σου, να σκαρφίζεσαι την ζωή… πολυμήχανη στους τρόπους σου, να κερδίζεις την αγάπη… αυστηρή, για να προστατεύεις το δικαίωμα που σου δόθηκε, να εκπαιδεύεις την βούληση μα και το ανώριμο των όντων που αφέθηκαν στα χέρια σου…

Καλομαθημένη μου… πεισματάρα στο «Είμαι επί του Κόσμου και Υφίσταμαι»…

Κοριτσάκι και Γυναίκα… Νέα και Γηραιή… Κόρη και Μάνα…

Γαία μου… αγαπημένη… αδελφή… φίλη… μητέρα… σύντροφε… συμπολεμιστή… συνοδοιπόρε…

Εσύ που πρόσθεσες κύτταρα στην ψυχή μου και εν-στίκτωσες μνήμες στην ραχοκοκαλιά της πορείας μου… εσύ κρούεις στα βάθη της καρδιάς τους παλμούς που χρειάζομαι για να σε μοιράζομαι… να με μοιράζεσαι… να σε γεύομαι… να με γεύεσαι…

Στο στήθος μου πέφτουν απαλά τα μαλλιά σου και ζεσταίνεις τις σκέψεις μου…

Διακλαδώνεσαι αιθέρια μέσα μου και απλώνεσαι σαν κλαδάκι απόκρυφο… δανείζεσαι τις αισθήσεις μου αχόρταγα και αναπνέεις στάλες ζωής απρόσβατες στο είδος σου…

Μου παίρνεις με τρόπο απόκρυφο αδειάζοντας μου την σοδιά… μου δίνεις με έναν έρωτα βίαιο και βαθιά αληθινό, σαν διεκδικητικός εραστής που λαχταρά πολλά και τα δίνει όλα…

Αχόρταγα… αχόρταγα και παθιασμένα…

Δεν θα σε ήθελα λιγότερη…

Άραγε… ξέρεις πόσο σου μοιάζουν τα παιδιά σου;

Άραγε… εκείνα το ξέρουν;

Κορμί σου… κορμί τους… καρδιά τους… καρδιά σου…

Ίδια δύναμη… από την ίδια φαντασία πλασμένα όλα… από την ίδια πηγή…

Ύπαρξη μέσα στην ύπαρξη… μέσα στην ύπαρξη… μέσα στην ύπαρξη… μέσα στην Ύπαρξη…

Γαία μου… αγαπημένη… αδελφή… φίλη… μητέρα… σύντροφε… συμπολεμιστή… συνοδοιπόρε… παραμάνα μου…

Αιθηρόη

Να έχετε αγάπη στην καρδιά, φως στο πνεύμα,
θάρρος στην ψυχή και αλήθεια στο στόμα...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Αιθηρόη
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2417

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγκαλιά Ιερή...   Τετ 24 Οκτ - 12:12:57

Να έχετε αγάπη στην καρδιά, φως στο πνεύμα,
θάρρος στην ψυχή και αλήθεια στο στόμα...

http://www.aoratos-naos.com
Ηλιόδωρος

Τόπος : Κάπου κοντά από την Πηγή…
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1302

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγκαλιά Ιερή...   Τετ 24 Οκτ - 13:57:17

Ω Μητέρα Ρέα, Γυναίκα και Αδελφή, εσύ που γέννησες Θεούς και έδωσες από τα σπλάχνα σου τη γονιμότητα σε μας, σπονδή αφιερώνω στη μνήμη σου και στη θύμηση της Κόρης σου, που ρέει κ΄ εκείνη αιθέρια παντού μέσα μας, δίνοντας μας στιγμές Θύμησης και αίσθηση εσωτερικής καθαρότητας, Έλα, Έλα και κράτα μας σε ευθυγράμμιση με τα Αόρατα κομμάτια μας. Μέθυσε ξανά τον Χρόνο και ξανάσμιξε μας όπως παλαιά … .

Αφού μπορείς να γίνεις τα πάντα, γίνε ο Εαυτός σου, γιατί εσύ είσαι η αλλαγή που θέλεις να δεις στον κόσμο !!

http://www.youtube.com/user/mikroulis11
markos

Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 229

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγκαλιά Ιερή...   Παρ 26 Οκτ - 12:44:13

Μπορεί σαν άντρας να μην μπορώ να νιώσω την γη όπως την νιώθετε οι γυναίκες. Όμως σαν άντρας μπορώ να είμαι ερωτευμένος μαζί της. Το Σ/Κ θα πάω εκδρομή με φίλους σε δάσος. Θα κυλιστώ πάνω της. Αυτή την ανάγκη μου δημιούργησες. Θα ξαπλώσω πάνω της και θα αφεθώ. Θα της τα πω όλα. Και θα της πω και για σένα να σε προσέχει, και ότι έχει πολλούς λόγους να σ αγαπάει ιδιαιτέρως και να σε προστατεύει.

Να σου εμπιστευτώ όμως κάτι; Ψιλοντρέπομαι λιγάκι. Όχι τους φίλους μου, αυτοί ξέρουν άλλωστε την τρέλα μου. Τον εαυτό μου; Την γη ντρέπομαι; Δεν ξέρω. Στην σκέψη ότι θα κάνω κάτι τέτοιο, σφίγγεται το στομάχι μου από αγωνία. Και ίσως γι αυτό και σκέφτομαι ότι αν θα το κάνω, θα είναι απελευθερωτικό.

Πεθαίνω για το τρόπο που γράφεις! Γράφε Αιθηρόη γράφε!

Να περπατάς, μην σταματάς και να χαμογελάς!
sofaki

Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγκαλιά Ιερή...   Πεμ 8 Νοε - 20:26:49

marko δεν ξέρεις πόσο πολύ συμφωνώ μαζί σου!!

Αιθηρόη μου; Να σου θυμίσω κάτι; Εκείνο το μυθιστόρημα; Το Ήνηθα; Δεν μπορώ να ξεχάσω. Μου εξήγησες ότι προσπαθείς όποτε έχεις χρόνο να το ξαναγράψεις στον υπολογιστή απ τα χειρόγραφα. Δεν μπορείς να το ανεβάζεις απόσπασμα απόσπασμα;

Έχει επεξεργασθεί από τον/την sofaki στις Πεμ 8 Νοε - 20:30:54, 1 φορά
sofaki

Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγκαλιά Ιερή...   Πεμ 8 Νοε - 20:30:32

maggisoula

Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγκαλιά Ιερή...   Τρι 11 Ιουν - 23:10:09

Αιθηρόη έγραψε:
Παραμάνα μου αγαπημένη…

Πόσο μου αρέσει να ξαπλώνω πάνω σου… να απλώνω τα χέρια μου… να πιέζω τις παλάμες μου… το στήθος μου… την κοιλιά μου… τους μηρούς μου… να νιώθω την ζωή που πάλλεται μέσα σου και να σε αγκαλιάζω… να σε αγαπώ… να με αγαπάς… να με κάνεις να δακρύζω… να σε κάνω να τραγουδάς…

Η αγκαλιά σου…

Αχ η αγκαλιά σου…

Τρυφερή… φιλόξενη… μεστή… μυρωδάτη από τα καλούδια της φαντασίας σου… σαρωτική από την δύναμη της ουσίας σου που έπλεξαν οι γενναιόδωροι αιώνες… παιχνιδιάρα από την παιδιάστικη αστείρευτη διάθεση σου, να σκαρφίζεσαι την ζωή… πολυμήχανη στους τρόπους σου, να κερδίζεις την αγάπη… αυστηρή, για να προστατεύεις το δικαίωμα που σου δόθηκε, να εκπαιδεύεις την βούληση μα και το ανώριμο των όντων που αφέθηκαν στα χέρια σου…

Καλομαθημένη μου… πεισματάρα στο «Είμαι επί του Κόσμου και Υφίσταμαι»…

Κοριτσάκι και Γυναίκα… Νέα και Γηραιή… Κόρη και Μάνα…

Εσύ που πρόσθεσες κύτταρα στην ψυχή μου και εν-στίκτωσες μνήμες στην ραχοκοκαλιά της πορείας μου… εσύ κρούεις στα βάθη της καρδιάς τους παλμούς που χρειάζομαι για να σε μοιράζομαι… να με μοιράζεσαι… να σε γεύομαι… να με γεύεσαι…

Στο στήθος μου πέφτουν απαλά τα μαλλιά σου και ζεσταίνεις τις σκέψεις μου…

Διακλαδώνεσαι αιθέρια μέσα μου και απλώνεσαι σαν κλαδάκι απόκρυφο… δανείζεσαι τις αισθήσεις μου αχόρταγα και αναπνέεις στάλες ζωής απρόσβατες στο είδος σου…

Μου παίρνεις με τρόπο απόκρυφο αδειάζοντας μου την σοδιά… μου δίνεις με έναν έρωτα βίαιο και βαθιά αληθινό, σαν διεκδικητικός εραστής που λαχταρά πολλά και τα δίνει όλα…

Αχόρταγα… αχόρταγα και παθιασμένα…

Δεν θα σε ήθελα λιγότερη…

Άραγε… ξέρεις πόσο σου μοιάζουν τα παιδιά σου;

Άραγε… εκείνα το ξέρουν;

Κορμί σου… κορμί τους… καρδιά τους… καρδιά σου…

Ίδια δύναμη… από την ίδια φαντασία πλασμένα όλα… από την ίδια πηγή…

Ύπαρξη μέσα στην ύπαρξη… μέσα στην ύπαρξη… μέσα στην ύπαρξη… μέσα στην Ύπαρξη…

Γαία μου… αγαπημένη… αδελφή… φίλη… μητέρα… σύντροφε… συμπολεμιστή… συνοδοιπόρε… παραμάνα μου…

Αιθηρόη

maggisoula

Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγκαλιά Ιερή...   Τρι 11 Ιουν - 23:15:21

Μαγευτρα μου! Πως λιώνω στα λόγια σου! Πως να βλ'επουν αυτά τα μάτια άραγε; Τυχερή γαία που αγαπιεσαι έτσι!! Ααχχ δε ξέρω τι μ έχει πιάσει σήμερα!

Λιακάδα

Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 59

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγκαλιά Ιερή...   Τετ 12 Ιουν - 9:13:47

κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ!

Ευχαριστώ, ευχαριστώ, ευχαριστώ!!
Δικιολογημένη η αντίδραση σου maggisoula μου!

Αγκαλιά Ιερή...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΨΥΧΗΣ.-
Μετάβαση σε: