H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ   Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΔευ 3 Οκτ - 22:18:30

https://www.youtube.com/watch?v=1KzRh3Vxy14

Μια καταγγελία ,από μένα, διατυπωμένη ποιητικά για τον ΜΑΖΑΝΘΡΩΠΟ που αποτελεί το βούτυρο στο ψωμί κάθε μισάνθρωπου & βαμπιρικού συστήματος εξουσίας, το οποίο εφευρίσκει και εφαρμόζει πάμπολλες τεχνικές, μεθοδεύσεις, μυθεύματα που προβάλλονται ως θέσφατες αλήθειες κτλ ώστε να αναπαράγει και να διαιωνίζει αυτό το τόσο βολικό για τους εξουσιαστές μοντέλο κατακερματισμένου άνθρωπου...

Αυτό που μας λείπει είναι η ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ απέναντι στον εαυτό μας, η Εργασία πάνω σ' αυτόν, η (επανα)προσέγγιση του ΕΙΝΑΙ μας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
inei777

inei777


Ηλικία : 52
Τόπος : athens
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 177

Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΟΥΣΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ? ΑΣ ΑΡΧΙΣΩ    Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΤετ 11 Ιαν - 23:59:43

ΕΧΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΧΑΡΤΑΕΤΟ
ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ 8ΑΚΤΙΝΟ ΑΣΤΡΟ
ΚΑΘΕ ΑΚΤΙΝΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΝΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ
ΚΑΘΕ ΑΚΤΙΝΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΙΡΙΣ ΚΑΙ ΤΟ 8ο ΕΧΕΙ ΤΟ ΛΕΥΚΟ
ΚΑΘΕ ΑΚΤΙΝΑ ΤΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΠΕΙΡΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΟΙΝΗ ΦΥΣΗ
ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΧΑΡΤΑΕΤΟΥ ΟΙ 8 ΝΟΜΑΔΕΣ ΣΥΝΑΝΤΙΟΥΝΤΑΙ
ΘΕΤΟΥΝ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑ ΒΡΕΦΗ ΤΟΥΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΚΑΙ Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ
ΣΤΗΝΟΥΝ ΤΑ ΩΤΑ ΣΤΑ 8ΧΡΟΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ
ΤΑ ΡΩΤΟΥΝ ΠΩΣ ΘΕΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ
ΕΤΣΙ ΘΕΤΟΥΝ 8 ΗΛΙΚΙΑΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΔΟΙΗΚΗΤΙΚΟ ΣΧΗΜΑ
ΑΝΑ 8 ΕΤΗ ΘΑ ΕΙΣΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ 1 ΕΤΟΣ
ΤΑ 8 ΧΡΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΕΓΚΡΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΧΗΜΑΤΟΣ
ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΑΣΤΡΟΥ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΓΗΣ
ΤΑ 32 ΧΡΟΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΥΣ ΤΟΥ ΑΣΤΡΟΥ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ
ΟΛΕΣ ΟΙ ΗΛΙΚΙΑΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΧΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ 8 ΦΥΣΕΙΣ
ΟΙ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΙΗΘΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΔΙΧΩΣ ΨΗΦΟ ΠΛΗΘΟΥΣ
ΜΟΝΟ ΑΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΑΠΟ ΤΑ 8ΧΡΟΝΑ ΤΑ 32ΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΤΑ 80ΧΡΟΝΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΔΥΝΑΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ Η ΝΕΑ 8ΒΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΕΑΣ ΝΑ ΗΧΗΣΕΙ ΤΟΝ ΝΕΟ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΟ ΗΧΟ ΤΗΣ
..............
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΗΜΑ
ΤΑ ΑΓΑΘΑ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΤΟΥ ΠΛΗΘΟΥΣ
ΟΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΥΝ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΕΣ ΟΙ 72ΧΡΟΝΟΙ
ΑΥΤΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΝ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΣΑΡΜΟΝΙΑ ΣΤΙΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ
ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΠΟΥ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΥΝ ΟΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΤΟΥΣ
ΟΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΧΗΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΡΜΟΝΙΚΗ ΖΩΗ
ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΕΚ ΝΕΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΗΣΚΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΗΜΑ
ΚΑΘΕ ΠΡΟΤΑΣΗ ΟΠΟΙΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΜΠΕΝΕΙ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΙΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΗΛΙΚΑΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΣΧΗΜΑΤΟΣ
ΣΚΟΠΟΣ ΚΑΘΕ 8ΔΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ 8ΒΑΣ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΔΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΧΗΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΝΕΚΤΑΡ ΠΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΣΥΓΚΡΟΤΕΙΤΕ
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ
ΟΛΟΙ ΟΙ ΟΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΤΟΥΣ
ΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ ΩΣ 2 ΕΤΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΕΛΟΥΝ
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΟΥΤΙΝΑ
ΕΙΔΙΚΕΥΟΝΤΑΙ ΣΕ ΔΥΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 12 ΟΤΙ ΠΟΙΟΥΝ ΩΣ ΙΔΕΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΘΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥ ΠΛΗΘΟΥΣ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΤΙ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΦΘΟΝΙΑ ΑΓΑΘΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΣΗ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΜΕΛΕΤΑ ΤΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΤΟΥ ΠΛΗΘΟΥΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ
ΚΑΘΕ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΕΝΑ ΣΧΗΜΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΟΠΟ ΤΟΥ ΝΑ ΕΔΡΕΥΣΕΙ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΟΥ ΣΧΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΠΙΟΤΕΡΟ
Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΣΧΗΜΑΤΟΣ ΕΡΕΥΝΑΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΤΕ ΝΑ ΠΟΙΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΣΧΗΜΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΟΥΝ
ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΤΟΥ ΟΚΤΑΕΔΡΟΥ
ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΤΗΣ ΙΡΙΣ Η ΑΛΛΙΩΣ ΤΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΙΟΥ ΑΓΑΠΑ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΙΔΕΕΣ ΤΩΝ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΩΘΗΣΗ ΠΡΟΣ ΕΞΕΛΙΞΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥΝ ΤΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΛΗΘΟΥΣ
ΣΤΟ ΣΧΗΜΑ ΔΕΝ ΝΙΚΑ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ
ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ ΚΑΙ ΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΚΕΠΗ ΤΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΙΟΥ
.........ΠΟΛΛΑ ΕΙΠΑ.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/rethirishaepoetryinei777/
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ   Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΠεμ 12 Ιαν - 13:15:20

καλως ορισες inei777. Το θεμα αγαπητη φιλη δεν ειναι οτι ειπες πολλα. το θεμα ειναι πως ειναι ολα δυσνοητα. και οσα απο αυτα μπορεσα να καταλαβω, ειναι γιατι μου θυμιζουν καποια που εχει πει η Αιθηροη απλα. και τα εχει πει απλα για να μπορουμε να καταλαβουμε και να μαθουμε. κι αυτο που σου λεω τωρα εχει συμβει με οσα μηνυματα σου εχω διαβασει. καταλαβα μονο οσα μου θυμιαζαν πραγματα που εχει γραψει η αιθηροη απλα στην γλωσσα της κατανοησης μας. δηλαδη θελω να πω οτι η γνωση μπορει να ειπωθει με πολλους τροπους. εξαρταται βεβαια απο αν θελει καποιος να την μεταδωσει η αν θελει μονο να δειξει οτι εχει γνωση. δεν μου λεει τιποτα να μου δωσει καποιος ενα μαγικο κουτακι και το κλειδακι να το εχει στην τσεπη του. διαβασα αρκετα απ οσα εχεις γραψει. και πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι θες να τα αφηνεις να μοιαζουν δυσκολα οσα λες. μου θυμιζει ενα προβλημα που μας ειχε θεσει καποτε ενας εκπαιδευτης μας. κι ο ιδιος δεν ειχε την λυση αλλα μας το εθεσε μπας και βρει καποιος την λυση. μην με παρεξηγησεις συνηθιζω να μιλαω οπως σκεφτομαι και πραγματικα θελω να καταλαβω. και προς θεου δεν σκεφτομαι ασχημα η περιεργα. καταλαβαινω ομως οτι ξερεις καποια πραγματα αλλα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να χρησιμοποιεις το δυσκολο τροπο. τι νοημα εχει να δειξεις σε ενα παιδακι πρωτης δημοτικου μια ασκηση αλγεβρας οταν δεν θα σε καταλαβει ετσι κι αλλιως; θα μπορουσες παρακαλώ ολα αυτα που εγραψες εδω να τα αναλυσεις απλα και να εξηγησεις τι θελει να πει το κειμενο; δεν μπορω να εχω αποψη ουτε να κανω σκεψεις σε ενα κειμενο που προφανος ξερεις απο προταιρων οτι δεν θα το καταλαβουμε. θα μπορουσες να δωσεις ενα χερακι βοηθειας σε παρακαλω; Σ ευχαριστω εκ των προταιρων για τον χρονο σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ   Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΠεμ 12 Ιαν - 13:57:15

καλως ηρθες inei777, χαιρομαι παρα πολυ που διαλεξες να εισαι κοντα μας, να σαι καλα.
Να παραμεινεις , σε παρακαλω.
Πρεπει και γω να σου πω κατι. Ηρθες κοντα μας σαν ξαφνικη μπορα. Εχω μεινει με το στομα κολλημενο σε ενα ζωγραφιστο χαμογελο, τα ματια και το μυαλο σε μια συνεχη απορια και μια ευ τυχια. Αλλα η γερακινα (Γεια σου Γερακίνα ,να σαι καλα και να χεις καλη χρονια ¨) , εχει δικιο. Λατρευω τον τροπο που γραφεις, για μενα ειναι υπεροχος, αλλα μονο οσα μου ειναι γνωριμα ή για οσα "νομιζω" οτι εχουν ξαναγινει. Τα γραμματα , οι ακταβες , μου ειναι πληρως αγνωστα. Εκτιμω παρα πολυ την εξηγηση για τον δυαδικο ΖΕΥΣ - ΔΙΑ , ο τροπος που το εγραψες με βοηθησε να το συνειδητοποιησω.Τοσο καιρο απλα το γυροφερνα ολο και να το αγγιξω. Επιθυμω , να συνεχισεις αυτο που αρχισες κι ας μου δημιουργουνται συνεχως αποριες. Θα μπορουσαμε να σου θεσουμε ερωτησεις;
Λατρευω τις καταιγιδες Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ 2540295108
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
inei777

inei777


Ηλικία : 52
Τόπος : athens
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 177

Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΡΩΤΗΣΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΠΕΙΤΗΔΕΣ   Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΠεμ 12 Ιαν - 19:36:07

ΞΕΡΕΤΕ ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΣΥΜΒΟΛΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ
Η ΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΒΑΘΥ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΓΙΝΕΤΕ ΔΥΣΚΟΛΟΝΟΗΤΗ
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ

ΟΙ ΟΚΤΑΒΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΕΣ
ΕΧΟΥΜΕ 7 ΝΟΤΕΣ ΟΚΤΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΝΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΦΕΡΕΙ ΜΙΑ + ΙΣΧΥ ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΑΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΛΙΜΑΚΑ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΑ ΝΤΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΝΟΤΑ ΝΤΟ

ΤΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ ΕΧΕΙ 3 ΟΚΤΑΔΕΣ
8*3 ΙΣΟΝ 24
ΒΑΣΙΖΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΛΙΜΑΚΕΣ
3 ΥΨΗ
Η ΟΚΤΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΙΕΡΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΝΕΑ ΩΘΗΣΗ
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΗΧΩΝ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΝΕΑ ΩΘΗΣΗ
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΙΕΡΟ ΚΑΘΩΣ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΤΟ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΟ ΒΗΜΑ
ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΟΚΤΑΕΔΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΑΥΓΗΣ
ΟΙ 8 ΗΧΟΙ 7ΝΟΤΕΣ +1 - 7 ΧΡΩΜΑΤΑ +ΛΕΥΚΟ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΚΔΗΛΩΜΕΝΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΠΟΙΗΣΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΩΣ 1
ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΦΕΡΕΙ 1 ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ 1 ΗΧΟ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ
ΑΥΤΟ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΟΣΥΓΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΤΟΥ
ΕΤΣΙ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΟ ΤΟ ΝΕΚΤΑΡ ΤΟΥ ΔΙΑΥΓΗ -ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗΣ ΦΥΣΗΣ
ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΑΡΧΙΚΑ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΙΔΙΑΣ ΦΥΣΗΣ ΕΠΕΙΤΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ
ΑΥΤΟ ΠΟΙΕΙ ΕΝΑΝ ΚΥΚΛΟ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΕΚΔΗΛΩΝΕΙ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΝΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΞΕΛΙΣΕΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΩΘΕΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΝΩΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΜΒΑΔΕΙΝ
ΣΤΟ ΣΥΜΒΑΔΕΙΝ ΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΥΚΛΙΣΗ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥ
ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?
ΤΩΡΑ Ο ΧΑΡΤΑΕΤΟΣ ΤΟ ΟΚΤΑΚΤΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΚΤΑΠΕΤΑΛΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΟΙΝΟ
ΤΟ 8
ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΟΙ ΗΧΟΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ Η ΦΥΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΟΙΝΟ ΤΟ 8
ΒΑΣΗ ΑΥΤΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΙΗΣΑ ΕΝΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΝΑ
ΤΟ ΤΙ ΠΟΙΕΙ ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ
ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΥΣΗ
ΕΤΣΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΠΩ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΑΚΟΥΓΕΤΕ

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΩΣ ΜΙΛΑΤΕ ΣΑΝ ΜΑΘΗΤΟΥΔΙΑ
ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΔΑΞΕΤΕ
ΜΙΛΑΩ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ...ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΙΝΙΓΜΑΤΙΚΗ
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΝΕΑΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΗ
ΟΥΤΕ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΚΑΝΕΝΟΣ
ΜΟΙΡΑΖΟΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΟΝΤΩΣ
ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ..
ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΩΦΕΛΙΜΟ ΝΑ ΦΑΝΕΡΩΣΩ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ......ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ

ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ
ΓΙΑ ΟΛΑ ΨΗΦΙΖΕΙ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ
ΣΤΟ ΔΟΙΗΚΙΤΙΚΟ ΣΧΗΜΑ ΤΩΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΩΣ ΛΕΜΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΟΣΟΙ ΜΠΕΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ ΤΟΥ 8 ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΟΙΗΚΗΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΑΥΤΑ ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ΔΗΛ 8-16-24-32....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/rethirishaepoetryinei777/
inei777

inei777


Ηλικία : 52
Τόπος : athens
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 177

Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΑΝΤΟΣ ΘΑ ΜΕ ΔΙΔΑΣΚΑΤΕ ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΤΕ ΜΙΚΡΟΙ ΣΑΝ ΜΑΘΗΤΕΣ   Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΠεμ 12 Ιαν - 20:13:27

ΜΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΣΕ ΤΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ
ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΣΤΕ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ-ΠΟΛΙΤΕΥΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΣΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ
ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ ΜΑΣ

ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ

ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ 8
ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΝΕΥΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΠΟΥ ΕΝΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΝΟΜΑΔΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΔΟΜΗ ΜΕ ΤΗΝΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/rethirishaepoetryinei777/
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ   Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΠεμ 12 Ιαν - 21:39:22

"ΞΕΡΕΤΕ ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΣΥΜΒΟΛΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ
Η ΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΒΑΘΥ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΓΙΝΕΤΕ ΔΥΣΚΟΛΟΝΟΗΤΗ"

χαιρομαι παρα πολυ που μας το θετεις ως θεμα προς εξευρευνηση.Κατα πασα πιθανοτητα βρισκω ενδιαφεροντα σε μενα στοιχεια στα λεγομενα σου και μου ειναι πολυ ευχαριστο αυτο. Το δυσκολονοητο θα μπορουσες ισως να μας το εξηγησεις , προσωπικα κατανοω καλυτερα οταν εχω εικονες.
Γνωριζω οτι η οκταβα αφορα στην μουσικη, αλλα δεν θυμομουν τις λεπτομερειες.Αισθανομαι μια δυναμη στο οκτω που εχει να κανει με το τρια, αλλα θελω να σου κανω μια ερωτηση. Εφτα τα χρωματα της Ιριδας συν ενα το Λευκο.Το Μαυρο; Ειναι σωστο το οτι το μαυρο απορροφα ολα τα χρωματα ,αλλα οχι το λευκο; Το μαυρο παιρνει ,το ασπρο δινει; Αυτη την σκεψη ειχα, μπορει να φαινεται παιδιαστικη ,αλλα δεν ξερω τι σημασια μπορει να εχει.
Η ιδεα σου για το "κοινωνικο συστημα/δομη" ειναι ενδιαφερουσα, αλλα κοιτωντας γυρω σου στην κοινωνια που ζουμε, ποιος θα ηταν ο τροπος να υλοποιηθει; Και ποιοι θα ηταν αυτοι που θα το υλοποιησουν;
σε παρακαλω,αν θες να μην εγραφες με κεφαλαια, ειναι αρκετα κουραστικα, θα προτιμουσα να τα χρησιμοποιουσες οταν θελεις να δωσεις εμφαση σε κατι.Εκτος αν αυτο εχει να κανει με καποια ιδεα σου.. αν θες μας λες.
Και επειδη ειμαι και πολυ μαθητουδι ( χεχεχεχ) ηθελα να σου πω οτι δεν σε βλεπω , δεν σε μυριζω και δεν ακουω τους ηχους σου και πολυ ευκολα μπορει να παρεξηγησω κατι απο τα λεγομενα σου, και το ιδιο ισχυει και αντιστροφως. Γι' αυτο επειδη επιθυμω να σε γνωρισω χωρις κατα λαθος να παρεξηγησω και να παρεξηγηθω,μιλαω καπως ετσι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
inei777

inei777


Ηλικία : 52
Τόπος : athens
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 177

Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: αγαπητε φιλε    Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΠεμ 12 Ιαν - 22:44:10

ο λογος που εγραφα κεφαλαια ειναι γιατι δεν χρειαζονται τονισμο και εχω ενα προβλημα με τα ωλενια τα νευρα που περναν στα μικρα δακτυλα.
Το μαυρο συμβολιζει το ανεκδηλωτο αλλα και την μνημη
λειτουργει σαν μια οπη. Ρουφα τα φωτα και ποιει το νεκταρ.Το νεκταρ-το υπερφως θα λεγαμε.Το εκδηλωνει και με αυτο ποιει. Το μαυρο ειναι συγκεντρωτης.
Δεν το θετω μεσα διοτι ολα οσα διαδραματιζονται στον κοσμο μας ανηκουν στο εκδηλωμενο.
Ως φυση ανθρωπου ωστοσο φανερωνει πως το ατομο δεν εχει ολοκληρωσει την συγκεντρωση των φωτων-στοιχειων που θα του επετρεπε να εκδηλωθει.
Εδω βεβαια σχετιζετε με την εκδηλωση του ειναι σε σχεση με τον στοχο που θετει το ατομο.Στο ανεκδηλωτο προετοιμαζετε η νεα εκδηλωση. Γι αυτο στο σχημα το κοινωνικο η ηλικιακη ομαδα που ασχολειτε με την εξελιξη του συστηματος συμβολιζετε με τον μαυρο κυκλο που περιβαλλει το οκταεδρο ενω τα βρεφη φερουν το διαυγη διοτι συμβολιζουν το ακεραιο αλλιως το πρωτοεκδηλωμενο.
Το κοινωνικο συστημα αυτο για να υλοποιηθει θα πρεπει πρωτα να δωθει η θεμελιωδησ βαση με ολα τα θεματα κινησεις και λειτουργιας και με προτασεις λυσεων απο μενα προς το απειρο πληθος ολων των ηλικιων που θα κληθουν να το δομησουν με δικες τουσ προτασεις λυσεις με ψηφοφορια για την καλιστη κοινη κ.τ.λ.π. Στην ουσια τουτο απλα θελω να καταλαβει η ανθρωποτητα....θα μπορουσα να τις δωσω το συστημα οπως δωθηκε ο κουμουνισμος, η δημοκρατια, η χουντα σαν τομοι και να της πω να υπαρχει και αυτο αν θες ακολουθησε το.
Αλλα δεν θελω να ακολουθει κατι που πλαστηκε απο εναν.
ΔΕΝ ΟΝΕΙΡΟΒΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΔΥΝΑΤΕ ΕΙΔΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΥΛΟΠΟΙΗΘΕΙ.
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΔΕΝ ΔΥΝΑΤΕ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ.
με αλλα λογια να την θεσω σε συνεργασια αναζητησης ως πληθος να γεννησει κατι για το πληθος.ετσι καναν οι προγονοι
θα μπορουσα αντι να κανω εδω αναφορα να το δωσω σε εναν κοινωνιολογο.....καταλαβαινεις ελπιζω
Αυτο το συστημα ειναι για το πολυ μελλον..........150 ετη τουλαχιστον μετα για να βρει προυποθεση. 20-50 ετη για να γινει ομαλη προετοιμασια μεταβασης

δυσκολα παρεξηγω ευκολα συνηθως παρεξηγουμε
ισωσ γιατι μιλαω με τοση σιγουρια
αλλα ετσι ειναι η γραφη μου
αντιθετωσ στον πτοφορικο λογο θα με δεις στον υποθετικο αμφιβολο να μιλαω σν να ψαχνω αμφιβαλλοντας για το οτι. ειναι η γραφη μου που φερει παντα τον βεβαιο.αγνωστο γιατι........ισως οχι τοσο αγνωστο απο μενα
θελω να μαι ειλικρινης Δεν δυνατε να σου πω με αβεβαιοτητα κατι που μεσα μου ειμαι σιγουρη γι αυτο! αλλα γι αυτο παρεξηγουμε οντως.Αγαπω την αμφισβητηση της σιγουριας μου ετσι προβαλω αυτην.
Μην χαρακτηριζεις την σκεψη σου για να μην παρεξηγηθεις απο αλλους
Θιγεις ετσι τον νου σου και δεν θα εμπιστευετε τα πορισματα του
εχεις νου μην δανιζεσε αλλων. Μπορει καποιος να διαβασε πιοτερο απο σενα......ισωσ ομωσ γι αυτο να μην εζησε τιποτε αλλο..μην τον θαυμαζεις
ισωσ καποιος να βυθιστηκε πολυ μεσα του και να βρηκε μαργαριταρια που σε ξαφνιαζουν........αλλα δεν εχεις ιδεα ποσο κινδυνεψε.......στα δινει και μοιαζουν ακαταλαβιστηκα.... και για αυτον ηταν και αλλα ακομα ειναι και τα ψαχνει ......μα εχει χρεος να στα δωσει ισωσ τα χρειαζεσε .δεν θα θελε να κινδυνεψεις για να τα βρεις και συ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την inei777 στις Πεμ 12 Ιαν - 22:59:45, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/rethirishaepoetryinei777/
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ   Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΠεμ 12 Ιαν - 22:56:25

nnan μου σ ευχαριστω για τις ευχες. να εχεις καλη χρονια και να εισαι παντα καλα.

inei777 ολοι μας ειμαστε αινιγματικη φυση. αν δεν ειμασταν ολα θα ηταν πιο απλα. δεν ειναι προβλημα που μιλας περιεργα. φανταζομαι πως στην καθημερινη σου ζωη μιλας διαφορετικα. το οτι δεν μιλαω-μιλαμε δυσνοητα δεν μασ κανει σαν μαθητουδια. ο καθενας μιλαει οπως μπορει να εκφραστει. αλλα δεν ειναι και κακο να μιλαμε σαν μαθητουδια. γιατι δεν ειναι κακο να ειμαστε. αλλωστε ετσι οπως ειναι ο κοσμος εδω πανω αυτο δειχνει. μαθητουδια ειμαστε. παραπλανημενα μαθητουδια που αναζητουν γνωση. αν δεν εχω να δωσω κατι παραπανω απο αυτο που μπορεις να δωσεις εσυ, ο καθε εσυ, αυτο δεν με κανει κατι λιγοτερο. πιθανον αν ενιωθα ετσι, δεν θα σου εγραφα καν ζητοντας σου να καταλαβω. ειναι σπουδαιο που νιωθεις την αναγκη να μοιραστεις. δεν υπαρχει πιο ωραιο πραγμα απ αυτο. και ειναι καλοδεχουμενα οσα εμαθες. και σ ευχαριστουμε. γι αυτο μην κρινεις τους αλλους απο τον τροπο που γραφουν γιατι τους κοβεις το θαρος να μιλησουν. μην με παρεξηγησεις. η ειλικρινια ειναι βασικη για να υπαρχει αμοιβαια ανταλλαγη και εμπιστοσυνη. και η εμπιστοσυνη ειναι λιπασμα. να εισαι καλα iei777. και πραγματικα καλως ορισες. εδω μεσα εχει φτιαχτει πολυτιμος χωρος. και ολοι ειναι υπεροχοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
inei777

inei777


Ηλικία : 52
Τόπος : athens
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 177

Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σε ευχαριστω πολυ .θα προσπαθησω να ειμαι πιο απλη στον λογο   Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΠεμ 12 Ιαν - 23:03:14

καλως σας βρηκα.
να ξερεις δεν παρεξηγω με τιποτα..αν μου κανουν ανοικτη επιθεση.αλλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/rethirishaepoetryinei777/
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ   Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΠεμ 12 Ιαν - 23:06:09

εχεισ νου μην δανιζεσε αλλων

μου αρεσε αυτο. απο τα πρωτα πρααγματα που εχουν τονιστει εδω μεσα απο την Αιθηροη. και απο τα πρωτα πραγματα που με ξυπνησαν. κι ομως ολοι λιγο πολυ μεταφερουμε απο αυτα που μαθενουμε. το ιδιο κανεις κι εσυ το ιδιο κανω κι εγω το ιδιο κανουμε ολοι. το σημαντικο ειναι να μην παπαγαλιζουμε απλα. να καταλαβαινουμε. γιατι αμα καταλαβαινουμε μπορουμε να βρουμε και την δικη μας σκεψη μεσα απο αυτα. δεν μπορω να το εξηγησω ακριβως, αλλα καπως ετσι. και χαιρομαι που δεν παρεξηγεις. σημαινει ανοιχτο μυαλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ   Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΣαβ 14 Ιαν - 2:41:43

inei777 καλώς όρισες....ξέρεις κάτι εγώ καταννοώ τι γράφεις άλλα χωρίς παρεξήγηση...νίωθω ότι δεν "μιλάς" εσύ...κ έτσι συνήθως με δυσκολία τελειώνω κειμένο σου γιατί δεν νιώθω το "άγγιγμα" κ κουράζομαι...

ναν .....γερακινα την αγάπη μου....Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ 4088188550 Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ 2238522814
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
inei777

inei777


Ηλικία : 52
Τόπος : athens
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 177

Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: μιλω μαζι με το υποσεινηδητο μου θα ελεγα για να ειμαι σαφεστερη   Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΣαβ 14 Ιαν - 3:52:53

δεν δανιζομε ατακες αλλων γιατι να το κανω αλλοστε.
καθε τι θελω να ειναι παραγομενο απο το ειναι μου.
οσο ομορφο κι αν ειναι κατι που λεει καποιος ειναι δικο του
για να το κανεις δικο σου δεν αρκει να το αλλαξεις βαζοντας την δικη σου πινελια
πρεπει να το νιωσεις να το βιωσεις
το βιωμα το νιωθω το σκεφτομε ειναι παντα δικο σου
και παντα ειναι καλυτερο να το λες με τον δικο σου μοναδικο τροπο
πολλες φορες οι σκεψεις των ανθρωπων οδηγουν στις ιδιες συμπυκνωσεις...
Δεν αγαπω να διαβαζω για να χω γνωση μα να σκεφτομαι για να την γενναω.
Δεν θα σου δωσω ενα κειμενο απο ενα βιβλιο........δεν εχει ουσια.....μπορεις να το βρεις να το διαβασεις.
κι αν δεν μιλαω εγω ποιος δυνατε να μιλα μεσα απο μενα
το ειναι μου ειναι ναι σαν ενα απειρο πληθος.....καθε ειναι ετσι ειναι...
γιατι απλα ολες οι πτυχες μας δεν σκεφτοντε με τον ιδιο τροπο
και αυτο ειναι υπεροχο γιατι αυτο σημαινει σκεπτομενος ανθρωπος..
ο διαλογος μεσα μας γινετε μεταξυ τους.......και ετσι βρισκουμε το μελι.
γενναμε ακομα και των αλλων τα βλεμματα μεσα απο τον υποθετικο που ζυγιζει πως σκεφτοντε και τα περιστρεφουμε μαζι με τα δικα μας για να βρουμε πιο ειναι ορθοτερο......απο παιδια ακομα
με εκπλησει που λες.....σαν να μην μιλαω εγω... τι ειμαι....υπο κατοχη πνευματων?
Μερικες φορες οταν βρισκουμε κατι γνησιο....αναρωτιομαστε...ποιανου ειναι......
εχεις την αναγκη να ειναι καποιου αλλου το γνησιο του λογου σου?
εχεις την αναγκη να ειναι παντα καποιος πανω απο σενα και οτι σοφο και οτι αγνο να ειναι δικο του?
εχουμε ξερεις μυαλο καρδια ψυχη και πνευμα και κανενας συνανθρωπος οσο σοφος και να ειναι αν δεν τα εχουμε δεν δυνατε να τα γεννησει μεσα μας.
μονο η φυση τα δινει σε εμας με την γεννα.........επιτελους.......δεν υπαρχουν μονο τα βιβλια παιδια.....κι αυτα απο σκεπτομενους ανθρωπους γραφτηκαν......Τα τραγουδια για παραδειμα που εχω προσθεσει δεν δυνατε κανεις να αμφισβητησει οτι ειναι δικα μου. ειναι κατωχυρωμενα...μα και να αμφισβητουσε εγω τα εχω νιωσει τα εχω γευτει.........δεν ξερεις τι σημαινει?
βγηκαν απο την καρδια μου και τον νου μου δεν κλεβονται.Στο σπιτι μου υπαρχουν τομοι γραμμενοι απο μενα για την γαλακτικη και τις τριαινες.......τομοι που γραψα αναζητωντας συγκεντωνοντας ψαχνωντας
Δεν σας καταλαβαινω τωρα εγω......τι ειναι οι συγγραφεις για σας? οι ποιητες του παντος? και σεις τι ειστε? το τιποτα που δεν σκεφτετε και πρεπει τι να κανει.....να αποστηθηζει?
τον βλεπεις τον πινακα του αβαταρ μου ειναι ενα βιωμα που ζωγραφισα.. θαυμαζεις.......? να μην θαυμαζεις εχεις τα δικα σου βιωματα τα δικα σου χαρισματα.......εμπιστευσου τα/
σορυ που μιλαω ετσι αλλα αυτο που ειπες υποδηλωνει αυτο που θα θεωρουσες εσυ αν καποια στιγμη εγραφες κατι.......που δεν ξερω πως το βλεπεις..........σπουδαιο? Θα ησουν υπο κατοχη? θα μιλαγε ο συγγραφεας η ο μεντορας απο μεσα σου?
Ειμαστε δεν γινομαστε......σημαινει δεν σε γεννησαν κουτσο περπατα
ρωτω οχι για να θιξω ....μου κανει εντυπωση που αμφισβητεις το οτι μιλαω εγω......Δεν λεω παρα την συμπυκνωση των βιωματων μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/rethirishaepoetryinei777/
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ   Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ Icon_minitimeΣαβ 14 Ιαν - 11:28:58

Πραγματικά είσαι ενδιαφέρον άτομο....αλλά...μην λες πως εισαι σκεπτόμενο άτομο όταν δεν καταννοείς σωστά αυτα που λένε οι άλλοι που δεν έχουν κακή πρόθεση...δεν είναι η πρώτη φορά που κάποιος δεν καταλαβαίνει σωστά αυτά που λέω ...οπότε δεν με ενοχλούν αυτά που λές....

"...με εκπλησει που λες.....σαν να μην μιλαω εγω... τι ειμαι....υπο κατοχη πνευματων?"

"...Τα τραγουδια για παραδειμα που εχω προσθεσει δεν δυνατε κανεις να αμφισβητησει οτι ειναι δικα μου. ειναι κατωχυρωμενα...μα και να αμφισβητουσε εγω τα εχω νιωσει τα εχω γευτει.........δεν ξερεις τι σημαινει?"

"....Δεν σας καταλαβαινω τωρα εγω......τι ειναι οι συγγραφεις για σας? οι ποιητες του παντος? και σεις τι ειστε? το τιποτα που δεν σκεφτετε και πρεπει τι να κανει.....να αποστηθηζει?
τον βλεπεις τον πινακα του αβαταρ μου ειναι ενα βιωμα που ζωγραφισα.. θαυμαζεις.......? να μην θαυμαζεις εχεις τα δικα σου βιωματα τα δικα σου χαρισματα.......εμπιστευσου τα/
σορυ που μιλαω ετσι αλλα αυτο που ειπες υποδηλωνει αυτο που θα θεωρουσες εσυ αν καποια στιγμη εγραφες κατι.......που δεν ξερω πως το βλεπεις..........σπουδαιο? Θα ησουν υπο κατοχη? θα μιλαγε ο συγγραφεας η ο μεντορας απο μεσα σου?
Ειμαστε δεν γινομαστε......σημαινει δεν σε γεννησαν κουτσο περπατα
ρωτω οχι για να θιξω ....μου κανει εντυπωση που αμφισβητεις το οτι μιλαω εγω......Δεν λεω παρα την συμπυκνωση των βιωματων μου"

Δεν θα πω τίποτε άλλο...απλά ευχαριστώ...Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ 4088188550
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η "ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ"ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Η επιθυμητή πορεία Ζωής...
» Πορεία...
» Καλυτέρευση ζωής...
»  ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ
» Το κλειδί της ζωής

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: CHRISTOS-5D-
Μετάβαση σε: