H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)

Πήγαινε κάτω 
+3
markos
ioessa
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ζυγός
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 253

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΠεμ 1 Μαρ - 17:32:12



ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ. ΑΙΘΗΡΟΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ Η ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗΣΗΣ ΗΧΟΥ ΕΙΚΟΝΑΣ ΚΛΠ, ΜΟΥ ΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΡΣΑ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ YOUTUBE-AKIA. ΩΣ ΕΚΕΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΚ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ. ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΛΩ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΓΝΩΜΗ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΠαρ 2 Μαρ - 11:04:26



Δέν ξέρω αλλα χάιρομαι όταν ακούω τέτοια μηνύματα δεν είμαστε μόνοι είμαστε παντού . Τώρα εάν ειναι αλήθεια μακάρι να είναι! άλλώστε οι αλλάγες άρχισαν, στην εποχή του υδροχόου είμαστε.Αυτό που με απασχολεί ειναι πώς αρκέτοι εκμεταλεύονται αυτό το γεγονός και θέλουν να βγάλουν χρήματα, να έχουν εξουσία λέγοντάς διάφορα, κλπ.Εμείς πώς θα το καταλάβουμε αυτό πραγματικά δεν ξέρω ,Να πώ τι κάνω εάν ακουσω να μιλάνε για χρήματα φεύγω, εάν ακούσω να λένε πρεπει', αυτο να γίνει σαν κατήχηση ένα πράγμα φεύγω, εάν δεν αισθάνομαι καλά απο μέσα μου κάτι να δημιουργεί δυσφορία και να μου λέει φευγά , φεύγω .Αλλά γενικά είμαι ανοιχτή σε όλα και "βλέπω" όσο μπορώ.

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  894006417 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
markos

markos


Ηλικία : 43
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 231

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΠαρ 2 Μαρ - 12:04:21

Σωστή σε βρίσκω στο φεύγα σου! Αυτή την φωνή από μέσα που ξέρει. Δεν ξέρω πως ξέρει. Αλλά ξέρει. Η μάνα μου την έλεγε φύλακα άγγελο. Κι εγώ γέλαγα και της έλεγα "μάνα δεν είμαι άγγελος". Γιατί ήξερα ότι είναι δικό μου κομμάτι. Παρατημένο κάπου και ποιος ξέρει που. Και το βίντεο το είδα και τ άκουσα. Αλλά κάτι δεν μου πάει καλά και ας το βρίσκει ο φίλος σου ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΕ γνήσιο. Δεν ξέρω όμως να σου πω γιατί δεν μου πάει καλά. Δεν ξέρω τι με ενοχλεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΠαρ 2 Μαρ - 16:20:36

Συμφωνω Μαρκο!Το βιντεο μου αφηνει μια αισθηση ασχημη,σχεδον τρομακτικη,σε αντιθεση με τα λογια που υποτιθεται πως ειναι αισιοδοξα,ενθαρυντικα.Δεν ξερω γιατι,κατι στον ηχο,στον επαναλαμβανομενο ρυθμο του,κατι στην φωνη που δεν ''δενει''με το συναισθημα που θελει να μεταδοσει,ακομα και τα ονοματα με ξενιζουν...Γιατι παντα θυμιζουν κατι απο Τολκιν;Η ιδεα μου ειναι;Τελοσπαντων,οπως και να χει για να ειμαι ειλικρινης ακομα κι αν με διαβεβαιωναν οτι προκειτε για πραγματικο κι οχι ''φτιαχτο'',φαρσα,παλι αυτο που μενει ειναι μια ασχημη αισθηση...και συμφωνω με το ''φευγα''σε καθε περιπτωση που μεσα μου νιωθω ετσι...ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  3421137111
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΠαρ 2 Μαρ - 16:27:54

Μολις προσεξα και το ονομα του χρηστη που εφτιαξε το βιντεο:''paraplanisi'';;Ειναι ονομα για να συνοδεψει τετοιου ειδους βιντεο;Μου μοιαζει σχεδον αστειο..!ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  3678868925
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΤρι 6 Μαρ - 19:25:31

Κωνσταντίνε μου…

«εποχή Υδροχόου»… «διαβολικές δυνάμεις»… «τα όπλα σας τα διαβολικά»… «ψευδοπροφήτες»… «διαβολικά αδιέξοδα»…

Χμ… πώς τα ακούς όλα αυτά;

Από εκεί και πέρα…

Στο τελευταίο σχόλιο, περί αδυναμίας τεχνολογίας το 1977… απλά θα χαμογελάσω με επιείκεια…

Εκείνη την χρονιά η ΝΑΣΑ εκτόξευσε «συσκευή - σκάφος» με ηχητικά και οπτικά μηνύματα, με σκοπό να ταξιδέψει στο μακρινό διάστημα αναζητώντας επαφή με κάποιον άλλον πολιτισμό…

Το θέμα δεν είναι αν υπήρχαν τα τεχνολογικά μέσα (υπήρχαν…), αλλά ποιος είχε πρόσβαση…

Χμ…

H εικόνα του προσώπου στο τελείωμα του βίντεο… είναι γνωστή από άλλες αναρτήσεις…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΤρι 6 Μαρ - 22:18:49

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  4088188550ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  894006417ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΤετ 7 Μαρ - 8:23:51

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Medium_face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΤετ 7 Μαρ - 19:51:28



Νανν ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1662243607 Δέν μου μοίαζει με το πρόσωπο στο βίντεο που ανέβασε ο Κων/ντινος.Αν το έβαλες για αυτό , εσωγιήνη, έξωγήινη χρειάζεται ξεκαθάρισμα .Υπάρχουναλλα όχι έτσι νομίζω θα φανεί στην πορεία .


ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  894006417 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  894006417 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  894006417 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΤετ 7 Μαρ - 20:31:28

Ioessa, είναι η δική μου άποψη.
Ο καθένας μπορεί να έχει μια άποψη , δεν σημαίνει ότι είναι η σωστή ή η λάθος, είναι απλά μια άποψη.
Δεν προσπαθώ να πιέσω κανέναν να υιοθετήσει την δική μου άποψη. Ο καθένας έχει την ελευθερία να διατυπώσει την δική του.
Δεν αφαιρώ την φωτογραφία, αν σε πληγώνει,σου ζητώ συγνώμη, αλλά είναι μια καλή ευκαιρία να χρησιμοποιήσουμε την μέθοδο του σοφού σαμάνου , που πρότεινες. hh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ζυγός
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 253

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΠεμ 8 Μαρ - 10:50:12

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ! ΑΙΘΗΡΟΗ!!! ΠΑΛΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΒΑΣΗ Σ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ! ΦΕΡΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΕΒΡΑΙΣΜΟ. ΚΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ. ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ. ΝΝΑΝ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ; ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕΣ ΤΥΧΑΙΑ ΕΔΩ. Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΠεμ 8 Μαρ - 11:58:01

καλημέρα,
νόμιζα ότι θα ξέρατε ποιός είναι αυτός.. Είναι ο άνθρωπος που βύθισε στο πένθος φέτος το καλοκαίρι όλη την Νορβηγία , στο νησί Οτόγια, αφαιρώντας την ζωή 93 ανθρώπων.Σας παραθέτω το άρθρο που περιέχει και το βίντεο που αφαίρεσα.
Απαραίτητες χαρακτήρισε τις πράξεις του ο άντρας που βύθισε στο
πένθος τη Νορβηγία. Θεωρούσε ότι θα μείνει στην ιστορία ως το χειρότερο
τέρας μετά τον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο. Ομολόγησε τις πράξεις του ο
32χρονος. Ετοίμαζε την επίθεση από το 2009. Ανήρτησε βίντεο πριν από τις
αιματηρές επιθέσεις

Στυγερές, αλλά απαραίτητες χαρακτηρίζει, σύμφωνα με το δικηγόρο του
Γκέιρ Λίπσταντ τις πράξεις του ο Άντερς Μπέχρινγκ Μπρέιβικ, ο άντρας σε
βάρος του οποίου έχουν απαγγελθεί κατηγορίες για τη διπλή φονική επίθεση
στην περιοχή του Όσλο.

«Είπε ότι πιστεύει πως οι ενέργειές του είναι αποτρόπαιες, αλλά
θεωρούσε ότι ταυτοχρόνως ήταν απαραίτητες» δήλωσε στο TV2 ο δικηγόρος
που έχει αναλάβει την υπεράσπιση του φερόμενου ως δράστη της «χειρότερης
σφαγής που έγινε στη Νορβηγία μετά από το τέλος του Β΄ Παγκοσμίου
Πολέμου», όπως έγραψε το μεγαλύτερο μέρος του νορβηγικού Τύπου.

Ο Άντερς Μπέχρινγκ Μπρέιβει ήθελε, όπως είπε ο δικηγόρος του, να
αλλάξει την την κοινωνία με τις πράξεις του. Ήθελε «να πλήξει την
κοινωνία, τα θεμέλιά της και τον τρόπο που κυβερνάται,» προσέθεσε ο
δικηγόρος του, Γκέιρ Λίπεσταντ, σε συνέντευξη που παραχώρησε στο
νορβηγικό τηλεοπτικό δίκτυο NRK.



«Στο μυαλό του, έχει την αίσθηση ότι αυτό που έκανε δεν έχει τίποτε
το αξιόμεμπτο», δήλωσε ο Γκέιρ Λίπσταντ στο δημόσιο δίκτυο NRK.

Σήμερα και η αστυνομία του Όσλο ανακοίνωσε ότι ο κατηγορούμενος για
τις επιθέσεις αναγνωρίζει τις πράξεις του, αλλά «όχι την εγκληματική του
ευθύνη».

Ο Λίπεσταντ αρνήθηκε να σχολιάσει τα κίνητρα του Μπρέιβικ, αλλά είπε
ότι ο πελάτης του ενδέχεται να δώσει ο ίδιος περισσότερες πληροφορίες
αύριο Δευτέρα κατά την κατάθεσή του, που έχει ζητήσει να διεξαχθεί
κεκλεισμένων των θυρών.

Ο Μπρέιβικ πρόκειται, μάλιστα, να εξεταστεί από γιατρό της αστυνομίας
πριν καταθέσει. Μέχρι τότε ο δικηγόρος του αρνείται να σχολιάσει την
ψυχική κατάσταση του πελάτη του.

Ανέφερε ακόμη ότι ο πελάτης του θέλει να μιλήσει για τον εαυτό του και να εξηγήσει τις πράξεις του στο δικαστήριο τη Δευτέρα.

Η αστυνομία στο Οσλο ανακοίνωσε ότι ο Αντερς Μπέριγκ Μπρέιβικ θα
οδηγηθεί «αύριο Δευτέρα στον δικαστή», αρμόδιο να αποφασίσει την
παράταση της κράτησής του έως ότου γίνει η δίκη για τις ανθρωποκτονίες,
«που ο Μπέριγκ Μπρέιβικ ομολογεί ότι τέλεσε».

Σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία στη Νορβηγία, «η παράταση της
κράτησης αφορά χρονικό διάστημα τεσσάρων εβδομάδων, το οποίο όμως είναι
ανανεώσιμο».

Επίσης, το Γαλλικό πρακτορείο επισημαίνει ότι, στη Νορβηγία εκ του
νόμου η αστυνομία είναι υποχρεωμένη να καταρτίσει έναν «πλήρη φάκελλο»,
στο τέλος μιας λεπτομερούς προ-ανάκρισης, πριν να παραπέμψει στη
Δικαιοσύνη τον κρατούμενο.

Στη Νορβηγία μπορεί να επιβληθεί μέγιστη ποινή κάθειρξης 21 ετών.
Αυτό έχει οδηγήσει μερικές φωνές να ταχθούν στο ίντερνετ υπέρ της
προσωρινής επαναφοράς της θανατικής ποινής, σχολιάζει το Γαλλικό
Πρακτορείο.

Ο αριθμός των νεκρών ανήλθε σε 93, καθώς ένας τραυματίας που
νοσηλευόταν υπέκυψε σήμερα στα τραύματά του, μετέδωσε το δημόσιο δίκτυο
NRK.

Μέσα σε 1500 σελίδες, τις οποίες προμηθεύτηκε το γαλλικό πρακτορείο ,
ο 32χρονος Νορβηγός που έσπειρε το θάνατο στη Νορβηγία, με αποτέλεσμα
93 άνθρωποι να χάσουν τη ζωή τους.

«Η τρομοκρατία είναι ένα μέσο να αφυπνιστούν οι μάζες», έγραφε σε ένα
κείμενο 1.500 σελίδων, ενώ πίστευε ότι θα καταγράφονταν στη συνείδηση
του κόσμου «ως το χειρότερο τέρας μετά τον Β΄ Παγκόσμιο Πόλεμο».

Μέσα από δωδεκάλεπτο βίντεο που είχε αναρτήσει στο διαδίκτυο,
υποκινούσε σε έναν «πόλεμο» κατά του Ισλάμ, έχοντας τοποθετήσει στο
τέλος του φωτογραφίες, στις οποίες φοράει στολή δύτη και κρατάει ένα
αυτόματο όπλο.

Οι ίδιες φωτογραφίες που εμφανίζονται στο βίντεο είχαν αναρτηθεί και
στη σελίδα του φερόμενου ως δράστη, Αντερς Μπέχρινγκ Μπρέιβικ, στο
Facebook, η οποία τώρα έκλεισε.

Σε μία νορβηγική ιστοσελίδα συζήτησης (www.freak.no) υπήρχε σύνδεσμος που παρέπεμπε σε ένα βιβλίο 1.500 σελίδων υπό τον τίτλο «2083-Μία Ευρωπαϊκή Διακήρυξη της Ανεξαρτησίας».

Δεν είναι γνωστό ποιός ανέβασε το βίντεο στις 22 Ιουλίου από κάποιον
ονόματι Αντριου Μπέργουικ. Ο άνθρωπος αυτός υπογράφει και το βιβλίο. Ο
συγγραφέας αναφέρει μέσα από τις σελίδες του ότι το όνομα Αντριου
Μπέργουικ είναι η αγγλική εκδοχή του Αντερς Μπρέιβικ.

Μία ευρωπαϊκή αντισλαμιστική οργάνωση ανακοίνωσε το Σάββατο ότι ο
συλληφθείς ως ύποπτος για τις πολύνεκρες επιθέσεις της Παρασκευής στο
Οσλο είχε επιχειρήσει να εγγραφεί στη σελίδα της στο Facebook, αλλά είχε
απορριφθεί εξαιτίας των νεοναζιστικών του διασυνδέσεων.

Ο Αντερς Γκρέιβερς, ιδρυτής της οργάνωσης «Σταματείστε την
Ισλαμοποίηση της Ευρώπης», είπε ότι ο συλληφθείς Αντερς Μπέχρινγκ
Μπρέιβικ είχε κάνει αίτηση πριν από 18 μήνες.

Ο Μπρέιβικ είχε πει σε ανάρτησή του στο διαδίκτυο τον Δεκέμβριο του 2009 (http://www.document.no/anders-behring-breivik/) ότι είχε συζητήσει με την οργάνωση, αλλά ο Γκρέιβερς απάντησε ότι η οργάνωση δεν έχει καταγράψει κάτι τέτοιο.

«Δεν είχε έρθει ποτέ σε επικοινωνία μαζί μας και δεν μας είχε ποτέ
δώσει κάποια συμβουλή,» είπε ο Γκρέιβερς στο Reuters. Αλλά όπως είπε ο
ίδιος, είναι πιθανό ο Μπρέιβικ να είχε συμμετάσχει σε κάποια διαδήλωσή
τους.

Πρόσθεσε ότι ένα από τα μέλη της οργάνωσης στις Νήσους Φερόες είχε
ελέγξει τους «φίλους» του Μπρέιβικ στο Facebook και είχε διαπιστώσει ότι
ένας από αυτούς χρησιμοποιούσε ως φωτογραφία στο προφίλ του μία του
δανού νεοναζί ηγέτη Γιόνι Χάνσεν.

«Μας συμβούλευσε να μην επιτρέψουμε σε αυτόν τον τύπο να ενταχθεί
στην οργάνωση ή να μπορεί να γράφει στον ‘τοίχο’ της σελίδας μας στο
Facebook,» είπε ο συνιδρυτής της οργάνωσης Στίβεν Γκας.

Η οργάνωση, η οποία υποστηρίζει ότι διαθέτει 30.000 οπαδούς στο
Facebook, ιδρύθηκε από τον Γκρέιβερς και τον Γκας το 2007 με στόχο «να
εμποδίσει το Ισλάμ να μετατραπεί σε κυρίαρχη πολιτική δύναμη στην
Ευρώπη.»

Ο Γκας είπε ότι η οργάνωση δεν είναι πολιτική και είναι αντίθετη τόσο στο Ισλάμ όσο και στο ναζισμό.

Πραγματοποίησε την πρώτη της διαδήλωση το 2007 στις Βρυξέλλες την
ημέρα της επετείου της 11ης Σεπτεμβρίου παρότι οι αρχές το είχαν
απαγορεύσει.
Είναι εδώ και το βίντεο http://www.filadelfia-xalkidona.gr/epikaira-current-news/diethni-international/24/07/2011/%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B5-%CE%BF-%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BD%CE%BF%CF%81%CE%B2%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B4%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%86%CF%8C/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΠαρ 9 Μαρ - 9:41:03

¨οταν πρωτοδιάβασα για αυτόν και τις εξηγήσεις του το πρώτο πρ΄αγμα που σκέφτηκα ήταν ότι δεν λειτούργησε μόνος του. Το πιστεύω αυτό. Του την καλλιέργησαν αυτή την ιδέα με΄χρι που έγινε η έκρηξη μέσα του και έκανε ότι έκανε. Τέτοια τέρατα δεν γίνονται από μόνα τους κάποιοι τα δημιουργούν. Δεκάδες χρόνια πειραματ΄΄ιζονται πάνω στον άνθρωπο μυστικά. Είχαν όλο το έδαφος για να το κάνουν γιατί ο άνθρωωπος δεν ξέρει τις δυν΄αμεις του για να τις χρησιμοποιήσει και να μην γίνεται εργαλείο για τους διαστραμ΄ενους σκοπούς κάποιων που θέλουν να ελένχουν τον κόσμο. Ο κύκλος τους όμως κλε΄ινει. Ο μεγαλήτερος φόβος τους ήταν να μην μ΄αθει ο άνθρωπος για τις δυνάμεις που έχει μέσα του. Κι ο άνθρωπος μόλις άρχισε να μαθα΄'ινει. προσπαθο΄υν να το σταματήσουν και να το καθυστερήσουν αλλά είναι πια αργά. Δεν έχω αμφιβολίες σ αυτό. ¨ετσι είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΠαρ 9 Μαρ - 13:02:38



Nann δεν με πειράζει ούτε με πληγώνει για την φώτο, ξέρω ποιός είναι, έιχανε βοήξει τα κανάλια τότε , άπλα έκανα μια διαπίστωση ότι δεν μοιάζει .ΣΥΓΝΏΜΗ συγνώμη . Ναι σε αγαπάω ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1662243607 και εσύ το ξέρω!


ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  894006417 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΠαρ 9 Μαρ - 14:08:05

Μην μου ζητάς συγνώμη καρδούλα μου ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1662243607
κουβέντα κάνουμε ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΠαρ 9 Μαρ - 15:09:00

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  894006417 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  4088188550 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619 ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  1059784619
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΚυρ 11 Μαρ - 12:39:55

Ένα αγγελικό πρόσωπο με μια τραγική ζωή, που δημιούργησε οδύνη σε οικογένειες και ανθρώπους. Νιώθω οίκτο για όλους. Πραγματικά αναρωτιέμαι ποιες αιτίες κρύβονταν στη ψυχή αυτού του νέου άντρα για να κάνει κάτι τέτοιο. Θυμάμαι κάποιες άλλες μαζικές δολοφονίες σε σχολεία στην Αμερική. Είναι παράνοια; Τι τους οδηγεί σ αυτή; Η μήπως πρέπει να πω ποιος; Σα να κάποιος τους τηλεκατευθήνει. Ιδίως αυτές οι περιπτώσεις στην Αμερική δεν ήταν συμπτώσεις. Δεν ξέρω. Μια φίλη μου λέει βλέπω πολλές ταινίες. Εγώ δεν βλέπω καν τηλεόραση. Τι νιώθω ότι πειράζουν τον εγκέφαλο μας και την αποφεύγω.

Και για το βίντεο είμαι πολύ καχύποπτη. Γιατί μόνο σ αυτή τη πόλη; Ένα τέτοιο μήνυμα δεν θα αφορά μόνο μερικούς ανθρώπους. Αν στ αλήθεια έγινε, τότε ίσως να ήθελαν να δουν πως θ αντιδράσουν. Αν το φτιαξε κάποιος σήμερα, ίσως να ήθελε να πείσει κάποιος την ύπαρξη αυτουνού του που μεταδίδει το μήνυμα. Έχω δει κάποια βίντεο με μηνύματα από εξωγήινους. Μήπως έχει σχέση με κάτι τέτοιο; Ρητορική ερώτηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)    ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)  Icon_minitimeΠεμ 5 Απρ - 10:33:13

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ITN 1977 (ΜΗΝΥΜΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ;)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Xωρίς λόγια...
» Το FBI επιβεβαιώνει την ύπαρξη εξωγήινων στη Γη
»  Επιβλαβής μετατροπή του ανθρώπινου DNA από την Ελίτ-των εξωγήινων
» V - Μήνυμα...
» V - Μήνυμα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ :: ΕΞΩ-ΠΛΑΝΗΤΙΚΑ :: ΒΙΝΤΕΟ-
Μετάβαση σε: