H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

  Ανεπιφύλακτα

Πήγαινε κάτω 
+18
ioessa
sofaki
romantiki
Nenya
Ερατώ
lordos
ahilleas
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
Ηλιοφορος
desper !!!
Sisyphus
Αιθηρόη
marilena
ba a ktsou
markos
maggisoula
anarhos
princess4
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 6 Σεπ - 9:29:21

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, μπορώ να καταλάβω ότι ο συναισθηματικός πόνος και η θλίψη, απλώς με προειδοποιούσαν να μη ζω κόντρα στην αλήθεια μου. Σήμερα ξέρω ότι αυτό το λέμε ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, κατάλαβα σε πόσο δύσκολη θέση ερχόταν κάποιος με το να του επιβάλλω τις επιθυμίες μου, παρότι ήξερα ότι ούτε ήταν κατάλληλη η στιγμή ούτε ο άνθρωπος ήταν έτοιμος, ακόμα κι αν αυτός ο άνθρωπος ήμουν εγώ. Σήμερα ξέρω ότι αυτό το λέμε ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, παύω να λαχταρώ μια άλλη ζωή και μπορώ να δω ότι τα πάντα γύρω μου με προκαλούσαν να μεγαλώσω. Σήμερα ξέρω ότι αυτό το λέμε ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, κατάλαβα ότι βρίσκομαι πάντα και σε όλες τις περιστάσεις, την κατάλληλη στιγμή και στο σωστό μέρος και ότι όλα όσα γίνονται είναι σωστά.Αρχίζω να καταφέρνω να γαληνεύω. Σήμερα ξέρω ότι αυτό το λέμε ΑΠΟΔΟΧΗ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, παύω να στερούμαι τον ελεύθερο χρόνο μου και σταματώ να κάνω μεγαλόπνοα σχέδια για το μέλλον. Σήμερα αρχίζω να κάνω μόνο ό,τι με ευχαριστεί και με γεμίζει χαρά, ό,τι αγαπώ και κάνει την καρδιά μου να γελά, με τον δικό μου τρόπο και στους δικούς μου ρυθμούς. Σήμερα ξέρω ότι αυτό το λέμε ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, απελευθερώθηκα από ό,τι δεν ήταν υγιές για μένα. Από φαγητά, άτομα, πράγματα, καταστάσεις και από ό,τι με τραβούσε συνεχώς μακριά από τον ίδιο μου τον εαυτό. Στην αρχή το ονόμαζα “υγιή εγωισμό”. Αλλά σήμερα ξέρω ότι είναι ΑΥΤΑΓΑΠΗ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, παύω να θέλω να έχω πάντα δίκιο. Έτσι σφάλλω πολύ λιγότερο. Σήμερα κατάλαβα ότι αυτό το λέμε ΑΠΛΟΤΗΤΑ.
Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, αρνούμαι να συνεχίσω να ζω στο παρελθόν και να ανησυχώ για το μέλλον μου. Τώρα ζω περισσότερο τη στιγμή όπου όλα συμβαίνουν, έτσι σήμερα, ζω την κάθε μέρα και αυτό το λέω ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, συνειδητοποιώ ότι η σκέψη μου μπορεί να μη με κάνει πλέον μίζερο και άρρωστο. Τώρα που πλέον επικαλούμαι τις δυνάμεις της καρδιάς μου, η λογική αρχίζει και αποκτά έναν πολύτιμο σύντροφο. Αυτή τη σχέση την ονομάζω σήμερα ΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ.

Δεν υπάρχει λόγος να φοβόμαστε τις αντιπαραθέσεις, τις συγκρούσεις και τα προβλήματα με τον εαυτό μας και τους άλλους γιατί καμιά φορά, ακόμα και τα άστρα εκρήγνυνται και δημιουργούνται νέοι Γαλαξίες. Σήμερα ξέρω ότι ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ!


Υ.Γ. Σας ευχαριστώ όλους σας έναν έναν προσωπικά, μα υπάρχουν και κάποια όντα που τα λόγια και τα ευχαριστώ τα αισθάνομαι πολύ λίγα για να τα εκφράσω. Η ανιδιοτελής τους αγάπη να βρει την Συμπαντική τους ολοκλήρωση...  
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 6 Σεπ - 20:59:26

Πραγματικά πολύ ωραία κατάθεση σκέψεων! Αξίζει να διαβαστεί από όλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ 7 Σεπ - 12:39:07

Και μένα μ άρεσαν αυτά που λες ηλιοδωρε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 9 Σεπ - 7:13:40

Παράθεση :
 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 72835_452516371528195_1559397254_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 11 Σεπ - 19:42:49

Μια μέρα ζητήθηκε από έναν στοχαστή της Ιατρικής ποια είναι η πιο σοβαρή ασθένεια του αιώνα. 
Οι παρόντες περίμεναν να απαντούσε ο καρκίνος και το έμφραγμα. Με μεγάλη τους έκπληξη ο επιστήμονας απάντησε: "Η αδιαφορία".
Όλοι τότε κοιτάχτηκαν στα μάτια και ο καθένας τους αντιλήφτηκε ότι ήταν σοβαρά άρρωστοι.



Στο τέλος του ζητήθηκε ποια είναι η θεραπεία και ο επιστήμονας απάντησε:



"Να το αντιληφθείτε".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 12 Σεπ - 14:04:57

Ηλιόδωρος έγραψε:
Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, μπορώ να καταλάβω ότι ο συναισθηματικός πόνος και η θλίψη, απλώς με προειδοποιούσαν να μη ζω κόντρα στην αλήθεια μου. Σήμερα ξέρω ότι αυτό το λέμε ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, κατάλαβα σε πόσο δύσκολη θέση ερχόταν κάποιος με το να του επιβάλλω τις επιθυμίες μου, παρότι ήξερα ότι ούτε ήταν κατάλληλη η στιγμή ούτε ο άνθρωπος ήταν έτοιμος, ακόμα κι αν αυτός ο άνθρωπος ήμουν εγώ. Σήμερα ξέρω ότι αυτό το λέμε ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, παύω να λαχταρώ μια άλλη ζωή και μπορώ να δω ότι τα πάντα γύρω μου με προκαλούσαν να μεγαλώσω. Σήμερα ξέρω ότι αυτό το λέμε ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, κατάλαβα ότι βρίσκομαι πάντα και σε όλες τις περιστάσεις, την κατάλληλη στιγμή και στο σωστό μέρος και ότι όλα όσα γίνονται είναι σωστά.Αρχίζω να καταφέρνω να γαληνεύω. Σήμερα ξέρω ότι αυτό το λέμε ΑΠΟΔΟΧΗ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, παύω να στερούμαι τον ελεύθερο χρόνο μου και σταματώ να κάνω μεγαλόπνοα σχέδια για το μέλλον. Σήμερα αρχίζω να κάνω μόνο ό,τι με ευχαριστεί και με γεμίζει χαρά, ό,τι αγαπώ και κάνει την καρδιά μου να γελά, με τον δικό μου τρόπο και στους δικούς μου ρυθμούς. Σήμερα ξέρω ότι αυτό το λέμε ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, απελευθερώθηκα από ό,τι δεν ήταν υγιές για μένα. Από φαγητά, άτομα, πράγματα, καταστάσεις και από ό,τι με τραβούσε συνεχώς μακριά από τον ίδιο μου τον εαυτό. Στην αρχή το ονόμαζα “υγιή εγωισμό”. Αλλά σήμερα ξέρω ότι είναι ΑΥΤΑΓΑΠΗ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, παύω να θέλω να έχω πάντα δίκιο. Έτσι σφάλλω πολύ λιγότερο. Σήμερα κατάλαβα ότι αυτό το λέμε ΑΠΛΟΤΗΤΑ.
Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, αρνούμαι να συνεχίσω να ζω στο παρελθόν και να ανησυχώ για το μέλλον μου. Τώρα ζω περισσότερο τη στιγμή όπου όλα συμβαίνουν, έτσι σήμερα, ζω την κάθε μέρα και αυτό το λέω ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ.

Τώρα που αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά, συνειδητοποιώ ότι η σκέψη μου μπορεί να μη με κάνει πλέον μίζερο και άρρωστο. Τώρα που πλέον επικαλούμαι τις δυνάμεις της καρδιάς μου, η λογική αρχίζει και αποκτά έναν πολύτιμο σύντροφο. Αυτή τη σχέση την ονομάζω σήμερα ΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ.

Δεν υπάρχει λόγος να φοβόμαστε τις αντιπαραθέσεις, τις συγκρούσεις και τα προβλήματα με τον εαυτό μας και τους άλλους γιατί καμιά φορά, ακόμα και τα άστρα εκρήγνυνται και δημιουργούνται νέοι Γαλαξίες. Σήμερα ξέρω ότι ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ!


Υ.Γ. Σας ευχαριστώ όλους σας έναν έναν προσωπικά, μα υπάρχουν και κάποια όντα που τα λόγια και τα ευχαριστώ τα αισθάνομαι πολύ λίγα για να τα εκφράσω. Η ανιδιοτελής τους αγάπη να βρει την Συμπαντική τους ολοκλήρωση...  



ηλιος 
Ηλιοδωρε !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 12 Σεπ - 23:31:21

Όταν σου προσφέρεται το "5" και εσύ για κάποιο λόγο ζητάς "6" θα πονάς. 
Όταν είσαι ευγνώμων, το "5" για το "5" πάντα θα έχεις την ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ για το "5"...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 13 Σεπ - 0:26:40

Ηλιόδωρος έγραψε:
Όταν σου προσφέρεται το "5" και εσύ για κάποιο λόγο ζητάς "6" θα πονάς. 
Όταν είσαι ευγνώμων, το "5" για το "5" πάντα θα έχεις την ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ για το "5"...
Η κάθε "σκηνή" της ζωής μας έχει την δική της αλήθεια και η αλήθεια είναι 100% άξια Ύπαρξης, όπως οτιδήποτε υπάρχει.


Το Σύμπαν μόνο άξια εκδηλώνει.


Η κατανόηση της ευγνωμοσύνης εκδηλώνει μέσα μας το ό,τι ο καθένας είναι αυτό που είναι και ότι στη ζωή μας ήρθε για να πάρουμε αυτό ακριβώς που για μας είναι το καλύτερο.
Το "5" στο "5".
Το "4" στο "4".
Το "9" στο "9" ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ 14 Σεπ - 15:51:52

Ηλιόδωρος έγραψε:
Μια μέρα ζητήθηκε από έναν στοχαστή της Ιατρικής ποια είναι η πιο σοβαρή ασθένεια του αιώνα. 
Οι παρόντες περίμεναν να απαντούσε ο καρκίνος και το έμφραγμα. Με μεγάλη τους έκπληξη ο επιστήμονας απάντησε: "Η αδιαφορία".
Όλοι τότε κοιτάχτηκαν στα μάτια και ο καθένας τους αντιλήφτηκε ότι ήταν σοβαρά άρρωστοι.

Στο τέλος του ζητήθηκε ποια είναι η θεραπεία και ο επιστήμονας απάντησε:

"Να το αντιληφθείτε".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ - 19:59:18

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 404768_467151516662397_19330819_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ερατώ




Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 50

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ - 21:38:08

Μια εικόνα όσο χίλιες λέξεις...

Ηλιόδωρε μου βάζεις δύσκολα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ - 12:48:48

Ερατώ τα δύσκολα μας φέρνουν στη συνείδηση να αντιληφθούμε το Ποιοι Είμαστε και το πόσο δυνατοί έχουμε γίνει... 



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ - 16:50:26

Ηλιόδωρος έγραψε:
 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 404768_467151516662397_19330819_n

Όπως και να έχει τίποτα δεν είναι τυχαίο, κι όλα έχουν ένα κλειδί να μας δώσουν για την επόμενη πόρτα.
Το παίρνουμε και συνεχίζουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αυτά που θα δείτε και θα αλλάξουν τον τρόπο που αντιλαμβάνεστε τα πράγματα.    Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ - 16:44:05

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Maxims32-media


Από κάτω έχουν συγκεντρωθεί από τα καλύτερα ντοκιμαντέρ, που έχουμε δει ανά τους καιρούς και χάνονται... σχεδόν όλα τους έχουν Ελληνικούς υπότιτλους. Η σειρά που αναγράφονται είναι τυχαία.



  1. Το Αλφάβητο της Αλήθειας!

  2. Esoteric Agenta με Ελληνικούς υπότιτλους.

  3. Kymatica – Ντοκιμαντέρ [Ελληνικοί υπότιτλοι]

  4. The Inside Job!

  5. The Corporation (2003) Greek Subs! Μην το χάσετε απίστευτη δουλειά!

  6. Η εξομολόγηση ενός οικονομικού δολοφόνου!

  7. [url=http://www.mousaios.gr/%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-dr-rath-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B2%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%AF%CE%BD%CE%BF-2012-%CE%BC%CE%B7%CE%BD-%CF%84%CE%BF-%CF%87%CE%AC%CF%83%CE%B5/]Ομιλία του Dr. Rath στο Βερολίνο 2012 – Μην το χάσετε!!! Αυτό το βίντεο πρέπει να το δει όλη η Ευρώπη στείλτε το παντού! [/url]
            
  8. Η ομιλία του Dr Rath στην Αθήνα στις 30 Απριλίου 2012! Μην την χάσετε!

  9. Κατασκευάζοντας τη Συναίνεση: o Νόαμ Τσόμσκι και τα ΜΜΕ!

  10. Το Χρήμα ως Χρέος Νο3 (Money as Debt 3) με Ελληνικούς Υπότιτλους..

  11. Δείτε το Ντοκιμαντέρ Catastroika! Με Ελληνικούς υπότιτλους! (& Catastroika with English Subs)

  12. Η Πιο Συγκλονιστική Ομιλία Που Θα Ακούσετε Ποτέ, Gary Yourofsky [Ελληνικοί υπότιτλοι]!

  13. Ο Χρήστος Γιανναράς σχολιάζει τις πολιτικές εξελίξεις… Μην το χάσετε..

  14. Το κάλεσμα, The Calling με Ελληνικούς υπότιτλους!

  15. Οι αρχιτέκτονες του Ελέγχου! Με Ελληνικούς υπότιτλους!

  16. THRIVE 2012 με Ελληνικούς υπότιτλους! Μην το χάσετε! Εκπληκτική δουλειά..

  17. Το πείραμα της Συμμόρφωσης / The Asch Conformity Experiment (Greek Subs)! Εσύ Έλληνα θα βασιστείς στην δικιά σου λογική έρευνα ή στους παπαγάλους των ΜΜΕ;

  18. Το πρόγραμμα αποπληθυσμού από το ίδρυμα Ροκφέλερ!

  19. Ο κόσμος δεν είναι αυτός που φαίνεται!

  20. The American Dream (Gr subs)!

  21. Deptocracy – Χρεοκρατία!

  22. Ταχεία Τεχνική Συνοχής – Institute of Heartmath – Quick Coherence Technique!

  23. Bruce Lipton – Η βιολογία της Αντίληψης!

  24. Ο φόβος του φόβου!

  25. Money Masters!

  26. Money masters 2, με Ελληνικούς υπότιτλους!

  27. Η γλώσσα της θεϊκής μήτρας – The Divine Matrix!

  28. The Awakening!

  29. What the bleep do we know? (Μέρος Πρώτο)

  30. What the bleep do we know II – Down the rabbit hole! (Μέρος Δεύτερο)

  31. Dr Paul La Violette – Earth under fire!

  32. Ιρλανδία – ο υπάκουος τίγρης!

  33. Χρέος, κρίση και ψέματα!

  34. Το σκάνδαλο του χρηματιστηρίου του 1998 – 1999!

  35. Τα καλύτερα βίντεο ανά τους καιρούς!

  36. Zeitgeist 3 – Moving Forward με Ελληνικούς υπότιτλους!

  37. Food matters!!!

  38. Η απάτη της υπερθέρμανσης του πλανήτη!

  39. Goldman Sachs – η τράπεζα που κυβερνά τον πλανήτη!

  40. Η άρρωστη σχέση γιατρών – φαρμακοβιομηχανίας!

  41. Εύκολο χρήμα – πατώντας επί πτωμάτων!

  42. Το μάρκετινγκ της τρέλας!

  43. Τράπεζα της Ελλάδος!

  44. Τι στο καλό ψεκάζουν;

  45. Το σύμπαν που αγάπησα – όλες οι εκπομπές!

  46. Νερό – το μεγάλο μυστήριο..

  47. Chemtrails – Οι επικίνδυνοι αεροπορικοί ψεκασμοί

  48. Ο μηχανισμός των Αντικυθήρων!

  49. Η προέλευση του Έλληνα – Ομιλία του Νίκου Πουλιανού.

  50. Η Ελληνική γλώσσα – Ομιλία της Άννας Τζιροπούλου.

  51. Zeitgeist – Το πνεύμα του χρόνου..

  52. Endgame by Alex Jones

  53. Προμηθέα Ολυμπία Κυρήνη Πυθία! Ένα Ελληνόπουλο θαύμα. (Βίντεο και Κείμενο)

  54. Το Δόγμα του Σοκ, Ντοκιμαντέρ της Ναομι Κλάιν

  55. Athene’s Theory of Everything

  56. Βίντεο του Alex Jones

  57. Ισλανδία-Μαθήματα από τους Βίκινγκς…

  58. Το σχέδιο της προδοσίας – Από τον στρατηγό Αϋφαντή.

  59. Οι διαλέξεις και τα άρθρα του λαμπρού επιστήμονος κ. Κωνσταντίνου Μουρούτη

  60. Hot Doc: Η συνέντευξη της Μαρίας

  61. Τι είναι τελικά ο Καρκίνος και πως θεραπεύεται εναλλακτικά; Η θεωρία του Dr. Hamer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ - 18:24:50

thenks 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 20 Σεπ - 7:50:34

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΙΑ "ΗΧΩ-ΑΝΤΙΛΑΛΟΣ".

Μια μέρα ένας πατέρας με τον μικρό του γιό πήγαν μια βόλτα στα βουνά...
Ξαφνικά , το μικρό παιδί, σκόνταψε, έπεσε και κτύπησε φωνάζοντας ΑΑΑχχχχχχχχχχ!!!
Προς μεγάλη του έκπληξη το παιδί άκουσε την φωνή του να αντηχεί από τα βουνά που επανέλαβε ΑΑΑχχχχχχχχ!!


Με μεγάλη περιέργεια, ρώτησε "Ποιος είσαι εσύ;" και επαναλήφθηκε η απάντηση "Ποιος είσαι εσύ;"
Μετά το παιδί φώναξε "Εγώ, σε ακούω! Ποιος είσαι;" και η φωνή απάντησε "Εγώ, σε ακούω! Ποιος είσαι;"  
Θυμωμένο από εκείνη την απάντηση εκείνο ξαναφώναξε "Δειλέ." Και πήρε την απάντηση "Δειλέ!"
Τότε το παιδί κοίταξε τον πατέρα του και τον ρώτησε: "Μπαμπά, τι συμβαίνει;"
 
Ο πατέρας , χαμογελώντας, κοίταξε το παιδί του και απάντησε "Παιδί μου, πρόσεξε τώρα."  Φώναξε  "Είσαι ένας πρωταθλητής!"  και η φωνή απάντησε "Είσαι ένας πρωταθλητής!"
Το παιδί ήταν σαστισμένο αλλά δεν καταλάβαινε.

Τότε ο πατέρας του εξήγησε: "Οι άνθρωποι αυτό το φαινόμενο το ονομάζουν ΗΧΩ-ΑΝΤΙΛΑΛΟ αλλά στην πραγματικότητα είναι η ΖΩΗ.

Η ζωή , σαν ΗΧΩ-ΑΝΤΙΛΑΛΟΣ- σου γυρίζει πίσω εκείνο που εσύ λες ή κάνεις.
Η ζωή δεν είναι άλλο παρά η αντανάκλαση των ενεργειών σου.     
Εάν επιθυμείς περισσότερη ΑΓΑΠΗ στον κόσμο πρέπει να έχεις ΑΓΑΠΗ στην καρδιά σου.
Εάν θέλεις να σε σεβαστεί ο κόσμος, πρέπει εσύ πρώτος να σεβαστείς τους άλλους.
Αυτή η αρχή εφαρμόζεται σε κάθε πράγμα και σε κάθε όψη της ζωής.
Η ζωή σου ανταποδίδει οτιδήποτε εσύ έχεις δώσει και δίνεις στην ζωή.
Η ζωή μας δεν είναι ένα σύνολο συγκυριών:  "Είναι ο καθρέπτης του εαυτού μας."



 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 1230073_374931902636632_1129853794_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 25 Σεπ - 14:15:33

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 48163_207510992727314_1440601307_n



Όταν βρέχει Φως, ελπίδα μου είναι να σε δω.
Και όταν σε βλέπω όλα μέσα μου τραγουδούν, σείονται….
 

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 25 Σεπ - 14:30:20

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 2 Οκτ - 13:27:08

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 2 Οκτ - 14:09:40

ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ,ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 2 Οκτ - 15:19:28

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: " Η ελπίδα είναι ο τρόπος της φύσης που μας επιτρέπει να επιβιώνουμε για να ανακαλύπτουμε τη φύση. "    Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 3 Οκτ - 14:52:18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 4 Οκτ - 14:43:43

... έτσι με απλά όνειρα ξεκινά η πραγματικότητα 



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η ιδέα της θυσίας    Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 9 Οκτ - 16:55:26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 17 Οκτ - 9:56:07

...



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ανεπιφύλακτα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΗΛΙΟΔΩΡΟΣ :: ΕΛΕΥΘΕΡΑ.-
Μετάβαση σε: