H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Xωρίς λόγια...

Πήγαινε κάτω 
+12
elgr
Λιακάδα
marilena
ahilleas
romantiki
ΙΚΤΙΝΟΣ
stargate
Nenya
maggisoula
Ωρίων
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
Αιθηρόη
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
zizanio

zizanio


Ηλικία : 33
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 91

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 3 Σεπ - 16:00:32

Σε είδα!
Λοιπόν οκ ήμουνα προετοιμασμένος κι αυτό το περίμενα. Και! Και να συμπληρώσω βεβαίως, και που πιάνει μια θέση και καμία άλλη, και κανένα άλλο δεν μπορεί να πάρει την θέση του. Ναί; Βεβαίως!
Τι σκέφτηκα λοιπόν; Πρόσεξε τώρα, μια νέα σκέψη!

Και τι είναι αυτό που είναι αλήθεια αλλά,!, (πρόσεξε με σε παρακαλώ!) και δεν είναι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 3 Σεπ - 16:02:41

(Χε χε...)
Είμαι σίγουρη, πως θέλεις να μου πεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
zizanio

zizanio


Ηλικία : 33
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 91

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 3 Σεπ - 16:05:55

Α! Μην μου το χαλάς με χαμόγελα!! Έκανες μια πολύ ωραία πάσα, άσε με να το ευχαριστηθώ λοιπόν.

Αγαπητή μου Αιθηρόη, να σου πω εγώ λοιπόν για να ξέρεις! Είναι αυτό που μεταβάλλεται. Ήταν κάτι κάποτε κι ήταν αλήθεια όταν το λέγαμε. Μα τώρα άλλαξε είναι κάτι άλλο, άρα αυτό που λέγαμε οτι ήταν, κι ήταν αλήθεια, τώρα δεν είναι! Σωστός;
Και !!!! καλάθι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 3 Σεπ - 16:07:38

Χμ...

Δηλαδή...
Εάν πω, πως το γυαλί είναι άμμος, θα είναι ψέμα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
zizanio

zizanio


Ηλικία : 33
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 91

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 3 Σεπ - 16:10:19

Ορίστε; Ναι. Η όχι; Φτου! Αυτό δεν το έχω σκεφτεί ακόμα. Ακόμα! Θα το σκεφτώ. Πάω για μπάσκετ.
Σε φιλώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 3 Σεπ - 16:11:46

Στο καλό αγαπημένο μου ζιζάνιο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 3 Σεπ - 16:35:25

Χα χαααα! χαααα  Φραπ την έκανε! Τι ωραίο τυπάκι είναι αυτό; Ζιζάνιο καλώς μας ήρθες!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zizanio

zizanio


Ηλικία : 33
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 91

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 5 Σεπ - 17:52:20

Ευχαριστώ maggisoula κι εσύ μια από τα ίδια!
Αιθηρόη! Όχι δεν είναι ψέμα αλλά δεν είναι κι απόλυτα αληθές, γιατί δεν έχει πια την ίδια μορφή και την ίδια ουσία. Δεν είναι ψέμα λοιπόν, αλλά είναι λάθος η διατύπωση που το παρουσιάζει σαν κάτι που δεν είναι. Δηλαδή δεν είναι και αλήθεια. Πες μου ότι την κατάλαβα την σκέψη μου;!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 6 Σεπ - 20:56:11

Αιθηρόη έγραψε:

Οι λέξεις, πολύ συχνά αλλοιώνουν την αλήθεια, χωρίς να σημαίνει αυτό πως οι ίδιες έχουν ψευδή πρόθεση. Αυτό σημαίνει, πως δεν είναι επαρκείς κατά την απόδοση τους.

Και είναι γεγονός, πως το λεξιλόγιο, πλάθεται ταυτόχρονα με την νόηση που εκπαιδεύεται και εξελίσεται.

(Δεν είναι τυχαίο, που ευκολότερα αναλύουμε και ερμηνεύουμε "πράγματα" παλαιότερων καιρών. Σήμερα έχουμε περισσότερες και πιο εξελιγμένες λέξεις.
Άλλο εάν δεν τις χρησιμοποιούν οι πολλοί.)

Χμ...

Ένα παράδειγμα... εάν βρεθούμε μπροστά σε ένα άγνωστο νέο φαινόμενο, δεν θα είναι εφικτό να αποδώσουμε την αλήθεια του με λέξεις. (Δεν έχουμε λέξεις, για κάτι που δεν γνωρίζουμε.)

Θα προσπαθήσουμε μεν, αλλά δύσκολα θα το προσεγγίσουν. Θα χρειαστεί να εφεύρουμε νέες, που θα το εκφράζουν όσο πληρέστερα γίνεται.

Όμως για να φτιαχτεί μία νέα λέξη, προϋποθέτει και μία νέα νοητική και συνειδησιακή εμπειρία... επομένως, εξέλιξη.

Έως να συμβεί αυτό, όμως, υπάρχει κίνδυνος να το παρερμηνεύσουμε, να το εξηγήσουμε και να το κατανοήσουμε λανθασμένα.

Και αυτό ακριβώς έχει κάνει ο άνθρωπος, με πολλές Αλήθειες που αδυνατούσε (και εξακολουθεί) να αποκαλύψει και να κατανοήσει.

Η γλώσσα, οι λέξεις, είναι σπουδαία εργαλεία για να εκλογικεύσουν πράγματα που εκλογικεύονται... και να εξηγήσουν πράγματα, που μπορούν να αναλυθούν με το λογικό μέρος του νου. Και μιλώ για τον φυσικό κόσμο, την υλική του υπόσταση.

Τα του πνεύματος και τα της ψυχής, δεν μπορεί να τα χειριστεί η λογική γλώσσα, ούτε να τα συλλάβει.

Και λέω συλλάβει, διότι με την σκέψη αναλύει ο άνθρωπος σήμερα...
Και σκέπτεται με λέξεις.

Υπάρχουν "πράγματα", που δεν μιλιούνται...

Ένα άρωμα... δεν μπορείς να το περιγράψεις απόλυτα, όσες λέξεις και να χρησιμοποιήσεις. Δεν μυρίζουν οι λέξεις...

Μόνο με... σαν...
Και κανένα "σαν", δεν Είναι!

Ίσως κάποτε...
Αν και τότε, θα υπάρξει η δυνατότητα μεταφοράς του ιδίου του αισθήματος (και αίσθησης), ψυχικού και πνευματικού.

Να προσθέσω κάτι επιπλέον...

Είναι πολυ σημαντικό, για να κατανοήσουμε ένα κείμενο - εικόνα - σκέψη (κτλ) από το παρελθόν, να γνωρίζουμε τον τρόπο που κατανοούσαν, στοχάζονταν, μιλούσαν και εξηγούσαν τον κόσμο οι άνθρωποι, την περίοδο που δημιουργήθηκαν τα παραπάνω.
(Αυτό αφορά και μία ερώτηση που μου τέθηκε, για την μελέτη της τέχνης και γενικότερα των συμβόλων που κρύβει.)

Ερμηνεύουμε τα "πράγματα", σύμφωνα με την συνειδητότητα μας...
Εξηγούμε τα "πράγματα", ανάλογα με αυτήν.
Δημιουργούμε και αναπαράγουμε, κατά την ίδια ακολουθία.

Ανάλογα, λοιπόν, με το τι μελετάμε, ας το λαμβάνουμε αυτό υπόψην.

Θα αποφύγουμε την υπερβολή, αλλά και την υποτίμηση.

(Παράδειγμα... μελετάμε δύο κείμενα για την φύση, που έχουν γράψει έναν Χριστιανός ιερέας και ένας Ινδουιστής. Όταν τα διαβάσουμε, θα μας δοθεί η εντύπωση δύο διαφορετικών κόσμων.

Στον ίδιον αναφέρονται.
Δεν ψεύδονται.

Απλώς, τον αντιλαμβάνονται διαφορετικά, σύμφωνα με την διαμορφωμένη συνειδητότητα τους, η οποία οφείλεται στο "Δόγμα" (αλλά και την εποχή, και την συνειδητότητα της) που ακολουθούν.

Άλλο το λεξιλόγιο του ενός και άλλο του επόμενου.

Εάν μπορούσατε να μπείτε μέσα τους (και στους δύο), θα νιώθατε το ίδιο δέος.

Στην περιγραφή και εξήγηση τους, όμως, θα κατανοούσατε δύο διαφορετικά πράγματα... όπου και τα δύο, δεν θα είχαν αποδοθεί ακριβώς, ως πραγματικά έχουν.

Διότι, όπως ανέφερα, οι λέξεις... δεν μυρίζουν...

Χμ...

Μπορώ να σας πω, πόσο πολύ σας αγαπώ...

Θα σας πω περισσότερα, εάν δεν μιλήσω... αλλά αντί αυτού σας κοιτάξω στα μάτια και σας σφίξω στην αγκαλιά μου.

Οι λέξεις έχουν όρια... εκφράζουν συγκεκριμένα μεγέθη... περιορίζουν την εσώτερη αλήθεια.

Όπως είπα, με αυτές, μπορούμε να γνωρίσουμε τον φυσικό κόσμο.
Όχι όμως την πνευματική, ανώτερη διάσταση του.

Ένα... "Σαν"...





Καλησπέρα σε όλους τους αγαπημένους φίλους!
Καλησπέρα αγαπημένη μου Αιθηρόη!
Θεωρώ ότι αυτό σου το κείμενο, είναι άκρως ενδιαφέρον! Πολύτιμο από πολλές πλευρές, και κλειδί, και εργαλείο για την μελέτη και κατανόηση πολλών θεμάτων. Ιδιαίτερα με συγκλόνισε η σκέψη για τον τρόπο που πρέπει να κοιτάμε το παρελθόν, την ιστορία, γεγονότα, μύθους και μία σειρά άλλων. Πρέπει πραγματικά, να λαμβάνουμε υπόψην, πως σκέφτονταν και τι πίστευαν, αλλά και τι γνώριζαν οι άνθρωποι της περιόδου στην οποία έγινε αυτό που μελετάμε. Για μένα αυτό, είναι ένα πολύτιμο κλειδί. Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Άρης

Άρης


Ηλικία : 44
Αιγόκερως
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 61

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 13 Σεπ - 18:36:00

Αιθηρόη έγραψε:

Οι λέξεις, πολύ συχνά αλλοιώνουν την αλήθεια, χωρίς να σημαίνει αυτό πως οι ίδιες έχουν ψευδή πρόθεση. Αυτό σημαίνει, πως δεν είναι επαρκείς κατά την απόδοση τους.

Και είναι γεγονός, πως το λεξιλόγιο, πλάθεται ταυτόχρονα με την νόηση που εκπαιδεύεται και εξελίσεται.

(Δεν είναι τυχαίο, που ευκολότερα αναλύουμε και ερμηνεύουμε "πράγματα" παλαιότερων καιρών. Σήμερα έχουμε περισσότερες και πιο εξελιγμένες λέξεις.
Άλλο εάν δεν τις χρησιμοποιούν οι πολλοί.)

Χμ...

Ένα παράδειγμα... εάν βρεθούμε μπροστά σε ένα άγνωστο νέο φαινόμενο, δεν θα είναι εφικτό να αποδώσουμε την αλήθεια του με λέξεις. (Δεν έχουμε λέξεις, για κάτι που δεν γνωρίζουμε.)

Θα προσπαθήσουμε μεν, αλλά δύσκολα θα το προσεγγίσουν. Θα χρειαστεί να εφεύρουμε νέες, που θα το εκφράζουν όσο πληρέστερα γίνεται.

Όμως για να φτιαχτεί μία νέα λέξη, προϋποθέτει και μία νέα νοητική και συνειδησιακή εμπειρία... επομένως, εξέλιξη.

Έως να συμβεί αυτό, όμως, υπάρχει κίνδυνος να το παρερμηνεύσουμε, να το εξηγήσουμε και να το κατανοήσουμε λανθασμένα.

Και αυτό ακριβώς έχει κάνει ο άνθρωπος, με πολλές Αλήθειες που αδυνατούσε (και εξακολουθεί) να αποκαλύψει και να κατανοήσει.

Η γλώσσα, οι λέξεις, είναι σπουδαία εργαλεία για να εκλογικεύσουν πράγματα που εκλογικεύονται... και να εξηγήσουν πράγματα, που μπορούν να αναλυθούν με το λογικό μέρος του νου. Και μιλώ για τον φυσικό κόσμο, την υλική του υπόσταση.

Τα του πνεύματος και τα της ψυχής, δεν μπορεί να τα χειριστεί η λογική γλώσσα, ούτε να τα συλλάβει.

Και λέω συλλάβει, διότι με την σκέψη αναλύει ο άνθρωπος σήμερα...
Και σκέπτεται με λέξεις.

Υπάρχουν "πράγματα", που δεν μιλιούνται...

Ένα άρωμα... δεν μπορείς να το περιγράψεις απόλυτα, όσες λέξεις και να χρησιμοποιήσεις. Δεν μυρίζουν οι λέξεις...

Μόνο με... σαν...
Και κανένα "σαν", δεν Είναι!

Ίσως κάποτε...
Αν και τότε, θα υπάρξει η δυνατότητα μεταφοράς του ιδίου του αισθήματος (και αίσθησης), ψυχικού και πνευματικού.

Να προσθέσω κάτι επιπλέον...

Είναι πολυ σημαντικό, για να κατανοήσουμε ένα κείμενο - εικόνα - σκέψη (κτλ) από το παρελθόν, να γνωρίζουμε τον τρόπο που κατανοούσαν, στοχάζονταν, μιλούσαν και εξηγούσαν τον κόσμο οι άνθρωποι, την περίοδο που δημιουργήθηκαν τα παραπάνω.
(Αυτό αφορά και μία ερώτηση που μου τέθηκε, για την μελέτη της τέχνης και γενικότερα των συμβόλων που κρύβει.)

Ερμηνεύουμε τα "πράγματα", σύμφωνα με την συνειδητότητα μας...
Εξηγούμε τα "πράγματα", ανάλογα με αυτήν.
Δημιουργούμε και αναπαράγουμε, κατά την ίδια ακολουθία.

Ανάλογα, λοιπόν, με το τι μελετάμε, ας το λαμβάνουμε αυτό υπόψην.

Θα αποφύγουμε την υπερβολή, αλλά και την υποτίμηση.

(Παράδειγμα... μελετάμε δύο κείμενα για την φύση, που έχουν γράψει έναν Χριστιανός ιερέας και ένας Ινδουιστής. Όταν τα διαβάσουμε, θα μας δοθεί η εντύπωση δύο διαφορετικών κόσμων.

Στον ίδιον αναφέρονται.
Δεν ψεύδονται.

Απλώς, τον αντιλαμβάνονται διαφορετικά, σύμφωνα με την διαμορφωμένη συνειδητότητα τους, η οποία οφείλεται στο "Δόγμα" (αλλά και την εποχή, και την συνειδητότητα της) που ακολουθούν.

Άλλο το λεξιλόγιο του ενός και άλλο του επόμενου.

Εάν μπορούσατε να μπείτε μέσα τους (και στους δύο), θα νιώθατε το ίδιο δέος.

Στην περιγραφή και εξήγηση τους, όμως, θα κατανοούσατε δύο διαφορετικά πράγματα... όπου και τα δύο, δεν θα είχαν αποδοθεί ακριβώς, ως πραγματικά έχουν.

Διότι, όπως ανέφερα, οι λέξεις... δεν μυρίζουν...

Χμ...

Μπορώ να σας πω, πόσο πολύ σας αγαπώ...

Θα σας πω περισσότερα, εάν δεν μιλήσω... αλλά αντί αυτού σας κοιτάξω στα μάτια και σας σφίξω στην αγκαλιά μου.

Οι λέξεις έχουν όρια... εκφράζουν συγκεκριμένα μεγέθη... περιορίζουν την εσώτερη αλήθεια.

Όπως είπα, με αυτές, μπορούμε να γνωρίσουμε τον φυσικό κόσμο.
Όχι όμως την πνευματική, ανώτερη διάσταση του.

Ένα... "Σαν"...




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Άρης

Άρης


Ηλικία : 44
Αιγόκερως
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 61

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 13 Σεπ - 18:37:44

anarhos έγραψε:
Γι αυτό συχνά δεν μπορούμε να καταλάβουμε πολλά φαινόμενα και πολλές διαδικασίες που έχουν σχέση μ αυτά που δεν βλέπουμε, γιατί δεν υπάρχουν οι σωστές λέξεις για να τα περιγράψουμε.

Π.χ. ο χρόνος. Πολλά έχουν γραφτεί σε βιβλία, και πολλά έχουν πει διάφοροι ερευνητές κι επιστήμονες, φιλόσοφοι και μυστικιστές. Κι όμως είναι κάτι που είναι πολύ δύσκολο να κατανοηθεί. Ασχολούνται καιρό τώρα, κι όμως. Μπορεί να το νιώθουν μέσα τους, η μάλλον να το διαισθάνονται μέσα τους όμως δεν μπορούν και να το περιγράψουν. Σαν, σαν, και σαν. Όχι 'αυτό είναι'! Ποιος μπορεί να πει με ίδιους συγκεκριμένους όρους τι είναι, που να είναι σωστοί ώστε και να μπορέσουν όλοι να το καταλάβουν;
Δεν υπάρχουν ακόμα λέξεις. Γιατί είναι μια γνώση που δεν την άνοιξαν ακόμα. Πιστεύω ότι αργά η γρήγορα θα γίνει κι αυτό. Είμαι σίγουρος. Άλλωστε τώρα ανακαλύφτηκε η ύπαρξη του σαν δύναμη, η διάσταση όπως λένε. Οπότε υπομονή.

Γι αυτό και λέμε ότι τα γράμματα και οι λέξεις είναι σύμβολα. Σημαίνουν κάτι. Δηλαδή οι λέξεις δεν είναι το κάθε πράγμα. Και το έχουν καταλάβει αρκετοί αυτό. Το συμβολίζουν όμως με έννοιες που είδη ξέρουμε. Και ανάποδα πάλι, είναι έννοιες από πράγματα που ξέρουμε.
Μελετάμε τον υλικό κόσμο σαν να είναι η μόνη πραγματικότητα, ενώ ακόμα κι αυτός είναι όπως είναι και οι λέξεις. Συμβολισμός από κάτι ανώτερο. Βέβαια μας βοηθάει να καταλαβουμε αυτό το ανώτερο. Αλλά εμείς δεν το μελετάμε γι αυτό, για να βρούμε και να καταλαβουμε το ανώτερο αυτό. Πιστεύουμε την ύλη σαν την μόνη αλήθεια. Πιστεύοντας την ύλη σαν αλήθεια, την χάνουμε όλο και πιο πολύ. Θέλω να πω οτι δεν είμαστε ύλη. Την ντυθήκαμε μόνο για να κατεβούμε στην ύλη, για να την μελετήσουμε και να την αποσυμβολίσουμε για να καταλαβουμε εμάς, και ν αποκτήσουμε συναίσθηση για το τι είμαστε. Κάπως έτσι, πάνω κάτω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Άρης

Άρης


Ηλικία : 44
Αιγόκερως
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 61

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 13 Σεπ - 18:40:28

Ας τα διαβάσουμε πάλι. Χρίζουν ιδιαίτερη προσοχή και τα δυο. Σας ευχαριστώ!

Αιθηρόη. Κυρία μου! Αγαπημένη μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λιακάδα

Λιακάδα


Ηλικία : 38
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 59

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 21 Σεπ - 10:09:48

Σ ευχαριστώ πολύ Αιθηρόη! Το εννοώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zizanio

zizanio


Ηλικία : 33
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 91

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 22 Σεπ - 20:32:42

zizanio έγραψε:
Ευχαριστώ maggisoula κι εσύ μια από τα ίδια!
Αιθηρόη! Όχι δεν είναι ψέμα αλλά δεν είναι κι απόλυτα αληθές, γιατί δεν έχει πια την ίδια μορφή και την ίδια ουσία. Δεν είναι ψέμα λοιπόν, αλλά είναι λάθος η διατύπωση που το παρουσιάζει σαν κάτι που δεν είναι. Δηλαδή δεν είναι και αλήθεια. Πες μου ότι την κατάλαβα την σκέψη μου;!
Λοιπόν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 24 Σεπ - 13:33:25

Μου άρεσε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 13:03:56

Αιθηρόη έγραψε:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xωρίς λόγια...    Xωρίς λόγια...  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 19:43:33

Αχ! Το λατρεύω αυτό το βίντεο! Κάθε φορά που το βλέπω, σκέφτομαι πόσο θα ήθελα να είμαι στην θέση του!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Xωρίς λόγια...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Με λίγα... λόγια.
» "λόγια-φωτιά"...
» 10 ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΙΝΣΤΑΙΝ
» Λογια -τροφη απο δασκαλους-εμπνευση...
» κάποια λόγια αφιερωμένα σε όλους...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΥΛΗ ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ-
Μετάβαση σε: