H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...

Πήγαινε κάτω 
+5
ilia
ioessa
angels1
maggisoula
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...   οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 6 Απρ - 9:15:04



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...   οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 6 Απρ - 11:29:58

Αχ γιατι να σε λεμε μικρουλη...

Πολυ ομορφο βιντεο!

Αλλα θα θελα το δικο σου λογο-γραφη να σχολιασει...

Οπως εχω ξαναπει...αργω λιγο να...στροφαρω...

Καταλαβα μεν το βιντεο,θελω κι αλλα δε....

Οτι γραφετε ολοι εσεις οι αγαπημενοι,για μενα ειναι,πως να το πω,και βαλσαμο,και εμπνευση,και γνωση...

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 2945718842 οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...   οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 6 Απρ - 13:24:52

Είναι φορές που θες να μιλήσεις και δεν μπορείς.
Οι εκφράσεις ενός αδελφού ή μιας αδελφής ψυχής σε καλύπτουν απόλυτα.
Είναι φορές που η ψυχή μας, μας βάζει σε μονοπάτια που δεν μπορεί το μυαλό μας να κατανοήσει, γιατί πάντα θέλει να έχει τον έλεγχο, οπότε αφήνεσαι σε αυτή την ενέργεια να ρέει μέσα από σένα δίνοντας σου την ικανοποίηση ότι σε πληρώνει. Και σίγουρα το κάνει.
Είμαι καλή μου Aγγελική σε μια φάση περίεργη, όπως όλοι μας, μα εγώ την ερμηνεύω διαφορετικά. Πιστεύω πως είναι ένα μεταβατικό στάδιο εκκόλαψης.
Η καλή μας Αιθηρόη, που έχει ετούτο το βήμα και μας γνώρισε ¨ξανά¨ όλους μας, μα ς έδωσε κάτι που έχει να κάνει με αυτή την θηλυκή ενέργεια που αναφέρεται στο βίντεο. Τις το αφιερώνω λοιπόν … Ααα θέλω να πω και το εξής πως έχω μια άλλη ερμηνεία για την καλή αυτή Γαλαξιακή Κυρία … που άφησε για λίγο το ¨χώρο¨ τούτο για να διευθετήσει προτεραιότητες πολύ πιο σημαντικές για όλους μας, πιστεύω όμως πως θα το διαπιστώσουμε μέσα στο 2012 και έτσι θα μας λυθούν οι όποιες απορίες μας.
Το σχόλιο τώρα… τι να πω που δεν έχω τίποτα να πω… τα είπε όλα η αγαπητή Κάρμα στο βίντεο της και σε όλα όσα έχει ανεβάσει. στο site της.
Ξέρω μόνο αυτό για μένα, πως η πίστη μου είναι τόσο ισχυρή που δεν μπορεί να την κλονίσει εύκολα κανείς, γενικά είμαι ξεροκέφαλος χαχαχαχαα χαααα , μα πιστεύω ακράδαντα στην πίστη μου. Δεν ξέρω αν το καταλαβαίνεις το τι εννοώ μα πιστεύω, πιστεύω στο μετέπειτα, πιστεύω σε αυτό το αόρατο που είναι εκεί, ήταν εκεί, είναι παντού, θα είναι για πάντα.
Δεν χρειάζεται να το αναλύω, εκτιμώ πως καταλαβαίνουν όλοι τι θέλω να πω. Όλοι το ερμηνεύουμε ή έτσι ή κάπως έτσι ή τέλος πάντων με την ψυχή μας και αυτή ξέρει…
Καλή Ανά-ληψη…

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Images?q=tbn:ANd9GcRDlOgTOgUCuzYi8hUowpqsathiVA4mxcL_2pleFgieM6E9k55yIw
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...   οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 6 Απρ - 21:18:02

Δημιουργείς πολύ όμορφα Αγγελική μου!

Μikrouli11 σ ευχαριστώ πολύ...

Διαλέξτε και διαβάστε ένα καλό βιβλίο... χαλαρώνει η ψυχή και ηρεμεί ο νους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...   οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 8 Απρ - 0:21:47

Ευχαριστω Αιθηροη!πολυ χαιρομαι που σου αρεσουν!προσπαθω να βρισκω χρονο για αυτα που αγαπω,οσο κι οπως μπορω...καταλαβα οτι οταν δεν εκφραζομαι με καποιον τροπο,παθαινω κατι,μια καταπτωση ψυχολογικη,πνιγομαι,ολα μου φταινε...

Και διαβαζω επισης,οπως με συμβουλευσες,μονο που...

Εχω μια αδυναμια στη φανταστικη λογοτεχνια,στις ιστοριες με βαμπιρ(πολυ πριν το ''λυκοφως'')και αναρωτιεμαι.Ειναι καλο να διαβαζουμε γενικα ο,τι μας ευχαριστει,η πρεπει να ειμαστε περισσοτερο επιλεκτικοι;κι αν ναι,γιατι;

Ας πουμε,μου αρεσει πολυ ο Σ.Κινγκ,ο Κ.Μπαρκερ,η Α.Ραις,ο Ν.Κουντζ,με χαλαρωνουν,ειναι συναρπαστικες οι ιστοριες, κι ο τροπος γραφης τους απλος...

Υστερα οι κλασσικοι του ειδους οπως Τολκιν και Λαβκραφτ,και γενικα οι περισσοτερο ''προσιτοι''.

Αντιθετα δεν μπορω να διαβασω,ας πουμε Βιζηινο,με κουραζει ο Παπαδιαμαντης,ο Καρκαβιτσας,κι ολοι αυτοι που στο σχολειο μας αναγκαζαν να διαβαζουμε.Και σαν θεματολογια και σαν υφος.Ο Καζαντζακης παλι μπορει να με δυσκολευει λιγο,αλλα μ'αρεσει...

Οποτε;Μαλλον εχασα παλι τη μπαλα...Α,ναι,λοιπον,τι ειναι καλο βιβλιο;Αυτο που σε κανει να ξεφευγεις,να ταξιδευεις,να ονειρευεσαι,να γελας να κλαις,να σκεπτεσε ''αλλιωτικα''ισως,η καλο βιβλιο ειναι μονο αυτο που αναγνωριζουν οι πανεπιστημιακοι,κι ας το καταλαβαινουν μονο εκεινοι,κι ας ειναι ξερο σαν παξιμαδι,και ανοστο σαν ωμη πατατα;

Τι ειναι η ''παραλογοτεχνια'';

Mikrouli11,ανυπομονω...!Θα προλαβουμε εμεις να ζησουμε ολα αυτα;Καπου διαβασα οτι οι αλλαγες ναι μεν ξεκινησαν,αλλα οτι η τελικη μεταβαση θα γινει σε βαθος χρονου...Δηλαδη;ποσο...βαθος;οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 894006417 οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 2945718842
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...   οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 8 Απρ - 0:32:52

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Scaled.php?server=688&filename=017aro

πως μου βγηκε ετσι αναποδα;δεν ξερω!και δεν μπορω να ανεβασω οπως τις προηγουμενες,γιατι;;

Μηπως γνωριζει καποιος αν υπαρχουν χρωματα που δουλευονται οπως τα λαδια αλλα χωρις την μυρωδια;εχω προβλημα και με πειραζει το νεφτι,αλλα η νερομπογιες δεν μου αρεσουν,η μαλλον (κι επειδη οτι δε φτανει η αλεπου τα κανει ...κρεμασταρια)δεν ξερω πως τις χρησιμοποιουμε...οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 2945718842
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...   οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 8 Απρ - 11:02:29

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 017aro10

Καλό βιβλίο (θεωρώ εγώ), οποιοδήποτε βιβλίο μπορεί να φέρει την ψυχή σου σε ανάταση…

Καλό βιβλίο, είναι αυτό που μας κάνει να νιώθουμε όμορφα… και δεν θυμίζει άνοστη ωμή πατάτα… (χε χε)…

Στην παραλογοτεχνία, ομαδοποιούν συγγραφές που κρίνονται ως… λιγότερο ποιοτικά έργα…

Αγαπώ πολύ την παραλογοτεχνία… μου αρέσει η «ελευθερία» της…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...   οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 9 Απρ - 0:55:36

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 3477152822 οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 2945718842
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...   οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 20 Απρ - 11:38:09

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 4088188550οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 3260818684οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 894006417οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 1059784619
Αγγελικη εχεις μήνυμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...   οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 4 Μάης - 17:17:06

ioessa!δεν πηρα μυνημα!τι εγινε,πως χαθηκε; τουτ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...   οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Φεβ - 12:22:12

Σαν του ουρανού τα δάκρυα
Έτσι και τα δικά μας
Κυλούν ποτάμια γίνονται
Και πνίγουν τα όνειρα μας

Τραγούδι μου που ξέχασα
Θα θυμηθώ και πάλι
Έτσι να ζήσω δεν μπορώ
Μέσα σε τέτοιο χαλι

Τραγούδι κρύβει η ψυχή
Που αν δεν τραγουδιέται
Λιώνει και σβήνει σαν κερι
Χάνεται και ξεχνιέται...

Από μένα για μένα... γιες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...   οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 16 Οκτ - 14:51:01

Να προχωράς μπροστά. Να μην κοιτάς πίσω. Ότι υπάρχει εκεί ποναει. Απαγορεύονται οι κλεφτες ματιές, απαγορεύονται οι φευγαλέες σκέψεις, βάλε ένα μεγάλο κόκκινο χ και προχωρα.
Το χθες ένας μεγάλος κακός λύκος που παραμονεύει μέσα στο δάσος του νου σου.
Εσυ σαν μια νέα Κοκκινοσκουφίτσα κάνε ότι δεν βρίσκεται εκεί, ότι δεν υπάρχει.. Κι ας νιώθεις τα μοχθηρα του μάτια καρφωμένα πάνω σου κι ας ακούς κάποιες ώρες την καυτή του ανάσα τόσο κοντά σου.. Κάνε πως δεν υπάρχει.. Υποκρισου πως είναι πλάσμα της φαντασίας σου, χαμογελα και προχωρα μπροστά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
οτι παραγει η ψυχη...με λεξεις και εικονες...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Αν δε μπορείς με λέξεις......πες το με εικόνες!
» Ο φόβος παράγει χρήμα και δύναμη σε κάποιους.
» Οι λέξεις...
» και με εικόνες
» Με λέξεις.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΑΓΓΕΛΙΚΗ-
Μετάβαση σε: