H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ

Πήγαινε κάτω 
+5
marinefour
ioessa
ba a ktsou
inei777
gerakina
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΠεμ 12 Ιαν - 22:14:54

αρχισα να μαθαινω οταν αρχισα να σκεφτομαι μονη μου. ακου για να γνωριζεις και τους αλλους. αλλα γινε αυτο που πραγματικα εισαι μεσα σου. βρες την φωνη σου. τραγουδησε δικα σου τραγουδια. μην φοβασαι να χορεψεις τους ρυθμους σου. δοκιμασε τις υποψιες σου και μαθε δοκιμαζονας, με δικες σου εμπειριες. μην φοβασαι την ζωη και μαθε ανακαλυπτοντας τον εαυτο σου και τη ουσια σου και χορευοντας στο ρυθμο της ζωης της δημιουργιας απλωσου. μαθε οσο πιο ομορφα μπορεις. γινε οτι ονειρευεσαι και υπαρχει μεσα σου και μην ξεχνας πως καθε σου κινηση και καθε σου σκεψη δονει ολοκληρο το συμπαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
inei777

inei777


Ηλικία : 52
Τόπος : athens
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 177

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ    ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΠαρ 13 Ιαν - 0:34:34

ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΣΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/rethirishaepoetryinei777/
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΠαρ 13 Ιαν - 10:01:52

ετσι ειναι. να εισαι ελευθερη οχι μονο απο εξωτερικες αναγκες αλλα μεσα σου. ελευθερη απο φοβιες, εξαρτησεις και ενα σωρο αλλα που μας κανουν να κρυβουμε τον εαυτο μας και να κανουμε αλλο απο αυτο που ειμαστε. και να διορθωσω κατι που παρελειψα να γραψω στο προηγουμενο μηνυμα μου. {ακου για να γνωριζεις και τους αλλους. αλλα γινε αυτο που πραγματικα εισαι μεσα σου. βρες την φωνη σου. τραγουδησε δικα σου τραγουδια. μην φοβασαι να χορεψεις τους ρυθμους σου. δοκιμασε τις υποψιες σου και μαθε δοκιμαζονας, με δικες σου εμπειριες. μην φοβασαι την ζωη και μαθε ανακαλυπτοντας τον εαυτο σου και τη ουσια σου και χορευοντας στο ρυθμο της ζωης της δημιουργιας απλωσου. μαθε οσο πιο ομορφα μπορεις. γινε οτι ονειρευεσαι και υπαρχει μεσα σου και μην ξεχνας πως καθε σου κινηση και καθε σου σκεψη δονει ολοκληρο το συμπαν.} δεν ειναι δικο μου γραψιμο. ειναι αντιγραφη προτασεων απο λογια απο διαφορα μηνυματα που εχω ανταλλαξει με την Αιθηροη. αν και ξερω οτι δεν θα την πειραζε ποτε αν δεν το ελεγα αυτο. πρεπει ομως να το πω για να ειμαι ενταξει με τον εαυτο μου. δεν σημαινει πως δεν τα καταλαβαινω. απλα εγω θα επρεπε μια προταση τετοια για να την περιγραψω, να γραψω πολλα λογια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ba a ktsou

ba a ktsou


Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 327

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΣαβ 14 Ιαν - 0:48:53

Οταν ειχα αρχισει να μαθαινω,
εμπαινα ,πηγαινα στην θεση των αλλονων ... εβλεπα τα λαθη τους !
Εξασκουσα την μνημη ,και συνδιαζα αυτα που θυμομουν στα ονειρα μου και στην ζωη,
γενικως τα παντα ...
Εμαθα πως να ανεβαινω στο δεντρο που βρισκονταν εξω απο το σπιτι μου, οπου και κρυβομασταν οταν
παιζαμε κρυφτο ... το αγγαλιαζα !
Στην αυλη ειχαμε και εχουμε μυρμηγκοφωλιες και προσπαθουσα να προσεχω που πατω ..
Παρατηρουσα συνεχως την κινηση τους ...
Μερικες φορες εμενα στην μεση και την ειχα ηδη "πατησει" γιατι παντου ειχε φωλιες ...
Με ποσα αλματα ημουν αραγε ασφαλης ;
Εκρινα την θεση μου συνεχως .... , ασφαλης, μη ασφαλης για το συνολο...
Μες στην φαντασια μου εφτιαχνα το μη εφικτον, εθετα εμενα προς τελος της ζωης ..
Ποιες ειναι εκεινες οι κινησεις οι οποιες αφαιρουν την ζωη ;
Πεθαινα καθε στιγμη που ζουσα ,
και πηγαινα στο επομενο σεναριο ...
Για βιβλια ουτε συζητηση ...
το πρωτο το βιαδασα οταν ημουν 26 χρονων ...
Καποια στιγμη εγινε κατι και αναιρεσα το καλο - κακο ...
Μεγαλη πιστη εκεινη την στιγμη ...
Ειχα γκρεμισει τα παντα, .... δεν το πιστευα,
την πραξη καλο κακο ...! ! !
Ενω ολοι λειτουργουσαν εχωντας αυτες τις λεξεις, Ως λεξεις μοναχα !
Βγαινοντας στον δρομο απο το σπιτι μου
και λεγοντας δεν υπαρχει με Ολη την εννοια της σημασιας...
βρεθηκα να βλεπω τον γαλαξια μας απο ψηλα, με ολες τις λεπτομερειες , την δομη της υπαρξης, την αρχη το τελος της , την καθε στιγμη της ζωης μου, τα παντα ... μεσα σε μια ανασα !
Οταν τελειωσε η "ματια αναμνησης περιειγησης" , συνεχισα την ημερα μου σαν να μην εγινε τιποτα ...
Ημουν ηδη 5 με 7, αλλα ηδη ειχα το μικροβιο της συνδιαστικης μνημης ..
Εκτοτε δεν σκεφτηκα και δεν τα εχω φερει εις μνημη ...
Οταν ομως ειμαι ηδη μπροστα απο την ζωη μου 30 χρονια
και 3 χρονια καθε στιγμη,
αφησα εμενα ελευθερο διχως τιποτα , ωστε να ζω τα παντα οσο ποιο απλα γινεται και να μπαινω σε ολα τα αδιεξοδα που υπαρχουν και δυναται να υπαρξουν ...
Ποτε δεν μιλουσα,
αργησα να μιλησω για τον λογο οτι δεν με κεντριζε κατι το ενδιαφερον ... Μου αρεσε να συνδιαζω τα παντα, απλα και οσο ποιο αυθορμητα .... Ζωντανος !!!!
Επειτα απο εκεινο το σημειο αρχισα να μιλω ...
Βεβαια δεν ανεφερα αυτο που προειπα πουθενα, .. το αφησα βαθεια μεσα μου !
Δεν εμαθα, ουτε σκεφθηκα τιποτα, ολα πηγαιναν μονα τους ... συνεργασια απο τον χωρο

Την μονη σκεψη που εκανα ειναι πως
αν βαλω μεσα σε ενα κυκλο ,
την Σοφια, την Αρμονια , την Εξυπναδα , την Στιγμη,
τοτε εχω Καθαρη Ενεργεια ,.. και οχι μονον... !!!
Εμπιστοσυνη στο Παν ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΣαβ 14 Ιαν - 9:06:52

"Μιλω πολυ........αλλα γιατι οχι, γιατι να μην τα μοιραστω μαζι σας....
Μπηκα
σε μια παρεα ,καπως ετσι δεν ειναι? ......ωφειλω να με συστισω..και
οταν με συστινω......ειμαι ανοιχτο βιβλιο....δυστηχως...μαλλον για
καποιους ακαταλαβιστικο.....συνηθισα σε αυτο.Μου αρκει να μην ειμαι ενα
βιβλιο που φοβιζει......."
ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ 4088188550ΟΣΟ σε ευχαριστει, και το ακαταλαβιστικο σου να το εξηγεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΤετ 1 Φεβ - 13:55:21

ba a ktsou και inei777 πολυ μου αρεσαν οσα γραψατε στα τελευταια μηνυματα. ιδιαιτερα αυτό του ba a ktsou:

αφησα εμενα ελευθερο διχως τιποτα , ωστε να ζω τα παντα οσο ποιο απλα γινεται και να μπαινω σε ολα τα αδιεξοδα που υπαρχουν και δυναται να υπαρξουν ...
Ποτε δεν μιλουσα,
αργησα να μιλησω για τον λογο οτι δεν με κεντριζε κατι το ενδιαφερον ... Μου αρεσε να συνδιαζω τα παντα, απλα και οσο ποιο αυθορμητα .... Ζωντανος !!!!
Επειτα απο εκεινο το σημειο αρχισα να μιλω ...
Βεβαια δεν ανεφερα αυτο που προειπα πουθενα, .. το αφησα βαθεια μεσα μου !
Δεν εμαθα, ουτε σκεφθηκα τιποτα, ολα πηγαιναν μονα τους ... συνεργασια απο τον χωρο

Δεν εμαθα, ουτε σκεφθηκα τιποτα, ολα πηγαιναν μονα τους ... συνεργασια απο τον χωρο

ωραιο πραγμα να μοιραζεσαι απλα, ομορφα κι αληθινα. ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ι   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΤετ 1 Φεβ - 20:46:22


Ναί σε παρέα είσαι όλοι μαζι , και σε διαβάζουμε .
Πέρασα στάδια και στάδια μέχρι να ακούσω την δικήμου φωνή τα μέσα μου δηλαδη , με φώναζε αλλά η παπαγαλία και τα στάνταρ της ζώης που έμαθα άργησα να την εμπιστευθώ. Απο ανασφάλεία δεν έδινα βάση στα όνειρά μου αλλα τα έχτηζα πάνω σε βάσεις άλλων και λυπόμουν , λυπόμουν επείδη είχα χάσει την χαρά και φωνή φώναζε τότε όμως .'
Τότε, επειδή τώρα! πλάθω των δικό μου κόσμο αυτόν που είχα μέσα μου χωρίς πρέπει, παπαγαλίες , σοβαροφάνεια .Όταν ήμουν παιδί ήμουν χαρούμενο παιδί χαμογελούσα όπως και τώρα πάντα έβλέπα το καλό , δεν υπήρχε το κακό όλα ειναι καλοπροαιρετα Μια φορά πήγαμε εκδρομη και κάτι δεν μου άρεσει εκει αισθάνθηκα αμήχανα και πήγα σε ένα μέρος με λεύκες και είχα πεί τότε έλάτε να με πάρετε δεν μου αρέσει εδω και κοιτούσα ψηλα μόλις ένιωσα ότι θα φύγω τρόμαξα και πήγα πίσω εκεί που ήταν τα άλλα τα παιδια 6χρονω θα ήμουν τότε αλλα το θυμάμε . Αργότερα κάτι άλλαξε ήταν μετά τα 13 ένιωθα μόνη ίσως επειδή ήμουν στην εφηβία ίσως. Άρχισα να ντρέπομαι να μην αγαπώ εμένα και να κλείνομαι σε μένα όλο και πιό πολύ και αυτό με όδήγησε να αντιγράφω τους άλλους ήταν τόσο λυπηρό ,τοσο εγκλοβισμένη και φοβισμένη ήμουν . Μέχρι που μεγάλωσα έφυγε η εφηβία και σιγά σιγά έχτισα ξανα τον ευατό μου αυτόν που γκρέμισα για χάρη των άλλωνκαι για χάρη της ανασφάλειας που είχα για μένα . Εκανα αυτό που ήθελα τελείωσα συντηρητης εργων τέχνης σε δευτεροβάθμια εκπαίδευση αλλα δεν με ένοιαζε όταν μου έλεγαν μην το κάνεις που θα βρεις δουλεια . Η φωνή και ο εαυτός μου είναι τώρα ένα πια , ακόμα κάνω λάθη αλλα μαθαίνω . Αργότερα γνώρισα τον Ναό χάνεσε στα δώμάτια που έχει ,σαν επισκέπτης ήρθα στην αρχή αλλα μου άρεσε τόσο που έγινα μια απο τις ιεριές του .
Την αγάπη μου ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ 1059784619 ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ 894006417


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
inei777

inei777


Ηλικία : 52
Τόπος : athens
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 177

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΠεμ 2 Φεβ - 12:48:28

τι ωραιο επαγγελμα ιοεσσα μπραβω για την επιλογη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/rethirishaepoetryinei777/
marinefour




Ηλικία : 30
Τόπος : Μακεδονία Ελλάδα
Δίδυμος
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 4

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΤρι 26 Ιουν - 16:12:39

διαβάζοντας όλα αυτά νιώθω ότι άργησα να βρω το μέρος όπου μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα...για μένα η λέξη μάθηση είναι η ζωή μου...από την φύση μου θέλω να μαθαίνω τα πάντα...παρατηρώ τα πάντα γύρω μου...την φύση,τα ζώα και κυρίως τους ανθρώπους...το όνειρό μου είναι να ταξιδέψω ώστε να δω όσες περισσότερες ψυχές μπορώ...το θέμα είναι ότι πέρασσα τόσα πολλά που τίποτα δεν μου φαίνεται παράξενο...ξέρω ότι τα πάντα γύρω μου δουλεύουν με αρμονία...όλα γίνονται για κάποιο σκοπό...όλα συνδέονται μεταξύ τους...και το κυριότερο πρέπει να υπάρχει αρμονία στην ζωή..δηλαδή αν κερδίσεις κάτι πρέπει να χάσεις κάτι ωστέ να σταθεροποιηθεί ο ζυγός...τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει στην ζωή μου...και μία συμβουλή, μην θλίβεσθε όταν έρχονται τα πάνω κάτω στην ζωή σας...γίνεται για δικό μας καλό...σκεφτήκατε ότι όταν χωρίζεται μπορεί το ταίρι σας να μην ήταν το άλλο σας μισό? σκεφτήκατε ότι όταν χάνεται έναν φίλο ότι αυτός ο φίλος δεν ήταν αληθινός? 'η μήπως σκεφτήκατε ότι αν χάσατε μία δουλειά να μην προοριζόταν για σας και η δουλειά που χρειάζεστε να είναι αλλού?
επίσης κάτι άλλο που έχω νιώσει στο πετσί μου είναι ότι όλες μας οι ενέργειες πληρώνονται με το ίδιο νόμισμα...αν κάνεις καλό θα βρεις το ίδιο όταν το χρειαστείς αν κάνεις κακό θα το πληρώσεις με το ίδιο νόμισμα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Unison




Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΚυρ 13 Ιαν - 5:26:36

Αρχισα να ζω,αρχισα να συνηθιζω,αρχισα να γνωριζω,αρχισα να πονω,αρχισα να υποφερω,αρχισα να με μαθαινω,σταματησα να σκευτομαι, αρχισα να μαθαινω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΣαβ 26 Ιαν - 8:57:39

ηλιος


Δέν νομίζω ότι θα τελείωση η μάθηση κάνεις δεν τα ξέρει όλα κι αν τα ξέρει  όλα ,μάλλον δεν ξέρει τιποτα




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΤετ 30 Ιαν - 11:08:26

Εγώ ioessa μου ακόμα δεν άρχισα να μαθαίνω. Εκεί που λέω ξέρω αυτό τσουπ έρχεται κάτι άλλο και μου λέει όχι έτσι! Μόλις πιάσω αυτό το έτσι τσουουουπ......άλλο έτσι! Σ όλη μου τη ζωή αυτό γινόταν. Και τελικά καταλήγω και λέω..........δε με νοιάζει τόσο πολύ να μαθαίνω. Με νοιάζει να γίνομαι. ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ. Συνέχεια και συνέχεια και συν΄΄εχεια. Να γίνομαι να αισθάνομαι να είμαι να αντιδράω κάθε φορά κι αλλιώτικα και να μη χορταίνω το κόσμο. Γιατί αν τον χορτάσω θα πέσω στα πατ΄ωματα!!!! Θα τα σκάψω και θα πω...........δεν είμαι εδώ δεν υπάρχω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
15katerina

15katerina


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 146

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΤετ 30 Ιαν - 11:45:16

Άραγε ξέρεις πόσο βαθιά είναι αυτά που σχολιάζεις; Κι ας τα ντύνεις με χιούμορ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΤετ 30 Ιαν - 11:57:59

Μ αρέσει το χιούμορ Κατερίνα μ αρέσει πάαααααρα πολύ! ¨εχει πολλές λειτουργικές! Σ ευχαριστώ πάντως ψυχολόγα μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
15katerina

15katerina


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 146

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΤετ 30 Ιαν - 11:59:39

Παρακαλώ! Την άποψη μου ήθελα να εκφράσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
inei777

inei777


Ηλικία : 52
Τόπος : athens
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 177

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΠαρ 19 Ιουν - 5:58:09

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ........ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΝΟΥ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΠΑΓΑΛΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΑΥΜΑΖΕΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΒΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ.
ΜΕ ΑΥΤΟ ΣΗΚΩΣΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΗΣΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΑΝ ΤΟΝ ΝΟΥ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΑΣΕΤΟΦΩΝΟ ΣΤΗΝ  ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/rethirishaepoetryinei777/
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ   ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ Icon_minitimeΠαρ 19 Ιουν - 9:43:50

maggisoula έγραψε:
Εγώ ioessa μου ακόμα δεν άρχισα να μαθαίνω. Εκεί που λέω ξέρω αυτό τσουπ έρχεται κάτι άλλο και μου λέει όχι έτσι! Μόλις πιάσω αυτό το έτσι τσουουουπ......άλλο έτσι! Σ όλη μου τη ζωή αυτό γινόταν. Και τελικά καταλήγω και λέω..........δε με νοιάζει τόσο πολύ να μαθαίνω. Με νοιάζει να γίνομαι. ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ. Συνέχεια και συνέχεια και συν΄΄εχεια. Να γίνομαι να αισθάνομαι να είμαι να αντιδράω κάθε φορά κι αλλιώτικα και να μη χορταίνω το κόσμο. Γιατί αν τον χορτάσω θα πέσω στα πατ΄ωματα!!!! Θα τα σκάψω και θα πω...........δεν είμαι εδώ δεν υπάρχω.
αριστεα ο θηληκος ικαρος αυτο εισαι
βεβαια αυτος ειχε τραγηκη καταληξη αλλα και παλι δεν παυει
να σημαινει οσση του μοιαζουν οτι θα εχουν τραγηκη καταληξη
αλωστε και αυτος με αυτο που εκανε και επαθε εμηνε και γραφτηκε στην ιστορια και τωρα ξερουμε το ονομα του
μπραβο κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Pablo Neruda
» οταν μιλανε τα τραγουδια...
» Όταν έρθει ο καιρός…
» Οταν ξυπνάει η ψυχή.
» Οταν οι δαίμονες ξυπνάνε.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΑΝΑΣΚΑΦΕΣ!-
Μετάβαση σε: