H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.

Πήγαινε κάτω 
+7
maggisoula
sofaki
Αιθηρόη
ioessa
markos
ilia
anarhos
11 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΤρι 16 Οκτ - 21:21:45

Ελπίζω να είναι το κατάλληλο μέρος για να αναπτυχτεί μια συζήτηση, πάνω σ αυτό το θέμα με τους φύλακες πολεμιστές. Οι φύλακες πολεμιστές αναφέρονται σε θρύλους, σε μύθους, σε ιστορίες λαών, θρησκείες. Έχουν διάφορες θέσεις, αποστολές, έργο, διαστάσεις κ.λπ. Υπάρχουν αυτοί του σκότους και αυτοί του φωτός.

Πολλά έχουν γραφτεί και ακουστεί. Ποιοι είναι όμως πραγματικά; Από που έρχονται; Τι σκοπούς έχουν;

Νομίζω ότι το ξεφλούδισμα αυτής της ιστορίας, θα είναι ένα συναρπαστικό ταξίδι που εμένα προσωπικά μ αγγίζει πολύ και με συγκινεί.

Θα ξεκινήσω με αυτό το απόσπασμα:

Ο κόσμος του Φωτός έχει: Θεραπευτές… Δασκάλους ως προς το πνεύμα, την ψυχή και την οντότητα…
Ερευνητές της Φύσης του κάθε κύκλου – επιπέδου και της Φύσης του Σύμπαντος…
Δημιουργούς καλλιτέχνες της Ύλης του κάθε επιπέδου που ασκούνται…
Μελετητές των δυνάμεων και ενεργειών του κάθε επιπέδου – διάστασης…
Εξερευνητές των κόσμων των διαφορετικών διαστημάτων…
Πολεμιστές που προστατεύουν το Φως (και ό,τι εμπεριέχεται μέσα σε αυτό και γύρω του), το φυλλάτουν,
το υπερασπίζονται αν παραστεί ανάγκη, δρουν σύμφωνα με τους νόμους και το δίκαιο που εκπροσωπούν…

Όλοι αυτοί… αντλούν από την πηγή της αγάπης και της ελευθερίας της ζωής και των όντων όπου και αν βρίσκονται αυτά…
Ξεκαθαρίζοντας αυτά, θα σταθώ στους τελευταίους… τους πολεμιστές… τους «ένοπλους»…
αυτούς που είτε μπαίνουν μπροστά για να επιτεθούν, είτε για να προστατέψουν… σε αυτούς τους παρεξηγημένους…

Και είναι παρεξηγημένοι από τους περισσότερους, αν όχι όλους…

Πιθανολογώ πως υπάρχουν Σύμπαντα, όπου η λέξη και η έννοια «πολεμιστής», είτε δεν υπάρχει στο πεδίο τους, είτε έχει ξεχαστεί…
διότι δεν χρειάζονται πολεμιστές…

Σε αυτό εδώ όμως το Σύμπαν… και σε αρκετά άλλα… όχι μόνο χρειάζονται, αλλά και επιτελούν μέγα έργο…
Το ότι «εγώ», εσύ, κάποιος, ο πριν, ο επόμενος, ο τωρινός και όποιος «όποιος», μπορεί να στέκεται και να μιλάει για αγάπη,
ειρήνη, ελευθερία, φως, συμπόνια, ουρανούς, άστρα και ό,τι άλλο είναι δοσμένο στα Όντα – Πλάσματα του Κόσμου,
οφείλεται σε αυτούς τους πολεμιστές που κάνουν την ύστατη θυσία της ψυχής τους
για να προστατεύσουν και να κάνουν χώρο σε όλους τους προηγούμενους…
σε αυτούς τους φωτεινούς πολεμιστές, που επέλεξαν να πράξουν υπό αυτούς τους ρόλους για το γενικό ανώτερο καλό – φως…
σε αυτούς, που ελάχιστοι (ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ!) έτυχαν της συγκυρίας και των δεδομένων, να γίνουν γνωστοί…
σε αυτούς που αδιαμαρτύρητα θυσιάστηκαν, θυσιάζονται και θα εξακολουθούν, για τον σκοπό τους…

Δεν ταιριάζει η Αγάπη, με τον Πολεμιστή…

Νομίζετε!

Είτε κάνετε πως δεν το γνωρίζετε… είτε δεν θέλετε να το γνωρίζετε… είτε όντως δεν το γνωρίζετε…
αυτοί οι Πολεμιστές, για όσο θα υφίστανται ως Πολεμιστές, υπάρχουν για εμάς…
για όλους τους υπόλοιπους και όχι για τον εαυτό τους…

Μπορούν… και το κάνουν…

Και μιλώ γι αυτούς που επέλεξαν… και δεν διατάχθηκαν…
Επέλεξαν… δεν διατάχθηκαν…


http://www.aoratos-naos.com/t1541-topic

Ανοίγω μια παρένθεση εδώ. Κοίτα σύμπτωση! Εδώ σ αυτή τη σελίδα εγώ είμουν αυτός, που την έφερα πάλι σε σημείο να εξηγεί για το ποια είναι, και τι θέλει. Συγχαρητήρια Πάνο! Συγχαρητήρια μου! Δεν γινόταν να μη το επισημάνω. Ζητώ συγνώμη. Κλείνω παρένθεση.

Φύλακες πολεμιστές λοιπόν.

"Οι φύλακες από αρχαιοτάτων χρόνων αποτελούσαν μία ιδιαίτερη τάξη στην Κοινωνία. Ο Πλάτων στο έργο του η «Πολιτεία», στο οποίο ομιλεί ιδιαίτερα για τους «Φύλακες», αναφέρεται στη μοναδικότητά τους στο σύνολο, αλλά και στη συνεισφορά τους στην ασφάλεια και την ευημερία της «Πόλης». Τόση δε είναι η συνεισφορά τους κατά τον Πλάτωνα, ώστε η Πόλη να θεωρείται μεγάλη και δυνατή όχι μόνο από τα πλούτη της, αλλά από την ΠΟΙΟΤΗΤΑ των ΦΥΛΑΚΩΝ της. Για να τονίσει δε ακόμη περισσότερο το έργο τους επισημαίνει ότι «Η σπουδαιότης του έργου αυτών (ΦΥΛΑΚΩΝ – ΠΟΛΕΜΙΣΤΩΝ) απαιτεί ιδιαιτέραν περί αυτών επιμέλειαν.Η παιδεία δε αυτών είναι το πρώτιστο στοιχείο της επιμελείας ταύτης……όταν δε πέσουν από την επιστήμη και την τέχνη τους οι ΦΥΛΑΚΕΣ , τότε όλη η «Πόλη» καταστρέφεται."

Ας ξεκινήσουμε σιγά σιγά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΤρι 16 Οκτ - 21:27:47

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΤετ 17 Οκτ - 12:59:30

rrros
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
markos

markos


Ηλικία : 43
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 231

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠαρ 26 Οκτ - 12:57:47

Ήθελα να στο γράψω και χθες. Μ αρέσει πολύ η εντιμότητα σου Πάνο. Κι από μένα αυτή η παρένθεση.

Για τους φύλακες πολεμιστές ε; Κάποτε στον παροξυσμό μιας νύχτας παράξενης, είχα γράψει κάτι για αυτούς. Θα ψάξω να το βρω.

Εγώ πάντως τους αποδίδω τιμές σιωπηλές και το σεβασμό μου. Ξέρω ότι υπάρχουν. Και πιστεύω ότι υπάρχουν σε διάφορες μορφές. Θα ασχοληθώ μ αυτό το θέμα γιατί μ αρέσει και με έλκει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠαρ 26 Οκτ - 16:09:46



ηλιος ηλιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠεμ 1 Νοε - 11:29:53

Η σημερινή εποχή, στον πλανήτη της Γαίας, έχει φέρει Αγγελιοφόρους... Δάσκαλους... Χτίστες... Ενδυναμωτές... Πολεμιστές... και Φύλακες Πολεμιστές.

Πάντα είχε. Αλλά έχουν περάσει πολλά χιλιάδες χρόνια από την τελευταία φορά που είχε τόσους πολλούς.

Θα σταθώ στους πολεμιστές, όπως ζητά το θέμα...

Πολεμιστής δεν είναι μόνο αυτός που κρατά όπλο.
Είναι αυτός που αγωνίζεται και υπερασπίζεται αυτό στο οποίο πιστεύει... και αυτό που αγαπά.

Δεν έχει ηλικία... φύλο...

Έχει όμως σκοπό... δύναμη καρδιάς και νου...

Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, είστε οι περισσότεροι, αν όχι όλοι.

Οι Φύλακες Πολεμιστές...

Διαφέρουν διότι ναι μεν πολεμούν για αυτό που πιστεύουν, αλλά δεν πράττουν για τον εαυτό τους.

Έχουν ειδικότητα, συγκεκριμένη θέση και έργο, επιπλέον δυνάμεις και ικανότητες, σχέδιο.

Κάποιοι δρουν άμεσα στο πεδίο αυτό και έχουν ντυθεί σώματα θνητά.
Κάποιοι μέσω του πνευματικού πεδίου.
Και κάποιοι, συγκεκριμένοι, έχουν την δυνατότητα να επεμβαίνουν και στα δύο όποτε χρειαστεί.

Χωρισμένοι σε ομάδες, κατά την αποστολή και έργο τους:

Προστάτες... Κυνηγούς... Φύλακες...


Και αυτές με την σειρά τους, χωρίζονται σε υπο-ομάδες - κατηγορίες.

Ικανοί για όλα τα παραπάνω, ταυτόχρονα… αλλά εκ των πραγμάτων και της ανάγκης, ορισμένοι σε μία θέση.

Η ύπαρξη τους, είναι πέρα για πέρα πραγματική…

Δεν αποτελεί παραφυσικό φαινόμενο… δεν είναι επιστημονική φαντασία… και δεν είναι παραμύθι.

Διότι εκεί κατατάσσει ο άνθρωπος, ό,τι δεν μπορεί να εξηγήσει με την λογική, τα δεδομένα και τις πληροφορίες που έχει.

Έμαθε να… του μαθαίνουν οι άλλοι τι υπάρχει και τι όχι. Τι είναι «σωστό» και τι όχι. Τι είναι αλήθεια και τι όχι.

Η ανθρωπότητα έχει κλειστεί σε έναν κόσμο, φτιαγμένο στα μέτρα συγκεκριμένων σκέψεων, με συγκεκριμένους σκοπούς.

Κάποιοι γνωρίζουν το μυστικό του ανθρώπου. Πως η πίστη του, η πεποίθηση του, η αντίληψη του, είναι τα μόνα που μπορούν να τον περιορίσουν ή αντίθετα να τον ελευθερώσουν.

Σε αυτά τα τρία, έχουν δουλέψει σκληρά κάποια μυαλά.

Το μόνο που τους τρομάζει αυτούς τους εφευρέτες και κατασκευαστές των συγκεκριμένων κόσμων, είναι η αφύπνιση.

Η αφύπνιση του εαυτού.

Η ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ.

Οι άνθρωποι κρατούν με τις πλάτες τους αυτόν τον κόσμο που τόσο τους πονάει…

Και τώρα… αυτήν την εποχή… όλο και περισσότεροι αρνούνται να τον στηρίξουν… απομακρύνουν τις πλάτες τους.

Δεν είναι εύκολο, το γνωρίζω.

Δεν ξέρεις προς τα πού να πας… τι να κάνεις… πώς να το κάνεις…

Είναι μια μεγάλη αρχή όμως, να συνειδητοποιήσεις και να αποσυνδεθείς από τον πλαστό κόσμο και τις ψευδείς πεποιθήσεις που συντηρούσες χιλιάδες χρόνια τώρα…

Είναι μόνο η αρχή, ενός θαυμάσιου ταξιδιού…

Αυτοί οι φύλακες πολεμιστές, λοιπόν, είναι ταγμένοι σε αυτό το έργο.

Η ανθρωπότητα είχε μπει τόσο βαθιά στο σκοτάδι και στο ψέμα, ώστε είχε γίνει πολύ εύκολη να την χειριστεί κανείς.

Πολλές οι φορές που είχε φτάσει στο… παρά πέντε.

Μα πάντα γινόταν κάτι…

Και δεν ήταν έργο ενός αόρατου θεού… αλλά έργο αληθινών, υπαρκτών όντων.

Οι λίγοι… «αντάρτες» της, που ποτέ δεν ξέμενε από αυτούς, και οι φύλακες πολεμιστές (και πείτε τους όπως θέλετε… αγγέλους, θεούς, εξωγήινους, αγίους, όπως δύναται να τους αντιλαμβάνεται ο καθένας) προστάτευαν και φύλασσαν το «υλικό» που χρειαζόταν να επιστρατευτεί (την κατάλληλη στιγμή που θα συναθροίζονταν οι κατάλληλες συγκυρίες) για να επανέλθει η ισορροπία, η αρμονία και η ελευθερία της.

Πολλοί θα πουν, εφ όσον είναι τόσο ισχυροί, γιατί δεν…

Δώρο μα και ευθύνη η ελεύθερη βούληση που δόθηκε στον άνθρωπο.

Εκείνος την ζήτησε από την αρχή της ύπαρξης του… έπρεπε λοιπόν να πραγματοποιηθεί η επιθυμία του.

Βούληση… συγκατάθεση… πρόθεση…

Αυτός ο δημιουργός του κόσμου του… αυτός αποφασίζει.

Τόσο απλά…

Άνθρωποι… και φύλακες πολεμιστές…

Ποιος είναι άραγε γενναιότερος…;

Πέρα από όλα αυτά όμως, επιτρέψτε μου…

Ξέρετε… όσο και αν σας απωθεί αυτός ο κόσμος που τόσο απεχθάνεστε… σας έχει προετοιμάσει για την πορεία… σας έχει κάνει ικανούς διδάσκαλους.

Αυτό να το θυμάστε… και μην θεωρείτε τους εαυτούς σας θύματα…

Κρατήστε λίγη ευγνωμοσύνη…

Σε αυτήν την Γη, η αγάπη ήταν περισσότερη από οπουδήποτε αλλού… δεν έλειψε ποτέ…

Σε αυτήν την Γη… μάθατε το Φως… ναι με δύσκολους τρόπους… αλλά γνωρίζετε… και όχι από την συνήθεια του αυτονόητου, αλλά από εμπειρία και προσωπική τριβή και κόπο.

Κοπιάσατε πολύ αγαπημένοι… πολύ…

Και αυτή η Οντότητα που αποκαλούμε Σύμπαν… δεν ξεχνάει ποτέ… γνωρίζει…

Δακρύζω από βαθιά αγάπη και σεβασμό για τους Φύλακες Πολεμιστές…

Για όλους τους λόγους.-

Δακρύζω και από αγάπη για τον Άνθρωπο και το μεγαλείο της επίπονης πορείας του…



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠεμ 1 Νοε - 13:42:58

Εγώ μόνο ευχαριστώ μπορώ να πω. Δεν έχω κάτι άλλο να τους δώσω. Και στους απλούς πολεμιστές και σ αυτούς που είναι γεμάτοι αυτοθυσία και δεν έχουν την ανάγκη να τους το αναγνωρίσουμε. Και πολεμάνε στο αθέατο μυστικά. Τους φύλακες πολεμιστές. Εύχομαι από κάπου να ανταμειφθούνε.

Και έχεις απόλυτο δίκιο Αιθηρόη μου λατρεμένη σ αυτό

Πολλοί θα πουν, εφ όσον είναι τόσο ισχυροί, γιατί δεν…

Δώρο μα και ευθύνη η ελεύθερη βούληση που δόθηκε στον άνθρωπο.


Εκείνος την ζήτησε από την αρχή της ύπαρξης του… έπρεπε λοιπόν να πραγματοποιηθεί η επιθυμία του.

Βούληση… συγκατάθεση… πρόθεση…

Αυτός ο δημιουργός του κόσμου του… αυτός αποφασίζει.

Τόσο απλά…


Τώρα πια το ξέρω και το καταλαβαίνω. Νομίζω μεγαλώνω σιγά σιγά.

Να σ έχει το Σύμπαν όλο καλά!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε - 18:22:36

fulakes polemistes-duskoli douleia alla kapoios prepei na tin kanei!!Kairos
gar eggys aderfia meinete enomenoi ston skopo emeis doulevoume gia
sas,kante ki eseis kati
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε - 20:25:32

ηλιος 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε - 12:07:28

Ωωωω! Σουπερνατσουραλ! Πως με τσατιζει αυτή η σειρά! Αγγελοι δαιμονες μαγοι κυνηγοι βρυκόλακες ενα μάτσο κουβαρια γιναν. Ολοι μια οικογένεια κι όλοι εχθροί κι ο θεός διακοπές κι οι άνθρωποι να καθαρίσουν το χαλι που άφησε. Τεσπα! Κι εσύ παλικάρι μου; ποιοι είστε εσείς που δουλευετε κι οι ανθρωποι κάθονται; Πολλοί πολεμιστές μαζευτηκατε εδώ. Γιουργια ακουλουθηστε μας! Μη με πάρεις απ τα μουτρα είμαι στη τσίτα σήμερα. Κι αν δε σε πειράζει γραψε στα ελληνικά γιατί ειν πιο ωραία βρε παιδί! Καλώς μας ήρθες πάντως!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shamanwoman




Ηλικία : 38
Ζυγός
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 6

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε - 15:57:34

Εμένα μου αρέσει αυτή η σειρά. Αν και με θυμώνει που οι άνθρωποι αντιμετωπίζουν μόνοι τους το κακό. Γιατί άγγελοι και δαίμονες προκάλεσαν όλη αυτή τη κατάσταση στη γη. Κι οι άνθρωποι βρέθηκαν στη μέση.
Έχουν χάσει και την επαφή με το πνευματικό πεδίο. Πως θα βοηθηθούν;
Αυτό δεν γίνεται και σήμερα;

Ποιος θα μπορούσε να βγει μπροστά, και να βοηθήσει τους ανθρώπους που έχουν χάσει τις δυνατότητες τους;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε - 16:23:32

Πάντως όχι εγώ. shamanwonan πολλοί έχουν το ψώνιο του μπροσταρη κι απ αυτους να φοβάσαι που σου βγαίνουν με το λάβαρο και τα συνθήματα μπροστά! Γιατί αλλα λεν αλλα σκεφτονται άλλα είναι άλλα κάνουν κι αλλα δείχνουν. Λίγο να ναι καθαρό το μάτι σου και παρατηρητικο και θ ακούσεις να ουρλιάζει η φαντασιοπληξια τους κι η υποκρισία τους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε - 16:25:29

supernaturaldean δε ήταν μπηχτη για σένα. Δε σε ξέρω μην παρεξηγηθούμε κιολας. Μιλάω με γενικό πνεύμα σ αυτά που είπε η shamanwoman.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε - 16:38:56

supernatural_dean έγραψε:
fulakes polemistes-duskoli douleia alla kapoios prepei na tin kanei!!Kairos
gar eggys aderfia meinete enomenoi ston skopo emeis doulevoume gia
sas,kante ki eseis kati
Καλώς όρισες supernatural,θα ήθελα να μας πεις τι δουλειά κάνεις συγκεκριμένα,έτσι για να σε βοηθήσουμε κι εμείς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΔευ 11 Νοε - 18:54:03

supernatural_dean έγραψε:
fulakes polemistes-duskoli douleia alla kapoios prepei na tin kanei!!Kairos
gar eggys aderfia meinete enomenoi ston skopo emeis doulevoume gia
sas,kante ki eseis kati

Καλησπέρα supernatural-dean.

Επειδή διάβασα κι αυτά που λες για την γενιά του ΄83, κάνεις λάθος να νομίζεις ότι τα κάνετε όλα εσείς.
Και δεν καταλαβαίνω τελικά, τι ακριβώς υποτίθεται ότι θα έπρεπε να κάνετε. Ούτε τι κάνετε, όσοι κάνετε κι αν κάνετε.
Όλοι όσοι είναι ήδη εδώ πάνω σ αυτόν τον πλανήτη, προσφέρουν με το τρόπο τους, με το λίγο τους αλλά και το πολύ τους.

Με στεναχωρεί αυτό το εμείς δουλεύουμε για εσάς.
Αυτό το λάθος κάνουν πολλοί. Νομίζουν ότι είναι ταγμένοι και εκλεκτοί, κι ότι ξέρουν καλύτερα.
Μου αρέσει το, όλοι μαζί. Και δεν μου αρέσει να με ξεχωρίζουν σαν να είμαι κάτι που δεν μπορεί να κάνει πράγματα.
Ευχαριστούμε τη γενιά του ΄83, εμείς της δικιάς μου γενιάς. Αλλά τι ακριβώς κάνετε; Τι κάνατε; Δεν έχω καταλάβει. Συγνώμη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λιακάδα

Λιακάδα


Ηλικία : 38
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 59

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΔευ 11 Νοε - 19:00:36

Απλά υπάρχουν κάποιοι που ξέρουν περισσότερα, αλλά δεν μπορούν να μιλήσουν. Ίσως κι ο νεαρός προσπαθεί να μας πει με τρόπο, ότι χρειάζεται κι αυτός όπως κι άλλοι, υποστήριξη στις προσπάθειες του.
Κι εσύ δεν νιώθεις κάποιες φορές μόνη και φοβισμένη; Δεν ψάχνεις κι εσύ κάτι που να μιλάει στην καρδιά σου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΔευ 11 Νοε - 19:07:16

Έχω αγωνίες. Ναι. Και νιώθω ότι δεν είναι εύκολα τα πράγματα.
Αλλά δεν νιώθω μόνη σ αυτό. Έχω φίλους που μοιραζόμαστε τις ίδιες ανησυχίες και παίρνουμε αποφάσεις.
Κι όσο για κάτι που να μιλάει στην καρδιά μου, πρέπει να πω ότι το έχω βρει. Έχω τους γονείς μου που είναι μοναδικοί. Κι έχω βρει και την Αιθηρόη. Η Αιθηρόη μιλάει στην καρδιά μου. Δείξε μου κάποιον σήμερα που να της μοιάζει;

Και δεν ψάχνω για οδηγούς κι αρχηγούς. Έμαθα να ψάχνω μέσα μου. Και σ αυτό με βοήθησε η Αιθηρόη.
Ψάχνω όμως κι άλλους συνανθρώπους για να εργαστούμε μαζί για τον κόσμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λιακάδα

Λιακάδα


Ηλικία : 38
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 59

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΔευ 11 Νοε - 19:08:21

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΠΕΛΑΣΓΟΣ


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 155

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠεμ 14 Νοε - 18:18:57

anarhos έγραψε:
Ελπίζω να είναι το κατάλληλο μέρος για να αναπτυχτεί μια συζήτηση, πάνω σ αυτό το θέμα με τους φύλακες πολεμιστές. Οι φύλακες πολεμιστές αναφέρονται σε θρύλους, σε μύθους, σε ιστορίες λαών, θρησκείες. Έχουν διάφορες θέσεις, αποστολές, έργο, διαστάσεις κ.λπ. Υπάρχουν αυτοί του σκότους και αυτοί του φωτός.

Πολλά έχουν γραφτεί και ακουστεί. Ποιοι είναι όμως πραγματικά; Από που έρχονται; Τι σκοπούς έχουν;

Νομίζω ότι το ξεφλούδισμα αυτής της ιστορίας, θα είναι ένα συναρπαστικό ταξίδι που εμένα προσωπικά μ αγγίζει πολύ και με συγκινεί.

Θα ξεκινήσω με αυτό το απόσπασμα:

Ο κόσμος του Φωτός έχει: Θεραπευτές… Δασκάλους ως προς το πνεύμα, την ψυχή και την οντότητα…
Ερευνητές της Φύσης του κάθε κύκλου – επιπέδου και της Φύσης του Σύμπαντος…
Δημιουργούς καλλιτέχνες της Ύλης του κάθε επιπέδου που ασκούνται…
Μελετητές των δυνάμεων και ενεργειών του κάθε επιπέδου – διάστασης…
Εξερευνητές των κόσμων των διαφορετικών διαστημάτων…
Πολεμιστές που προστατεύουν το Φως (και ό,τι εμπεριέχεται μέσα σε αυτό και γύρω του), το φυλλάτουν,
το υπερασπίζονται αν παραστεί ανάγκη, δρουν σύμφωνα με τους νόμους και το δίκαιο που εκπροσωπούν…

Όλοι αυτοί… αντλούν από την πηγή της αγάπης και της ελευθερίας της ζωής και των όντων όπου και αν βρίσκονται αυτά…
Ξεκαθαρίζοντας αυτά, θα σταθώ στους τελευταίους… τους πολεμιστές… τους «ένοπλους»…
αυτούς που είτε μπαίνουν μπροστά για να επιτεθούν, είτε για να προστατέψουν… σε αυτούς τους παρεξηγημένους…

Και είναι παρεξηγημένοι από τους περισσότερους, αν όχι όλους…

Πιθανολογώ πως υπάρχουν Σύμπαντα, όπου η λέξη και η έννοια «πολεμιστής», είτε δεν υπάρχει στο πεδίο τους, είτε έχει ξεχαστεί…
διότι δεν χρειάζονται πολεμιστές…

Σε αυτό εδώ όμως το Σύμπαν… και σε αρκετά άλλα… όχι μόνο χρειάζονται, αλλά και επιτελούν μέγα έργο…
Το ότι «εγώ», εσύ, κάποιος, ο πριν, ο επόμενος, ο τωρινός και όποιος «όποιος», μπορεί να στέκεται και να μιλάει για αγάπη,
ειρήνη, ελευθερία, φως, συμπόνια, ουρανούς, άστρα και ό,τι άλλο είναι δοσμένο στα Όντα – Πλάσματα του Κόσμου,
οφείλεται σε αυτούς τους πολεμιστές που κάνουν την ύστατη θυσία της ψυχής τους
για να προστατεύσουν και να κάνουν χώρο σε όλους τους προηγούμενους…
σε αυτούς τους φωτεινούς πολεμιστές, που επέλεξαν να πράξουν υπό αυτούς τους ρόλους για το γενικό ανώτερο καλό – φως…
σε αυτούς, που ελάχιστοι (ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ!) έτυχαν της συγκυρίας και των δεδομένων, να γίνουν γνωστοί…
σε αυτούς που αδιαμαρτύρητα θυσιάστηκαν, θυσιάζονται και θα εξακολουθούν, για τον σκοπό τους…

Δεν ταιριάζει η Αγάπη, με τον Πολεμιστή…

Νομίζετε!

Είτε κάνετε πως δεν το γνωρίζετε… είτε δεν θέλετε να το γνωρίζετε… είτε όντως δεν το γνωρίζετε…
αυτοί οι Πολεμιστές, για όσο θα υφίστανται ως Πολεμιστές, υπάρχουν για εμάς…
για όλους τους υπόλοιπους και όχι για τον εαυτό τους…

Μπορούν… και το κάνουν…

Και μιλώ γι αυτούς που επέλεξαν… και δεν διατάχθηκαν…
Επέλεξαν… δεν διατάχθηκαν…


http://www.aoratos-naos.com/t1541-topic

Ανοίγω μια παρένθεση εδώ. Κοίτα σύμπτωση! Εδώ σ αυτή τη σελίδα εγώ είμουν αυτός, που την έφερα πάλι σε σημείο να εξηγεί για το ποια είναι, και τι θέλει. Συγχαρητήρια Πάνο! Συγχαρητήρια μου! Δεν γινόταν να μη το επισημάνω. Ζητώ συγνώμη.  Κλείνω παρένθεση.

Φύλακες πολεμιστές λοιπόν.

"Οι φύλακες από αρχαιοτάτων χρόνων αποτελούσαν μία ιδιαίτερη τάξη στην Κοινωνία. Ο Πλάτων στο έργο του η «Πολιτεία», στο οποίο ομιλεί ιδιαίτερα για τους «Φύλακες», αναφέρεται στη μοναδικότητά τους στο σύνολο, αλλά και στη συνεισφορά τους στην ασφάλεια και την ευημερία της «Πόλης». Τόση δε είναι η συνεισφορά τους κατά τον Πλάτωνα, ώστε η Πόλη να θεωρείται μεγάλη και δυνατή όχι μόνο από τα πλούτη της, αλλά από την ΠΟΙΟΤΗΤΑ των ΦΥΛΑΚΩΝ της. Για να τονίσει δε ακόμη περισσότερο το έργο τους επισημαίνει ότι «Η σπουδαιότης του έργου αυτών (ΦΥΛΑΚΩΝ – ΠΟΛΕΜΙΣΤΩΝ) απαιτεί ιδιαιτέραν περί αυτών επιμέλειαν.Η παιδεία δε αυτών είναι το πρώτιστο στοιχείο της επιμελείας ταύτης……όταν δε πέσουν από την επιστήμη και την τέχνη τους οι ΦΥΛΑΚΕΣ , τότε όλη η «Πόλη» καταστρέφεται."

Ας ξεκινήσουμε σιγά σιγά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΠΕΛΑΣΓΟΣ


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 155

ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.   ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ. Icon_minitimeΠεμ 14 Νοε - 18:19:23

Αιθηρόη έγραψε:
Η σημερινή εποχή, στον πλανήτη της Γαίας, έχει φέρει Αγγελιοφόρους... Δάσκαλους... Χτίστες... Ενδυναμωτές... Πολεμιστές... και Φύλακες Πολεμιστές.

Πάντα είχε. Αλλά έχουν περάσει πολλά χιλιάδες χρόνια από την τελευταία φορά που είχε τόσους πολλούς.

Θα σταθώ στους πολεμιστές, όπως ζητά το θέμα...

Πολεμιστής δεν είναι μόνο αυτός που κρατά όπλο.
Είναι αυτός που αγωνίζεται και υπερασπίζεται αυτό στο οποίο πιστεύει... και αυτό που αγαπά.

Δεν έχει ηλικία... φύλο...

Έχει όμως σκοπό... δύναμη καρδιάς και νου...

Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, είστε οι περισσότεροι, αν όχι όλοι.

Οι Φύλακες Πολεμιστές...

Διαφέρουν διότι ναι μεν πολεμούν για αυτό που πιστεύουν, αλλά δεν πράττουν για τον εαυτό τους.

Έχουν ειδικότητα, συγκεκριμένη θέση και έργο, επιπλέον δυνάμεις και ικανότητες, σχέδιο.

Κάποιοι δρουν άμεσα στο πεδίο αυτό και έχουν ντυθεί σώματα θνητά.
Κάποιοι μέσω του πνευματικού πεδίου.
Και κάποιοι, συγκεκριμένοι, έχουν την δυνατότητα να επεμβαίνουν και στα δύο όποτε χρειαστεί.

Χωρισμένοι σε ομάδες, κατά την αποστολή και έργο τους:

Προστάτες... Κυνηγούς... Φύλακες...


Και αυτές με την σειρά τους, χωρίζονται σε υπο-ομάδες - κατηγορίες.

Ικανοί για όλα τα παραπάνω, ταυτόχρονα… αλλά εκ των πραγμάτων και της ανάγκης, ορισμένοι σε μία θέση.

Η ύπαρξη τους, είναι πέρα για πέρα πραγματική…

Δεν αποτελεί παραφυσικό φαινόμενο… δεν είναι επιστημονική φαντασία… και δεν είναι παραμύθι.

Διότι εκεί κατατάσσει ο άνθρωπος, ό,τι δεν μπορεί να εξηγήσει με την λογική, τα δεδομένα και τις πληροφορίες που έχει.

Έμαθε να… του μαθαίνουν οι άλλοι τι υπάρχει και τι όχι. Τι είναι «σωστό» και τι όχι. Τι είναι αλήθεια και τι όχι.

Η ανθρωπότητα έχει κλειστεί σε έναν κόσμο, φτιαγμένο στα μέτρα συγκεκριμένων σκέψεων, με συγκεκριμένους σκοπούς.

Κάποιοι γνωρίζουν το μυστικό του ανθρώπου. Πως η πίστη του, η πεποίθηση του, η αντίληψη του, είναι τα μόνα που μπορούν να τον περιορίσουν ή αντίθετα να τον ελευθερώσουν.

Σε αυτά τα τρία, έχουν δουλέψει σκληρά κάποια μυαλά.

Το μόνο που τους τρομάζει αυτούς τους εφευρέτες και κατασκευαστές των συγκεκριμένων κόσμων, είναι η αφύπνιση.

Η αφύπνιση του εαυτού.

Η ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ.

Οι άνθρωποι κρατούν με τις πλάτες τους αυτόν τον κόσμο που τόσο τους πονάει…

Και τώρα… αυτήν την εποχή… όλο και περισσότεροι αρνούνται να τον στηρίξουν… απομακρύνουν τις πλάτες τους.

Δεν είναι εύκολο, το γνωρίζω.

Δεν ξέρεις προς τα πού να πας… τι να κάνεις… πώς να το κάνεις…

Είναι μια μεγάλη αρχή όμως, να συνειδητοποιήσεις και να αποσυνδεθείς από τον πλαστό κόσμο και τις ψευδείς πεποιθήσεις που συντηρούσες χιλιάδες χρόνια τώρα…

Είναι μόνο η αρχή, ενός θαυμάσιου ταξιδιού…

Αυτοί οι φύλακες πολεμιστές, λοιπόν, είναι ταγμένοι σε αυτό το έργο.

Η ανθρωπότητα είχε μπει τόσο βαθιά στο σκοτάδι και στο ψέμα, ώστε είχε γίνει  πολύ εύκολη να την χειριστεί κανείς.

Πολλές οι φορές που είχε φτάσει στο… παρά πέντε.

Μα πάντα γινόταν κάτι…

Και δεν ήταν έργο ενός αόρατου θεού… αλλά έργο αληθινών, υπαρκτών όντων.

Οι λίγοι… «αντάρτες» της, που ποτέ δεν ξέμενε από αυτούς, και οι φύλακες πολεμιστές (και πείτε τους όπως θέλετε… αγγέλους, θεούς, εξωγήινους, αγίους, όπως δύναται να τους αντιλαμβάνεται ο καθένας) προστάτευαν και φύλασσαν το «υλικό» που χρειαζόταν να επιστρατευτεί (την κατάλληλη στιγμή που θα συναθροίζονταν οι κατάλληλες συγκυρίες) για να επανέλθει η ισορροπία, η αρμονία και η ελευθερία της.

Πολλοί θα πουν, εφ όσον είναι τόσο ισχυροί, γιατί δεν…

Δώρο μα και ευθύνη η ελεύθερη βούληση που δόθηκε στον άνθρωπο.

Εκείνος την ζήτησε από την αρχή της ύπαρξης του… έπρεπε λοιπόν να πραγματοποιηθεί η επιθυμία του.

Βούληση… συγκατάθεση… πρόθεση…

Αυτός ο δημιουργός του κόσμου του… αυτός αποφασίζει.

Τόσο απλά…

Άνθρωποι… και φύλακες πολεμιστές…

Ποιος είναι άραγε γενναιότερος…;

Πέρα από όλα αυτά όμως, επιτρέψτε μου…

Ξέρετε… όσο και αν σας απωθεί αυτός ο κόσμος που τόσο απεχθάνεστε… σας έχει προετοιμάσει για την πορεία… σας έχει κάνει ικανούς διδάσκαλους.

Αυτό να το θυμάστε… και μην θεωρείτε τους εαυτούς σας θύματα…

Κρατήστε λίγη ευγνωμοσύνη…

Σε αυτήν την Γη, η αγάπη ήταν περισσότερη από οπουδήποτε αλλού… δεν έλειψε ποτέ…

Σε αυτήν την Γη… μάθατε το Φως… ναι με δύσκολους τρόπους… αλλά γνωρίζετε… και όχι από την συνήθεια του αυτονόητου, αλλά από εμπειρία και προσωπική τριβή και κόπο.

Κοπιάσατε πολύ αγαπημένοι… πολύ…

Και αυτή η Οντότητα που αποκαλούμε Σύμπαν… δεν ξεχνάει ποτέ… γνωρίζει…

Δακρύζω από βαθιά αγάπη και σεβασμό για τους Φύλακες Πολεμιστές…

Για όλους τους λόγους.-

Δακρύζω και από αγάπη για τον Άνθρωπο και το μεγαλείο της επίπονης πορείας του…  



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ
» ΦΥΛΑΚΕΣ
» ΗΦΑΙΣΤΟΤΕΥΚΤΑ-ΟΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟΙ ΥΠΕΡ-ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΤΥΠΟΥ ΤΑΛΩΣ
» Φύλακες Άγγελοι...
» η παρουσια μου στο σαιτ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: ΙΣΤΟΡΙΑ - ΑΛΗΘΕΙΕΣ & ΨΕΜΑΤΑ-
Μετάβαση σε: