H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ)

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




"ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ)   "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Icon_minitimeΚυρ 4 Σεπ - 17:51:25

Ένα άρθρο... επιστημονικής φαντασίας; ή ασύλληπτης πραγματικότητας;

ΕΣΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕ!



Posted by Ion Maggos in TERRA PAPERS, Καίρια

Περιχώρισις, η Σφαγή των θεών


Περιχώρισις*, το κλασσικό τεράστιο πρόβλημα των “θεών”* ! Φυσικά έχουν κι αυτοί προβλήματα, τι νομίσατε, επειδή είναι θεοί τα χουν λύσει όλα; Κάθε άλλο. Έχουν και είναι σημαντικότερα από τα προβλήματα της υποτιθέμενης κρίσης, που μακάρι να κρατήσει άλλα δέκα χρόνια να ξεκαθαρίσει η κόπρος. Τέλος πάντων ας πούμε για τα προβλήματα των θεών. Π Ε Ρ Ι Χ Ω Ρ Ι Σ Ι Σ. Γιατί αυτή η λέξη είναι πρόβλημα για τους θεούς. Γιατί πάτησαν την μπανανόφλουδα, μεγαλοπρεπέστατα.

Μετά από τον θάνατο τους και με κόπο καταφέρνουν να φτάσουν στο Ανώτερο Νοητικό πατώντας επί πτωμάτων (ενεργειακά εννοώ), λόγο της απίστευτης διαφοράς στον χρόνο, στις διαστάσεις, π.χ. κάνω ένα δευτερόλεπτο να σηκώσω τον αναπτήρα μου εδώ στον τρισδιάστατο κόσμο, στον Αστρικό κόσμο περνάνε κατά μέσο όρο 50 γήινα χρόνια και στον Νοητικό κόσμο αντίστοιχα, εκατομμύρια γήινα χρόνια ! !!!

Φυσικά βαριούνται, τόσα εκατομμύρια χρόνια δεν περνούν με τίποτα, εφόσον έχουν μορφή, από υπέρλεπτη ύλη μεν, αλλά μορφή πάντως, από εκεί ‘ψηλά’, γι αυτό, ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΕΜΑΣ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ !

Αντί να κάνουν αυτό που έπρεπε, όταν είχαν την ευκαιρία, δηλαδή να βγουν εκτός δημιουργίας στο ΑΜΟΡΦΟ, παίρνοντας το εισιτήριο από εδώ κάτω (ΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΤΩ), όλοι μας από εδώ κάτω θα το πάρουμε ! Αν μπορέσουμε ! Ανεβήκαν καταναλώνοντας, τρώγοντας και όχι μόνο ενεργειακά, Ζ Ω Η !!!.

Διότι, ότι έχει μορφή απαιτεί ενέργεια για να την διατηρήσει.

Η ΖΩΗ τρέφεται με Ζ Ω Η .

Όπως κάποιοι άνθρωποι τρώνε ζώα, δηλ. ένα βασίλειο κάτω από αυτούς, αντί να τρώνε καρπούς που είναι δύο βασίλεια κάτω από τους ανθρώπους, έχουνε το ίδιο πρόβλημα. ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΝ ΖΩΗ. Στην ίδια παγίδα έπεσαν και οι θεοί. [όλοι, οι αποκαλούμενοι ή μη, θεοί].

Όποιος είναι έμψυχος και συνειδητοποιημένος είναι καρποφάγος. Τελεία.

Οι θεοί το γνωρίζουν φυσικά αυτό και έτσι αφού ξεπεράσουν το εδώ επίπεδο φροντίζουν να τρέφονται με ζωή πάντα δυο βασίλεια πιο κάτω, για να μην ξανά- ξεπέσουν εδώ, ΑΛΛΑ… Δεν μπορούν να μείνουν αιώνια εκεί, με ότι κι αν τρέφονται. Άρα…

Αφού φτάσουν στην άκρη της φούσκας του Ανώτερου Νοητικού, στην άκρη της δημιουργίας, διαπιστώνουν με τρόμο ότι δεν μπορούν να τρυπήσουν την φούσκα. Δεν μπορούν να ξεφύγουν από την φυλακή της δημιουργίας. Είναι εγκλωβισμένοι μέσα στην δημιουργία, μέσα στο MATRIX.

Άσε και που να μπορούσαν να ξεφύγουν από την δημιουργία, θα έβγαιναν στο ΜΕΓΑΛΟ ΧΑΟΣ μπρρρ εκεί θα είχαν να αντιμετωπίσουν τους Μεγάλους Παλιούς , τους Ξεχασμένους και άλλα καλούδια, [πολλά μπρρρρ] !!! Διαβάστε και λίγο Χ.Φ.Λαβκραφτ , σε μετάφραση Γ.Μπαλάνου , είναι η καλύτερη, μακράν, μετάφραση, και οι πρόλογοι του Μπαλάνου… (!!!) , θα τις βρείτε εδώ www.locus7.gr .

Δεν μπορούν να ξεφύγουν από την φυλακή

αλλά ούτε και μπορούν να κρατηθούν επ’ αόριστον στο Νοητικό.

… και οι θεοί είναι, ότι τρώνε [για όλα τα όντα μέσα στις δημιουργίες ισχύει αυτό], τρώγοντας ενέργεια από κατώτερα από αυτούς βασίλεια αρχίζουν ξανά την κάθοδο προς τα δω, την οποία τρέμουν. Έτσι αντλούν ενέργεια από τα ανθρωπάκια [προβατάκια] μέσω αντιπροσώπων.

Ποιοι είναι αυτοί οι αντιπρόσωποι ? Τους ξέρετε ! Οι αρχηγοί των Μυστικών Εταιρειών (sic), το Βατικανό, οι εκκλησίες όλων των ειδών, χρωμάτων και αποχρώσεων, κάθε είδους ομάδα που μαζεύει μεγάλη μάζα ανθρώπων, ποδόσφαιρο, συναυλίες, πολιτική κλπ κλπ. Πιο ψηλά οι Επικυρίαρχοι, πιο ψηλά .. άλλοι και πάει λέγοντας.

Κάθε 26.000 χρόνια του Γήινου Γραμμικού Χρόνου κάτι συμβαίνει, αλλά ελάχιστοι το γνωρίζουν και ακόμη πιο ελάχιστοι έχουν την απαιτούμενη ενέργεια να το καταλάβουν.

Κάτι ΤΡΕΜΟΥΝ,οι θεοί !!! Τι ???

Τρέμουν την ΕΞΙΣΩΣΗ ΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ που συμβαίνει στο τέλος κάθε Μεγάλου Ενιαυτού του Πλάτωνα.

Γιατί τότε εξισώνονται οι χρόνοι (αυτή είναι η διαφορά των διαστάσεων ενεργειακά) και έρχονται όλοι ενώπιος ενωπίω !

…και ξέρουν καλά, ότι αφού τα ανθρωπάκια ξεπεράσουν το αρχικό σοκ, μόνο όσοι αντέξουν και είναι προετοιμασμένοι ενεργειακά , τότε τα κεφάλια των θεών, θα κυλίσουν στην άσφαλτο.

Τρέμουν, Την Σφαγή τους, από τα ‘’ανθρωπάκια’’.



Γι Αυτό Ψεκάζουν τους Ουρανούς Πάνω Από Τα Κεφάλια Μας

…και για να μην συμβεί αυτό, για να αποτρέψουν το αιματοκύλισμα και το τέλος των θεών, των εαυτών τους δηλ. που το περιμένουν στις 21 Δεκεμβρίου 2012, φροντίζουν με τους λακέδες τους (είπαμε κυρίαρχοι και επικυρίαρχοι) να μας ψεκάζουν με οξείδια μετάλλων. Ο λόγος που ψεκάζουν, είναι απίστευτα απλός, αυξάνουν την ΑΓΩΓΙΜΟΤΗΤΑ του πυκνωτή Γης Ατμόσφαιρας. (βλέπε Τέσλα).

Με αυτόν τον τρόπο περνάει ο Αιώνας μέσα στον Αιώνα.

Κρατάει λοιπόν χιλιοστά του δευτερολέπτου, δεν το καταλαβαίνει κανείς

και η κατάσταση παραμένει η ίδια.

Αυτό ονομάζεται «ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ».

*Περιχώρισης. Είναι αρχαία Ελληνική λέξη και γράφεται με –ι όχι με –η.



Αν νομίζετε ότι άξιζαν τα δύο λεπτά που κάνατε να διαβάσετε αυτό το κείμενο,

ΕΡΕΥΝΗΣΤΕ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΗΣΤΕ ΑΝΑΛΟΓΩΣ !

————-

* Θεός είναι, ότι αποκαλείς ‘’Θεό’’.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




"ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ)   "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Icon_minitimeΚυρ 4 Σεπ - 18:31:38

το εχει ανεβασει και η anemwni, εδω http://www.aoratos-naos.com/t1221-topic
ειναι συμπτωματικο;
πως οδηγηθηκατε και οι δυο σ'αυτη την σελιδα;;
Θα ηθελα μια απαντηση για τον συνειρμο, την σκεψη δηλαδη,ελπιζω να εγινα κατανοητη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




"ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ)   "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Icon_minitimeΚυρ 4 Σεπ - 20:55:35

nnan έγραψε:
το εχει ανεβασει και η anemwni, εδω http://www.aoratos-naos.com/t1221-topic
ειναι συμπτωματικο;
πως οδηγηθηκατε και οι δυο σ'αυτη την σελιδα;;
Θα ηθελα μια απαντηση για τον συνειρμο, την σκεψη δηλαδη,ελπιζω να εγινα κατανοητη
Eιλικρινά δεν το είχα δει, ούτε το ήξερα ότι έχει αναρτηθεί ξανά αυτό το θέμα!

Όσο για το πώς ανακάλυψα αυτό το σάιτ; Απλά μελετώ αυτά τα απαγορυμένα επί το πλείστον ζητήματα εδώ και χρόνια(πηγές, εναλλακτική ιστορία & αρχαιολογία, μυθιστορία & ιερές παραδόσεις των λαών, Χ.Π. Λάβκραφτ & Φίλιπ Ντικ,τη λεγόμενη "Υψηλή Επιστήμη"με εκπροσώπους όπως το Ντε Γκουαϊτάς, Ελιφάς Λεβί, Παπύς κ.ά., καθώς και διάφορα άλλα δεδομένα και ιδιαίτερα βιβλία που πέφτουν στα χέρια μου & την αντίληψή μου)και έχω υπόψη μου τον ΙΩΝΑ ΜΑΓΓΟ, (που όπως και τον περίφημο και κορυφαίο στο είδος του ΓΙΩΡΓΟ ΜΠΑΛΑΝΟ)τον θεωρώ κατά την ταπεινή μου άποψη ιδιαίτερα σημαντικό ερευνητή και πολύ καλά ενημερωμένο σ΄αυτή την πανάρχαια γραμμή ΓΝΩΣΗΣ και "αντιστασιακή ροή" πληροφορίας...

Αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




"ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ)   "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Icon_minitimeΚυρ 4 Σεπ - 21:45:42

εχω ορισμενες αποριες ,θα ηθελα να ρωτησω,οποιος εχει κατι να πει ,ας το πραξει.

"Οι θεοί το γνωρίζουν φυσικά αυτό και έτσι αφού ξεπεράσουν το εδώ επίπεδο φροντίζουν να τρέφονται με ζωή πάντα δυο βασίλεια πιο κάτω, για να μην ξανά- ξεπέσουν εδώ, ΑΛΛΑ… Δεν μπορούν να μείνουν αιώνια εκεί, με ότι κι αν τρέφονται. Άρα…" μετα το ΑΛΛΑ.... γιατι δεν μπορουν να μενουν αιωνια εκει; δεν ειναι Θεοι που γνωριζουν οτι δεν θελουν να ξαναξεπεσουν εδω;Αρα... τι αρα; (μιλαμε βλεπω την εκφραση του προσωπου τους...)

"Αφού φτάσουν στην άκρη της φούσκας του Ανώτερου Νοητικού, στην άκρη της δημιουργίας, διαπιστώνουν με τρόμο ότι δεν μπορούν να τρυπήσουν την φούσκα. Δεν μπορούν να ξεφύγουν από την φυλακή της δημιουργίας. Είναι εγκλωβισμένοι μέσα στην δημιουργία, μέσα στο MATRIX." δεν χρειαζεται να εισαι Θεος για να το σκεφτεις αυτο... ή μηπως ;..

"Δεν μπορούν να ξεφύγουν από την φυλακή

αλλά ούτε και μπορούν να κρατηθούν επ’ αόριστον στο Νοητικό. " ... κολαση.


"Κάτι ΤΡΕΜΟΥΝ,οι θεοί !!! Τι ???

Τρέμουν την ΕΞΙΣΩΣΗ ΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ που συμβαίνει στο τέλος κάθε Μεγάλου Ενιαυτού του Πλάτωνα.

Γιατί τότε εξισώνονται οι χρόνοι (αυτή είναι η διαφορά των διαστάσεων ενεργειακά) και έρχονται όλοι ενώπιος ενωπίω !" ειδα αυτο το περι εξισωσης...στις οποιες δινω μεγαλη εκτιμηση, στην ολη τους ουσια που οσο πιο πολυ την εξερευνεις τοσο πιο πολυ πολυπλοκη προκυπτει.. Αιωνας μεσα στον Αιωνα ... σφαγη των Θεων;; Ποιανων Θεων; Οι ερωτησεις μου δεν ειναι τοσο το οτι γυρευουν απαντηση, την κατευθυνση μου στο Συμπαν γυρευω (;) ..αιωνας μεσα στον αιωνα, δηλαδη διασταση μεσα στη διασταση; εξισορροπιση; λιγοτερη ταλαντωση; Πλησιασα λιγο; Γιατι σφαγη; Παλι διαχωρισμος δεν ειναι;
Θα ηθελα να κρατησω το ολοι οι ανθρωποι και οχι μονο, ειναι ενα κομματι του Θεου,κανενας διαχωρισμος.Αυτο αραγε πως να το καταφερνε κανεις; Λαθος διατυπωση..αυτο αραγε πως να το καταφερναν ΟΛΟΙ; (ετσι ειναι καλυτερα)
Δεν ξερω τιποτα και η κατασταση μου οσο παει και χειροτερευει.
Ευχαριστω που επισκεφτηκα την "καμαρα" σας
να

Εν Τελει τι σημαινει η λεξη ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ και ποια η διαφορα μεταξυ ι και η;
ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




"ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΕ   "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Icon_minitimeΔευ 5 Σεπ - 0:01:43

Είναι πολύ καλό που θέτεις μια σειρά από εύλογα-σύμφωνα με την κοινή λογική-ερωτήματα!Αυτό σημαίνει ότι μέσα στο "μαντρί των τσελιγκάδων" υπάρχουν κάποιοι-ες

που δεν πέφτουν τόσο βολικά γι αυτούς στη δημοφιλή φάση της καταστολής -απάθειας!

Το καλό ή το κακό όμως είναι ότι μέσα σ ένα σύμπαν (από τα άπειρα που υπάρχουν)άπειρων πιθανοτήτων που τα πάντα συμβαίνουν και όλες οι πιθανότητες πραγματοποιούνται χωρίς να συναντιούνται(καταλαβαίνεις πιστεύω τι εννοώ), αν αρχίσεις να "ξετυλίγεις το περιτύλιγμα"(πράγμα ιδιαίτερα απλό αν έχεις ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΕΝΕΡΓΗ και ιδιαίτερα έπίπονο συνάμα)τότε για να οδηγηθείς σε εκτιμήσεις(δεν τολμώ και δε δύναμαι να πω τον όρο "συμπεράσματα")δε σε βοηθά καθόλου η κοινή λογική!Απαιτείται μια ΜΕΤΑΛΟΓΙΚΗ (και άρα μια ανάλογη εκπαίδευση του εαυτού)...

Τα λίγα που μπορώ να σου πω είναι τα λίγα που έχω συνειδητοποιήσει. Ίσως εσύ καταφέρεις να βρεις και να κρυσταλλώσεις στο συνειδησιακό σου δυναμικό πολύ περισσότερα απ ότι εγώ!Και σίγουρα υπάρχουν άλλοι που θα μπορούν να ικανοποιήσουν πολύ καλύτερα τις ΑΠΟΡΙΕΣ σου. Ποιοι είναι αυτοί & πού βρίσκονται; Α! Μα αυτό είναι το δικό σου κομμάτι και μονοπάτι μέσα στη "σήραγγα της πραγματικότητας"



Έχω λοιπόν να σου πω συνοπτικά τα εξής(με το ενδεχόμενο πάντα να είναι και τελείως διαφορετικά τα πράγματα-ΔΟΓΜΑ= βάλτωμα):




  • Ο κόσμος είναι κόσμοι μέσα σε κόσμους!
  • Το μυρμήγκι στο μικρόκοσμό του δεν μπορεί να δει τον άνθρωπο αλλά αντιλαμβάνεται ως θεϊκή την παρέμβαση του ανθρώπου λόγω των συντριπτικών δυνάμεων που ασκεί αυτός στο μυρμηγκόκοσμο! Ερώτηση: είναι πράγματι ο άνθρωπος Θεός ή θεωρείται ως τέτοιος από τα μυρμήγκια;
  • Οι "θεοί" που κατά την αρχαιότητα τους δόθηκαν πολλά ονόματα από τους διάφορους πολιτισμούς (Αιγύπτιοι, Σουμέριοι, Βαβυλώνιοι, Έλληνες, Ινδοί, Μάγιας,Αβοριγίνες κ.τ.λ.) είναι μάλλον πολυδιαστασιακά όντα, όντα υλικά αλλά πολύ πιο υψηλής εξελικτικής βαθμίδας από τον άνθρωπο(όχι ότι δεν μπορεί κι ο άνθρωπος να φτάσει σε τέτοια επίπεδα), όντα που πριν πολλά μα πολλά χρόνια δημιούργησαν ίσως με τεχνητό τρόπο τον άνθρωπο(διασταύρωση του δικού τους DNA-κατ' εικόνα και ομοίωσιν- και των πιθηκοειδών που υπήρχαν στη γη!) για τους δικούς τους όχι και τόσο αλτρουιστικύς σκοπούς...Και αν και ζουν πολύ περισσότερο από τα ανθρωπάκια, εντούτοις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ
  • Υπάρχουν και άλλα ενεργειακά όντα (μη με ρωτήσεις αν φτιάχτηκαν από τους "θεούς" ή είναι μέρος της ΦΥΣΗΣ, μπορεί να ισχύουν και τα δυο!)που άλλοτε είναι δυνάστες άλλοτε μπορούν και σύμμαχοι του ανθρώπου: τα στοιχειακά των 4 ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ και διάφορα άλλα που δεν είναι τώρα επί του παρόντος να αναφερθώ...
  • Τέλος πιστεύω ότι Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΝΤΩΝ (συμπεριλαμβανομένων και των Θεών) είναι ΕΝΑΣ! Η ακτινοβόλος ΕΝΟΤΗΤΑ που (δεν θα μιλήσουμε τώρα για το γιατί και πώς,οι ΓΝΩΣΤΙΚΟΙ έχουν πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις πάνω σ αυτό!)διαχωρίστηκε σε πολλές αντανακλάσεις της ΟΥΣΙΑΣ του δημιουργώντας την ΠΟΛΛΑΠΛΟΤΗΤΑ, την ΠΤΩΣΗ αλλά και την ευκαιρία για ΕΠΑΝΕΝΩΣΗ!

Αυτά σαν μια εισαγωγή βασισμένη στην προσωπική μου έρευνα, διαίσθηση, πορεία όπως θες το λες. Η συνέχεια είναι αποκλειστικά δική σου υπόθεση και έτσι πρέπει να είναι.Σαφως και υπάρχουνΟΔΗΓΟΙ, αλλά και ο πιο σοφός οδηγός είναι τυφλός από ένα σημείο και πέρα στην "πορεία σου μέσα στη σήραγγα"

Αυτό που θα κάνω εγώ σαν μια παροχή βοήθειας απέναντί σου και ως μερική ικανοποίηση στις απορίες σου, είναι να σου προτείνω σαν πολύτιμα εφόδια για το δρόμο σου κάποια σπουδαία βιβλία και πλύ ιδιαίτερες ταινίες (οι οποίες άλλοτε σχεδόν απροκάλυπτα & άλλοτε κωδικοποιημένα μεταφέρουν απαγορευμενες ΓΝΩΣΕΙΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ):



ΤΑΙΝΙΕΣ


  • zardoz (του ΤΖΟΝ ΜΠΟΥΡΜΑΝ νομίζω, το 1974 με το ΣΟΝ ΚΟΝΝΕΡΥ)
  • dark city (του ΑΛΕΞ ΠΡΟΓΙΑΣ, τέλη ΤΟΥ '90)
  • Τhe nines (τα εννιάρια, σχετικά καινούρια δες τη οπωσδήποτε!)
  • planete savauge (άγριος πλανήτης ή φανταστικός πλανήτης του 1973, απίστευτη ταινία κινουμένων σχεδίων, υπάρχει και στο youtube)
  • Τhey live ("ζουν ανάμεσά μας",1988, η ταινία που παραλίγο να καταστρέψει την καριέρα του ΤΖΟΝ ΚΑΡΠΕΝΤΕΡ επειδή τόλμησε να πει τα πράγματα με το όνομά τους;)
  • The 13th floor(1999, "ΤΟ Δεκατοτριτο πατωμα"- φοβερή!)
  • nothing (TΙΠΟΤΑ, του Vincenzo Natalli, 2003)
  • interstate 60 (2002 του BOB GALE)
  • το περίφημο "donnie darko" του 2001
  • και τέλος το εκπληκτικό "JOE GOULD'S SECRET" (2000, stanley tucci)



BIBΛΙΑ(ενδεικτικά):




  • Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΜΑΤΡΙΞ (συλλογικό,ΕΚΔ. ΑΡΧΕΤΥΠΟ)
  • ΑΙΝΙΓΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑΣ (Ν.ΚΑΝΑΚΑΡΗΣ , ΑΡΧΕΤΥΠΟ)
  • Η ΕΝΕΡΓΟΣ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΑΠΕΙΡΟΥ (ΚΑΡΛΟΣ ΚΑΣΤΑΝΕΝΤΑ,ΕΚΔ. ΛΙΒΑΝΗ "το κλειδί")
  • ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΟΥ ΑΚΑΚΟΡ (KARL BRUGGER, ΕΣΟΠΤΡΟΝ)
  • ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΣΤΟΥ (ΠΗΤΕΡ ΟΥΣΠΕΝΣΚΙ(η διδασκαλία του μεγάλου Γ.Ι.ΓΚΟΥΡΤΖΙΕΦ) ΠΥΡΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
  • ΠΡΑΓΜΑΤΕΙΑ ΕΠΙ ΤΩΝ ΑΠΟΚΡΥΦΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΠΑΠΥΣ, ΕΚΔ. ΤΕΤΡΑΚΤΥΣ)
  • ΚΡΥΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ και ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΒΡΕΧΕΙ (και τα δυο του ΠΑΝΤΕΛΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗ, ΕΚΔ. "ΑΓΝΩΣΤΟ")
  • ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (DOUGLAS KENYON, ΕΚΔ.ΕΝΑΛΙΟΣ)
  • και βέβαια τα εκπληκτικά βιβλία του Γ. Μπαλάνου('ολα εκδόσεις LOCUS 7):


  1. AΝΙΓΜΑΤΑ ΣΕ ΓΚΡΙΖΟ ΦΟΝΤΟ
  2. ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ
  3. ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΕΙΣ ΣΕ ΒΑΘΙΑ ΝΕΡΑ
  4. ΣΤΑ ΔΑΣΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΦΩΤΟΣ

Αυτά και καλό "δρόμο!"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

"ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ)   "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Icon_minitimeΠαρ 2 Δεκ - 12:09:31

Εγώ τα ψιλοπήρα με το locus7! Δεν με χαλάει ο μιστικισμός τους είναι φαινόμενο της εποχής οκ μαγκιά τους αλλά ρε μεγάλοι να πρέπει να πληρώσω όχι για να μπω στην ομάδα αυτό δεν το σχολι΄αζω γιατί ποιος ξέρει τι ζηταν γιαυτό! αλλά να πληρώσω για να γραφτώ να με εγκρίνεις ε δεν μπορώ τα παίρνω! 400 ευρω΄για ένα βιβλίο με μυστικά να αποκτήσω κάποιες γνώσεις της χρήσης της βιοενέργειας 80 και 200 ευρώ για ένα κρύσταλλο με οδηγίες ενεργοποίησης και τα βιβλία του μπαλάνου πανάκριβα! Γιατί που πάει και τα γράφει σε άλλους π[λανήτες; Το πιο πιθανό είναι να είμαι α΄δικη τώρα. Αλλά έτσι μου βγαίνει. Πληρώστε για γνώση! Οκ! Μπράβο! Κρίμα γιατί μ άρεσαν κάποια άρθρα του. Αλλά αν πρέπει να πιάσω δυο δουλειές για να τον διαβάσω σόρυ αλλά δεν ειμπορώ! Από κει και πέρα θέλω να πω ότι αν δεν σταμ΄ατήσει ο άνθρωπος να ζητάει θεούς και προστάτες θεικούς δεν θα αλλάζει το σκηνικό μόνο οι κύριοι και δυνάστες του κόσμου του. Φεύγει ο ένας έρεχεται ο άλλος. Δεν μας κατσικόνονται με το ζόρι. Μας ξεγαλάνε όμως και τους λέμε περάστε. Γιαυτό είναι σημαντική αυτή η εποχή. ¨εχουμε την μοναδική ευκαιρία αυτού του κύκλου να δούμε αλήθεια και ναποφασίσουμε για την πορεία μας. Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση η άλλη. Να κατάλαβα αλλα ντάλλων και να λέω βλακείες. Δεν πειράζει. ¨ολα έχουν τον χώρο τους όπως λέει κιη Αιθηρόη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

"ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ)   "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Icon_minitimeΠαρ 2 Δεκ - 13:57:07

Ίσως για αυτό γίνεται τέτοιος σάματας για το τέλος του 2012?
Όλοι έχουν να πάρουν κάτι απο εμάς ! Αλλά η δική μου γνώμη είναι πώς : εάν εμείς που είμαστε κομμάτι του Θείου του Όντος που μας δημιούργησε απο την σκέψη του και μπορέσουμε να βρούμε την αυτοπεποίθησή μας σαν Όντα του Όντος , κομμάτια απο το κομμάτι του , και δεν αφήνουμε ενεργιακά να μας ξεζουμίζουν με την αδειά μας φυσικά (νευρα , θυμος , κακιά , φόβος , κτλ.) ότι δεν χωράει στην φύση μας δηλαδή . Αυτό ξεκινάει απο το πώς μας μάθανε τόσα χρόνια , απο την μέρα που γεννηθήκαμε, τα πρέπει και την λογική σειρα των πραγμάτων που κατα τα λεγόμενα όλων πρέπει να γίνουν .
Στόπ
Εύχομαι να σταματήσει αυτό , ήδη σταματάει ! και να πώ κάτι ίσως να είναι και ένα κάλο της κρίσης της οικονομικής ,να ψάξουμε πιο πολύ μέσα μας, μπορούμε και με λίγα να περάσουμε όμορφα , να φύγει η σχέση μας με το χρήμα ίσως ακούγετε κάπως το γνωρίζω αυτό. Δεν μιλάω για ανθρώπους που έχασαν τη δουλεία τους, και εγω είμαι μια απο αυτούς δυστηχώς η ευτηχώς δεν έχω δίπλα μου κάποιούς που να χρειάζεται να τους στηρίξω οικονομικά .Αλλά όλο αυτο επειδή είναι καλά μελετημένο το σχέδιο γονάτησμου των ανθρώπων μέσω του χρήματος αφού μας παίρνουν μέσα απο τα χέρια μας αυτά που καταναλώναμε όλοι μας ευχάριστα έγινε την κατάλληλη στιγμή εκεί που ζούσαμε για να καταναλώνουμε. Θέλει υπομονή και πείσμα να ξεπεράσεις τις παλιές συνήθιες . Με όλο αυτο το θέατρο που μας παρουσιάζουν χάνονται ψυχές εννοώ πως τρομοκρατούν το κόσμο και ο κόσμος μέσα απο απο την ταραχή του συμφωνα με τα λεγόμενα του christos-5d μας παίρνουν ενέργια και απο τα βίντεο που είδα τελευταία αυτό κατάλαβα .
Γι αυτό όσο τους σκέπτεσαι τους πληρώνεις , όσο τους γράφεις ζείς για σένα και το σύμπαν που μας περιμένει αυτό είναι !Ετσι νιώθω .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




"ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ)   "ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ) Icon_minitimeΠαρ 2 Δεκ - 19:50:36

Καταρχήν, μ αρέσει που διαβάζω τα 2 παραπάνω σχόλια, γιατί είχα κι εγώ τις ίδιες ενστάσεις με τις τιμές κάποιων ιδιαίτερων(αυτό είναι αναμφισβήτητο και το υπογράφω προσωπικά!) βιβλίων "κοσμικής γνώσης" του Locus 7(τα οποία όμως δεν σας πρότεινα στη λίστα βιβλίων λόγω των τσουχτερότατων τιμών, που δεν προσαρμόστηκαν ποτέ στα οικονομικά δεδομένα της σημερινής συγκυρίας).Αν τα επιθυμείτε ΠΟΛΥ θα βρείτε τρόπο προφανώς να τ αποκτήσετε...Άλλωστε μη ξεχνάτε κάτι πολύ σημαντικό: Όταν επιθυμείς πολύ κάτι και επιδιώκεις να το αποκτήσεις, αυτό που θα στο δώσει τελικά δεν είναι τόσο ο υλικός παράγοντας, αλλά η δύναμη της επιθυμίας σου και η προσπάθεια που κάνεις να το γυρέψεις!Και πιθανόν στο δρόμο να βρεις να σε περιμένει κάτι πιο σημαντικό απ αυτό που έψαχνες αρχικά... (δεν μπορώ να γίνω πιο συγκεκριμμένος, γιατί τότε ίσως διαστρεβλώσω άθελά μου τη βαρύτητα των παραπάνω λεγόμενων)

Όχι, η γνώση δεν κοστίζει αν είσαι αποφασισμένος να χριστείς κοινωνός της, αλλά συχνά πληρώνοντας ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ της απόκτησής της(δεν εννοώ απαραίτητα λεφτά μόνο)Δεν υπερασπίζομαι κανέναν, προσωπικά είμαι ο καλύτερος πελάτης των παλαιοβιβλιοπωλείων(απεχθάνομαι τα ηλεκτρονικά βιβλία και γουστάρω τη μυρωδιά και υφή του χαρτιού!)Τώρα αν εγώ ήθελα πολύ το συγκεκριμένο πανάκριβο βιβλίο(με απίστευτες τεχνικές και γνώσεις που απ όσο ξέρω περιέχει)τι θα έκανα;Ίσως θα μάζευα χρήματα για όσο καιρό χρειαζόταν, κόβοντας από αλλού:από ένα σωρό άχρηστα & ανούσια έξοδα πάνω σε ένα σωρό επίπλαστες ανάγκες και ανόητες δήθεν διασκεδάσεις και συσσωρευτικές λογικές...Γιατί;Γιατί απλά θα είχα αυτό το σκοπό!Γιατί θα αναλάμβανα συνειδητά το τίμημά του!Γιατί ίσως αυτό και μόνο θα μετατόπιζε τις συνηθισμένες σκέψεις & καθημερινές έννοιες μου(λογαριασμοί, νοίκι,ρούχα, γκάτζετς, ταβέρνα ή μπαρ, καινούριο αμάξι κτλ κτλ)σε ένα πολύ διαφορετικό κέντρο αποφάσεων και μεταλογικής(όχι κοινής λογικής, δηλ.συναινετικής τρέλας των πολλών).Λέω όλα τα προηγούμενα, προσπαθώντας να ερμηνεύσω κάποια πράγματα που με μια πρώτη απλή ερμηνεία και κοινή θεώρηση φαίνονται σαφώς υπερβολικά και άδικα.Όμως για όλα ίσως υπάρχει μια εσωτερική κρυφή ερμηνεία, ίσως γιατί ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΟΣΜΙΚΟ ΚΡΕΜΜΥΔΙ:ξεφλουδίζοντάς το ανακαλύπτεις από κάτω καινούριες στρώσεις...

Ίσως και γω ο ίδιος σε μια άλλη παράλληλη κατεύθυνση(=ΔΙΑΣΤΑΣΗ) σε μια άλλη Γαία, να είμαι ένας από τους ελάχιστους επιζώντες μιας μεγάλης τεχνητής καταστροφής που με δέος αντικρίζει κάποια υποτιθέμενα ανώτερα & αλλόμορφα όντα, που ήρθαν από τους ουρανούς αλλά στην ουσία από τις υπόγειες βάσεις τους στον πλανήτη που τον θεωρούσα δικό μου(χα χα!) και μου παρουσιάζονται ως Θεοί που προθυμοποιούνται να μου διδάξουν τα πάντα από την αρχή, με τίμημα την θέληση, την ενέργεια, την τυφλή μου υπακοή!

Ίσως και να υπάρχω μόνο στο όνειρο του Βράχμα που καθώς κοιμάται ονειρεύεται κόσμους και όντα που ζουν σ αυτούς...

Ίσως να κοιμάμαι κι εγώ ο ίδιος και να νομίζω ότι το όνειρο είναι η πραγματικότητα...

Και ίσως να έχω απλώς ξεχάσει τις πιο σημαντικές συμπαντικές αρχές γι αυτό νιώθω τόσο αποπροσανατολισμένος και ευάλωτος και ανσφαλής:ΔΕΟΣ-ΑΓΑΠΗ-ΚΙΝΗΣΗ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
"ΠΕΡΙΧΩΡΙΣΙΣ" - Η σφαγή των Θεών (από τον ΙΩΝ ΜΑΓΓΟ)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Περιχώρισις, η Σφαγή των θεών
» Απαγορευμένες γνώσεις & ντοκουμέντα (από το σπουδαίο ερευνητή ΙΟΝ ΜΑΓΓΟ)
» ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΩΝ "ΘΕΩΝ;"
» Η σχολή των Θεών...
» Διαμάχη θεών, τα δεινά του κόσμου;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: CHRISTOS-5D-
Μετάβαση σε: