H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 το μυστικο

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

το μυστικο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: το μυστικο   το μυστικο Icon_minitimeΔευ 26 Σεπ - 15:30:08



Έχει επεξεργασθεί από τον/την danay στις Τετ 5 Οκτ - 22:41:29, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

το μυστικο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το μυστικο   το μυστικο Icon_minitimeΤετ 28 Σεπ - 22:19:49

το μυστικο 4088188550 το μυστικο 14724201
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
angels1

angels1


Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1252

το μυστικο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το μυστικο   το μυστικο Icon_minitimeΤετ 5 Οκτ - 23:29:55

Δαναη πια η γνωμη σου γιαυτο το βιβλίο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

το μυστικο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το μυστικο   το μυστικο Icon_minitimeΠεμ 6 Οκτ - 8:08:38

καλημερα angel1!λοιπον οι θεωριες του πιστευω πως εχουν εφαρμογη,αλλα...
θα πρεπει για να ''πετυχει''να πληρεις καποιες προυποθεσεις.εννοειτε οτι αυτη ειναι η δικη μου αποψη,κι αν κανω λαθος σε κατι συγνωμη,ας διορθωσει η Αιθηροη.
το βιβλιο λοιπον μου το χαρισε μια πελατισα στο μαγαζι μου...δεν ηταν φιλη,δεν ειχαμε ιδιαιτερες σχεσεις,απλα καποια στιγμη ηρθε να ψωνισει,καταλαβε οτι δεν ειμαι καλα,και αρχισε να μου λεει για το μυστικο...την αλλα μερα μου το εφερε.
αυτη τη γυναικα την ελεγα παντα(οχι μπροστα της)αγιο βασιλη...ειναι αφρατουλα,ροδοκοκκινη,και με ενα μονιμο καλοσυνατο χαμογελο στα χειλη...
αφου αρχισα να διαβαζω κατ'αρχην καταλαβα το εξης.οτι πολλες φορες εβαλα σε εφαρμογη το νομο της ελξης,χωρις να γνωριζω σχετικα...ετσι απλα!αυτο πιστευω αν το σκεφτεις το εχεις κανει κι εσυ,ολοι μας!ηρθαν στο μυαλο μου στιγμες που ηθελα κατι πολυ κι αυτο εμφανιστηκε ετσι,απ'το πουθενα!κυριως ομως καταλαβα οτι αυτο συνεβαινε οταν ημουν παιδι...ισως γιατι σαν παιδια οι επιθυμιες μας ειναι πιο ξεκαθαρες,πιο ''δυνατες'',και σιγουρα οι εικονες που τις συνοδευουν πιο ζωντανες...επισης σαν παιδια ειμαστε πιο συναισθηματικα ''καθαροι''...αρχισα λοιπον να βαζω σε εφαρμογη το νομο για 3 επιθυμιες μου.και οντως μεσα σε περιπου 2 μηνες τις ειδα να παιρνουν σαρκα και οστα...και οι 3.
απο κει και περα...οσων αφορα την πρωτη,η πραγματοποιηση της δεν μου βγηκε σε καλο...ειπαμε το συμπαν απλα δινει οτι ζητησεις...και οι αλλες 2,χαθηκαν αφου τις πηρε μαζι η μπορα που ξεσπασε εξ αιτιας της πρωτης...μακαρι να μπορουσα να γραψω λεπτομεριες,θα καταλαβαινες πολυ καλυτερα...αλλα δεν μπορω...οποτε εδω μπαινει ''το προσεχε τι ευχεσαι...''κι υστερα αρχισε μια περιοδος μαυρη κι αραχνη,γιατι πολυ απλα δεν εδειξα επιμονη,τα παρατησα,εδειξα αδυναμια αφησα το φοβο να εγκατασταθει εκει που πριν υπηρχε πιστη κι ελπιδα...κι εκει καταληγω.προυποθετει λοιπον για να πετυχει,να δειξεις δυναμη,επιμονη,υπομονη,και να υπακουσεις στον Νο1 νομο του συμπαντος.δωσε για να παρεις.και δεν εννοω μονο υλικα.εννοω πνευματικα.αγαπη,συμπονοια,κατανοηση,χαρα,προσφερε στο διπλανο σου οτι χρειαζεσαι κι εσυ,και θα γυρισει πισω.οχι αρνητικα συναισθηματα,οχι ζηλια,οχι κακια,οργη,για κανεναν λογο.πιστευω οτι για να λειτουργησει ο νομος 100% προυποθετει ολα αυτα.ψιχουλα του δινεις,ψιχουλα θα παρεις.δεν ξερω αν με καταλαβαινεις,αλλα ειλικρινα το εχω δει να γινετε,το πιστευω.τωρα οσων αφορα την αρχοντια μου...μπορει να πιστευω,αλλα...
αυτη τη στιγμη αυτο που λαχταρω ειναι κατι διαφορετικο απο πλουτο.δεν ειμαι πλουσια,αντιθετως πιο ''μπατιρακι''δεν γινετε...!και θελω χρηματα,θελω υλικα αγαθα στη ζωη μου,και για μενα και γι'αυτους που αγαπω.αλλα...οσο δεν πετυχαινω αυτο που εχω πρωταρχικο σκοπο,δεν με ενδιαφερει να τα αποκτησω.πραγματικα δεν μ'ενδιαφερει.τονιζω τη λεξη για να δωσεις προσοχη.τι εννοω.αυτη τη στιγμη,στο νου μου,στην οθονη του μυαλου μου παιζει...αλλο εργο!αυτο εννοω τονιζοντας τη λεξη.οποτε αν απλα πω,ναι,θελω π.χ.να τζιραρω 1 εκατ.το μηνα,δεν θα γινει,γιατι δεν''παιζει''αυτο το εργο,θα ειναι σαν λαθος αφισα εξω απο τον κινηματογραφο!

και παλι λεω ειναι η αποψη μου,ο δικος μου τροπος,η καλη μας Αιθηροη να διορθωσει αν κατι αντιλαμβανομαι λαθος.απλα εγω ειμαι ''ετσι''.θελω να εχω μια ''ταξη''μεσα μου,ακομα κι οσον αφορα τις συμπαντικες μου... παραγγελιες..!οχι ολες μαζι,οχι βιαστικα,με σειρα...προτεραιοτητας και με σεβασμο σ'αυτο το δωρο...βεβαια καθημερινα ευχομαι και ''ονειρευομαι''για πολλα πραγματα,απλα δεν επικεντρωνομαι τοσο σ'αυτα.πως να το πω,δεν εστιαζω με full power...!αυτα....παντως αν αποφασισεις να ''δοκιμασεις'',ναι η γνωμη μου ειναι πως εχει πληρη εφαρμογη σε χρημα,σχεσεις,υγεια,στην ζωη μας και στην ευτυχια μας.αναλογα τι ψαχνει ο καθενας και με τι τροπο.το μυστικο 2147529457
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

το μυστικο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το μυστικο   το μυστικο Icon_minitimeΠεμ 6 Οκτ - 8:21:05

και να συμπληρωσω,ενα μεεεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,στην Αιθηροη και σε ολους εσας,γιατι εδω μεσα,επιασα το ''νημα''απο την αρχη...και προχωρω...ταξιδευω και ειμαι πολυ πολυ ευτυχισμενη που κανω αυτο το ταξιδι...ο προορισμος-επιθυμια μου δεν φανταζει πια τοσο μακρινος,γιατι οπως ξαναειπα απολαμβανω αυτο το ταξιδι...κι ειμαι περηφανη που ειστε συνταξιδιωτες μου...να εισαι καλα αγγελακι μου,προσωπικα εσυ, εισαι ''παρεουλα''καποιες ωρες μοναχικες,ειμαστε ''μεσα''συνηθως τις ιδιες ωρες...το μυστικο 2645610321
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
το μυστικο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
»  Το Μυστικό Δάσος
» Στο μυστικό μου δωμάτιο.
» Το μυστικό της Σελήνης.
» Κρυμμένο μυστικό._
» Μυστικό Διάστημα...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΒΙΝΤΕΟ :: ΠΙΣΤΗ & ΕΛΞΗ-
Μετάβαση σε: